خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

الأحد ١٤ رمضان ١٤٤٠

Sunday, May 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه آیت الله جوادی آملی
حدیث امام رضا علیه السلام ثابت می کند ؛
اطلاع امام از اعمال منحصر به روزهای مشخص و محدود نیست
خبرگزاری شبستان: امام رضا علیه السلام فرمایشی دارند که بر اساس آن، امام معصوم هر کمال مشترکی را که میان مقام نبوت و ولایت متصور باشد واجد خواهد بود.

۱۳۹۵/۵/۲۴ - ۱۰:۰۳

پیشنهاد آیت الله جوادی آملی برای تقویت حوزه علمیه تهران
خبرگزاری شبستان: آیت الله جوادی آملی در دیدار مسئولان حوزه علمیه استان تهران دو توصیه برای تقویت این حوزه و احیای روزهای اوج و عظمت حوزه علمیه تهران مطرح کردند که باید مورد توجه علما و مسئولین قرار گیرد.

۱۳۹۵/۵/۱۹ - ۱۵:۳۴

آیت الله جوادی آملی:
مرز شناسایی علوم اسلامی از غیراسلامی
خبرگزاری شبستان: علمی اسلامی است که موضوع آن علم ثبوت خدای سبحان، اسمای الهی، اوصاف خداوند، اقوال خداوند، افعال خداوند، آثار خدا، خدا و مضاهر او، خدا و آیات او، خدا و جلوه های او، خدا و ظهورات او و تجلیات او باشد.

۱۳۹۵/۵/۱۸ - ۱۴:۱۷

مایه مباهات پیامبر(ص) بر دیگر اقوام
خبرگزاری شبستان: وقتی آن وجود مبارک مفاخر اهل بیت(ع) را برای سیده زنان عالم فاطمه زهرا سلام الله علیها شرح می داد، فرمود: «خداوند ما را به ویژگی هایی گرامی داشته است که دیگران فاقد آن هستند و فرمود: «مهدی این امت از ماست؛ منا مهدی هذه الامة».

۱۳۹۵/۵/۱۲ - ۱۲:۵۶

دشواری شناخت امام عصر علیه السلام و راه تسهیل آن
خبرگزاری شبستان: مسئله مهدی موعود موجود و حضور مستمر وی در عین استتار و ظهور دائم او در متن اختفا، از دشوارترین معارف است.

۱۳۹۵/۵/۵ - ۱۱:۲۶

امام عصر(عج) روح حیات در کالبد جهان است
خبرگزاری شبستان: همان طور که بدن با روح زنده است و از او مدد می یابد نظام کیهانی اجرام سرد، مواد بی روح و عناصرمرده نیستند بلکه مجموعا یک حقیقت زنده اند که حیات آنها وامدار ولایت انسان کامل معصوم است.

۱۳۹۵/۵/۵ - ۰۹:۱۹

توصیه امام صادق(ع) برای شناخت صاحب الزمان(عج)
خبرگزاری شبستان: برای شناخت مقام والای امامت و شخصیت منحصر به فرد امام عصر علیه السلام راه های فراوانی هست؛ بررسی دعاها و زیارت هایی که از خود امام عصر(عج) رسیده و یا فرموده امامان دیگر درباره آن حضرت(عج) است از بهترین این راه ها است.

۱۳۹۵/۴/۳۰ - ۱۴:۵۰

مفاتیح الحیات پرفروش ترین کتاب نمایشگاه قرآن
خبرگزاری شبستان: کتاب مفاتیح الحیات نوشته آیت الله جوادی آملی که از سوی انتشارات «اسراء» در نمایشگاه قرآن عرضه شده است، تاکنون پرفروش ترین کتاب نمایشگاه بوده است.

۱۳۹۵/۴/۴ - ۱۹:۰۶

توصیه آیت الله جوادی ‌آملی برای ارتباط با امام مهدی(عج)
خبرگزاری شبستان: انجام دادن مستحبات و اعمال صالح به نیابت از آن حضرت(عج) و اهدای ثواب آن به ارواح طیّب عترت طاهره علیهم اسلام از بهترین راه ‏هایی است که می ‏تواند ارتباط انسان با آن وجود مبارک را تأمین کند.

۱۳۹۵/۳/۲۴ - ۱۲:۴۶

پیام آیت الله جوادی آملی به کنگره ملی حکمت و خرد جندی شاپور؛
حکمت این ظرفیت را دارد که پزشکی را به جامعیت برساند
خبرگزاری شبستان: مرجع عظام تقلید، در پیام تصویری به اولین کنگره ملی حکمت و خرد جندی ‌شاپور و بزرگداشت علی بن عباس اهوازی، اعلام کرد: حکمت این ظرفیت را دارد که پزشکی را به جامعیت برساند و جامعه ‌ای که در سایه پزشکی حکیمانه باشد جامعه فرشته است.

۱۳۹۵/۲/۲۸ - ۱۷:۴۲

توضیح دفتر آیت الله جوادی آملی درباره یک عبارت فقهی 
خبرگزاری شبستان: واژه «دیاثت» در فقه کاربرد رسمی دارد و کاربرد اصطلاح «دیاثت» در دانش فقه و اخلاق با کاربرد عرفی آن متفاوت است.

۱۳۹۵/۲/۲۰ - ۱۷:۱۹

حاشیه های اولین روز نمایشگاه کتاب تهران؛
حضور مردم در روز اول نمایشگاه کتاب مسئولان را غافلگیر کرد/ بازار داغ عکس سلفی و یادگاری
خبرگزاری شبستان: بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران در اولین روز از برگزاری در مجموعه شهرآفتاب با استقبال فراتر از انتظار مردم روبرو شد که حتی مسئولان را نیز غافلگیر کرد.

۱۳۹۵/۲/۱۶ - ۱۱:۴۶

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) خبر داد
بررسی نقش نخبگان حوزوی در اقتصاد مقاومتی با حضور آیت الله جوادی آملی
خبرگزاری شبستان: نجفی قدسی گفت: نقش نخبگان حوزوی در اقتصاد مقاومتی، اواخر اردیبهشت‌ماه با حضور آیت‌الله جوادی آملی بررسی می شود.

۱۳۹۵/۲/۱۲ - ۱۷:۰۳

آیت الله جوادی آملی تصریح کرد:
حیف است که نظام جمهوری اسلامی آسیب ببیند/ اگر علی (ع) هم رهبر جامعه ای با اخلاق و حقوق نازل باشد، باز خطر هست
خبرگزاری شبستان: داشتن رهبر خوب، دعا کردن به رهبر خوب یک طرف قضیه است، اگر علی بن ابی طالب (ع) هم رهبر باشد مادامی که سطح فکری مردم پایین است، اخلاق نازل است، حقوق نازل است و مشکلات در جامعه رخنه کرده است خطر درکار است.

۱۳۹۵/۲/۹ - ۱۳:۳۴

با سخنرانی آیت‌الله جوادی آملی؛
بیست و دومین اجلاس سالیانه جامعه المصطفی در قم برگزار می‌شود
خبرگزاری شبستان: بیست و دومین اجلاس سالیانه جامعه المصطفی العالمیه، ۹ اردیبهشت‌ماه از ۹ و ۳۰ تا ۱۲ و ۳۰ دقیقه در مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

۱۳۹۵/۲/۷ - ۱۵:۳۳

حیات حقیقی انسان از منظر قرآن – چهاردهم
طی منزل حقیقت با "گذر کریمانه از لغو" میسر می شود
خبرگزاری شبستان: قرآن کریم پیرامون پرهیز و اعراض مؤمنان از لغو سخن می گوید و پس از اشاره به نماز خاشعانه، دومین ویژگی الهی آنان را پرهیز از لغو می خواند.

۱۳۹۵/۱/۸ - ۱۱:۴۷

حیات حقیقی انسان از منظر قرآن - سیزدهم
تصرف رحیمانه خداوند در نظام تصمیم گیری انسان
خبرگزاری شبستان:خداوند به شکل وحی و الهام، آدمی را به راه خیر هدایت فرموده و با تصرفی رحیمانه در نظام تصمیم گیری انسان او را از سقوط باز می دارد. در همه این موارد، حسن عاقبت، ارمغان گفتگوی خداست.

۱۳۹۵/۱/۲ - ۱۳:۴۱

تکریم مقام علمی آیت الله جوادی آملی در همایش قرآن پژوهی تبری/۱۰صبح۱۵اسفند آغاز هفته قرآن مازندران
خبرگزاری شبستان:مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي مازندران با اشاره به برگزاری همایش قرآن پژوهی تبری به همت دانشگاه مازندران و واحد پژوهش این اداره کل،گفت: آیت الله جوادی آملی وحجت الاسلام سید محمدباقرحجتی از مفاخر قرآنی در این همایش تجلیل می شوند.

۱۳۹۴/۱۲/۱۳ - ۱۴:۴۱

 سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به قم
محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح دوشنبه دوازدهم بهمن ماه در سفری یک‌روزه به قم همزمان با نخستین روز دهه فجر فاز نخست خدمات رایانش ابری مرکز داده اینترنتی امین را افتتاح و با آیات عظام جوادی آملی، نوری همدانی و سبحانی دیدار کرد.

۱۳۹۴/۱۱/۱۲ - ۲۰:۳۱

با سخنرانی حضرات آیات جوادی آملی، رمضانی، رشاد و یزدان پناه
همایش ملی فلسفه اخلاق برگزار می شود
خبرگزاری شبستان:همایش ملی فلسفه اخلاق و نکوداشت مقام علمی و اخلاقی آیت الله العظمی مجتبی تهرانی(ره) به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و همکاری برخی از دستگاه های علمی،در شهر مقدس قم برگزار می شود

۱۳۹۴/۱۱/۵ - ۰۸:۳۳