خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷

الاثنين ١ ربيع الثاني ١٤٤٠

Monday, December 10, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه آیت الله جوادی آملی
رئیس دانشگاه تهران:
دانشگاه تهران به علوم انسانی علاقه دارد/التزام تولید علم با دین وجه ممیز نظام است
خبرگزاری شبستان: دکتر نیلی احمدآبادی تاکید کرد: بر اساس نظریه کارشناسان و اندیشمندان علوم انسانی، نظریه علوم بر پایه عقلانیت وحیانی، نظریه بدیعی است و می تواند وجهه ممیزه جمهوری اسلامی باشد که تولید علم را با دین ملتزم می داند.

۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۳:۲۶

انتظار یعنی رفع تورم، آمادگی نظامی و جهل زدایی مقابل تهاجم فرهنگی
خبرگزاری شبستان: منتظر ظهور حتی یک تیر هم که شده آماده کند (صبغه تمثیل دارد نه تعیین) زیرا متخصص نظامی وظیفه آمادگی رزمی دارد و کارشناس اقتصادی، رسالتش تلاش برای حل تورم، رفع بیکاری، تعدیل تقاضا و عرضه و تقلیل فاصله رنج آور طبقاتی است

۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۰:۱۶

پیکر حجت الاسلام والمسلمین قرهی به خاک سپرده شد
خبرگزاری شبستان:پیکر حجت الاسلام والمسلمین قرهی امروز در قم تشییع ودر حرم مطهر حضرت معصومه (س) به خاک سپرده شد.

۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۱:۰۴

آیت الله جوادی آملی؛
خطبه چندسطری حضرت زهرا(س) معادل قوی ترین خطبه های نهج البلاغه است
خبرگزاری شبستان: مهمترین عنصر ابدیت، خود صدیقه طاهره است که مانند ۱۳ معصوم(علیهم السلام) عدل قرآن کریم است؛ مطالبی که در خطبه است حالا با واسطه یا بی واسطه، هشدار قرآنی دارد و طبق این عناصر خطبه هم ابدی خواهد بود.

۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۲:۱۱

زاهدانی که دوستدار امام غایب اند نه امام قائم(عج)
خبرگزاری شبستان: زاهدان و عابدانی که پیوندی با جهاد و شهادت و مبارزه ندارند، خواسته یا نخواسته دوستدارامام غایب اند نه امام قائم؛ چون آن حضرت ظهور کند، چنین افرادی اولین کسانی اند که از او رخ برتابیده و دستورهای مبارزه آموزش را نادرست خواهند دانست.

۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۰:۱۴

آیت الله جوادی آملی:
مشخصه تمدن، زدن گردن فقر است
خبرگزاری شبستان: کمک به فقیر، مصداق تمدن نیست؛ فقر را از بین بردن تمدن است؛ در همه کشورهای دنیا نهادها و سازمان هایی برای کمک به فقرا وجود دارد، مشخصه تمدن را امیرالمومنین(ع) مشخص کرده و فرموده اند: «باید گردن فقر را بزنیم».

۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۱۲:۱۱

پیام آیت‌الله جوادی آملی به همایش خیر ماندگار/اشتغال در سایه خیر ماندگار محقق ‌می‌شود
خبرگزاری شبستان:آیت‌الله جوادی آملی در پیام تصویری به اولین همایش ملی خیر ماندگار با بیان اینکه فقرزدایی اقدامی عاقلانه و عالمانه است، گفت: تولید و اشتغال در سایه خیر ماندگار محقق می‌شود.

۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۱۱:۳۲

افتتاح دومین هفته تمدن نوین اسلامی با حضور آیت الله جوادی آملی
خبرگزاری شبستان: آیین افتتاح دومین هفته علمی تمدن نوین اسلامی دوم اسفندماه در موسسه اسراء و با حضور آیت الله جوادی آملی برگزار می شود.

۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۵:۲۹

دیدار اصحاب رسانه استان البرز با آیت الله جوادی آملی
خبرگزاری شبستان: دیدار با آیت الله جوادی آملی، زیارت حرم حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران به عنوان صد و دومین برنامه سازمان بسیج رسانه استان البرز در قالب یک اردوی یکروزه برگزار شد.

۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۱:۵۷

آیت الله جوادی آملی:
راه بهشت از تربيت صحيح خانواده مي‌گذرد
خبرگزاری شبستان: ما مسئول تربيت بچه‌هايمان هستیم، خدا فرمود: «قُوا أَنْفُسَكُمْ» ما هم باید سعي كنیم خودمان را حفظ كنيم «وَ أَهْليكُمْ ناراً» و هم سعي كنیم بچه‌هايمان را خوب تربيت كنيم.

۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۱۲:۱۵

انتظار فرهیختگان از امتیازی ویژه برخوردار است
خبرگزاری شبستان: اینان منتظرند تا با ظهور آن حضرت(عج)، خویش را در اختیار امام و اهداف الهی او بگذارند تا تحول عظیم مهدوی به دست آنها اجرا شود. چنین کسانی در علم و عمل به امام خویش اقتداء می کنند.

۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۱۴:۱۶

دومین همایش قرآن و معرفت شناسی
دومین همایش قرآن و معرفت شناسی با حضور آیت الله رشاد و آیت الله عراقی در دانشکده علامه طباطبایی برگزار شد.

۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۱۴:۴۲

آیت الله جوادی آملی در پیام به دومین همایش «قرآن و معرفت‌شناسی»:
قرآن روی علم تاکید دارد نه وجود ذهنی
خبرگزاری شبستان: قرآن کریم علم را نور می داند و آن را به علم الیقین، حق الیقین و عین الیقین تقسیم می کند. عین الیقین زمانی به حق الیقین بار می آید که وجود خارجی باشد نه وجود ذهنی.

۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۱۳:۴۶

بهتر است که انسان مشهود نظر رحیمیه معصوم باشد تا شاهد چهره او
خبرگزاری شبستان: مشتاقان صاحب معرفت، بیشتر وجهه همت خویش را مصروف آن داشته اند تا پیش از آن که شاهد امام علیه السلام باشند، مشهود وجود مبارکش گردند و به مقام «ترانا و نراک» بار یابند

۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - ۱۱:۴۸

آیت‌الله جوادی آملی:
امیدواریم رئیس جمهور آمریکا بر سر عقل بیاید و خود را به زحمت نیندازد!
خبرگزاری شبستان:آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا بیان داشت: امیدواریم رئیس جمهور فعلی آمریکا بر سر عقل بیاید و عاقلانه سخن بگوید و خود را به زحمت نیندازد!

۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۱۶:۵۷

برترین شکل انتظار آمیختگی با جان منتظر است
خبرگزاری شبستان: برترین شکل انتظار آن است که با جان منتظر آمیخته گردد و سراسر هستی او را فرا گیرد و وی را از سهو و نیسان به حضور و ذکر و از ظلماتِ وهم به نورِ عقل بازگرداند.

۱۳۹۵/۱۱/۱۶ - ۱۲:۱۲

آیت الله جوادی آملی:
وقتی می توانیم همتای فرشته شویم چرا خود را ارزان بفروشیم؟!
خبرگزاری شبستان: هر چه ما داريم يا مال ماست كه آن مال هم تمليك الهي است يا امانت ماست. لذا ما كه مي‌توانيم همتاي فرشته بشويم چرا خود را ارزان بفروشيم، راه براي همتاي فرشته شدن باز است.

۱۳۹۵/۱۱/۹ - ۱۵:۲۰

فرهنگ از اساسی ترین عرصه های زمینه ساز ظهور است
خبرگزاری شبستان: عرصه فرهنگ از اساسی ترین عرصه هایی است که در زمینه سازی طلوع شمس مهدوی علیه السلام موثر است، از این رو دریافت فهم صحیح انتظار در این عرصه سهم اساسی در تصحیح فرهنگ انتظار دارد.

۱۳۹۵/۱۱/۶ - ۱۰:۱۲

حقیقت انتظار احیای امر امام(عج) است
خبرگزاری شبستان: حقیقت انتظار آن است که منتظر معتقد و عارف به حضرت ولی الله الاعظم علیه السلام بر اساس معرفتش امر آنان را احیاء می کند و خویشتن را در محدوده اوامر ایشان منحصر می سازد تا فیض الهی از باطنش ریشه بگیرد و در ظاهرش تجلی کند.

۱۳۹۵/۱۱/۲ - ۰۹:۵۰

مرکز تخصصی فلسفه اسلامی اسراء افتتاح می شود
خبرگزاری شبستان: مرکز تخصصی فلسفه اسلامی اسراء تحت اشراف آیت الله جوادی آملی با حضور اساتید، پژوهشگران و فضلای حوزه علمیه قم دوم بهمن ماه افتتاح می شود.

۱۳۹۵/۱۱/۲ - ۰۹:۳۴