خبرگزاری شبستان

شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

السبت ١٠ شعبان ١٤٤١

Saturday, April 4, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه صبر
استاد و پژوهشگر حوزه مطرح کرد؛
نقش دعا، توسل، صدقه، استغفار و صبر در رفع بلایا
حجت الاسلام کاظمی با تبیین نقش دعا، توسل، صدقه، استغفار و صبر در رفع بلایا و مصائب تأکید کرد: به همان اندازه ای که رعایت اصول بهداشتی ضروری است، توصیه های معنوی نیز ضرورت دارد و باید به آنها نیز عمل شود.

۱۳۹۹/۱/۵ - ۱۶:۲۶

مدیر حوزه علمیه امیرالمؤمنین خرم آباد:
صبر بر بیماری سبب تطهیر روح و از بین رفتن گناهان می شود
حجت الاسلام سبزی پیری، یکی از راه های رسیدن به خدا را بیاری و شکستن خواند و گفت: صبر بر بیماری سبب تطهیر روح و از بین رفتن گناهان می شود.

۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۶:۲۶

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کردستان
شجاعت، عدالت، ایثار، وفاداری، صبر از ویژگیهای بارز حضرت علی(ع) است
گلباغی با اشاره به ویژگیهای بارز حضرت علی(ع)،گفت: شجاعت، عدالت، ایثار، وفاداری، صبر از ویژگیهای بارز حضرت علی(ع) است.

۱۳۹۸/۱۲/۱۹ - ۰۹:۴۶

آثار صبر و استقامت از نگاه دین بررسی می شود
آثار فردي و اجتماعي صبر و استقامت از نگاه دین در برنامه صبح روشن بررسی می شود.

۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۲:۱۸

آیت‌الله جاودان:
ملائکه از جوانی که با هوا و هوس خود می‌جنگد، حیرت می‌کنند
یک استاد اخلاق با بیان اینکه ملائکه از جوانی که با هوا و هوس خود می‌جنگد، به حیرت درمی‌آیند، گفت: اجر و پاداش کسی که بر گناه نکردن صبر می‌کند و دهنه نفس اماره را محکم گرفته و کنترل می‌کند، بی حساب است.

۱۳۹۸/۹/۲۹ - ۱۶:۱۱

استاد اخلاق حوزه علمیه اصفهان مطرح کرد
حکم اخلاقی بر حکم شرعی مقدم است
آیت الله سید ابوالحسن مهدوی با اشاره به تعارض حکم اخلاقی و حکم شرعی در بسیاری موارد گفت: بر اساس قرآن کریم هم، حکم اخلاقی بر حکم شرعی تقدم دارد.

۱۳۹۸/۹/۱۷ - ۰۸:۳۸

استاد اخلاق حوزه علمیه اصفهان مطرح کرد:
جایگاه صبر هنگام حصول نعمتهای بزرگ برای انسان
آیت الله مهدوی با تأکید براینکه انسان برای داشتن هیچ نعمتی نیازمند به صبر نیست، گفت: وقتی به افراد کم‌ظرفیت نعمت بزرگی می‌رسد، باید صبر پیشه کنند تا هیجان آنها از ظرفیت روحی‌شان فراتر نرود و در مقابل، افراد باظرفیت از خود باخته نمی شوند.

۱۳۹۸/۹/۱۳ - ۰۹:۵۰

مدير گروه اخلاق و تربيت مركز تخصصی مهدویت بیان کرد
صبر از ارکان انتظار است/ کدام صبر به ظهور ختم می‌شود؟
حجت‌الاسلام ملایی با بیان‌اینکه صبر و ظفر دو روی یک سکه‌اند، گفت: اهل بیت(ع) در روایات مربوط به ظهور امام‌زمان(عج) صبر را در کنار فرج آورده‌اند یعنی صبر از ارکان انتظار است به ویژه صبر بر واجبات که سبک زندگی منتظرانه و زمینه‌سازی ظهور را در پی دارد.

۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۰۹:۴۶

استاد حوزه علمیه:
ببخش دیگران از عوامل آرامش قلب است
استاد حوزه علمیه گفت: گاهی دیگران با اعمال و رفتار نادرست دل شما را می‌شکنند اگر می‌خواهید در زندگی آسایش داشته باشید آنها را ببخشید.

۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۰:۰۳

امام جمعه بوشهر:
دهه آینده ایران بر اساس اقتصاد مقاومتی مدیریت شود
خبرگزاری شبستان: امام جمعه بوشهر در خطبه های نماز آدینه این شهر گفت: دهه آینده باید دهه اقتدار نظام باشد و کشور بر اساس اقتصاد مقاومتی مدیریت شود.

۱۳۹۷/۱۱/۱۲ - ۱۶:۲۰

شبستان بررسی می کند
کارکردهای «صبر» در سبک زندگی
اگر صبر به معنای پایداری، ایستادگی، استقامت و عقب نکردن را به پایگاه ذکر الهی این منبع لایزال وصل کنید، صبر تمام نمی شود، صبری که تمام نشد یعنی سیر انسان به سوی همه قله ها هیچ وقفه ای نمی یابد.

۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۰:۳۴

استاد حوزه علمیه:
حوزه‌های علمیه‌ سکاندار اعتقادات دینی مردم بوده و هستند/تا زمانی که ظرفیت پیدا نکردید وارد صحنه قدرت نشوید
استاد حوزه علمیه گفت: دلیل ندارد شخصی مقداری علم داشته باشد وقتی به او تریبون می‌دهند به علما و عقاید مردم حمله کند، حوزه‌های علمیه‌ از گذشته تا امروز سکاندار اعتقادات دینی مردم بوده و هستند.

۱۳۹۷/۱۰/۳ - ۱۴:۴۴

نقش سفارت انگلیس در فتنه ۸۸/فعالیت ۶۰ موسسه بین المللی در زمینه جنگ نرم در ایران
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فعالیت ۶۰ موسسه و نهاد بین المللی در زمینه جنگ نرم در کشورمان، گفت: سفارت انگلیس بیشترین نقش را در فتنه ۸۸ داشت و درب سفارتخانه های خود را به روی آشوبگران باز کرد.

۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۱۴:۴۲

حدیث انتظار
ضرورت صبر و پرهیز از عجله در امر فرج
امام باقر(ع) فرمود: «یاران عجله کنندگان هلاک شدند و مقربین نجات یافتند و قلعه ها بر روی ستون ها و میخ های شان ثابت و محکم ماندند چراکه بعد از غم و اندوه فتح و پیروزی عجیبی خواهد بود.»

۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۳:۰۳

دعوت به اسلام در رأس حقوق است
مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه شهرستان الیگودرز، دعوت به اسلام در رأس حقوق بشریت نسبت به هم دانست و گفت: از عوامل نجات در دنیا وآخرت ایمان به خدا وانجام عمل صالح است.

۱۳۹۷/۸/۶ - ۱۰:۳۸

مدیر مدرسه علمیه مشکات:
صبر و پایمردی برخی نفوس سبب نجات یک جامعه یا امتی می‌شود
خبرگزاری شبستان :مدیر مدرسه علمیه مشکات گفت: خداوند به واسطه بلاکشی و صبر حضرت یوسف(ع) به امتی رحم کرد ما نیز باید نفس خود را برای صبر و پایمردی آماده کنیم.

۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۰۸:۳۴

وفاداری و صبر از ویژگی های بارز حضرت عباس (ع) است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به ویژگی های بارز حضرت عباس (ع) گفت: وفاداری و صبر از ویژگی های بارز حضرت عباس (ع) است.

۱۳۹۷/۲/۲ - ۱۴:۴۸

صبر در برابر مصیبت‌ها
خبرگزاری شبستان:سخن نگاشت امروز را دنبال کنید.

۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۲:۱۳

استاد حوزه علمیه:
امیرمومنان امام علی و حضرت زهرا هیچ گاه دنیا را از یکدیگر طلب نکردند
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه گفت: مردان و زنان ما تلاش کنند در زندگی مشترک رفتار علوی و فاطمی داشته باشند، امیرمومنان امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) هیچ گاه دنیا را از یکدیگر طلب نکردند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۱ - ۱۰:۳۴

توسعه کشور و نظام دغدغه آیت الله هاشمی رفسنجانی بود
خبرگزاری شبستان:معاون سیاسی و امنیتی استاندار اصفهان گفت: توسعه کشور و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی دغدغه آیت الله هاشمی رفسنجانی در طول دوران زندگی بود.

۱۳۹۶/۱۰/۲۹ - ۱۵:۵۰