خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

الخميس ١٠ شعبان ١٤٣٩

Thursday, April 26, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه آرامگاه باباطاهر
باباطاهر دارای شخصیت افسانه ای است/ مفاخر همدان همانند ستاره در آسمان می درخشند
خبرگزاری شبستان: دانش پژوه و نویسنده کتاب باباطاهر اظهار کرد: باباطاهر دارای شخصیت افسانه ای می باشد که از نظر عقلی بالا‌تر از ابن‌سینا و یک شاعر حقیقی بوده است.

۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۱۹:۴۷

امام جمعه همدان:
مفاخر استان همدان ناشناخته مانده است/تجلیل از عرفا استمرار یابد
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: استان همدان دارای مفاخر و مشاهیر بزرگی است که ناشناخته هستند و باید تجلیل از عرفا استمرار یابد.

۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۱۹:۴۵

آرامگاه بابا طاهر اثری برجامانده از سلجوقیان/دوبیتی های بابای همدان با طمع عشق
خبرگزاری شبستان: باباطاهر همدانی، معروف به باباطاهر عریان، شاعر دوبیتی‌سرای اواخر قرن چهارم و اواسط قرن پنجم هجری ،که معاصر با دوره‌ی حکومت سلجوقیان است.

۱۳۹۶/۲/۱۷ - ۱۲:۰۹

آرامگاه باباطاهر نگینی بر تارک دیار هگمتانه/ آرامگاه باباطاهرسالانه بسیاری از مشتاقان علم و ادب رو فرامی خواند
خبرگزاری شبستان: باباطاهر عریان، شاعر دوبیتی سرای همدانی است که اشعار آن از ابتدای ورودی به آرامگاه گواه از صدق و صفای این شاعر دیار هگمتانه دارد.

۱۳۹۵/۱۲/۲۷ - ۱۳:۳۲

به مناسبت دهه کرامت
اجتماع دو بیتی سرایان رضوی در آرامگاه باباطاهر همدان
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از اجتماع 140 شاعر رضوی در اختتامیه جشنواره سراسری دو بیتی سرایان رضوی خبر داد.

۱۳۹۳/۶/۹ - ۱۷:۵۴