خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸

الاثنين ١٤ صفر ١٤٤١

Monday, October 14, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه تقوای الهی
استاد حوزه علمیه:
مال حرام سبب‌ساز گمراهی اهل ولایت است
حجت‌الاسلام کاشانی با بیان اینکه تحصیل مال حرام حتی اهل ولایت را از مسیر خارج می‌۲کند، گفت: نباید کسب ثروت به عنوان ارزشی بالاتر از همه ارزش‌ها قرار گیرد چراکه حتی خوبان جامعه تحت تاثیر این فرهنگ قرار گرفته و سبک زندگی شان تغییر می‌کند.

۱۳۹۸/۷/۲۰ - ۱۶:۲۱

امام جمعه قائمشهر:
سرچشمه های فساد بسته شود
آیت الله معلمی بر بسته شدن سرچشمه های فساد به همت دستگاه ها و ادارات تاکید کرد.

۱۳۹۸/۷/۵ - ۱۷:۱۰

امام‌جمعه قائم‌شهر:
دفاع از مظلومان فلسفه نهضت حسینی بود
آیت‌الله معلمی گفت: دفاع از مظلومان فلسفه نهضت حسینی بود که این امر را ایران با حمایت از مردم فلسطین، حزب‌الله لبنان و ... ادامه می‌دهد.

۱۳۹۸/۶/۱۵ - ۱۶:۴۴

امام جمعه موقت همدان
شهید رجایی الگویی فراموش نشدنی/ قبح گناه نباید در جامعه شکسته شود
حجت الاسلام فاضلیان گفت: زندگی شهید رجایی و باهنر باید برای روسای جمهور و وزیران و دولتمردان درس باشد.

۱۳۹۸/۶/۱ - ۱۷:۱۱

امام جمعه موقت تهران:
سحرخیزی و خوش‌اخلاقی رزق را افزایش می‌دهد
حجت‌الاسلام صدیقی با بیان‌اینکه تقوای الهی از جمله عوامل افزایش رزق و روزی انسان است، گفت: رزق مخلصین بالاتر از پاداش اعمال است. بنابر روایات، سحرخیزی و خوش‌اخلاقی در خانواده سبب افزایش رزق می‌شود.

۱۳۹۸/۵/۱۶ - ۱۶:۴۴

امام جمعه قائمشهر:
خانواده ها تسهیل ازدواج را مدنظر قرار دهند
آیت الله معلمی با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(س)، تاکید کرد: خانواده ها تسهیل ازدواج را مدنظر قرار دهند تا جوانان، زندگی مشترک را به آسانی آغاز کنند.

۱۳۹۸/۵/۱۱ - ۱۶:۲۸

امام جمعه قائمشهر:
نظام اسلامی ایران در اوج اقتدار و مایه امید محرومان جهان است
آیت الله معلمی گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران در اوج اقتدار و مایه امید محرومان جهان است و این مهم را باید بسیار ارزشمند و مهم دانست.

۱۳۹۸/۳/۳۱ - ۱۸:۴۷

آیت‌الله تحریری:
با عمل به قرآن و نصایح ائمه معصومین(ع) بر قلب خود تقوا را عرضه کنیم
آیت‌الله تحریری گفت: با عمل به قرآن و نصایح ائمه معصومین(ع) بر قلب خود تقوا را عرضه کنیم که درمان همه دردها با تقوا ممکن است.

۱۳۹۸/۲/۵ - ۱۵:۲۶

امام جمعه بجنورد:
ایران به منطق قوی در مسائل جهانی رسیده است
امام جمعه بجنورد با بیان اینکه ایران به منطق قوی در مسائل جهانی رسیده است، گفت: امروز کشور به برکت رهبری حکیم، استقامت مردم و جان فشانی شهدا به تأثیرگذاری اساسی در منطقه رسیده است.

۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۱۵:۱۶

حجت الاسلام علی ثمری:
عدالت محوری امام زمان (عج) از جنس تقوای الهی است
خبرگزاری شبستان: کارشناس مذهبی در مراسم دعای ندبه شهرستان عسلویه گفت: عدالت محوری امام زمان (عج) از جنس تقوای الهی است و حضرت به این معنا و موهبت الهی توجه دارد.

۱۳۹۷/۱۰/۲۸ - ۰۹:۴۰

آیت‌الله مجد هاشمی:
عیوب نفسانی پاک نشده در دنیا با آتش جهنم پاک می‌شود
آیت‌الله مجدهاشمی گفت: در دنیا عیوب نفسانی خود را برطرف کنیم که در آخرت با آتش جهنم پاک نشود.

۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۱۲:۳۸

تولیت حرم شاهچراغ (ع) در دیدار با فرماندهان سپاه فجر فارس، عنوان کرد
تقوا، اساس شکل گیری بسیج است
تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) در دیدار فرماندهان سپاه فجر استان فارس به مناسبت هفته بسیج، گفت: اساس شکل گیری بسیج بر تقوا است.

۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۲۰:۲۰

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد:
تقوا به معنای رعایت حقوق همدیگر و شهروندی/ تقوا منوط به اقامه نماز و روزه نیست
رئیس مدرسه خان شیراز با اشاره به اینکه تقوا، به معنای اقامه نماز و روزه نیست، تقوا به معنای رعایت حقوق همدیگر و شهروندی است، گفت: تقوا، به معنای اقامه نماز و روزه نیست.

۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۲:۴۵

استاد حوزه علمیه:
حسد نابود کننده تقوای درون است
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه با بیان اینکه حسد نابود کننده تقوای درون است، گفت: انسان مومن غبطه می‌خورد و منافق حسد می‌ورزد.

۱۳۹۷/۳/۳ - ۱۵:۴۷

تهدیدات اسرائیل علیه ایران اسلامی موجب نابودیش می شود
خبرگزاری شبستان: امام جمعه رودسر با اشاره به تهدیدات نخست وزیر اسرائیل درباره ایران اظهارکرد: رژیم صهیونیستی هیج غلطی نمی تواند بکند و اگر روزی حماقتی کردید بدانید نابودی خود را رقم زدید.

۱۳۹۷/۱/۲۴ - ۱۵:۵۶

آیت الله جاودان:
متقیان با محاسبه اعمال خود هوشیار می‌شوند
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه گفت: بنا بر فرمایش اهل‌بیت(ع) انسان‌های باتقوا هوشیار هستند و در حزب اهل‌بیت(ع) قرار دارند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۴ - ۰۹:۲۲

خلق نیکیو طلاب موجب جذب مردم به حوزه های علمیه می شود
خبرگزاری شبستان: یک کارشناس حوزوی گفت: اخلاق ما در خانواده و اجتماع و بین مردم باید پسندیده باشد تا مردم به حوزه علاقه مند شده و گرایش به مسائل مذهبی داشته باشند.

۱۳۹۶/۹/۸ - ۱۳:۵۳

تقوا به دل انسان طهارت می بخشد
خبرگزاری شبستان: امام جمعه کرمانشاه، با بیان اینکه تقوا باید بر تمام امور زندگی حاکم باشد، گفت: پرهیز از محرمات و تقوا پیشه کردن زیربنای حرکت انسان به سمت سعادت واقعی است.

۱۳۹۶/۸/۲ - ۰۸:۴۹

تقوا، علم و مجاهدت رمز تعالی جامعه اسلامی است
خبرگزاری شبستان: رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: در متون دینی، سه شاخص تقوا، علم و مجاهدت برای تمایز میان انسان‌ها ذکر شده است و جامعه‌ای که بخواهد به قله‌های تعالی و تمدن دست پیدا کند، باید این سه شاخص را در میان اعضای خود ایجاد و تقویت کند.

۱۳۹۶/۷/۱۲ - ۱۴:۰۳

آیت‌الله قرهی:
رسیدن به بالاترین مراتب تربیتی در پناه خداوند ممکن است
خبرگزاری شبستان: آیت‌الله قرهی گفت: خداوند بهترین پناهی است که انسان به وسیله آن می‌تواند به بالاترین مراتب تربیتی برسد.

۱۳۹۶/۶/۲۷ - ۱۴:۳۹