خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷

الأحد ١٢ المحرّم ١٤٤٠

Sunday, September 23, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه آیت الله جوادی آملی
آیت‌الله جوادی آملی:
امیدواریم رئیس جمهور آمریکا بر سر عقل بیاید و خود را به زحمت نیندازد!
خبرگزاری شبستان:آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا بیان داشت: امیدواریم رئیس جمهور فعلی آمریکا بر سر عقل بیاید و عاقلانه سخن بگوید و خود را به زحمت نیندازد!

۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۱۶:۵۷

برترین شکل انتظار آمیختگی با جان منتظر است
خبرگزاری شبستان: برترین شکل انتظار آن است که با جان منتظر آمیخته گردد و سراسر هستی او را فرا گیرد و وی را از سهو و نیسان به حضور و ذکر و از ظلماتِ وهم به نورِ عقل بازگرداند.

۱۳۹۵/۱۱/۱۶ - ۱۲:۱۲

آیت الله جوادی آملی:
وقتی می توانیم همتای فرشته شویم چرا خود را ارزان بفروشیم؟!
خبرگزاری شبستان: هر چه ما داريم يا مال ماست كه آن مال هم تمليك الهي است يا امانت ماست. لذا ما كه مي‌توانيم همتاي فرشته بشويم چرا خود را ارزان بفروشيم، راه براي همتاي فرشته شدن باز است.

۱۳۹۵/۱۱/۹ - ۱۵:۲۰

فرهنگ از اساسی ترین عرصه های زمینه ساز ظهور است
خبرگزاری شبستان: عرصه فرهنگ از اساسی ترین عرصه هایی است که در زمینه سازی طلوع شمس مهدوی علیه السلام موثر است، از این رو دریافت فهم صحیح انتظار در این عرصه سهم اساسی در تصحیح فرهنگ انتظار دارد.

۱۳۹۵/۱۱/۶ - ۱۰:۱۲

حقیقت انتظار احیای امر امام(عج) است
خبرگزاری شبستان: حقیقت انتظار آن است که منتظر معتقد و عارف به حضرت ولی الله الاعظم علیه السلام بر اساس معرفتش امر آنان را احیاء می کند و خویشتن را در محدوده اوامر ایشان منحصر می سازد تا فیض الهی از باطنش ریشه بگیرد و در ظاهرش تجلی کند.

۱۳۹۵/۱۱/۲ - ۰۹:۵۰

مرکز تخصصی فلسفه اسلامی اسراء افتتاح می شود
خبرگزاری شبستان: مرکز تخصصی فلسفه اسلامی اسراء تحت اشراف آیت الله جوادی آملی با حضور اساتید، پژوهشگران و فضلای حوزه علمیه قم دوم بهمن ماه افتتاح می شود.

۱۳۹۵/۱۱/۲ - ۰۹:۳۴

دیدار وزیر ارشاد با آیت الله جوادی ‌آملی
خبرگزاری شبستان: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در موسسه اسرا با آیت الله جوادی ‌آملی دیدار و گفتگو کرد.

۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۱۴:۲۹

تشیع در انتظار شمس مستور است و دیگران منتظر ستاره معدوم!
خبرگزاری شبستان: به اعتقاد راسخ ما، مهدی موعود (عج)، موجود است؛ اما در پندار دیگران فقط موعود است نه موجود. تفاوت معنی انتظار در دو طیف مزبور‌‌ همان فاصله عریق میان موجود معدوم است که نمی‌توان مرز آن را تحدید کرد.

۱۳۹۵/۱۰/۲۰ - ۱۱:۵۷

آیت الله جوادی آملی:
حفظ نظام اسلامی و حرکت در مدار پیام رهبری بهترین ابراز همدردی در فقدان آیت الله هاشمی است
خبرگزاری شبستان:آیت الله جوادی آملی در پیام تسلیتی بمناسبت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی تاکید کرد:بهترین ابراز همدردی در این سانحه سنگین ملی و رخداد توان فرسا حفظ نظام اسلامی، تقویت ارکان و حرکت در مدار پیام رهبری است.

۱۳۹۵/۱۰/۲۰ - ۰۹:۰۹

کیفیت غلبه امام مهدی(عج) بر جهان با ۳۱۳ نفر!
خبرگزاری شبستان: برخی در انقلاب و تحول عمیق عصر مهدویت که با معدودی از شاگردان و سربازان ویژه آن حضرت (عج) آغاز می‌شود و به تغییر نظام حاکم بر پهنه زمین می‌انجامد، تشکیک می‌کنند و تحقق آن را با گروهی به ظاهر اندک بعید می‌شمارند.

۱۳۹۵/۱۰/۷ - ۱۱:۴۶

همایش ملی صدف کوثر
همایش ملی «صدف کوثر» امروز پنج شنبه دوم دی ماه با سخنرانی آیات عظام مکارم شیرازی و جوادی آملی در سالن قدس مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره)قم برگزار شد.

۱۳۹۵/۱۰/۲ - ۱۵:۴۶

شباهت دولت مهدوی با حکومت نبوی
خبرگزاری شبستان: امام صادق علیه السلام رسالت امام عصرعجل الله تعالی فرجه را همسان با رسالت پیامبر اسلام صل الله علیه وآله و سایر انبیا، انهدام رسوم جاهلی و احیاء و نوسازی اسلام دانستند.

۱۳۹۵/۹/۲۸ - ۱۳:۲۷

آیت الله جوادی آملی:
باور كنيم در كنار سفره امام زمان(عج) نشسته ايم
خبرگزاری شبستان: مرجع تقلید شیعیان گفت: این روزها ایام آغاز خلافت و ولايت مطلقه وجود مبارك وليّ عصر است! بهترين وظيفه منتظران، همان ادب است! ما بايد هر وقت كه حضرت(عج) ظهور كند، آماده باشيم .

۱۳۹۵/۹/۲۱ - ۱۱:۰۰

آیت الله جوادی آملی بنیاد بین المللی اسراء و منزل مسکونی خود را وقف کرد
خبرگزاری شبستان:همزمان با هفته وقف، حضرت آ‌یت الله جوادی آملی بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسرا و منزل مسکونی خود را وقف کرد.

۱۳۹۵/۹/۱۶ - ۱۴:۰۲

فتوا به حرمت وجود حكومت دینى در عصر غیبت، مرضىّ خدا و پیامبر(ص) نیست
خبرگزاری شبستان: فتوا به حرمت وجود حكومتى دینى در عصر غیبت، فتوا به حاكمیت قوانین غیرالهى و حكومت افراد ناشایست بر امّت اسلامى است كه قطعا مرضىّ خدا و رسول گرامى‌اش(ص) نبوده و نخواهد بود.

۱۳۹۵/۹/۱۵ - ۱۳:۵۱

این اعمال دل را می میراند!
خبرگزاری شبستان: رسول خدا(ص) فرمودند: «چهار چیز دل را می میراند: گناه روی گناه و زیادی گفت وگو با زنان و در افتادن با احمق، بدین گونه که تو بگویی و او بگوید، در حالی که به خیز تن ندهد و همنشینی با مردگان.»

۱۳۹۵/۹/۶ - ۱۰:۲۲

اصل تصرف امام مهدی(عج) در عصر غیبت با نصب نائبان عام برقرار است
خبرگزاری شبستان: تصرف مطلق آن حضرت(عج) به وسیله نائبان و منصوبان عام خود، ممتنع یا معدوم نخواهد بود و در زمان غیبت با فقدان تصرف خاص و برکات مخصوص آن حضرت(عج) رو به رو هستیم که بر اثر تبهکاری جوامع بشر دامنگیر آنان شده است.

۱۳۹۵/۸/۱۰ - ۰۹:۲۸

سفر دبير شوراي عالي امنيت ملي به قم
دكتر شمخاني دبير شوراي عالي امنيت ملي امروز پنج شنبه ۶ آبان در سفر خود به قم با حضرات آیات صافی گلپایگانی،مکارم شیرازی،نوری همدانی،جوادی آملی و حجت الاسلام شهرستانی دیدار کردند.

۱۳۹۵/۸/۷ - ۰۰:۵۴

دبیر شورای عالی امنیت ملی با ایت الله جوادی آملی دیدار و گفتگو کرد
خبرگزاری شبستان:نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی با ایت الله جوادی آملی در قم دیدار و گفتگو کرد.

۱۳۹۵/۸/۶ - ۱۳:۱۴

خداوند در عصر غیبت بشر را به حال خود رها نکرده است
خبرگزاری شبستان: بی تردید خداوند در فضای غبارآلود که طوفان شک و تردید و تندبادهای فساد و جهالت انسان را به سوی تباهی و نابودی می کشاند بشر و جوامع انسانی را گسسته از هدایت و رهاشده در ضلالت نگذارده و کسانی را برای ولایت جامعه گمارده است.

۱۳۹۵/۸/۱ - ۱۴:۱۷