خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷

الأحد ٧ ربيع الثاني ١٤٤٠

Sunday, December 16, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه آیت الله جوادی آملی
چرا امام مهدی علیه السلام را بقیة الله می خوانند؟!
خبرگزاری شبستان: در فرهنگ قرآن کریم هیچ چیزی جز وجه خدا ماندنی نیست و تنها چیزی مانا است که پیوند تنگاتنگ و ناگسستنی با خدای سبحان داشته باشد: «كُلُّ شَيْءٍ هَالِكٌ إِلَّا وَجْهَهُ »

۱۳۹۵/۶/۲۹ - ۱۰:۴۷

بازنشر/ پیام آیت الله جوادی آملی به نخستین همایش ملی انوار عرفانی اخلاقی امام سجاد(ع)؛
بخشی از ادعیه امام سجاد(ع) به منزله تفسیر دعای نورانی عرفه سیدالشهدا(ع) است
خبرگزاری شبستان: آیت الله جوادی آملی از مراجع عظام تقلید گفت: بخشی از ادعیه امام سجاد(ع) به منزله تفسیر دعای نورانی عرفه سیدالشهدا(ع) است.

۱۳۹۵/۶/۲۱ - ۱۲:۲۸

امام مهدی(عج)؛ رهبر سیاسی و مولای سالکان کوی وصال
خبرگزاری شبستان: او نه تنها جامعه را در سیاست و حکومت (واحد جهانی) رهبری می کند مولای سالکان کوی وصال نیز است و آنان را در این مسیر نیز گام به گام پیش می برد. او امام دل هاست همانطور که امام بدن هاست، و امامِ جهاد اکبر است.

۱۳۹۵/۶/۱۶ - ۱۴:۳۰

هدایت دل ها به دست امام عصر(عج) است
خبرگزاری شبستان: اولیای الهی نیز بر اساس «یهدون بامرنا» با «کن فیکون» کار می کنند و گشودن گرفتاری های مادی و برآوردن حوائج، کمترین کرامت آنها است.

۱۳۹۵/۶/۱۰ - ۱۴:۳۶

ممکن نیست دل ما مشغول به چیزی باشد و امام مهدی(عج)آن را ندانند
خبرگزاری شبستان: دل انسان اعضا و جوارح وی را کنترل می کند و دلی هم هست که دل های انسان ها را رصد می کند. هر خاطره ای که از دل بگذرد وجود مبارک ولی عصرعجل الله تعالی فرجه به اذن خدا آن را می بیند و درمی یابد.

۱۳۹۵/۶/۲ - ۱۰:۴۵

ویژگی منحصربفرد امام مهدی(عج) در میان اهل بیت(ع)
خبرگزاری شبستان: حضرت خاتم الاولیاء(عج) وارث منحصربفرد است؛ یعنی تنها وارثی است که همه کمالات گذشتگان خود را به ارث برده و چون بعد از او ولی دیگری نخواهد آمد کسی هم میراث بر او نیست.

۱۳۹۵/۵/۳۱ - ۱۵:۵۰

دست تحریف در مباحث مهدوی نیز راه یافته است
خبرگزاری شبستان: هیچ یک از فرق اسلامی در ضرورت وجود مهدی علیه السلام اختلاف ندارند؛ ولی در نسب و شجره ایشان اختلاف است. شیعیان به گواهی بسیاری از روایات اسلامی بر این باور صائب اند که او ازشجره طیبه آل محمد صل الله علیه وآله است.

۱۳۹۵/۵/۲۴ - ۱۰:۱۵

حدیث امام رضا علیه السلام ثابت می کند ؛
اطلاع امام از اعمال منحصر به روزهای مشخص و محدود نیست
خبرگزاری شبستان: امام رضا علیه السلام فرمایشی دارند که بر اساس آن، امام معصوم هر کمال مشترکی را که میان مقام نبوت و ولایت متصور باشد واجد خواهد بود.

۱۳۹۵/۵/۲۴ - ۱۰:۰۳

پیشنهاد آیت الله جوادی آملی برای تقویت حوزه علمیه تهران
خبرگزاری شبستان: آیت الله جوادی آملی در دیدار مسئولان حوزه علمیه استان تهران دو توصیه برای تقویت این حوزه و احیای روزهای اوج و عظمت حوزه علمیه تهران مطرح کردند که باید مورد توجه علما و مسئولین قرار گیرد.

۱۳۹۵/۵/۱۹ - ۱۵:۳۴

آیت الله جوادی آملی:
مرز شناسایی علوم اسلامی از غیراسلامی
خبرگزاری شبستان: علمی اسلامی است که موضوع آن علم ثبوت خدای سبحان، اسمای الهی، اوصاف خداوند، اقوال خداوند، افعال خداوند، آثار خدا، خدا و مضاهر او، خدا و آیات او، خدا و جلوه های او، خدا و ظهورات او و تجلیات او باشد.

۱۳۹۵/۵/۱۸ - ۱۴:۱۷

مایه مباهات پیامبر(ص) بر دیگر اقوام
خبرگزاری شبستان: وقتی آن وجود مبارک مفاخر اهل بیت(ع) را برای سیده زنان عالم فاطمه زهرا سلام الله علیها شرح می داد، فرمود: «خداوند ما را به ویژگی هایی گرامی داشته است که دیگران فاقد آن هستند و فرمود: «مهدی این امت از ماست؛ منا مهدی هذه الامة».

۱۳۹۵/۵/۱۲ - ۱۲:۵۶

دشواری شناخت امام عصر علیه السلام و راه تسهیل آن
خبرگزاری شبستان: مسئله مهدی موعود موجود و حضور مستمر وی در عین استتار و ظهور دائم او در متن اختفا، از دشوارترین معارف است.

۱۳۹۵/۵/۵ - ۱۱:۲۶

امام عصر(عج) روح حیات در کالبد جهان است
خبرگزاری شبستان: همان طور که بدن با روح زنده است و از او مدد می یابد نظام کیهانی اجرام سرد، مواد بی روح و عناصرمرده نیستند بلکه مجموعا یک حقیقت زنده اند که حیات آنها وامدار ولایت انسان کامل معصوم است.

۱۳۹۵/۵/۵ - ۰۹:۱۹

توصیه امام صادق(ع) برای شناخت صاحب الزمان(عج)
خبرگزاری شبستان: برای شناخت مقام والای امامت و شخصیت منحصر به فرد امام عصر علیه السلام راه های فراوانی هست؛ بررسی دعاها و زیارت هایی که از خود امام عصر(عج) رسیده و یا فرموده امامان دیگر درباره آن حضرت(عج) است از بهترین این راه ها است.

۱۳۹۵/۴/۳۰ - ۱۴:۵۰

مفاتیح الحیات پرفروش ترین کتاب نمایشگاه قرآن
خبرگزاری شبستان: کتاب مفاتیح الحیات نوشته آیت الله جوادی آملی که از سوی انتشارات «اسراء» در نمایشگاه قرآن عرضه شده است، تاکنون پرفروش ترین کتاب نمایشگاه بوده است.

۱۳۹۵/۴/۴ - ۱۹:۰۶

توصیه آیت الله جوادی ‌آملی برای ارتباط با امام مهدی(عج)
خبرگزاری شبستان: انجام دادن مستحبات و اعمال صالح به نیابت از آن حضرت(عج) و اهدای ثواب آن به ارواح طیّب عترت طاهره علیهم اسلام از بهترین راه ‏هایی است که می ‏تواند ارتباط انسان با آن وجود مبارک را تأمین کند.

۱۳۹۵/۳/۲۴ - ۱۲:۴۶

پیام آیت الله جوادی آملی به کنگره ملی حکمت و خرد جندی شاپور؛
حکمت این ظرفیت را دارد که پزشکی را به جامعیت برساند
خبرگزاری شبستان: مرجع عظام تقلید، در پیام تصویری به اولین کنگره ملی حکمت و خرد جندی ‌شاپور و بزرگداشت علی بن عباس اهوازی، اعلام کرد: حکمت این ظرفیت را دارد که پزشکی را به جامعیت برساند و جامعه ‌ای که در سایه پزشکی حکیمانه باشد جامعه فرشته است.

۱۳۹۵/۲/۲۸ - ۱۷:۴۲

توضیح دفتر آیت الله جوادی آملی درباره یک عبارت فقهی 
خبرگزاری شبستان: واژه «دیاثت» در فقه کاربرد رسمی دارد و کاربرد اصطلاح «دیاثت» در دانش فقه و اخلاق با کاربرد عرفی آن متفاوت است.

۱۳۹۵/۲/۲۰ - ۱۷:۱۹

حاشیه های اولین روز نمایشگاه کتاب تهران؛
حضور مردم در روز اول نمایشگاه کتاب مسئولان را غافلگیر کرد/ بازار داغ عکس سلفی و یادگاری
خبرگزاری شبستان: بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران در اولین روز از برگزاری در مجموعه شهرآفتاب با استقبال فراتر از انتظار مردم روبرو شد که حتی مسئولان را نیز غافلگیر کرد.

۱۳۹۵/۲/۱۶ - ۱۱:۴۶

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) خبر داد
بررسی نقش نخبگان حوزوی در اقتصاد مقاومتی با حضور آیت الله جوادی آملی
خبرگزاری شبستان: نجفی قدسی گفت: نقش نخبگان حوزوی در اقتصاد مقاومتی، اواخر اردیبهشت‌ماه با حضور آیت‌الله جوادی آملی بررسی می شود.

۱۳۹۵/۲/۱۲ - ۱۷:۰۳