خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶

الأربعاء ٢٤ ربيع الأوّل ١٤٣٩

Wednesday, December 13, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه آیت الله جوادی آملی
آیت الله جوادی آملی در پیام به همایش ملی «فلسفه عرفان»:
آن که می‌بیند عارف است، آن که می‌فهمد حکیم
خبرگزاری شبستان: فیلسوف گَپ می‌زند و عارف می‌بیند. فیلسوف می‌گوید به فلان دلیل که خدا عالم است، عادل است، حکیم است، یک روزی پاداشی باید باشد، کیفر و پاداش حق است، بهشت و جهنم حق است. عارف می‌گوید این گَپ است، بهشت الآن موجود است.

۱۳۹۶/۹/۷ - ۰۹:۵۹

برگزاری همایش «فلسفه عرفان» با تاکید بر آراء آیت الله جوادی ‌آملی
خبرگزاری شبستان: همایش «فلسفه عرفان» با تاکید بر آراء و اندیشه­ های حکیم متأله آیت‌الله جوادی آملی با حضور فضلا و اندیشمندان دوم آذرماه به میزبانی قم برگزار می شود.

۱۳۹۶/۸/۲۷ - ۱۰:۲۴

آیت‌الله جوادی آملی:
نهاد مرجعیت در عراق باید حفظ و تقویت شود
خبرگزاری شبستان:استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: باید به مسوولین کردستان عراق متذکر شد که آل سعود، اسرائیل و آمریکا، غده سرطانی بدخیمی هستند که آن‌ها را در راستای تأمین منافع خود می‌خواهند و هرگز قابل اعتماد نیستند.

۱۳۹۶/۷/۳۰ - ۱۰:۰۶

وجوه انحصاری حکومت صاحب الزمان(عج)
خبرگزاری شبستان: عدالت اجتماعی و بهره مندی عمومی از نیازهای ضروری و نیز تعالی روح بی نیازی در شهروندان حکومت مهدوی علیه السلام از زیباترین جلوه های دینداری در عصر حاکمیت اوست، به گونه ای که ثروتمندان جامعه از پرداخت زکات اموالشان دریغ نمی ورزند... .

۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۲:۳۹

اسلام و امنیت بین‌الملل از منظر آیت‌الله جوادی‌آملی بررسی می شود
خبرگزاری شبستان: کرسی ترویجی «اسلام و امنیت بین‌الملل از منظر آیت‌الله جوادی‌آملی» به میزبانی دانشگاه باقرالعلوم(ع) برگزار می شود.

۱۳۹۶/۷/۱۷ - ۱۶:۰۸

«سیر نهایی نبوت» اثر آیت الله جوادی آملی را بخوانید
خبرگزاری شبستان: کتاب«سیر نهایی نبوت» اثر «آیت الله جوادی آملی» از کتاب هایی است که توصیه می شود، مطالعه کنید.

۱۳۹۶/۷/۱۱ - ۱۰:۱۴

امام مهدی(عج) قوانین تعطیل شده تاریخ را احیاء می کند/ماموریت ویژه حضرت(عج) درباره مظلومان!
خبرگزاری شبستان: آن حضرت(عج) ماموریتی ویژه در اقامه عدل و احقاق حق مظلومان بر دوش دارد و بر همین اساس، متفاوت از اجداد و پدران گرامی اش که در منازعات قضایی بر اساس استناد به شهادت و قسم، به ظاهر حکم می کردند؛ او به واقع حکم می کند.

۱۳۹۶/۷/۱۱ - ۰۹:۲۹

جنبه های پیشرفت چشمگیر صنعت و تکنولوژی در دولت مهدوی
خبرگزاری شبستان: به رغم زعم باطل گروهی که تشکیل حکومت مهدوی عجل الله تعالی فرجه را مایه ارتجاع بشر به شیوه های زندگی بدوی معرفی می کنند، عصر نورانی حکومت حضرتش دوران شکوفایی بشر در صنعت، تکنولوژی و توسعه همه جانبه است.

۱۳۹۶/۷/۳ - ۱۲:۴۸

آیت الله جوادی آملی در دیدار برخی از قضات:
دستگاه قضا سهم مهمی در حفظ نظام دارد/ مردم جامعه تشنه عدل و انصاف هستند/ نظام مثل دستگاه گوارش است،یک ذره رشا،ارتشا و اختلاس را بالا می آورد
خبرگزاری شبستان: آیت الله جوادی آملی با اشاره به اینکه مردم جامعه تشنه عدل و انصاف هستند گفت: مسؤولان دستگاه قضا باید توجه داشته باشند که این دستگاه سهم مهمّی در حفظ نظام دارد.

۱۳۹۶/۶/۲۶ - ۰۸:۲۷

ارتقای عقل و ایجاد روح استغناء در بشر، کارویژه دولت کریمه است
خبرگزاری شبستان: این وعده قطعی الهی، آن گاه انجام می شود که دولت کریمه مهدوی بر اساس «البیعة لله» تاسیس می گردد؛ حکومتی که زیربنای آن را توحید و روبنای آن را قسط و عدل تامین می کند و در روایات و تعبیرهای معصومان علیهم السلام دولت حق نام گرفته است.

۱۳۹۶/۶/۲۲ - ۱۵:۲۵

راز همسانی رسالت نبوی با آرمان های دولت مهدوی
خبرگزاری شبستان: امام صادق علیه السلام رسالت امام عصرعجل الله تعالی فرجه را همسان با رسالت پیامبر اسلام صل الله علیه وآله و سایر انبیا، انهدام رسوم جاهلی و احیاء و نوسازی اسلام دانستند.

۱۳۹۶/۶/۱۸ - ۰۹:۵۸

«توحید در قرآن» را بخوانید
خبرگزاری شبستان:کتاب «توحید درقرآن» اثر«آیت الله جوادی آملی»است که موسسه نشر« اسراء »آن را چاپ کرده است.

۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۴:۵۶

چاپ یازدهم، جلد نخست کتاب«ادب فنای مقربان»
خبرگزاری شبستان:چاپ یازدهم جلد نخست کتاب«ادب فنای مقربان» با موضوع شرح زیارت جامعه کبیره از مجموعه آثار حضرت آیت الله «جوادی آملی» را مرکز«نشربین المللی اسراء »چاپ کرده است.

۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۱:۳۲

عافیت طلبی در فرهنگ انتظار راه ندارد/ظهور بی رنج جهاد ممکن نمی شود
خبرگزاری شبستان: رادمردانی آزاده اند که جان خویش در بوته انتظار موعود منتظَر گداخته اند و کلام الهی در دستی و سلاح در دست دیگر دارند و در وقت ظهور بسان پروانه دور وجود مبارکش گرد خواهند آمد و او را در این جهاد مقدس یاری خواهند کرد...

۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۰۸:۴۵

آیت الله جوادی آملی در پیام به سومین دوره طرح نخبگانی علوم انسانی:
موضوع علم دینی اسلامی خدا است/مشخصات علم دینی در حوزه و دانشگاه
خبرگزاری شبستان: سرّ اینکه علمی دینی و اسلامی است که موضوع آن فعل خدا باشد، برای اینکه اسلام غیر از اینکه خدایی هست و جلواتی دارد، چیز دیگری که نیست! جهان یک جهان‎آفرینی دارد و یک جهان‎دانی دارد و یک جهان‎آرایی دارد و آن خداست و «لا غیر»!

۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۱۲:۰۵

راز آغاز انقلاب جهانی امام مهدی علیه السلام از کنار کعبه
خبرگزاری شبستان: بر اساس روایات عترت طاهره علیهم السلام شمس جمال مهدوی از شهر مکه در کنار کعبه و در حالی طلوع خواهد کرد که میان رکن و مقام ایستاده و جبرئیل مردم را به بیعت با او که همانا بیعت با خداست فرا می خواند.

۱۳۹۶/۵/۹ - ۰۹:۱۲

گسترش معارف مهدوی، اولویت اصلی کانون مسجد امام حسین (ع)
خبرگزاری شبستان: مدیر کانون فرهنگی هنری امام حسین (ع) گفت: گسترش معارف مهدوی از طریق برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی، اولویت اصلی برنامه‌های این کانون است.

۱۳۹۶/۵/۵ - ۱۵:۰۹

آیا ائمه(ع) وقت ظهور را می دانند؟
خبرگزاری شبستان: عدم تعیین وقت ظهور و تاکید بر استتار آن، هرگز به معنای لزوم عدم اطلاع انسان کامل از زمان ظهور نیست. امام صادق علیه السلام به ابی بصیر نفرمود که ما از وقت ظهور آگاه نیستیم بلکه فرمود: «ما وقتی را معین نمی کنیم.»

۱۳۹۶/۴/۲۷ - ۱۳:۰۱

«زن در آینه جلال و جمال» کتابی که باید بخوانید
خبرگزاری شبستان: چاپ بیست و هفتم کتاب «زن در آینه جمال و جلال» از آثار ارزشمند «آیت الله جوادی آملی» است که انتشارات «اسراء» آن را چاپ کرده است.

۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۱۱:۵۰

ظهور؛ زمان جلوه تام نعمت های الهی
خبرگزاری شبستان: «منّت» همان نعمت سنگین الهی است که خدای سبحان به بندگان خاص خود ارزانی می دارد؛ نعمتی بس سنگین که جز خاصان درگاه حق دیگران توان حمل آن را ندارند؛ نعمتی نه مانند سایر نعمت ها...

۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۰۹:۴۷