خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸

الاثنين ١٨ رجب ١٤٤٠

Monday, March 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه خشکسالی
افزایش برداشت آب از دشت سرایان کشاورزان را نگران کرد
کاهش پنج درصدی استفاده از آب چاه های کشاورزی دشت سرایان این روزها موجب نگرانی و اعتراض مردم این دیار نسبت به این موضوع شده و خواستار رفع مشکل توسط مسئولان هستند.

۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۲:۰۹

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی:
کیفیت پایین آب شرب/ هیچ ردیف ملی برای آبرسانی خراسان جنوبی تعریف نشده است
امامی با بیان اینکه متاسفانه از سال ۸۴ تاکنون هیچ ردیف ملی برای آبرسانی برای خراسان جنوبی تعریف نشده است، گفت: یکی از چالش های استان کیفیت پایین آب شرب است.

۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۲۱:۰۲

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان:
خشکسالی به رغم بارندگی های مطلوب همچنان گسترده وسیعی از کشور را در برگرفته است
سپهوند، با اشاره به تدوین سندراهبری مدیریت جامع خشکسالی در استان لرستان، گفت: به رغم بارندگی های مطلوب سال جاری وضعیت خشکسالی همچنان در کشور ادامه دارد.

۱۳۹۷/۱۲/۸ - ۱۳:۲۷

رئیس سازمان امور عشایری کشور تاکید کرد:
ضرورت تدوین آمایش سرزمین در حوزه آب و خاک
قندالی، با اشاره به خشکسال های متمادی و خسارات ناشی از این پدیده، گفت: تدوین آمایش سرزمین بستر برنامه ریزی صحیح بویژه در رعصه آب و خاک است.

۱۳۹۷/۱۲/۸ - ۱۲:۵۷

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان:
توسعه طرح های آبخیزداری راه جلو گیری از بروز سیلاب است
مرادپور، با اشاره به اجرای بالغ بر سه هزار هکتار طرح آبخیزداری در لرستان، گفت: توسعه طرح های آبخیز داری بستر مقابله با فرسایش خاک و جلوگیری از بروز سیلاب است.

۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۰:۰۹

شبستان گزارش می دهد؛
«افضل آباد» نهبندان چشم انتظار نگاه مسئولان/ تامین آب افضل آباد نیازمند ۵ میلیارد تومان اعتبار
مردمان کویرنشین روستای افضل آباد نهبندان حدود ۵ سال است که با تنش های آبی درگیر هستند و چشم به دست مسئولان خراسان جنوبی دارند تا با احداث مجتمع آبرسانی در این روستا مشکل آب آشامیدنی و بهداشتی آن ها حل شود.

۱۳۹۷/۱۰/۹ - ۰۹:۱۴

شبستان گزارش می‌دهد؛
زیر ساخت آب یا پاشنه آشیل آب؟
شهرستان گلپایگان با خاکهای حاصل‌خیز کشاورزی و هلند ایران در عرصه دامداری، مدتی است که در یک سوم زمین های زراعی خود به دلیل کمبود آب با وجود سد عظیم آبی کوچری، محصولی برداشت نمی کند.

۱۳۹۷/۱۰/۳ - ۱۳:۵۶

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان:
۳۰ درصد از چاه های هرمزگان خشکیده و یا کم آب شدید شده اند/سایت های پرورش میگوی شرق بندرعباس خارج از محدوده دریا و تالاب هستند
ملایی با بیان اینکه حدوم ۹۰ درصد از منابع آب استان در بخش کشاورزی مصرف می شود، گفت: قریب به ۳۰ درصد از چاه ها و چشمه های استان هرمزگان خشکیده و یا کم آب شدید شده اند.

۱۳۹۷/۱۰/۲ - ۱۲:۰۵

حجت الاسلام ابوترابی:
بی توجهی های گذشته، مشکلات ‌آب اصفهان را دوچندان کرد/فردا به مجلس نمی رویم
نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فردا به جای حضور در صحن علنی مجلس در دفتر نماینده ولی فقیه در استان حاضر می شویم، گفت: بی توجهی های گذشته نسبت به تامین آب در استان اصفهان مشکلات این استان را دوچندان کرد.

۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۱۴:۰۴

مديرعامل آبفاي هرمزگان خبر داد
تامین ۵۰ درصد نياز آبي هرمزگان از طريق پروژه هاي نمك زدايي تا پایان دولت
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: تا پایان دولت دوازدهم ۵۰ درصد نياز آبي این استان از طريق پروژه هاي نمك زدايي تامین خواهد شد.

۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۰۹:۲۶

استاندار چهارمحال و بختیاری:
خسارت خشکسالی به کشاورزان پرداخت می شود
عباسی از پرداخت خسارت به کشاورزان خسارت دیده در استان خبر داد و گفت: با استعلام میزان بدهی این دسته کشاورزان از طریق مراجع ملی به زودی خسارت های آنان بررسی و پرداخت می شود.

۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۰۸:۵۴

مجري طرح احيا و تعادل بخشي منابع آب زیرزمینی شركت آب منطقه‌ای هرمزگان عنوان کرد؛
برداشت‌های غیرمجاز عامل اصلي تخريب منابع آب زیرزمینی
مجري طرح احيا و تعادل بخشي منابع آب زیرزمینی شركت آب منطقه‌ای هرمزگان عنوان كرد: برداشت‌های غیرمجاز و بی‌رویه عاملان اصلي تخريب منابع آب زیرزمینی هستند.

۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۳:۴۵

صفحه اول روزنامه های ۲۴ مهر اصفهان
هفت خوان خشکسالی/دبه FATF/مسجد جامع عباسی در سکوت ۴۰۰ساله شد
یکشنبه در قمیشلو چه گذشت؟، هفت خوان خشکسالی، تحویل کاروانسراهای وقفی به سرمایه‌گذاران، سیب سمیرم پنجه در پنجه بحران، دبه FATF، تراژدی جمال؛ این پرده سقوط سلمان و مسجد جامع عباسی در سکوت ۴۰۰ساله شد از عناوین اصلی امروز روزنامه های اصفهان است.

۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۰۷:۵۹

کاهش سطح آب های زیر زمینی در استان لرستان
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان، با اشاره به خشکسالی های اخیر، گفت: سطح آب های زمینی استان لرستان با کاهش حدود چهار متری مواجه بوده است.

۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۱۴:۵۱

بارش های موثر چهارمحال و بختیاری از نیمه آبان آغاز می شود
مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: بارش های موثر پاییزی استان از نیمه آبان ماه آغاز می شود و بارش های خوبی در راه خواهیم داشت.

۱۳۹۷/۷/۴ - ۱۳:۱۸

دشت های آبی رودان در خطر فروچاله ها/چاه های غير مجاز عامل اصلی آسيب به سفره های زير زمينی هستند
مدير عامل شركت آب منطقه اي هرمزگان گفت: با توجه به خشكسالي هاي پي درپي و برداشت بی رویه از چاه هاي غير مجاز، دشت هاي آبي رودان در معرض خطر فروچاله ها قرار گرفته اند.

۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۱۰:۰۵

اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان برای جبران خسارات خشکسالی عشایر
رئیس سازمان امور عشایر کشور گفت: طی سه سال گذشته حدود ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای جبران بخشی از خسارات وارد شده ناشی از خشکسالی به عشایر تخصیص یافت که این مبلغ بیشتر در زمینه بهره وری در منابع تولید هزینه شد.

۱۳۹۷/۶/۱۳ - ۲۱:۴۹

تاراج منابع آبی ایران ادامه دارد؛ برنامه جامع مدون مصوب برای خشکسالی نداریم
مشاور عالی وزیر جهادکشاورزی از ادامه تاراج منابع آبی ایران خبر داد و گفت: برنامه جامع مدون مصوب برای خشکسالی نداریم.

۱۳۹۷/۶/۱۳ - ۱۳:۵۷

مدیریت منابع آبی نیازمند برنامه ریزی جدی است
معاون برنامه ریزی مدیریت منابع آب ایران، گفت: در شرایط خشکسالی سال های اخیر، مدیریت کمی و کیفی منابع آبی برای تقویت خدمت رسانی به مردم ضروری است.

۱۳۹۷/۶/۱۳ - ۱۲:۰۱