خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷

الثلاثاء ١٢ رجب ١٤٤٠

Tuesday, March 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه آیت الله جوادی آملی
دفتر آیت‌الله جوادی آملی اعلام کرد:
آیت‌الله جوادی آملی درباره هیچ کاندیدایی اظهار نظر نکرده است
خبرگزاری شبستان:دفتر آیت الله جوادی آملی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد ایشان در خصوص هیچ یک از کاندیداهای ریاست جمهوری اظهار نظر نداشته است.

۱۳۹۶/۲/۱۸ - ۱۱:۳۱

فلسفه لزوم شرکت مسلمانان در انتخابات
خبرگزاری شبستان: بر مسلمانان لازم است برای تعیین سرنوشت اجتماعی خود، مشارکت سیاسی داشته باشند و در اموری چون انتخابات برای برگزیدن افراد صالح، باتقوا و کاردان برای اداره امور جامعه و کشور بی تفاوت نباشند.

۱۳۹۶/۲/۱۷ - ۱۰:۰۱

صفاتی که امام مهدی علیه السلام برای یک منتظر لازم می دانند
خبرگزاری شبستان: بزرگترین معلم انتظار راستین، شخص امام منتظرعجل الله تعالی فرجه است که در دعایی نورانی و مبارک صفات شخص و جامعه مطلوب مهدوی را بیان می فرمایند.

۱۳۹۶/۲/۱۶ - ۱۵:۲۳

از امام زمان(عج) مقابل عمل نیابتی مان چه طلب کنیم؟
خبرگزاری شبستان: بهتر است که برابر این ادب، به پیشگاه آن حضرت چیز خاصی را پیشنهاد ندهیم، زیرا او از آن دسته است که سجیّتهم الکرم، بنابراین شایسته آن است که در انتظار عطای او باشیم چرا که آنچه آن حضرت به اقتضای سجیّه کریم خویش عطا می کند، ماندنی است.

۱۳۹۶/۲/۴ - ۱۵:۲۱

همایش ملی آموزه های اسلامی؛ انسان معاصر و نظام خانواده در ساری پایان یافت
خبرگزاری شبستان: همایش ملی آموزه های اسلامی؛ انسان معاصر و نظام خانواده که با پیام تصویری آیت الله جوادی آملی به این همایش، زینت خاصی بخشید با اهداء جوائز به مقاله های برتر پایان یافت.

۱۳۹۶/۱/۳۱ - ۱۹:۴۵

رشد فرهنگ و فهم عمومی نخستین شرط لازم برای ظهور است
خبرگزاری شبستان: تعالی سطح فرهنگ، تعقل و فهم عمومی نخستین زمینه لازم جهت ادراک پیام انسان کامل و ظهور ولیّ مطلق خداست و این مهم از گرانمایه ترین وظایف منتظران آن حضرت(عج) است.

۱۳۹۶/۱/۲۱ - ۱۱:۳۰

رونمایی از بزرگترین قرآن مطلای جهان + تصاویر
خبرگزاری شبستان: بزرگترین قرآن مطلای جهان توسط آیت الله جوادی آملی صبح امروز رونمایی شد. مراحل کتابت این قرآن کریم که در جهان در نوع خود بی نظیر است حدود ۲ سال به طول انجامیده است. ابعاد ۱۴۱.۶ در ۹۱ سانتیمتر و وزن این قرآن ۱۰۰ کیلوگرم است که...

۱۳۹۶/۱/۲۱ - ۰۹:۴۳

انتظار بدون مجاهده خیالی باطل است
خبرگزاری شبستان: آنکه به انتظاری تهی از رزم آوری و مجاهده، دل خوش می دارد و گمان می کند بی آمادگی برای جهاد و شهادت می توان منتظر موعود موجود بود، خیالی باطل دارد و کار انتظارش به سامان نخواهد رسید.

۱۳۹۶/۱/۱۵ - ۱۱:۳۸

راه بار یافتن منتظران به مقام «منّا اهل البیت»
خبرگزاری شبستان: چه بسا منتظران صالح و صادق حجت منتظَر(عجل الله تعالی فرجه) که خویش را در عرصه جهاد اوسط و اکبر پرورده و به بارگاه قبول اهل بیت (علیهم السلام) بار یافته اند و مشمول «نظرة رحیمیه» آنان گشتند.

۱۳۹۵/۱۲/۲۳ - ۱۰:۰۴

راه جلب اعتماد امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: انسان بر اثر مجاهده با نفس و ادراک حضور خدای سبحان و ولی الله عصر خویش، می تواند تا بدان پایه اوج گیرد که مورد اعتماد امام علیه السلام باشد به گونه ای که امام معصوم از او نقل قول کند.

۱۳۹۵/۱۲/۱۸ - ۱۱:۰۸

جزئیات کنگره توسعه و تعالی علوم بر پایه عقلانیت وحیانی
خبرگزاری شبستان: کنگره بین المللی توسعه و تعالی علوم بر پایه عقلانیت وحیانی(با تکیه بر اندیشه های علامه جوادی آملی) برگزار می شود.

۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۶:۱۷

رئیس دانشگاه تهران:
دانشگاه تهران به علوم انسانی علاقه دارد/التزام تولید علم با دین وجه ممیز نظام است
خبرگزاری شبستان: دکتر نیلی احمدآبادی تاکید کرد: بر اساس نظریه کارشناسان و اندیشمندان علوم انسانی، نظریه علوم بر پایه عقلانیت وحیانی، نظریه بدیعی است و می تواند وجهه ممیزه جمهوری اسلامی باشد که تولید علم را با دین ملتزم می داند.

۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۳:۲۶

انتظار یعنی رفع تورم، آمادگی نظامی و جهل زدایی مقابل تهاجم فرهنگی
خبرگزاری شبستان: منتظر ظهور حتی یک تیر هم که شده آماده کند (صبغه تمثیل دارد نه تعیین) زیرا متخصص نظامی وظیفه آمادگی رزمی دارد و کارشناس اقتصادی، رسالتش تلاش برای حل تورم، رفع بیکاری، تعدیل تقاضا و عرضه و تقلیل فاصله رنج آور طبقاتی است

۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۰:۱۶

پیکر حجت الاسلام والمسلمین قرهی به خاک سپرده شد
خبرگزاری شبستان:پیکر حجت الاسلام والمسلمین قرهی امروز در قم تشییع ودر حرم مطهر حضرت معصومه (س) به خاک سپرده شد.

۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۱:۰۴

آیت الله جوادی آملی؛
خطبه چندسطری حضرت زهرا(س) معادل قوی ترین خطبه های نهج البلاغه است
خبرگزاری شبستان: مهمترین عنصر ابدیت، خود صدیقه طاهره است که مانند ۱۳ معصوم(علیهم السلام) عدل قرآن کریم است؛ مطالبی که در خطبه است حالا با واسطه یا بی واسطه، هشدار قرآنی دارد و طبق این عناصر خطبه هم ابدی خواهد بود.

۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۲:۱۱

زاهدانی که دوستدار امام غایب اند نه امام قائم(عج)
خبرگزاری شبستان: زاهدان و عابدانی که پیوندی با جهاد و شهادت و مبارزه ندارند، خواسته یا نخواسته دوستدارامام غایب اند نه امام قائم؛ چون آن حضرت ظهور کند، چنین افرادی اولین کسانی اند که از او رخ برتابیده و دستورهای مبارزه آموزش را نادرست خواهند دانست.

۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۰:۱۴

آیت الله جوادی آملی:
مشخصه تمدن، زدن گردن فقر است
خبرگزاری شبستان: کمک به فقیر، مصداق تمدن نیست؛ فقر را از بین بردن تمدن است؛ در همه کشورهای دنیا نهادها و سازمان هایی برای کمک به فقرا وجود دارد، مشخصه تمدن را امیرالمومنین(ع) مشخص کرده و فرموده اند: «باید گردن فقر را بزنیم».

۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۱۲:۱۱

پیام آیت‌الله جوادی آملی به همایش خیر ماندگار/اشتغال در سایه خیر ماندگار محقق ‌می‌شود
خبرگزاری شبستان:آیت‌الله جوادی آملی در پیام تصویری به اولین همایش ملی خیر ماندگار با بیان اینکه فقرزدایی اقدامی عاقلانه و عالمانه است، گفت: تولید و اشتغال در سایه خیر ماندگار محقق می‌شود.

۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۱۱:۳۲

افتتاح دومین هفته تمدن نوین اسلامی با حضور آیت الله جوادی آملی
خبرگزاری شبستان: آیین افتتاح دومین هفته علمی تمدن نوین اسلامی دوم اسفندماه در موسسه اسراء و با حضور آیت الله جوادی آملی برگزار می شود.

۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۵:۲۹

دیدار اصحاب رسانه استان البرز با آیت الله جوادی آملی
خبرگزاری شبستان: دیدار با آیت الله جوادی آملی، زیارت حرم حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران به عنوان صد و دومین برنامه سازمان بسیج رسانه استان البرز در قالب یک اردوی یکروزه برگزار شد.

۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۱:۵۷