خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷

الخميس ٦ ربيع الأوّل ١٤٤٠

Thursday, November 15, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حاشیه نشینی
اختصاص ۱۴ میلیارد به حوزه آسیب های اجتماعی/برنامه های این حوزه خروجی محور باشند
استاندار کهگیلویه و بویراحمد به ۱۴ میلیارد اعتبار تخصیص یافته در حوزه آسیب های اجتماعی استان در سال جاری اشاره کرد و گفت: همه برنامه ها در این حوزه خروجی محور باشد.

۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۲۲:۴۲

صفحه اول روزنامه های ۱ آبان اصفهان
حمله شبانه از یزد به اصفهان/مغزهای بزرگ منحصربه فرد/حاشیه نشینی؛ سراب مهاجران
رشد چهل درصدی پرداخت عوارض خودرو در اصفهان، حاشیه نشینی؛ سراب مهاجران، حمله شبانه از یزد به اصفهان، خوابگاه دختران در آتش، مغزهای بزرگ منحصربه فرد، مردم از چهره های شاخص سیاسی عبور کرده اند، خلیج همیشگی فارس و روز موعود، عناوین امروز روزنامه های است.

۱۳۹۷/۸/۱ - ۰۹:۵۱

شبستان گزارش می دهد
مسکن قصه ای پر غصه/ افزایش حاشیه نشینی معضل پیش روی بازار مسکن قزوین
اوضاع آشفته این روزهای بازار مسکن و افزایش حبابی قیمت ها در این بخش، وضعیتی ایجاد کرده که خانه دار شدن برای اقشار کم درآمد و حتی متوسط جامعه به رویایی دست نیافتنی مبدل شده است.

۱۳۹۷/۶/۱۲ - ۱۰:۲۴

رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا تشریح کرد
عوامل شکل‌گیری و پیش‌گیری حاشیه‌نشینی
بخش مهمی از مهاجرت کنندگان قادر به تأمین هزینه های خود نیستند، بنابراین مهاجرت های گسترده خود را در شکل گیری حاشیه های عظیم در کنار کلان شهرهایی مانند تهران و مشهد نشان می دهد. آمایش سرزمینی نقش برجسته ای در تحقق عینی عدالت توزیعی است.

۱۳۹۷/۵/۱۰ - ۱۰:۴۳

نمکی:
اشتغال های خرد مورد توجه قرار گیرد/ حاشیه نشینی از جنبه روانشناسی بررسی شود
معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور، با بیان اینکه ما باید به دنبال اشتغال خرد باشیم تا بتوانیم اقتصاد خانواده های نیازمند را تامین کنیم، اظهار داشت: مساله حاشیه نشینی با کمک آموزش عالی از جنبه های روانشناسی بررسی شود.

۱۳۹۷/۵/۱ - ۰۹:۰۶

معاون استاندار قزوین:
خدمات شهری باید متناسب با رشد جمعیت ارتقا یابد
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت: متناسب با رشد جمعیت، سطح خدمات شهری باید ارتقاء پیدا کند.

۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۰۹:۳۰

عدم جلوگیری از ساخت و سازها در حریم شهرداری حاشیه نشینی را افزایش می دهد
رئیس کمیسیون ویژه مناطق کم برخوردار شورای شهر مشهد گفت: عدم جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم مناطق شهرداری حاشیه نشینی را افزایش می دهد.

۱۳۹۷/۴/۹ - ۱۳:۳۶

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:
آسیب‌های اجتماعی خواب راحت را از انسان می‌گیرد
خبرگزاری شبستان: مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه مقابله و کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند حرکتی جهادی است، گفت: آسیب‌های اجتماعی خواب راحت را از انسان می‌گیرد.

۱۳۹۷/۳/۲۳ - ۱۳:۱۷

معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان:
حاشیه نشینی در ۷۴۰ هکتار از مساحت استان
خبرگزاری شبستان: معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان گفت: براساس پایشی که از سوی فرمانداری ها انجام شده بیش از ۷۴۰ هکتار مساحت بافت حاشیه نشینی در استان است.

۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۶:۳۱

سکونتگاههای غیررسمی چالشی جدی برای مدیریت شهری محسوب می شود
خبرگزاری شبستان: استاندار کرمانشاه، گفت: شکل گیری بخشی از سکونتگاه های غیر رسمی و حاشیه ای در شهر کرمانشاه ناشی از تبعات جنگ و کوچ ناگزیر بخشی از مردم از شهر و دیار خود است.

۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۱:۳۳

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد:
احداث فضاهای فرهنگی و آموزشی راهی برای کاهش آسیب های اجتماعی
خبرگزاری شبستان: معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن تاکید بر احداث فضاهای فرهنگی و آموزشی راهی برای کاهش آسیب های اجتماعی است، گفت: دولت و مجموعه مدیران استان عزم جدی برای رفع مشکلات حاشیه شهرهای استان دارند.

۱۳۹۷/۲/۱۸ - ۱۷:۴۱

یک نماینده مجلس:
میانگین حاشیه نشینی در استان گلستان ۱۷ درصد است
خبرگزاری شبستان: یکی از نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی گفت: میانگین حاشیه نشینی در استان بالاتر از میانگین کشوری و حدود ۱۷ درصد است.

۱۳۹۷/۲/۸ - ۱۵:۵۱

عقب ماندگی البرز از متوسط کشوری در بحث بهداشت و درمان/ حاشیه نشینی پیامد اصلی آسیب های اجتماعی
خبرگزاری شبستان: استاندار البرز مسئله عمده ۷ هزار حاشیه نشین البرز را بحث بهداشت و درمان خواند و گفت: امروزه با وجود سه سال تلاش در حوزه بهداشت و درمان در البرز شاهد عقب ماندگی این استان نسبت به متوسط کشوری هستیم.

۱۳۹۷/۲/۵ - ۲۰:۰۲

دولت‌ها باید بحث حاشیه ‌نشینی در کلانشهرها را جدی بگیرند
خبرگزاری شبستان:رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه جذابیت کلان‌شهرها باعث افزایش مهاجرت به کلان‌شهرها می‌شود، گفت: دولت‌ها باید بحث حاشیه‌ نشینی در کلانشهرها را جدی بگیرند

۱۳۹۶/۱۲/۱۱ - ۲۰:۴۲

گرگان در بحث حاشیه نشینی از رتبه یک برخوردار است
خبرگزاری شبستان: فرماندار شهرستان گرگان از رتبه یک این شهرستان در بحث حاشیه نشینی خبر داد و گفت: امروز وجود بافت تاریخی در شهرستان گرگان می تواند به مکان گردشگری تبدیل شود که این موضوع نیاز به توجه است.

۱۳۹۶/۱۲/۸ - ۰۷:۵۶

کرج و فردیس، بیشترین جمعیت حاشیه نشینی البرز را دارد/ لزوم ترسیم نقشه راه احیاء بافت های فرسوده
خبرگزاری شبستان: استاندار البرز با لازم دانستن ترسیم نقشه راه احیاء بافت های فرسوده را مهم خواند و گفت: لازم است شهرداری و دیگر دستگاه های اجرایی در بحث احیاء بافت های شهری جدیت بیشتری داشته باشند.

۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۱۴:۲۲

بیش از ۴۵ درصد کهگیلویه و بویراحمد را جامعه روستایی تشکیل می‌ دهد
خبرگزاری شبستان: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه میانگین کشوری جمعیت روستایی استان از نرم کشوری بالا‌تر است، گفت: بیش از ۴۵ درصد استان را جامعه روستایی تشکیل می ‌دهند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۷ - ۱۲:۲۹

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی:
نسخه واحد برای بافت های ناکارآمد کشور نمی توان پیچید
خبرگزاری شبستان: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه نسخه واحد برای بافت‌های ناکارآمد در کل کشور قابل تسری در این استان نیست، گفت: باید به مشکلات و آسیب‌ها و محدودیت های مالی استان خراسان جنوبی توجه ویژه شود.

۱۳۹۶/۱۱/۵ - ۱۴:۵۶

۴۰ نقطه حاشیه نشینی در گلستان شناسایی شده است
خبرگزاری شبستان: مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: حاشیه نشینی یکی دغدغه های استان محسوب می شود که ۴۰ نقطه در آمارهای استان به ثبت رسیده است.

۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۱۳:۰۷

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور:
تدوین سند توسعه روستایی راهکار حل معضل حاشیه نشسنی
خبرگزاری شبستان:معاون عمرانی وتوسعه امور شهری وروستایی وزارت کشوربا بیان اینکه حاشیه نشینی یکی از معضلات مهم جامعه فعلی ما محسوب می شود،گفت:تدوین سند توسعه روستایی راهکار حل معضل حاشیه نشینی است.

۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۱۳:۴۶