خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷

الجمعة ١٦ جمادى الثانية ١٤٤٠

Friday, February 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه آیت الله جوادی آملی
دبیر شورای عالی امنیت ملی با ایت الله جوادی آملی دیدار و گفتگو کرد
خبرگزاری شبستان:نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی با ایت الله جوادی آملی در قم دیدار و گفتگو کرد.

۱۳۹۵/۸/۶ - ۱۳:۱۴

خداوند در عصر غیبت بشر را به حال خود رها نکرده است
خبرگزاری شبستان: بی تردید خداوند در فضای غبارآلود که طوفان شک و تردید و تندبادهای فساد و جهالت انسان را به سوی تباهی و نابودی می کشاند بشر و جوامع انسانی را گسسته از هدایت و رهاشده در ضلالت نگذارده و کسانی را برای ولایت جامعه گمارده است.

۱۳۹۵/۸/۱ - ۱۴:۱۷

هادیان جامعه در عصر غیبت چه کسانی اند؟
خبرگزاری شبستان: در عصر غیبت، شاگردان مکتب اهل بیت(ع)، عالمان دینی و مفسران دقیق براساس منابع غنی و قوی معرفتی دین یعنی کتاب الهی، سنت معصومان(ع) و عقل برهانی و اجماع، به قدر میسور به تبیین آیات الهی می پردازند.

۱۳۹۵/۷/۲۶ - ۱۴:۵۴

راه اندازی کانال رسمی تلگرامی حضرت آیت الله جوادی آملی
خبرگزاری شبستان: بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء، تحت اشراف حضرت آیت الله جوادی آملی با رویکرد اشاعه فرهنگ اسلام ناب در میان اقشار مختلف جامعه اقدام به راه اندازی کانال تلگرامی کرده است.

۱۳۹۵/۷/۱۷ - ۱۴:۴۲

راز امتیازات و آثار خاص نماز اول وقت!
خبرگزاری شبستان: هر کس نماز را در اول وقت اقامه کند، نماز او به کاروان نمازهایی پیوسته که با امامت نماز ولیّ خدا به سوی خدا در صعود است، چون امام عصر(عج) هماره آن وقت نماز می گزارد.

۱۳۹۵/۷/۱۲ - ۱۴:۰۶

دیدار مدیران کانون های مساجد قزوین با آیت الله جوادی آملی
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین گفت: مدیران کانون های مساجد استان قزوین با آیت الله جوادی آملی در قم دیدار کردند.

۱۳۹۵/۷/۱۱ - ۰۹:۲۲

مهدویت؛ رمز حیاتبخشی و پویایی تشیع!
خبرگزاری شبستان: علامه طباطبایی(ره) از پروفسور هانری کربن نقل می کرد: «هنگامی که در دانشگاه سوربن فرانسه کنفرانسی را در زمینه ادیان ارائه می کردم، گفتم در میان تمام ادیان و مذاهب ملل جهان، تنها شیعه است که مکتبی حیاتبخش و قابل عرضه دارد.»

۱۳۹۵/۷/۱۰ - ۰۹:۵۳

چرا امام مهدی علیه السلام را بقیة الله می خوانند؟!
خبرگزاری شبستان: در فرهنگ قرآن کریم هیچ چیزی جز وجه خدا ماندنی نیست و تنها چیزی مانا است که پیوند تنگاتنگ و ناگسستنی با خدای سبحان داشته باشد: «كُلُّ شَيْءٍ هَالِكٌ إِلَّا وَجْهَهُ »

۱۳۹۵/۶/۲۹ - ۱۰:۴۷

بازنشر/ پیام آیت الله جوادی آملی به نخستین همایش ملی انوار عرفانی اخلاقی امام سجاد(ع)؛
بخشی از ادعیه امام سجاد(ع) به منزله تفسیر دعای نورانی عرفه سیدالشهدا(ع) است
خبرگزاری شبستان: آیت الله جوادی آملی از مراجع عظام تقلید گفت: بخشی از ادعیه امام سجاد(ع) به منزله تفسیر دعای نورانی عرفه سیدالشهدا(ع) است.

۱۳۹۵/۶/۲۱ - ۱۲:۲۸

امام مهدی(عج)؛ رهبر سیاسی و مولای سالکان کوی وصال
خبرگزاری شبستان: او نه تنها جامعه را در سیاست و حکومت (واحد جهانی) رهبری می کند مولای سالکان کوی وصال نیز است و آنان را در این مسیر نیز گام به گام پیش می برد. او امام دل هاست همانطور که امام بدن هاست، و امامِ جهاد اکبر است.

۱۳۹۵/۶/۱۶ - ۱۴:۳۰

هدایت دل ها به دست امام عصر(عج) است
خبرگزاری شبستان: اولیای الهی نیز بر اساس «یهدون بامرنا» با «کن فیکون» کار می کنند و گشودن گرفتاری های مادی و برآوردن حوائج، کمترین کرامت آنها است.

۱۳۹۵/۶/۱۰ - ۱۴:۳۶

ممکن نیست دل ما مشغول به چیزی باشد و امام مهدی(عج)آن را ندانند
خبرگزاری شبستان: دل انسان اعضا و جوارح وی را کنترل می کند و دلی هم هست که دل های انسان ها را رصد می کند. هر خاطره ای که از دل بگذرد وجود مبارک ولی عصرعجل الله تعالی فرجه به اذن خدا آن را می بیند و درمی یابد.

۱۳۹۵/۶/۲ - ۱۰:۴۵

ویژگی منحصربفرد امام مهدی(عج) در میان اهل بیت(ع)
خبرگزاری شبستان: حضرت خاتم الاولیاء(عج) وارث منحصربفرد است؛ یعنی تنها وارثی است که همه کمالات گذشتگان خود را به ارث برده و چون بعد از او ولی دیگری نخواهد آمد کسی هم میراث بر او نیست.

۱۳۹۵/۵/۳۱ - ۱۵:۵۰

دست تحریف در مباحث مهدوی نیز راه یافته است
خبرگزاری شبستان: هیچ یک از فرق اسلامی در ضرورت وجود مهدی علیه السلام اختلاف ندارند؛ ولی در نسب و شجره ایشان اختلاف است. شیعیان به گواهی بسیاری از روایات اسلامی بر این باور صائب اند که او ازشجره طیبه آل محمد صل الله علیه وآله است.

۱۳۹۵/۵/۲۴ - ۱۰:۱۵

حدیث امام رضا علیه السلام ثابت می کند ؛
اطلاع امام از اعمال منحصر به روزهای مشخص و محدود نیست
خبرگزاری شبستان: امام رضا علیه السلام فرمایشی دارند که بر اساس آن، امام معصوم هر کمال مشترکی را که میان مقام نبوت و ولایت متصور باشد واجد خواهد بود.

۱۳۹۵/۵/۲۴ - ۱۰:۰۳

پیشنهاد آیت الله جوادی آملی برای تقویت حوزه علمیه تهران
خبرگزاری شبستان: آیت الله جوادی آملی در دیدار مسئولان حوزه علمیه استان تهران دو توصیه برای تقویت این حوزه و احیای روزهای اوج و عظمت حوزه علمیه تهران مطرح کردند که باید مورد توجه علما و مسئولین قرار گیرد.

۱۳۹۵/۵/۱۹ - ۱۵:۳۴

آیت الله جوادی آملی:
مرز شناسایی علوم اسلامی از غیراسلامی
خبرگزاری شبستان: علمی اسلامی است که موضوع آن علم ثبوت خدای سبحان، اسمای الهی، اوصاف خداوند، اقوال خداوند، افعال خداوند، آثار خدا، خدا و مضاهر او، خدا و آیات او، خدا و جلوه های او، خدا و ظهورات او و تجلیات او باشد.

۱۳۹۵/۵/۱۸ - ۱۴:۱۷

مایه مباهات پیامبر(ص) بر دیگر اقوام
خبرگزاری شبستان: وقتی آن وجود مبارک مفاخر اهل بیت(ع) را برای سیده زنان عالم فاطمه زهرا سلام الله علیها شرح می داد، فرمود: «خداوند ما را به ویژگی هایی گرامی داشته است که دیگران فاقد آن هستند و فرمود: «مهدی این امت از ماست؛ منا مهدی هذه الامة».

۱۳۹۵/۵/۱۲ - ۱۲:۵۶

دشواری شناخت امام عصر علیه السلام و راه تسهیل آن
خبرگزاری شبستان: مسئله مهدی موعود موجود و حضور مستمر وی در عین استتار و ظهور دائم او در متن اختفا، از دشوارترین معارف است.

۱۳۹۵/۵/۵ - ۱۱:۲۶

امام عصر(عج) روح حیات در کالبد جهان است
خبرگزاری شبستان: همان طور که بدن با روح زنده است و از او مدد می یابد نظام کیهانی اجرام سرد، مواد بی روح و عناصرمرده نیستند بلکه مجموعا یک حقیقت زنده اند که حیات آنها وامدار ولایت انسان کامل معصوم است.

۱۳۹۵/۵/۵ - ۰۹:۱۹