خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

الخميس ١٩ شعبان ١٤٤٠

Thursday, April 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه آیت الله جوادی آملی
«توحید در قرآن» را بخوانید
خبرگزاری شبستان:کتاب «توحید درقرآن» اثر«آیت الله جوادی آملی»است که موسسه نشر« اسراء »آن را چاپ کرده است.

۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۴:۵۶

چاپ یازدهم، جلد نخست کتاب«ادب فنای مقربان»
خبرگزاری شبستان:چاپ یازدهم جلد نخست کتاب«ادب فنای مقربان» با موضوع شرح زیارت جامعه کبیره از مجموعه آثار حضرت آیت الله «جوادی آملی» را مرکز«نشربین المللی اسراء »چاپ کرده است.

۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۱:۳۲

عافیت طلبی در فرهنگ انتظار راه ندارد/ظهور بی رنج جهاد ممکن نمی شود
خبرگزاری شبستان: رادمردانی آزاده اند که جان خویش در بوته انتظار موعود منتظَر گداخته اند و کلام الهی در دستی و سلاح در دست دیگر دارند و در وقت ظهور بسان پروانه دور وجود مبارکش گرد خواهند آمد و او را در این جهاد مقدس یاری خواهند کرد...

۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۰۸:۴۵

آیت الله جوادی آملی در پیام به سومین دوره طرح نخبگانی علوم انسانی:
موضوع علم دینی اسلامی خدا است/مشخصات علم دینی در حوزه و دانشگاه
خبرگزاری شبستان: سرّ اینکه علمی دینی و اسلامی است که موضوع آن فعل خدا باشد، برای اینکه اسلام غیر از اینکه خدایی هست و جلواتی دارد، چیز دیگری که نیست! جهان یک جهان‎آفرینی دارد و یک جهان‎دانی دارد و یک جهان‎آرایی دارد و آن خداست و «لا غیر»!

۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۱۲:۰۵

راز آغاز انقلاب جهانی امام مهدی علیه السلام از کنار کعبه
خبرگزاری شبستان: بر اساس روایات عترت طاهره علیهم السلام شمس جمال مهدوی از شهر مکه در کنار کعبه و در حالی طلوع خواهد کرد که میان رکن و مقام ایستاده و جبرئیل مردم را به بیعت با او که همانا بیعت با خداست فرا می خواند.

۱۳۹۶/۵/۹ - ۰۹:۱۲

گسترش معارف مهدوی، اولویت اصلی کانون مسجد امام حسین (ع)
خبرگزاری شبستان: مدیر کانون فرهنگی هنری امام حسین (ع) گفت: گسترش معارف مهدوی از طریق برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی، اولویت اصلی برنامه‌های این کانون است.

۱۳۹۶/۵/۵ - ۱۵:۰۹

آیا ائمه(ع) وقت ظهور را می دانند؟
خبرگزاری شبستان: عدم تعیین وقت ظهور و تاکید بر استتار آن، هرگز به معنای لزوم عدم اطلاع انسان کامل از زمان ظهور نیست. امام صادق علیه السلام به ابی بصیر نفرمود که ما از وقت ظهور آگاه نیستیم بلکه فرمود: «ما وقتی را معین نمی کنیم.»

۱۳۹۶/۴/۲۷ - ۱۳:۰۱

«زن در آینه جلال و جمال» کتابی که باید بخوانید
خبرگزاری شبستان: چاپ بیست و هفتم کتاب «زن در آینه جمال و جلال» از آثار ارزشمند «آیت الله جوادی آملی» است که انتشارات «اسراء» آن را چاپ کرده است.

۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۱۱:۵۰

ظهور؛ زمان جلوه تام نعمت های الهی
خبرگزاری شبستان: «منّت» همان نعمت سنگین الهی است که خدای سبحان به بندگان خاص خود ارزانی می دارد؛ نعمتی بس سنگین که جز خاصان درگاه حق دیگران توان حمل آن را ندارند؛ نعمتی نه مانند سایر نعمت ها...

۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۰۹:۴۷

آثار عام ظهور از زبان آیت الله جوادی آملی
خبرگزاری شبستان: در سوره مبارکه حمد دعایی هست و ما هر روز چند بار از خدای سبحان می خواهیم که «اهدِنَــــا الصِّرَاطَ المُستَقِيمَ؛ صِرَاطَ الَّذِينَ أَنعَمتَ عَلَيهِمْ» صراط مستقیم، همان راهی است که پویندگان آن نعمت داده شدگان اند.

۱۳۹۶/۴/۲۱ - ۱۰:۰۶

آیت‌الله جوادی آملی:
راه‌اندازی کانون قرآنی، کاری کربلایی‌ است
خبرگزاری شبستان: یک مرجع تقلید، گفت: راوی کربلای سید شهیدان (ع)، همان کارِ مفسر قرآن، یک مسجدی و خادم مسجد را انجام می‌دهد و آنکه کانون قرآنی را راه اندازی می‌کند، همان کارِ کربلایی‌ها را انجام می‌دهد.

۱۳۹۶/۴/۱۵ - ۱۱:۵۵

طول مدت غیبت بسته به قابلیت جوامع انسانی است
خبرگزاری شبستان: ظهور وجود مبارک ولی الله اعظم امام عصر، مهدی موجود موعود(عج)، ضروری و حتمی است؛ می ماند غیبت یا طول مدت آن که البته بازگشت چنین محرومیتی نیز به قابلیت جوامع انسانی است، همان طور که فرموده اند: «عدمه منّا».

۱۳۹۶/۴/۱۳ - ۱۱:۲۴

برگزار می شود:
کنگره بین المللی توسعه و تعالی علوم بر پایه عقلانیت وحیانی
خبرگزاری شبستان: کنگره بین المللی توسعه و تعالی علوم بر پایه عقلانیت وحیانی با تکیه بر اندیشه های علامه جوادی آملی برگزار می‌شود.

۱۳۹۶/۴/۱۲ - ۱۵:۴۷

«عهد»؛ عمل به وظیفه منتظرانه در میدان دعا
خبرگزاری شبستان: دعا تنها دارایی حقیقی انسان است: «اِغْفِرْ لِمَنْ لا يَمْلِكُ إلاّ الدُّعاءَ»، چون جوهره دعا اقرار به فقر و عرض نیاز به پیشگاه بی نیاز مطلق است و جز خدا در برابر او چیزی جز فقر و نیاز نیست «أَنْتُمُ الْفُقَرَاءُ إِلَى اللَّه» است.

۱۳۹۶/۴/۶ - ۱۰:۴۴

اولین وظیفه منتظران/توصیه امام زمان(عج) درباره زندانیان
خبرگزاری شبستان: قوت و ضعف ها در حاکمان غیر معصوم، در شئون مختلف جامعه اثر می گذارد؛ اما اگر توده مردم با رعایت حق و انصاف با آن ها روبه رو شوند به تقویت قوت ها و اصلاح کاستی ها می انجامد، از این رو عمل به انصاف از اولین وظایف امت منتظر است.

۱۳۹۶/۳/۲۴ - ۰۹:۲۰

صفات زنان منتظر در نگاه امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: زنان بخشی مهم از جامعه اسلامی اند از آن رو که سهمی درخور از آرامش و امنیت روانی جامعه وامدار نقش بی نظیر زنان است؛ نیز صلاح نسل امروز و سِداد نسل فردا در گرو صلاح و سِداد آنهاست.

۱۳۹۶/۳/۱۳ - ۱۰:۳۳

اهل انتظار بیجا و لغو سخن نمی گویند/هر مظروفی شایسته قلب منتظر نیست
خبرگزاری شبستان: گفتن سخنان بی محتوا که نه در امر دین سود می بخشند و نه در کار دنیا، حکیمانه نیست. آنچه حکیمانه نیست لغو است که اهل ایمان از لغو اعراض می کنند. بر همین اساس بر اهل انتظار شایسته است که حکیمانه سخن بگویند و زبان را از لغو صیانت کنند.

۱۳۹۶/۲/۳۰ - ۰۹:۰۴

آیت الله جوادی آملی رأی خود را به صندوق انداخت
خبرگزاری شبستان:آیت‌الله جوادی آملی با شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، رای خود را به صندوق انداخت.

۱۳۹۶/۲/۲۹ - ۱۲:۰۵

توصیه ائمه (ع) برای نجات از بی سر و سامانی های عصر غیبت
خبرگزاری شبستان: نه خواب و رویا و نه ادعای ارتباط و تلقی ارشاد از امام معصوم علیه السلام هیچ کدام در تعیین تکلیف عملی جامعه در ارتباط با امام عصر ارزش و اعتباری ندارد، زیرا امت اسلامی به تبعیت از آن امر نشده اند.

۱۳۹۶/۲/۲۶ - ۱۲:۵۲

آيت‌الله جوادي آملي در دیدار مسئولان حج:
حجاج عزت و عظمت جمهوري اسلامي را حفظ كنند/برای شهدای فاجعه منا دیه قتل شبه عمد گرفته شود
خبرگزاری شبستان:آيت‌الله جوادي آملي در دیدار مسئولان حج گفت:در خصوص پرونده فاجعه منا، باید برای شهدای این پروند دیه قتل شبه عمد گرفته شود و این نکته ای است که در مذاکرات باید بر آن تاکید داشت، چرا که سوء مدیریت ، عامل اصلی این فاجعه بود.

۱۳۹۶/۲/۲۵ - ۰۷:۴۸