خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸

الخميس ٢٠ ذو الحجّة ١٤٤٠

Thursday, August 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه تمدن
فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد
دانشجویان می توانند پرچمدار مردم و نظام برای رویارویی با مشکلات و موانع باشند
سرهنگ خرمدل با اشاره به اینکه دانشجویان می توانند پرچمدار مردم و نظام برای رویارویی با مشکلات و موانع باشند، گفت: بنده از شما دانشجویان انتظاراتی دارم که امیدوارم به آنان جامعه عمل بپوشانید.

۱۳۹۸/۳/۱۴ - ۱۶:۲۶

مسجد جامع غزه ، تلفیقی از تمدن ها در طول تاریخ + تصویر
مسجد جامع غزه که زمانی به عنوان معبد از آن استفاده می شد، پس از مدتی تبدیل به کلیسا و سپس در صدر اسلام تبدیل به مسجد شد.

۱۳۹۸/۳/۱۰ - ۱۲:۵۲

عضو هیئت علمی دانشگاه یاسوج:
ضرورت برجسته سازی پیوند بین ادبیات عامیانه کهگیلویه و بویراحمد و فرهنگ غنی شاهنامه
نیکروز گفت: در استان کهگیلویه و بویراحمد ضرورت دارد که آن عناصر پیوند بین ادبیات عامیانه استان با فرهنگ غنی شاهنامه به شکل برجسته نشان داده شود.

۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۰۹:۳۳

وزیر امور خارجه:
وارثان تمدن کهن پارس به توصیه‌ خارجی‌ها تکیه نمی‌کنند
ظریف تشدید تروریسم اقتصادی آمریکا علیه ایران را نشان دهنده استیصال و ترس رژیم آمریکا دانست و خطاب به رئیس جمهور این کشور نوشت: وارثان تمدن کهن پارس به توصیه‌های بیگانگان تکیه نمی‌کنند.

۱۳۹۸/۲/۳ - ۱۵:۰۰

همایش «مناسبات فلسفه و تمدن در جهان اسلام» برگزار می شود
همایش «مناسبات فلسفه و تمدن درجهان اسلام» با محورهایی همچون تفاوت های مدنیت و تمدن در جهان اسلام و چالش ثبات فلسفه و تاریخ مندی تمدن در جهان اسلام اردیبهشت ماه برگزار می شود.

۱۳۹۸/۱/۱۷ - ۱۳:۲۵

برگزاری نشست «ایرانشهر و نظریه تمدنی ایران آزاد و جوان»
نشست «ایرانشهر و نظریه تمدنی ایران آزاد و جوان» با سخنرانی «ناصر تکمیل همایون» و «علیرضا ملایی توانی» و میزبانی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۰:۴۲

علی اکبر ولایتی:
معماری، جلوه گاه ادبیات، علوم تجربی و فنی و مهندسیِ یک تمدن است
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: معماری در هر تمدن جلوه‌گاه ادبیات، علوم تجربی و علوم فنی و مهندسی آن تمدن است. متأسفانه، به موضوع معماری در سال‌های اخیر کم‌توجهی شده است و نتیجه بی‌توجهی، وضعیت نابسامان معماری تهران است.

۱۳۹۷/۱۲/۵ - ۱۱:۲۵

در نشستی علمی؛
بازخوانی ضعف تمدنی مسلمانان و راه‎های برون رفت از آن
نشست علمی «بازخوانی ضعف تمدنی مسلمانان و راه‎های برون رفت از آن» با طرح مباحثی همچون علل ضعف تمدنی و عقب ماندگی جوامع اسلامی از منظر امام موسی صدر برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۴:۱۴

نشست «تمدن انسانی، جمعیت و صلح» برگزار می شود
نشست «تمدن انسانی، جمعیت و صلح» با حضور چهره هایی همچون مقصود فراستخواه در انجمن جامعه شناسی ایران برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۱۱:۰۴

دوره آموزشی «عصر نظام‌سازی توحیدی و افول آمریکا» برگزار می شود
دوره آموزشی «عصر نظام‌سازی توحیدی و افول آمریکا» ویژه طلاب و دانشجویان برادر و با محورهایی همچون نظام کسب و گردش ثروت در اندیشه غربی و دینی بهمن و اسفندماه ۹۷ در قم برگزار می‌شود.

۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۱۰:۲۸

حدادعادل:
معماری و شهرسازی مانند لباس برای تمدن است
رئیس شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی با بیان اینکه معماری فعلی کشور یک معماری بدون هویت است، گفت: معماری و شهرسازی مانند لباس برای تمدن است و حتماً بر تمدن و سبک زندگی هر ملتی تأثیرگذار است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۱۱:۰۱

نگاه نظام سرمایه داری علیه نگاه زیست محیطی
سرپرست معاونت سیاسی و امنیت استانداری زنجان، گفت:نظام سرمایه داری نظامی است که برای تامین سود خود به طبیعت آسیب وارد می کند و این نظریه نشان می دهد که این نظام به همه امور انسانی و محیط زیست نگاه سود گرایانه دارد.

۱۳۹۷/۱۱/۱۰ - ۲۳:۳۴

میزگرد تاریخ فرهنگی در ایران برگزار می شود
میزگرد تاریخ فرهنگی در ایران به همت پژوهشکده علوم تاریخی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۸ - ۰۹:۵۵

فرهنگ متعالی برگرفته از سیره و مکتب اولیای الهی است
کارشناس مسائل مذهبی، با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ قرآن و عترت، گفت: فرهنگ متعالی برگرفته از سیره و مکتب اولیای الهی است.

۱۳۹۷/۱۱/۶ - ۱۲:۵۶

تدوین ساختار و معماری شهر اسلامي
خبرگزاری شبستان: حسن بلخاري، پژوهشگر حوزه فلسفه و هنر نوشت: ما معتقديم در شهر اسلامي حقايق ديني، هم بيانگر مباني اصول حاكم بر جمال ساختاري و معنوي شهر هستند و هم از لحاظ ساختاري معايب آن را بازگو مي‌كنند.

۱۳۹۷/۹/۲۵ - ۲۰:۰۰

همایش ملی اندیشۀ تمدنی از نگاه امیرالمؤمنین(ع) برگزار می شود
نخستین همایش ملی اندیشۀ تمدنی از نگاه امیرالمؤمنین علی (ع) با تأکید بر نهج البلاغه و با محورهایی همچون مبانی نظری تمدن اسلامی از منظر معارف علوی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۰۹:۴۲

شیعه حسین بن علی (علیه السلام) باید برای انقلاب و اسلام هزینه کند
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه امام حسین (علیه السلام) کشته شد تا در نفس کشته شدنش هم امام هدایت و هم کشتی نجات باشد، گفت: شیعه حسین بن علی (علیه السلام) باید برای انقلاب و اسلام هزینه کند.

۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۰۸:۴۵

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع):
باید با علوم انسانی به افق های جدید تمدنی برسیم
غلامرضا گودرزی با بیان اینکه وقتی از علوم انسانی غربی سخن می گوییم، به معنی جغرافیا نیست بلکه منظور تمدن است، گفت: باید با علوم انسانی غربی آشنا شویم، نقاط قوت آن را دریابیم و به سمت افق های جدیدی که تمدن اسلامی طراحی کرده است، برسیم که سخت است.

۱۳۹۷/۵/۹ - ۱۵:۴۸

برگزاری نشست های فرهنگی فرصت مناسبی برای شناخت اصالت مردمان یک دیار است
خبرگزاری شبستان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برگزاری جشنواره ها و نشست های فرهنگی فرصت مناسبی برای شناخت عمیق فرهنگی و اصالت یک دیار و مردمان آن سرزمین است.

۱۳۹۷/۲/۵ - ۲۱:۲۱

جامعه امروز، نیازمند تولید آثار فاخر انقلابی و اندیشه آوینی هاست
خبرگزاری شبستان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد تولید آثار فاخر و انقلابی را نیاز نسل جوان دانست و گفت: جامعه امروز نیازمند اندیشه آوینی ها است.

۱۳۹۷/۲/۳ - ۱۴:۳۵