خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

الاثنين ١٢ جمادى الثانية ١٤٤٠

Monday, February 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه آیت الله جوادی آملی
بزرگداشت سالگرد درگذشت آیت الله ملکوتی
مراسم بزرگداشت سالگرد درگذشت آیت الله حاج شیخ مسلم ملکوتی در مسجد اعظم قم برگزار شد.

۱۳۹۴/۲/۴ - ۱۷:۱۸

آیت‌الله جوادی آملی تشریح کرد
مهندسی خدا در مسائل نظامی چگونه است؟
خبرگزاری شبستان: خداند مهندسی چهار گانه‌ای را در مورد مسائل نظامی در قران بیان کرده، مرحله اول این است که شما جنگ را با آن‌ها آغاز نکنید، ولی خود را آنقدر قوی و مستحکم کنید که آن‌ها حتی خیال حمله به شما را نکنند، در مرحله بعد می فرماید دشمنان خدا را بترسانید...

۱۳۹۴/۲/۱ - ۱۴:۴۳

آیت الله جوادی آملی:
 تکاثری زندگی کنیم حرف کوثر را نمی فهمیم / اگر در دنیا زندگی کنیم فقط یارانه گیرمان می آید
مفسر بزرگ قرآن کریم گفت: در دنیا زندگی می کنیم چیزی گیر ما نمی آید فقط یارانه گیر ما می آید، اگر در زمین خدا و زیر آسمان او زندگی کنیم می توانیم حقیقت را درک کنیم و متنعم شویم، اعتبار دنیایی اعتبار کاذبی ست، نمی توان آن را با خود به قیامت برد.

۱۳۹۴/۱/۲۸ - ۱۰:۱۰

آیت الله جوادی آملی:
مردان الهی بازی نمی کنند، بازی نمی خورند و بازی نمی دهند
مفسر قرآن کریم گفت: بر اساس قرآن مردان الهی افرادی هستند که بازی و بازیگری نمی کنند، کسی را بازی نمی دهند و بازی دنیا و کسی را نمی خورند.

۱۳۹۴/۱/۲۷ - ۰۷:۳۱

آیت الله جوادی آملی
سه چيز در هر کسي باشد،منافق است، گرچه روزه بگيرد و نماز بگزارد
خبرگزاری شبستان: منافق چون با ظاهري ديني با مؤمنان روبه‌رو مي‌شود، قبل از هر چيز بايد او را شناخت و شناخت منافقان بصيرت مي ‌طلبد.

۱۳۹۴/۱/۲۵ - ۱۰:۵۶

از رمز و رازهای نماز چه می دانیم - ۱
نماز جنبه غيبي دارد چون جزيي از كائنات است
خبرگزاري شبستان: نماز جزيي از آسمان ها و زمين - نظام خارجي موجود - شمرده شده و هر موجودي كه پاره اي از نظام عيني و خارجي شمرده شود براي او جنبه غيب و نهاني است چنان كه براي او شهادت است.

۱۳۹۴/۱/۲۳ - ۱۱:۳۵

آیت الله جوادی آملی
دروغ چگونه صاحب خود را رسوا می کند
خبرگزاری شبستان: صاحب دروغ سعی می‌کند دروغش را همیشه پنهان کند اما در نظام تکوین الهی وقتی دورغی صادر می‌شود یعنی چیزی به وجود آمده است و چیزی که در نظام تکوین به وجود بیاید در جریان تولید می‌افتد. دروغی که هیچ وقت معدوم نمی‌شود بالاخره جایی نمایان و ظاهر می‌شود .

۱۳۹۴/۱/۱۹ - ۱۱:۱۶

آیت‌الله جوادی آملی
طبق آیات قران دنیا، غیر از زمین و آسمان است
خبرگزاری شبستان: این مساله که قرآن کریم میان دنیا و زمین فرق گذاشته است از ابتکارات قرآن کریم است. بر اساس آنچه در قرآن کریم آمده دنیا غیر از زمین است، غیر از آسمان است، غیر از آب و دریا و صحراست.

۱۳۹۴/۱/۱۶ - ۱۵:۳۰

مفاتیح الحیات//
بلوغ عقل از زمینه آغاز می‌شود نه زمین!
خبرگزاری شبستان: اگر انسان پویا شود و در زمینه، نه زمین حرکت کند و از مدار قلب خویش قلب جهان امکان را قبله قرار دهد و مهاجرت از نقص به کمال و از عیب به سلامت را آغاز کند آن گاه به بلوغ عقلی و علمی می رسد.

۱۳۹۳/۱۲/۲۸ - ۰۹:۳۴

گفتاری از آیت الله جوادی آملی
تفسیر قرآنی دعای تحویل سال
خبرگزاری شبستان : جريان «مقلّب القلوب و الأبصار» در قرآن دو جا ذکر شده و هر دو جا مربوط به مسئله معاد و قيامت است.

۱۳۹۳/۱۲/۲۷ - ۱۴:۳۶

تکریم ایثارگران ظرفیت ملت و برکت جامعه را توسعه می دهد
خبرگزاری شبستان:آیت الله جوادی آملی تاکید کرد: هر کار خیری امروز در مملکت انجام شود اول ثوابش را شهدا و جانبازان و ایثارگران می برند، تکریم و احترام به ایشان تنها امر عاطفی نیست با تکریم ایشان ظرفیت ملت و برکت جامعه توسعه می یابد.

۱۳۹۳/۱۲/۲۳ - ۰۸:۵۰

حجت الاسلام رشاد:
سبک زندگی دخت النبی (ص) به روایت دانشنامه فاطمی
خبرگزاری شبستان: دانشنامه فاطمی به نحوی غیرمستقیم سبک زندگی حضرت زهرا (س) را تبیین و ارایه کرده به همین دلیل عنوان آن در ابتدا فرهنگ فاطمی انتخاب شده بود.

۱۳۹۳/۱۲/۱۷ - ۰۸:۴۹

آیت‌الله جوادی آملی:
چرا گفته شده است مؤمن بعد از دعا دستش را به صورتش بکشد؟
خبرگزاری شبستان: مؤمن در راه مستقیم است و در این راه از مبدأ به خدا وصل است و در نهایت هم به خدا می‌رسد پس هر دعایی بکند مستجاب است. بنابراین هر دست مؤمنی که به سمت آسمان برای دعا بلند می‌شود خالی بر نمی‌گردد.

۱۳۹۳/۱۲/۱۳ - ۱۱:۴۸

پیام تصویری آیت الله جوادی آملی به مسابقات سراسری قرآن در تبریز
خبرگزاری شبستان: آیت الله جوادی آملی، مفسر قرآن کریم، پیام تصویری را به مسابقات سراسری قرآن در تبریز صادر کرد.

۱۳۹۳/۱۲/۶ - ۱۳:۴۲

مدیرکل اوقاف وامور خیریه آذربایجان شرقی خبر داد:
افتتاح مسابقات سراسری قرآن با پیام تصویری آیت الله جوادی آملی در تبریز
خبرگزاری شبستان: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی از افتتاح مسابقات سراسری قرآن کریم با پیام تصویری آیت الله جوادی آملی و حضور رئیس مجلس خبر داد.

۱۳۹۳/۱۲/۳ - ۱۲:۰۶

آیت الله جوادی آملی تشریح کرد
فرشتگان چگونه از اسرار درونی انسان آگاه می شوند؟
خبرگزاری شبستان: فرشتگان در مورد اعمال ما، آنچه مي‏ بينند مي‏ نويسند؛ امّا در مورد خاطرات و نيّت هايي كه فقط از دل گذرانده‏ ايم و هنوز به لباس عمل در نياورده‏ ايم، چگونه عمل مي‏ كنند؟

۱۳۹۳/۱۲/۲ - ۱۶:۲۸

تأثير خون شهداء در حفظ دستاوردهاي انقلاب
خبرگزاری شبستان: آیت الله جوادی آملی در برنامه «برکرانه نور» رادیو معارف موضوع تاثیر خون شهدا در حفظ دستاوردهای انقلاب از منظر قرآن کریم را تبیین می کند.

۱۳۹۳/۱۱/۱۴ - ۱۱:۲۵

کتاب « ارزش كار و كرامت كارگر در اسلام » به چاپ رسید
خبرگزاری شبستان:«ارزش كاروكرامت كارگر دراسلام» برگرفته از آثار آیت الله جوادی آملی و با تدوین و پژوهش حجت الاسلام و المسلمین قاسم جعفرزاده از سوی مرکز نشر اسراء راهی بازار نشر شد.

۱۳۹۳/۱۱/۶ - ۱۵:۵۲

آیت‌الله جوادی‌آملی:
کسانی که در زندگی دچار لغزش و گناه می‌شوند روحشان بیمار است
آیت‌الله جوادی‌آملی گفت: تنها بخش مادی و جسمی انسان دچار بیماری نمی‌شود و کسانی که در زندگی دچار لغزش و مرتکب گناه می‌شوند روح آنها مریض است و این امراض در آزمایشگاه‌ها و بیمارستان‌ها قابل درمان نیست.

۱۳۹۳/۱۰/۲۹ - ۰۸:۲۱

آیت‌الله جوادی آملی؛
چه کسانی بهشت را ارث می‌برند؟
خبرگزاری شبستان: کسانی که در راه «حبا لله» و «شوقا لله» عمل کردند بهشت را ارث می‌برند. وقتی وارث می‌شوند یعنی جای مورث می‌نشینند و کاری که قبلاً خدا انجام می‌داد به این‌ها واگذار می‌شود.

۱۳۹۳/۱۰/۲۸ - ۱۱:۴۷