خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

الخميس ١٨ رمضان ١٤٤٠

Thursday, May 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه معنویت
نتیجه حذف معنویت از زندگی بشر، ظلم و جنایت است
خبرگزاری شبستان:تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه پیام ادیان توحیدی برای انسان‌ها بندگی خداوند، دوری از طغیان، هواپرستی و حفظ ارزش‌های اخلاقی است، گفت: نتیجه حذف معنویت از زندگی بشر، ظلم و جنایت است.

۱۳۹۷/۲/۶ - ۰۹:۱۴

برگزاری نشست «معنویت بین دینی»
خبرگزاری شبستان: نشست هم‌اندیشی با موضوع «معنویت بین دینی» و حضور دکتر برایس بالمر در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می‌شود.

۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۳:۴۶

مسجد، بروکراسی و معنویت/ مسجد کانون معنویت اسلامی بوده است
خبرگزاری شبستان:برخی تلاش می‌کنند که معنویت ذیل امر بروکراتیک ساماندهی ‌شود، چون به این توجه نمی‌‌کنند که امر معنوی ذیل امر بروکراتیک تهی از معنا می‌شود، در عمل به جای اینکه بازآفرینی خلاقانه و معنوی صورت گیرد، به گونه‌ای معنویت تخریب و آسیب می بینند

۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۰۹:۴۶

نماهنگ | سرنوشت آرمان منهای معنویت
خبرگزاری شبستان: پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMNEI.IR براساس بیانات رهبر انقلاب در دیدار اساتید و نخبگان دانشگاه صنعتی شریف نماهنگ«سرنوشت آرمان منهای معنویت» را منتشر می‌کند.

۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ۱۰:۲۹

استاد حوزه علمیه:
حضرت زهرا(س) جان فدای ولایت بود/ انسانیت بر اثر منیت و غرور از بین می رود
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه گفت: حضرت زهرا(س) با آن شان و شوکت الهی، خود را جان فدای ولایت کرد چرا برخی جوانان با دو کلاس سواد در اثر غرور و منیت همه قرآن را خط می‌زنند.

۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۰۹:۴۱

«رواق معرفت» یکشنبه ها مهمان رادیو معارف می شود
خبرگزاری شبستان: «رواق معرفت» با موضوع بررسی مؤلفه های معنویت مدرن از ابتدای بهمن ماه یکشنبه ها روی آنتن شبکه رادیویی معارف می رود.

۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۸:۳۳

دستاورد دین رضایت‌مندی متعالی است/ غرب به معنویت باز خواهد گشت
خبرگزاری شبستان:آرامش‌طلبی مصنوعی در دنیای غرب، چون با فطرت طبیعی انسان سازگار نیست، ماندگاری ندارد و خیلی زود ما شاهد تحولاتی اساسی در ساختارها و هنجارهای جوامع غربی خواهیم بود.

۱۳۹۶/۱۰/۲ - ۱۱:۳۴

امیر سرلشکر موسوی:
اکنون باید ریل گذاری در ارتش به سمت معنویت محوری تغییر و ارتقا یابد
خبرگزاری شبستان: فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان این که تاکنون در ارتش کارهای بسیار بزرگ و ارزشمندی انجام شده است، گفت: اکنون باید ریل گذاری در ارتش به سمت معنویت محوری تغییر و ارتقا یابد که این امر مستلزم یک رویکرد تحولی و انقلابی است.

۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۱۵:۰۳

معنویت وجه متمایز نیروی های مسلح ایران با سایر کشور ها است
خبرگزاری شبستان: عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: بهره گیری از معنویت و انس با قرآن و معصومین(ع) وجه متمایز نیروی های مسلح ایران با سایر کشور ها است.

۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۰۹:۰۲

موازی کاری به فعالیت های فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد لطمه می زند
خبرگزاری شبستان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار اولویت بندی مسائل و آسیب ‌ها در حوزه فرهنگ و اجتماع شد و گفت: موازی کاری به فعالیت های فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد لطمه وارد می کند.

۱۳۹۶/۸/۲ - ۱۴:۱۱

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:
حاج آقا مصطفی خمینی(ره) از معنویت انقلابی سخن گفته است
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام رودگر با اشاره به ماهیت معنویت عرفانی از دیدگاه آیت الله سیدمصطفی خمینی(ره)، گفت: معنویتی که ایشان از آن سخن گفته یک معنویت فردی و درون‌گرا نیست بلکه جلوه هایی از معنویت انقلابی است که همه ابعاد زندگی را دربر می گیرد.

۱۳۹۶/۸/۲ - ۱۱:۰۳

معاون طرح و برنامه و بودجه ارتش جمهوری اسلامی ایران:
عقیدتی سیاسی نقش موثری در ارتقای معنویت، بصیرت و ولایتمداری کارکنان ارتش دارد
خبرگزاری شبستان: امیر سرتیپ رحیم زاده گفت: سازمان عقیدتی سیاسی توانسته نقش بسیار موثری در ارتقای معنویت، بصیرت و ولایتمداری کارکنان ارتش داشته باشد.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۲:۳۷

آیت‌الله مکارم شیرازی:
دنياي امروز از مادي گري خسته شـده و رو بـه مکتب‌های الهـي و معنـوي آورده است/ تلاش کنید مکتب اهل بیت(ع) جايگاه خود را در افكار عمومي پيدا كند
خبرگزاری شبستان:آیت‌الله مکارم در پیامی به کارگاه مطالعات شیعه پژوهی گفت: دنياي امروز از مادي گري خسته شـده و رو بـه مکتب‌های الهـي و معنـوي آورده و در ميـان مکتب‌های الهي مكتبي كه عقلانيت و علم را در رأس تعليمات خود قرار داده مكتب اهل بيت(ع)است.

۱۳۹۶/۷/۱۵ - ۰۷:۵۴

در نشست بررسی «شبیه‌سازی واقعه کربلا» مطرح شد؛
علم و هنر در ایران همواره با معنویت همراه بوده است
خبرگزاری شبستان: دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، گفت: پیوند علم و هنر از دیرباز در تاریخ بشریت وجود داشته و اما در ایران همواره این دو با پیوست معنویت همراه است.

۱۳۹۶/۷/۶ - ۱۰:۳۲

بررسی مفهوم معنویت در عصر پست مدرن
خبرگزاری شبستان: کرسی ترویجی عرضه و نقد ایده علمی با عنوان «مفهوم معنویت در عصر پست مدرن» به میزبانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۶/۶/۲۷ - ۰۹:۴۹

«معنویت»؛ هفتمین شاخصه بررسی محیط زیست شهری
خبرگزاری شبستان: رییس مجمع جهانی شهرهای اسلامی خبر داد: « معنویت» به عنوان هفتمین شاخصه بررسی محیط زیست شهری در کنار ۶ شاخصه‌ مصوب سازمان ملل در حوزه شهری بررسی می شود.

۱۳۹۶/۵/۲ - ۱۶:۱۸

امام جمعه موقت خرم آباد:
نماز جمعه، پایگاه معنویت و هدایت است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت خرم آباد، پایگاه های نماز جمعه را مراکز هدایت سیاسی و اخلاقی دانست و افزود: پایگاه های نماز عبادی سیاسی جمعه، مراکز معنویت و هدایت آحاد مردم هستند.

۱۳۹۶/۴/۳۰ - ۱۶:۴۰

حجت‌الاسلام پناهیان:
اهل معنویت با قدرت امتحان می‌شوند
خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام پناهیان گفت: خداوند اهل معنویت واقعی را با قدرت امتحان می‌کند که اخلاص و صداقت آنان را نشان دهد.

۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۰۹:۰۴

آهنگ عفو عمومی در لیالی قدر/ شب قدر، شب تقدیر و دستانی به سوی آسمان است
خبرگزاری شبستان: لیالی قدر فرصت دعا، طلب مغفرت، نیایش و اوج توجه خداوند به بندگان است.

۱۳۹۶/۳/۲۴ - ۱۴:۴۱

صلوات، دعایی که از نو باید شناخت - بخش اول
الهامات معنوی را چطور حفظ کنیم؟
خبرگزاری شبستان: اگر انسان از طریق تبعیت از دستورات رسول خدا(ص) نسبت به قلب رسول خدا (ص) به مقام تسلیم رسید، مقام استقرار و تمکّنِ الهامات الهیه نصیب او می‌شود و این با صلوات بر پیامبر(ص) حاصل می‌گردد.

۱۳۹۶/۲/۱۸ - ۰۹:۲۴