خبرگزاری شبستان

جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸

الجمعة ٢٤ ربيع الأوّل ١٤٤١

Friday, November 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سعدی
به بهانه روز حافظ
از «زمان آزادی» حافظ تا تاثیرپذیری رندانه از سعدی
شاید بتوان زنده ماندن شعر حافظ در فراز و فرودهای تاریخ و کهنه نشدن آن در گذر زمان را، نشانه ای بر فرازمانی بودن شعر او و گفتگو با مخاطب در لایه ای بالاتر از زمان و مکانی خاص زندگی او دانست.

۱۳۹۸/۷/۲۰ - ۱۲:۰۲

مقاومتی از جنس مقاومت خرمشهر در جبهه های مورد هجومِ امروز نیاز داریم
مقاومت خرمشهر نباید فراموش شود؛ به عنوان شاه کلید سخنان مسئولین مربوطه در شورای هماهنگی دفاع مقدس استان کرمان مورد تاکید قرار گرفت.

۱۳۹۸/۲/۱۸ - ۱۱:۳۹

یک استاد دانشگاه عنوان کرد:
تامین نیاز اولیه انسانی برای رسیدن به معنویت دینی لازم است
انصاری لاری با اشاره به اینکه در شعر سعدی به لزوم توجه به نیاز اولیه تاکید شده است، گفت: حاجت ثانویه لطیف تر است اما برای رسیدن به آن باید از نیازهای اولیه بی نیاز بود چرا که کسی که در پریشانی مالی و نیازهای اولیه است نمی تواند نمازی درست بخواند.

۱۳۹۸/۲/۲ - ۱۰:۴۹

یک استاد دانشگاه عنوان کرد:
امروز می توان بوستان و گلستان سعدی را راهگشای آینده کودکان و نوجوانان خویش قرار دهیم
دادبه بر لزوم توجه و قدرشناسی بزرگان ادب فارسی تاکید کرد و گفت: امروز می توان بوستان و گلستان سعدی را راهگشای آینده کودکان و نوجوانان خویش قرار دهیم.

۱۳۹۸/۲/۲ - ۱۰:۲۸

نمایشگاه نقاشی گروهی دو با عنوان «خودانگاره» در ساری گشایش می یابد
نمایشگاه نقاشی گروهی دو با عنوان «خودانگاره»، پنج شنبه (۲۴ آبان) در ساری گشایش می یابد.

۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۲:۴۸

یک استاد دانشگاه:
سعدی در بنگلادش بسیار معروف است
خبرگزاری شبستان: دکتر حدادی خواستار تشکیل انجمن دوستی ایران و بنگلادش شد و گفت: سال دیگر در نمایشگاه کتاب غرفه‌ای برای بنگلادش تدارک دیده شود.

۱۳۹۷/۲/۱۶ - ۱۶:۳۶

یک استاد دانشگاه در گفتگو با شبستان:
«سعدی» برای ماندگاری در فرهنگ عامه زبان مردم شد
خبرگزاری شبستان: دکتر مقیسه با بیان اینکه جهانگردی و مردم‌داری باعث نفوذ سعدی در زندگی مردم شد، گفت: مردم دیدند و لمس کردند اما نمی توانستند بیان کنند ولی سعدی عجز آنها را در نهایت قدرتمندی و توانمندی بیان کرد.

۱۳۹۷/۲/۲ - ۱۰:۰۱

به همت رایزنی فرهنگی ایران؛
آیین بزرگداشت روز سعدی در بلغارستان برگزار می‌شود
خبرگزاری شبستان:آیین بزرگداشت روز سعدی، پنجم اردیبهشت‌ماه جاری به همت رایزنی فرهنگی ایران در دانشگاه صوفیه بلغارستان برگزار می‌شود.

۱۳۹۷/۲/۱ - ۲۲:۲۷

کپی برداری شاعران بزرگ ‌جهان از سعدی شیرازی/ دکارت باید اخلاق را از گلستان فرا بگیرد
خبرگزاری شبستان: سعدی شیرازی شاعری است که بسیاری از شاعران بزرگ همچون خواجوی کرمانی، عبید زاکانی و حتی حافظ شیرازی از وی الهام گرفته اند و از روی دست این استاد طناز قند فارسی، کپی کرده اند.

۱۳۹۷/۲/۱ - ۱۳:۲۹

تصاویری از مراسم بزرگداشت یادروز سعدی شیرازی
همه ساله در آخرین شب ماه فروردین، مراسم یادروز سعدی شیرازی در جوار آرامگاه وی برگزار می شود، اول اردیبهشت به نام روز سعدی در تقویم کشور شناخته می شود.

۱۳۹۷/۲/۱ - ۰۸:۴۹

مراسم بزرگداشت یادروز سعدی شیرازی
خبرگزاری شبستان: همه ساله در آخرین شب ماه فروردین، مراسم یادروز سعدی شیرازی در جوار آرامگاه وی برگزار می شود، اول اردیبهشت به نام روز سعدی در تقویم کشور شناخته می شود.

۱۳۹۷/۲/۱ - ۰۰:۱۴

سعدی تنها در حوزه گردشگری مورد توجه قرار گرفته است
خبرگزاری شبستان: دبیر اجرایی نخستین همایش بین المللی «ادبیات، زبان همدلی» با اشاره به اینکه به سعدی تنها در بحث گردشگری توجه شده است، گفت: خانواده کمتر با حکایت های این شاعر بزرگ آشنا هستند.

۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۱۱:۲۵

دوره پاییزه کلاس های آموزش زبان فارسی در ترکمنستان آغازشد
خبرگزاری شبستان:مراسم استقبال از فارسی‌آموزان جدیدالورود ترکمنستان، در آستانه عاشورای حسینی، با حضور فارسی‌آموزان و معلمان در محل سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی این کشور برگزار شد.

۱۳۹۶/۷/۱۱ - ۱۲:۲۶

بازدید حداد عادل از دوره های آموزش زبان فارسی به دانشجویان غیر ایرانی
صبح امروز غلامعلی حداد عادل رییس بنیاد سعدی از دوره های آموزش زبان فارسی به دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه علامه طباطبایی بازدید به عمل آورد.

۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۲۰:۱۲

ستاره محوری باعث کهولت سنی سینمای ایران شده است
خبرگزاری شبستان: یک کارگردان سینما با اشاره به اینکه متاسفانه ستاره محوری باعث کهولت سنی در سینمای ما شده است، گفت: متاسفانه عدم آموزش باعث شده تا از سنین دیگر برای یک سن استفاده شود و این باعث می شود تا همزاد پنداری توسط مخاطب شکل نگیرد.

۱۳۹۵/۴/۲۶ - ۱۳:۵۰

کتابت اشعار سعدی توسط خوشنویسان شیرازی در جوار آرامگاه شیخ اجل
خبرگزاری شبستان:  اشعار سعدی توسط بیش از ۱۵۰ خوشنویس شیرازی در جوار آرامگاه شیخ اجل کتابت شد.

۱۳۹۵/۲/۴ - ۲۲:۱۷

گزارش تصویری/ کتابت اشعار «سعدی» توسط خوشنویسان شیرازی
خبرگزاری شبستان: اشعار «سعدی» توسط خوشنویسان شیرازی در جوار آرامگاه شیخ اجل کتابت شد.

۱۳۹۵/۲/۴ - ۲۱:۳۵

اندیشه های سعدی درحوزه وحدت جهان اسلام می تواند راه گشا باشد
خبرگزاری شبستان: سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم استفاده از ظرفیت های شاعران به ویژه سعدی برای نیل به وحدت اسلامی تاکید کرد و گفت: اندیشه های سعدی درحوزه وحدت جهان اسلام می تواند راه گشا باشد.

۱۳۹۵/۲/۲ - ۱۹:۲۷

سعدی ضمیر آگاه و حافظ ضمیرناخودآگاه ایرانی است
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سعدی ضمیر آگاه و حافظ ضمیر ناخودآگاه ایرانی است در یک کلام سعدی خرد داشت و حافظ عشق بود و امروز بیش از گذشته به ادبیات و سعدی نیازمندیم.

۱۳۹۵/۲/۲ - ۱۹:۰۰

پروژه های که برای اعتلای فرهنگ ایرانی و اسلامی باشد، مورد حمایت دولت قرار می گیرد
خبرگزاری شبستان: معاون رئیس جمهور گفت: آنچه برای اعتلای این فرهنگ نیاز باشد محقق می شود و هر پروژه ای که برای اعتلای فرهنگ ایرانی و اسلامی باشد، مورد حمایت دولت قرار می گیرد.

۱۳۹۵/۲/۱ - ۲۲:۴۱