خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷

الخميس ١٥ جمادى الثانية ١٤٤٠

Thursday, February 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه آموزش و پرورش فارس
استاندار فارس تأکید کرد:
استفاده از امکانات موجود جایگزین خلق هزینه های جدید شود
رحیمی گفت: به دنیال خلق هزینه جدید نباشیم و با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه از امکانات موجود بهره ببریم، هرچند برخی از هزینه ها، سرمایه گذاری است.

۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۴:۵۰

مديركل آموزش و پرورش فارس بیان کرد:
بیش از ۹ هزار کمبود معلم در فارس / يك هزار و ٨٠٠ فضاي آموزشي فارس نيازمند تخريب و بازسازي هستند
نجفی با بیان اینکه يك هزار و ٨٠٠ فضاي آموزشي فارس نيازمند تخريب و بازسازي هستند، گفت: با اختساب بازنشستگان در سال تحصیلی آینده با کمبود ۹ هزار و ۵۵۴ نیروی آموزشی مواجه می شویم.

۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۳:۵۵

سرپرست اداره عترت، قران و نماز آموزش و پروش فارس بیان کرد:
بیش از ۱۸ درصد دانش آموزان فارس در طرح «بشارت ۱۴۵۲» شرکت کردند / حضور ۴۵ درصدی دانش آموزان در مسابقات قرآن
رشیدی با بیان اینکه ۴۵ درصد دانش آموزان فارس در مسابقات قران شرکت کردند، گفت: چشم انداز وزارت برای شرکت در این آزمون ۱۰ درصد بوده که ۱۸ و ۱۱ صدم درصد شرکت کننده در فارس داشتیم.

۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۹:۵۳

معاون اجتماعی نیروی انتظامی فارس خبر داد:
درگیری باعث شد تا یک نوجوان ۱۶ ساله جان خود را از دست دهد
سرهنگ کاووسی گفت: صبح امروز در درگیری، یک نوجوان ۱۶ ساله بر اثر جراحت با جان خود را از دست داد.

۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۲۲:۱۱

رکاب زنی شهردار شیراز با فرهنگیان شهر
شهردار شیراز همراه برخی از مسئولان شهری و آموزشی شیراز به مناسبت «سه شنبه های بدون خودرو» و پاسداشت روز ملی هوای پاک در خط ویژه دوچرخه سواری رکاب زدند.

۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۹:۲۴

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس خبر داد:
پنج هزار و ۸۰۰ نفر در حلقه های کتابخوانی شرکت کردند
نوروزی گفت: نهضت سواد آموزی از طریق ایجاد حلقه های کتابخوانی و طرح «خواندن و خانواده» به ترویج مطالعه پرداخته است که پنج هزار و ۸۰۰ نفر در این جلقه ها شرکت کردند.

۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۹:۱۵

معاون سوادآموزی فارس بیان کرد:
نرخ سوادآموزی در فارس بعد از انقلاب ۳۶ و هشت درصد افرایش یافته است
نوروزی با بیان اینکه در سال ۵۵ حدود ۵۰ درصد افراد بالای ۶ سال در فارس باسواد بودند، گفت: در سال ۹۵ این آمار به ۸۸ و هشت دهم درصد رشته یافته است.

۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۱۵:۰۲

مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس خبر داد:
وجود بیش از ۳ هزار بخاری نفتی در مدارس فارس/ بخاری نفتی های مدارس فارس ایمن هستند
نجفی با اشاره به اینکه ۳ هزار و ۱۰۰ مدرسه در فارس با بخاری های نفتی اداره می شود اما غیر استاندار نیستند که این بخاری ها به شکل نیمه هوشمند عمل می کنند و با کوچکترین ضربه خاموش می‌شود، گفت: درصدد هستیم ظرف چند ماه آینده این موضوع در فارس جمع شود.

۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۱۴:۰۸

مدیر کل آموزش و پرورش فارس خبر داد:
بیش از ۸۸ درصد مردم فارس با سواد هستند
نجفی بااشاره به اینکه در فاصله سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در کشور ۹۴ و هفت دهم درصد با سواد هستند که این رقم در فارس ۹۵ و هشت دهم است، گفت:آمار با سوادی بالای ۶ سال در کشور ۸۷ و ۶ دهم درصد و در فارس ۸۸ و هشت دهم درصد است که نشان از فعالیت سوادآموزی استان دارد.

۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۱۳:۲۱

احقاق حقوق معلمان حق التدریسی
رویکرد جدید سیستم آموزشی به گونه ای است که نیروهای خود را از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب می کند و این سبب اعتراضاتی از سوی معلمان حق التدریسی شده که سال هاست به سیستم آموزشی خدمت کردند.

۱۳۹۷/۱۰/۲ - ۱۳:۰۴

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش فارس عنوان کرد:
آموزش مهارت‌ های زندگی به دانش‌ آموزان به عنوان دغدغه ‌آموزش و پرورش محسوب می شود
جمشیدی گفت: آموزش مهارت‌ های زندگی به دانش‌ آموزان و استفاده از شیوه‌ های جذاب تدریس، به عنوان دغدغه ‌های آموزش و پرورش محسوب می شود.

۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۱:۵۱

رئیس سازمان دانش‌آموزی استان فارس عنوان کرد:
سازمان دانش آموزی ستون فقرات آموزش و پرورش است / عضویت ۹۲ هزار دانش آموز فارس در سازمان دانش آموزی
رئیس سازمان دانش‌آموزی استان فارس با اشاره به برنامه‌های این سازمان در ارتقای کیفیت اجرا و اینکه سازمان دانش آموزان ستون فقرات آموزش و پرورش است، گفت: در استان فارس ۹۲ هزار دانش‌آموز، ۲ هزار خبرنگار پانا و سه هزار مربی عضو این سازمان هستند.

۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۱۳:۱۹

سلامت خانواده، سلامت جامعه را در پی دارد
مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: فضیلت های اخلاقی در خانواده از والدین به فرزندان منتقل می شود و از این رو سلامت کوچکترین نهاد اجتماعی، سلامت جامعه را در پی دارد.

۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۳:۲۹

اسلام عیبی ندارد/ بد مسلمانی کردن ما، باعث ایجاد تمام عیب ها
مدیر عامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی (عج) فارس گفت: مکتب اسلام، در تمام عرصه ها راهکار دارد و اگر پسرفتی در کار وجود دارد به خاطر بدی در مسلمانی ماست، آنچه که اسلام می گوید در غرب به اجرا می رسد، اما ما به آن توجه نمی کنیم.

۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۳:۱۱

خشونت و خودکشی ۲ مولفه رفتارهای پرخطر در میان دانش آموزان
مدیر کل دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به طراحی سامانه «نماد»، گفت: بر اساس گزارش های ما، خشونت، خودکشی، مصرف مواد و انحرافات اخلاقی جز رفتارهای پرخطر دانش آموزان است.

۱۳۹۷/۶/۱۳ - ۰۹:۲۷

باید از ناکارآمدی مدیران و مدیران ترس داشته باشیم، نه تحریم!
مدیر کل سابق آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه باید از ناکارآمدی مدیران و مدیران ترس داشته باشیم، نه تحریم، گفت: امروز شرایطی نیست که انسان های نابغه و جسور در سطوح ارشد حضور یابند.

۱۳۹۷/۶/۱ - ۱۷:۰۲

تبعیض از نظر مبانی دینی امری، مطرود است/ ناراحتی مردم از تبعیض موجود
عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه مردم از پول زور گرفتن و تبعیض ناراحت می شوند، گفت: مسئله تبعیض در قانون اساسی و مبانی دینی و اخلاقی ایران اسلامی مطرود است.

۱۳۹۷/۵/۹ - ۱۲:۲۷

لزوم احیای انجمن اولیا و مربیان و شورای مدرسه/ نحوه مشارکت مردم در مدارس باید تغییر کند
فرماندار شیراز بر لزوم احیای انجمن اولیا و مربیان و شورای مدرسه تاکید کرد و گفت: مشارکت مردم در مدارس ممنوع نیست ولی با نحوه اجرای آن مشکل داریم.

۱۳۹۷/۵/۹ - ۱۲:۱۱

اعزام ۱۰ هزار دانش آموز زیارت اولی استان فارس به مشهد مقدس
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: طبق سنوات گذشته در سالجاری نیز ۱۰ هزار دانش آموز زیارت اولی از استان فارس به مشهد مقدس اعزام می شوند.

۱۳۹۷/۵/۴ - ۰۹:۲۲

سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برگرفته از آموزه های قرآنی و دینی ماست
خبرگزاری شبستان: سرپرست اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برگرفته از آموزه های قرآنی و دینی ماست.

۱۳۹۷/۲/۹ - ۱۲:۴۰