خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸

الأحد ٢١ رمضان ١٤٤٠

Sunday, May 26, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه آیت الله جوادی آملی
پیام آیت الله جوادی آملی به همایش ملی «محبت و جايگاه آن در آموزه ‌هاي اهل‌ بيت‌ (ع) با تاكيد بر سيره رضوي (ع)»
خبرگزاری شبستان: آيت‌ الله عبدالله جوادي آملي به همايش ملی «محبت و جايگاه آن در آموزه ‌هاي اهل‌ بيت‌ (ع) با تاكيد بر سيره رضوي (ع)» که امروز (۳ اردیبهشت) در دانشگاه شيراز آغاز شد.

۱۳۹۷/۲/۳ - ۱۱:۲۲

میزان بهره گیری از قرآن، بسته به حفظ فطرت از آلودگی ها است
خبرگزاری شبستان: هرچند ظواهر برای عرف روشن و قابل فهم است اما ساحت های دیگر آیات و معانی باطنی آنها تنها برای کسانی که فطرت خود را از هر آلودگی و حجابی پاک نگه داشته اند، قابل فهم است.

۱۳۹۷/۲/۳ - ۱۰:۱۴

آیت الله جوادی آملی در پیام به افتتاحیه واحد بانوان مجمع عالی حکمت اسلامی مشهد؛
«آیهٌ مُحْکَمَهٌ» فقط در علوم عقلی فلسفه و کلام سامان می‌پذیرد
خبرگزاری شبستان: علوم عقلی، معرفت خدا، تفسیر قرآن کریم، بررسی آیات توحیدی، مسئله وحی، نبوت، امامت، ولایت، اعجاز، اینها جزء علومی هستند که «آیةٌ مُحْكَمَةٌ» هستند و اینها فقط در علوم عقلی فلسفه و کلام سامان می‌پذیرند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۲:۴۸

ملت ایران در طول تاریخ کرامت خود را به جهانیان اثبات کرده است
خبرگزاری شبستان:استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: ما ملتی هستیم که در طول تاریخ به ویژه در دوران دفاع مقدس و بعد از آن، کرامت خود را به جهان اثبات کرده‌ایم، لکن یک فردوسی نداشتیم که این حماسه‌ها را ثبت و بیان کند و به گوش همگان برساند.

۱۳۹۶/۱۲/۶ - ۱۰:۵۲

در کرسی نقد و مناظره؛
بررسی دیدگاه آیت الله جوادی آملی درباره ماهیت علم دینی
خبرگزاری شبستان: دومین کرسی مناظره نقد و بررسی با موضوع «بررسی دیدگاه آیت الله جوادی آملی درباره ماهیت علم دینی» با حضور حجج الاسلام حمید پارسانیا و محمدتقی سبحانی برگزار می شود.

۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۱۴:۳۷

پخش تفسير سوره مباركه حجرات از راديو معارف
خبرگزاری شبستان: برنامه بركرانه نور به تفسير سوره مباركه حجرات توسط آيت الله جوادي آملي می پردازد.

۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۰:۰۸

ابلاغ آیین‌نامه واگذاری بخشی از خدمات پزشکی قانونی به گروه پزشکی معتمد توسط آملی لاریجانی
خبرگزاری شبستان: آیین نامه اجرایی واگذاری بخشی از خدمات سازمان پزشکی قانونی به گروه پزشکی معتمد از سوی آیت الله آملی لاریجانی ابلاغ شد.

۱۳۹۶/۱۰/۱۹ - ۱۲:۴۸

آیت الله جوادی آملی در پیامی کنگره بزرگداشت مرحوم هاشمی رفسنجانی:
هسته مرکزی اعتدال، خوی و خلق آیت‌الله هاشمی بود
خبرگزاری شبستان: آیت الله جوادی آملی با اشاره به اینکه هسته مرکزی اعتدال، خوی آیت الله هاشمی رفسنجانی بود، گفت: نخستین عنصرشناسنامه آیت‌الله هاشمی طهارت از شرق‌گرایی و غرب‌گرایی، طهارت از اختلاف، طهارت از کینه، طهارت از افراط، طهارت از تفریط است.

۱۳۹۶/۱۰/۱۹ - ۱۱:۱۷

«فطرت (برگرفته از آثار آیت الله جوادی آملی)»
خبرگزاری شبستان: کتاب «فطرت (برگرفته از آثار آیت الله جوادی آملی)» اثر دکتر«حسن عبدی» را موسسه انتشارات «سمت» چاپ کرده است.

۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - ۱۲:۵۰

اعتصام به حبل متین آیت‌الله آقا نجفی همدانی را فرهیخته کرد
خبرگزاری شبستان: آیت الله جوادی آملی، با بیان اینکه همدان زادگاه بسیاری از مردان علمی بزرگ است که از معارف ذوات قدسی بهره بردند، گفت: اعتصام به حبل متین آیت‌الله آقا نجفی همدانی را فرهیخته کرد.

۱۳۹۶/۱۰/۷ - ۱۶:۴۴

آیت الله جوادی آملی در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
هنرمندان با هنرشان به جامعه خدمت می کنند
خبرگزاری شبستان:آیت الله جوادی آملی در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هنر هنرمندان در جامعه باید دیده شود زیرا آن ها می خواهند با هنر خود به جامعه و مردم خدمت کنند.

۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۱۵:۱۰

آیت الله جوادی آملی در پیام به همایش ملی «فلسفه عرفان»:
آن که می‌بیند عارف است، آن که می‌فهمد حکیم
خبرگزاری شبستان: فیلسوف گَپ می‌زند و عارف می‌بیند. فیلسوف می‌گوید به فلان دلیل که خدا عالم است، عادل است، حکیم است، یک روزی پاداشی باید باشد، کیفر و پاداش حق است، بهشت و جهنم حق است. عارف می‌گوید این گَپ است، بهشت الآن موجود است.

۱۳۹۶/۹/۷ - ۰۹:۵۹

برگزاری همایش «فلسفه عرفان» با تاکید بر آراء آیت الله جوادی ‌آملی
خبرگزاری شبستان: همایش «فلسفه عرفان» با تاکید بر آراء و اندیشه­ های حکیم متأله آیت‌الله جوادی آملی با حضور فضلا و اندیشمندان دوم آذرماه به میزبانی قم برگزار می شود.

۱۳۹۶/۸/۲۷ - ۱۰:۲۴

آیت‌الله جوادی آملی:
نهاد مرجعیت در عراق باید حفظ و تقویت شود
خبرگزاری شبستان:استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: باید به مسوولین کردستان عراق متذکر شد که آل سعود، اسرائیل و آمریکا، غده سرطانی بدخیمی هستند که آن‌ها را در راستای تأمین منافع خود می‌خواهند و هرگز قابل اعتماد نیستند.

۱۳۹۶/۷/۳۰ - ۱۰:۰۶

وجوه انحصاری حکومت صاحب الزمان(عج)
خبرگزاری شبستان: عدالت اجتماعی و بهره مندی عمومی از نیازهای ضروری و نیز تعالی روح بی نیازی در شهروندان حکومت مهدوی علیه السلام از زیباترین جلوه های دینداری در عصر حاکمیت اوست، به گونه ای که ثروتمندان جامعه از پرداخت زکات اموالشان دریغ نمی ورزند... .

۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۲:۳۹

اسلام و امنیت بین‌الملل از منظر آیت‌الله جوادی‌آملی بررسی می شود
خبرگزاری شبستان: کرسی ترویجی «اسلام و امنیت بین‌الملل از منظر آیت‌الله جوادی‌آملی» به میزبانی دانشگاه باقرالعلوم(ع) برگزار می شود.

۱۳۹۶/۷/۱۷ - ۱۶:۰۸

«سیر نهایی نبوت» اثر آیت الله جوادی آملی را بخوانید
خبرگزاری شبستان: کتاب«سیر نهایی نبوت» اثر «آیت الله جوادی آملی» از کتاب هایی است که توصیه می شود، مطالعه کنید.

۱۳۹۶/۷/۱۱ - ۱۰:۱۴

امام مهدی(عج) قوانین تعطیل شده تاریخ را احیاء می کند/ماموریت ویژه حضرت(عج) درباره مظلومان!
خبرگزاری شبستان: آن حضرت(عج) ماموریتی ویژه در اقامه عدل و احقاق حق مظلومان بر دوش دارد و بر همین اساس، متفاوت از اجداد و پدران گرامی اش که در منازعات قضایی بر اساس استناد به شهادت و قسم، به ظاهر حکم می کردند؛ او به واقع حکم می کند.

۱۳۹۶/۷/۱۱ - ۰۹:۲۹

جنبه های پیشرفت چشمگیر صنعت و تکنولوژی در دولت مهدوی
خبرگزاری شبستان: به رغم زعم باطل گروهی که تشکیل حکومت مهدوی عجل الله تعالی فرجه را مایه ارتجاع بشر به شیوه های زندگی بدوی معرفی می کنند، عصر نورانی حکومت حضرتش دوران شکوفایی بشر در صنعت، تکنولوژی و توسعه همه جانبه است.

۱۳۹۶/۷/۳ - ۱۲:۴۸

آیت الله جوادی آملی در دیدار برخی از قضات:
دستگاه قضا سهم مهمی در حفظ نظام دارد/ مردم جامعه تشنه عدل و انصاف هستند/ نظام مثل دستگاه گوارش است،یک ذره رشا،ارتشا و اختلاس را بالا می آورد
خبرگزاری شبستان: آیت الله جوادی آملی با اشاره به اینکه مردم جامعه تشنه عدل و انصاف هستند گفت: مسؤولان دستگاه قضا باید توجه داشته باشند که این دستگاه سهم مهمّی در حفظ نظام دارد.

۱۳۹۶/۶/۲۶ - ۰۸:۲۷