خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸

الأحد ١٨ ذو القعدة ١٤٤٠

Sunday, July 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه نهضت سواد آموزی
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش هرمزگان تاکید کرد:
استفاده از ظرفیت ائمه جمعه و جماعات برای ترویج سوادآموزی و شناسایی افراد بیسواد
آخش جان با اشاره به اینکه یکی از مشکلات حوزه سوادآموزی شناسایی افراد بی سواد است، گفت: استفاده از ظرفیت ائمه جمعه و جماعات برای ترویج سوادآموزی و شناسایی افراد بیسواد در مناطق مختلف شهرستان بندرعباس می تواند در این زمینه گره گشا باشد.

۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۱۱:۱۷

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم:
بیش از ۱۰ هزار نفر در سال جاری باسواد می شوند/تشکیل کلاس های نهضت سواد آموزی در مساجد
قاسمی نیا گفت: اولویت سواد آموزی برای گروه های سنی ۱۰ تا ۴۹ سال است که در سال جاری ۱۰ هزار و ۱۸۹ نفر را تحت پوشش قرار داده ایم که سه برنامه سوادآموزی برای آنها خواهیم داشت.

۱۳۹۸/۳/۸ - ۰۹:۵۹

معاون سواد آموزی استان بوشهر:
حضور ۱۵۰۰ سواد آموز بوشهری در طرح نماز کلید بهشت
غلامرضا دانش فر گفت: در حال حاضر در راستای نهادینه نمودن فرهنگ نماز بیش ۱۵۰۰ نفر از سواد آموزان در کلاس‌های طرح نماز کلید بهشت در استان شرکت دارند.

۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۰:۰۵

مدیرکل آموزش و پرورش همدان:
آموزش بیش از ۸ هزار سوادآموز سال جاری در همدان
مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: در سال جاری ۸ هزار و ۷۰۵ نفر سواد آموز استان در دوره های مختلف سوادآموزی آموزش خواهند دید.

۱۳۹۸/۲/۲۶ - ۱۱:۵۰

رستمی:
بیش از ۸هزار بی سواد در خمینی شهر/۲۵۰ نفر به نهضت سوادآموزی جذب شدند
مسئول نهضت سواد آموزی شهرستان خمینی شهر گفت: طبق سرشماری سال۹۵ بیش از ۸هزار نفر در خمینی شهر اعلام بی سوادی کرده اند که از ابتدای سال۹۷ تاکنون حدود ۲۵۰نفر برای سوادآموزی جذب شده اند.

۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۱۴:۰۵

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی؛
معلمان نهضت سوادآموزی آموزه های دینی را به مخاطبان بیاموزند
آیت الله عبادی معلمان نهضت سوادآموزی نباید تنها به آموختن حرفه و فن خواندن و نوشتن به مخاطبان اکتفا کنند بلکه باید توجه به پذیرشی که مخاطبان از آنان دارند آموزه های اخلاقی، دینی، اجتماعی و سیاسی اصلح و صادق را به مخاطبان بیاموزند.

۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۰۹:۱۰

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی:
۹۷ درصد مردم خراسان رضوی باسواد هستند/وجود ۲۹ هزار نفر بی سواد در مشهد
اسدی با بیان اینکه ۹۷.۵ درصد از مردم خراسان رضوی باسواد هستند، گفت: امیدواریم شورای شهر مشهد گام های خوبی بردارد تا مشهد در آغاز سال ۱۴۰۰ به عنوان شهری بدون شهروندان بی سواد معرفی شود.

۱۳۹۷/۱۰/۳ - ۱۵:۵۸

دوره آموزشی «نماز کلید بهشت» در شهرستان لردگان برگزار شد
مدیر ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختیاری گفت: این دوره طبق روال سال گذشته به مدت ۱۶ ساعت حضوری از کتاب «نماز کلید بهشت» با حضور چهار نفر از اساتید مرکز تخصصی نماز قم در چهار کلاس آموزشی در شهرستان لردگان برگزار شد.

۱۳۹۷/۵/۱۸ - ۰۷:۳۸

مخالفت مجلس با طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس
خبرگزاری شبستان: نمایندگان مجلس با طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس، آموزشیاران نهضت سوادآموزی مخالفت کردند.

۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۱۴:۵۸

دلایل خارج از مدرسه ماندن کودکان
خبرگزاری شبستان: رییس سازمان نهضت سواد آموزی گفت: منشاء ۵۳ درصد دلایل خروج کودکان از مدرسه منشاء اقتصادی، ۳۵ درصد دلایل اجتماعی و کمتر از ۱۲ درصد منشاء آموزشی و فردی داشته است.

۱۳۹۷/۲/۵ - ۱۰:۵۶

دوره توجیهی طرح آموزش عملی نماز در آموزش و پرورش برگزار شد
خبرگزاری شبستان: معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی از برگزاری دوره توجیهی طرح آموزش عملی نماز با عنوان کلید بهشت در آموزش و پرورش خبر داد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۴ - ۱۱:۵۴

معاون آموزشی نهضت سواد آموزی:
میانگین سن سواد آموزان ۳۰ سال است
خبرگزاری شبستان:معاون آموزشی نهضت سواد آموزی با بیان اینکه نهضت سواد آموزی مختص پیرزن ها و پیرمردها نیست گفت: میانگین سن سواد آموزان ۳۰ سال است.

۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۱۱:۲۶

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی:
خلاء قانونی در ریشه کنی بی سوادی
خبرگزاری شبستان:رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: از عمده ترین عدم ریشه کنی این است که نمی‌توانیم کودکان شش ساله را کامل تحت پوشش ببریم. این امر یک دلیل قانونی دارد و آن این است که آموزش الزامی نیست.

۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۲:۲۱

باید آموزش افراد اجباری شود
خبرگزاری شبستان: رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: : معتقدم اگر آموزش افراد اجباری باشد به سرعت به نرخ ۱۰۰ درصدی باسوادی در جامعه نزدیک می شویم.

۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۲:۲۱

همایش شورای نهضت سواد آموزی استان تهران
همایش شورای نهضت سواد آموزی استان تهران با حضور استاندار تهران برگزار شد.

۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۱۵:۲۰

معاون وزیر آموزش و پرورش طرح ها سواد آموزی را تشریح کرد:
سوادآموزی بیش از ۸۶ هزار زندانی
خبرگزاری شبستان:رییس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: از سال ۹۰ تا ۹۶ بیش از ۸۶ هزار زندانی بی‌سواد تحت پوشش سوادآموزی قرار گرفته‌اند.

۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - ۰۹:۳۳

نهضت سواد آموزی نقش مهمی در آگاهی و بصیرت مردم ایفا می کند
خبرگزاری شبستان:معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم گفت: ۹دی ماه آغاز دهه بصیرت و میثاق با ولایت است و نهضت سواد نیز می تواند نقش مهمی در آگاهی و بصیرت مردم در جامعه ایفا کند.

۱۳۹۶/۱۰/۹ - ۱۱:۴۵

شناسایی ۱۲ هزار و ۵۵۰ نفر بی سواد در شهرستان بویراحمد
خبرگزاری شبستان: سرپرست اداره آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد گفت: تعداد افراد بی سواد شناسایی شده در شهرستان بویر احمد، ۱۲ هزار و ۵۵۰ نفر که این آمار نیاز به پالایش خواهد داشت.

۱۳۹۶/۱۰/۸ - ۱۵:۳۳

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان مرکزی:
ارتقای سطح آگاهی دانش در زمینه فرهنگ کشور از اهداف اصلی نهضت
خبرگزاری شبستان: معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: ارتقای سطح دانش در زمینه های مختلف به ویژه فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی از مهمترین اهداف تشکیل نهضت سواد آموزی است.

۱۳۹۶/۱۰/۶ - ۱۵:۲۳

معاون آموزش‌وپرورش استان همدان:
بیش از ۴۸ هزار نفر در استان همدان بی‌سواد هستند
خبرگزاری شبستان:معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش استان همدان با بیان اینکه ۴۸ هزار و ۹۱۶ نفر در سطح استان همدان بی‌سواد هستند، گفت: از این تعداد ۳۲ هزار و ۲۶۰ نفر خانم در استان بی‌سواد هستند.

۱۳۹۶/۱۰/۴ - ۱۷:۰۱