خبرگزاری شبستان

شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

السبت ١٤ شعبان ١٤٤٠

Saturday, April 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مریخ
شبیه ساز ۶۱میلیون دلاری چین برای زندگی در مریخ
چین از پایگاه ۶۱ میلیون دلاری برای شبیه سازی نحوه زندگی در مریخ رونمایی کرده است. قرار است بازدید عموم هم از این پایگاه هم فراهم شود.

۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۳:۳۰

تایید مرگ دائم مریخ‌نورد فرصت
مریخ نورد فرصت قرار بود تنها ۳ ماه در سیاره سرخ کار کند.

۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۱۳:۱۱

کاوشگر اروپایی بر کره مریخ/ آتشفشانی پر از برف !
سازمان فضایی اروپا بعد از کاوشگر مریخ پیما سازمان فضایی آمریکا ناسا به این کره سفر کرده است.

۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۱۴:۰۸

کاشت گندم در کره مریخ !
ایستگاه فضایی بین المللی، آخرین مکانی است که رشد کردن گندم در آن انتظار می رود اما محققان ناسا ماه‌ها است که این کار را انجام می‌دهند.

۱۳۹۷/۸/۹ - ۰۹:۱۶

کانسپت مریخ نورد ناسا در خیابانهای نیویورک
این خودرو ۲۵۰۰ کیلوگرم وزن دارد و می‌تواند چهار فضانورد را درون خود جای دهد، البته طرح نهایی ناسا با این وسیله کمی تفاوت خواهد داشت.

۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۵:۲۰

آیا زلزله در سیاره مریخ هم رخ می‌دهد؟
چرخ‌های مریخ نورد سال هاست که به مطالعه سطح کره مریخ پرداخته اند اما تاکنون فعالیت‌های درونی این سیاره سرخ رازی سر به مهر شده برای دانشمندان باقی مانده است.

۱۳۹۷/۶/۷ - ۱۷:۴۰

احتمال کشف آب در مریخ
خبرگزاری شبستان: دانشمندان می‌گویند که وجود رگه‌های تیره روی سطح کره مریخ به احتمال قوی به دلیل جریان فصلی آب مایع است و این به نوبه خود می‌تواند امکان وجود حیات در این کره را فراهم آورد.

۱۳۹۴/۷/۷ - ۰۹:۵۱

شبیه سازی زندگی در مریخ + عکس 
خبرگزاری شبستان: تیمی از افراد استخدام شده توسط ناسا، زندگی در نزدیکی یک آتشفشان غیرفعال در هاوایی را برای شبیه سازی زندگی در مریخ آغاز کرده است.

۱۳۹۴/۶/۷ - ۰۹:۵۲

تصاویری از غروب آبی خورشید در مریخ + عکس
خبرگزاری شبستان: کاوشگر کنجکاوی ناسا که در اوت ۲۰۱۲ در مریخ فرود آمده، نخستین تصاویر رنگی خود را از یک غروب خورشید آبی‌رنگ در این سیاره ثبت کرده است.

۱۳۹۴/۲/۲۲ - ۱۱:۱۸

خودروی ویژه مریخ/عکس
خبرکزاری شبستان: به تازگی در ناسا خودرویی ساخته شده که در آینده نه چندان دور شاهد گشت و گذار فضانوردان در مریخ با استفاده از آن خواهیم بود.

۱۳۹۴/۲/۲۰ - ۱۲:۱۸

ایرانی داوطلب برای سفر بی بازگشت به مریخ: از دنیا که نمی روم
 خبرگزاری شبستان: آمار عجیب و غریب است؛ بیش از ۲۰۰ هزار نفر برای رفتن به مریخ داوطلب شده اند؛ سفری بی بازگشت!

۱۳۹۳/۱۲/۳ - ۰۹:۳۹

 ایرانی های انتخابی برای سفر بی بازگشت به مریخ + عکس
خبرگزاری شبستان: سه ایرانی در بین صد نفر منتخب دور سوم انتخاب مسافران سفر بی بازگشت به مریخ هستند. پروژه غیر انتفاعی مارس وان از سال ۲۰۱۱ با هدف مسکونی کردن مریخ آغاز شده است. 

۱۳۹۳/۱۱/۲۹ - ۱۶:۲۶

کاشت کاهوی زمینی در مریخ
خبرگزاری شبستان: بذر مقاوم کاهو را می توان به مریخ فرستاد و یک ماه پس از کاشت می‌توان محصول را برداشت کرد. موفقیت در این کار راه را برای کاشت محصولات مغذی‌تر مثل گوجه فرنگی و توت فرنگی باز خواهد کرد.

۱۳۹۳/۱۰/۱۲ - ۱۴:۰۹