خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶

الثلاثاء ٢٨ ربيع الثاني ١٤٣٩

Tuesday, January 16, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه آیت الله جوادی آملی
محدوده استقلال و منطقه هم بستگي قرآن و حديث چگونه است؟
خبرگزاری شبستان: آیت‌الله جوادی آملی به پرسشی درباره محدوده استقلال و منطقه هم بستگي قرآن و حديث پاسخ گفت.

۱۳۹۴/۲/۷ - ۱۴:۵۵

بزرگداشت سالگرد درگذشت آیت الله ملکوتی
مراسم بزرگداشت سالگرد درگذشت آیت الله حاج شیخ مسلم ملکوتی در مسجد اعظم قم برگزار شد.

۱۳۹۴/۲/۴ - ۱۷:۱۸

آیت‌الله جوادی آملی تشریح کرد
مهندسی خدا در مسائل نظامی چگونه است؟
خبرگزاری شبستان: خداند مهندسی چهار گانه‌ای را در مورد مسائل نظامی در قران بیان کرده، مرحله اول این است که شما جنگ را با آن‌ها آغاز نکنید، ولی خود را آنقدر قوی و مستحکم کنید که آن‌ها حتی خیال حمله به شما را نکنند، در مرحله بعد می فرماید دشمنان خدا را بترسانید...

۱۳۹۴/۲/۱ - ۱۴:۴۳

آیت الله جوادی آملی:
 تکاثری زندگی کنیم حرف کوثر را نمی فهمیم / اگر در دنیا زندگی کنیم فقط یارانه گیرمان می آید
مفسر بزرگ قرآن کریم گفت: در دنیا زندگی می کنیم چیزی گیر ما نمی آید فقط یارانه گیر ما می آید، اگر در زمین خدا و زیر آسمان او زندگی کنیم می توانیم حقیقت را درک کنیم و متنعم شویم، اعتبار دنیایی اعتبار کاذبی ست، نمی توان آن را با خود به قیامت برد.

۱۳۹۴/۱/۲۸ - ۱۰:۱۰

آیت الله جوادی آملی:
مردان الهی بازی نمی کنند، بازی نمی خورند و بازی نمی دهند
مفسر قرآن کریم گفت: بر اساس قرآن مردان الهی افرادی هستند که بازی و بازیگری نمی کنند، کسی را بازی نمی دهند و بازی دنیا و کسی را نمی خورند.

۱۳۹۴/۱/۲۷ - ۰۷:۳۱

آیت الله جوادی آملی
سه چيز در هر کسي باشد،منافق است، گرچه روزه بگيرد و نماز بگزارد
خبرگزاری شبستان: منافق چون با ظاهري ديني با مؤمنان روبه‌رو مي‌شود، قبل از هر چيز بايد او را شناخت و شناخت منافقان بصيرت مي ‌طلبد.

۱۳۹۴/۱/۲۵ - ۱۰:۵۶

از رمز و رازهای نماز چه می دانیم - ۱
نماز جنبه غيبي دارد چون جزيي از كائنات است
خبرگزاري شبستان: نماز جزيي از آسمان ها و زمين - نظام خارجي موجود - شمرده شده و هر موجودي كه پاره اي از نظام عيني و خارجي شمرده شود براي او جنبه غيب و نهاني است چنان كه براي او شهادت است.

۱۳۹۴/۱/۲۳ - ۱۱:۳۵

آیت الله جوادی آملی
دروغ چگونه صاحب خود را رسوا می کند
خبرگزاری شبستان: صاحب دروغ سعی می‌کند دروغش را همیشه پنهان کند اما در نظام تکوین الهی وقتی دورغی صادر می‌شود یعنی چیزی به وجود آمده است و چیزی که در نظام تکوین به وجود بیاید در جریان تولید می‌افتد. دروغی که هیچ وقت معدوم نمی‌شود بالاخره جایی نمایان و ظاهر می‌شود .

۱۳۹۴/۱/۱۹ - ۱۱:۱۶

آیت‌الله جوادی آملی
طبق آیات قران دنیا، غیر از زمین و آسمان است
خبرگزاری شبستان: این مساله که قرآن کریم میان دنیا و زمین فرق گذاشته است از ابتکارات قرآن کریم است. بر اساس آنچه در قرآن کریم آمده دنیا غیر از زمین است، غیر از آسمان است، غیر از آب و دریا و صحراست.

۱۳۹۴/۱/۱۶ - ۱۵:۳۰

مفاتیح الحیات//
بلوغ عقل از زمینه آغاز می‌شود نه زمین!
خبرگزاری شبستان: اگر انسان پویا شود و در زمینه، نه زمین حرکت کند و از مدار قلب خویش قلب جهان امکان را قبله قرار دهد و مهاجرت از نقص به کمال و از عیب به سلامت را آغاز کند آن گاه به بلوغ عقلی و علمی می رسد.

۱۳۹۳/۱۲/۲۸ - ۰۹:۳۴

گفتاری از آیت الله جوادی آملی
تفسیر قرآنی دعای تحویل سال
خبرگزاری شبستان : جريان «مقلّب القلوب و الأبصار» در قرآن دو جا ذکر شده و هر دو جا مربوط به مسئله معاد و قيامت است.

۱۳۹۳/۱۲/۲۷ - ۱۴:۳۶

تکریم ایثارگران ظرفیت ملت و برکت جامعه را توسعه می دهد
خبرگزاری شبستان:آیت الله جوادی آملی تاکید کرد: هر کار خیری امروز در مملکت انجام شود اول ثوابش را شهدا و جانبازان و ایثارگران می برند، تکریم و احترام به ایشان تنها امر عاطفی نیست با تکریم ایشان ظرفیت ملت و برکت جامعه توسعه می یابد.

۱۳۹۳/۱۲/۲۳ - ۰۸:۵۰

حجت الاسلام رشاد:
سبک زندگی دخت النبی (ص) به روایت دانشنامه فاطمی
خبرگزاری شبستان: دانشنامه فاطمی به نحوی غیرمستقیم سبک زندگی حضرت زهرا (س) را تبیین و ارایه کرده به همین دلیل عنوان آن در ابتدا فرهنگ فاطمی انتخاب شده بود.

۱۳۹۳/۱۲/۱۷ - ۰۸:۴۹

آیت‌الله جوادی آملی:
چرا گفته شده است مؤمن بعد از دعا دستش را به صورتش بکشد؟
خبرگزاری شبستان: مؤمن در راه مستقیم است و در این راه از مبدأ به خدا وصل است و در نهایت هم به خدا می‌رسد پس هر دعایی بکند مستجاب است. بنابراین هر دست مؤمنی که به سمت آسمان برای دعا بلند می‌شود خالی بر نمی‌گردد.

۱۳۹۳/۱۲/۱۳ - ۱۱:۴۸

پیام تصویری آیت الله جوادی آملی به مسابقات سراسری قرآن در تبریز
خبرگزاری شبستان: آیت الله جوادی آملی، مفسر قرآن کریم، پیام تصویری را به مسابقات سراسری قرآن در تبریز صادر کرد.

۱۳۹۳/۱۲/۶ - ۱۳:۴۲

مدیرکل اوقاف وامور خیریه آذربایجان شرقی خبر داد:
افتتاح مسابقات سراسری قرآن با پیام تصویری آیت الله جوادی آملی در تبریز
خبرگزاری شبستان: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی از افتتاح مسابقات سراسری قرآن کریم با پیام تصویری آیت الله جوادی آملی و حضور رئیس مجلس خبر داد.

۱۳۹۳/۱۲/۳ - ۱۲:۰۶

آیت الله جوادی آملی تشریح کرد
فرشتگان چگونه از اسرار درونی انسان آگاه می شوند؟
خبرگزاری شبستان: فرشتگان در مورد اعمال ما، آنچه مي‏ بينند مي‏ نويسند؛ امّا در مورد خاطرات و نيّت هايي كه فقط از دل گذرانده‏ ايم و هنوز به لباس عمل در نياورده‏ ايم، چگونه عمل مي‏ كنند؟

۱۳۹۳/۱۲/۲ - ۱۶:۲۸

تأثير خون شهداء در حفظ دستاوردهاي انقلاب
خبرگزاری شبستان: آیت الله جوادی آملی در برنامه «برکرانه نور» رادیو معارف موضوع تاثیر خون شهدا در حفظ دستاوردهای انقلاب از منظر قرآن کریم را تبیین می کند.

۱۳۹۳/۱۱/۱۴ - ۱۱:۲۵

کتاب « ارزش كار و كرامت كارگر در اسلام » به چاپ رسید
خبرگزاری شبستان:«ارزش كاروكرامت كارگر دراسلام» برگرفته از آثار آیت الله جوادی آملی و با تدوین و پژوهش حجت الاسلام و المسلمین قاسم جعفرزاده از سوی مرکز نشر اسراء راهی بازار نشر شد.

۱۳۹۳/۱۱/۶ - ۱۵:۵۲

آیت‌الله جوادی‌آملی:
کسانی که در زندگی دچار لغزش و گناه می‌شوند روحشان بیمار است
آیت‌الله جوادی‌آملی گفت: تنها بخش مادی و جسمی انسان دچار بیماری نمی‌شود و کسانی که در زندگی دچار لغزش و مرتکب گناه می‌شوند روح آنها مریض است و این امراض در آزمایشگاه‌ها و بیمارستان‌ها قابل درمان نیست.

۱۳۹۳/۱۰/۲۹ - ۰۸:۲۱