خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

الأحد ١٢ رمضان ١٤٣٩

Sunday, May 27, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه آیت الله جوادی آملی
کنگره بین المللی «توسعه و تعالی علوم بر پایه عقلانیت وحیانی (با تکیه بر اندیشه‌های علامه جوادی آملی)»/۵
نظام علّی را که عقل درک می‌کند نقل و وحی امضا کرده است
خبرگزاری شبستان: هر موجودی که هستی او عین ذات او نیست این بر اساس شانس و بخت و اتفاق به عمل نمی‌آید؛ این با علت به عمل می‌آید. این نظام علّی را که عقل درک می‌کند، نقل و وحی آن را امضا کرده است؛ این آغاز تعامل بین عقل و وحی است.

۱۳۹۷/۲/۱۵ - ۱۶:۲۰

کنگره بین المللی «توسعه و تعالی علوم بر پایه عقلانیت وحیانی (با تکیه بر اندیشه‌های علامه جوادی آملی)»/۳
پذیرش ۱۱۵ مقاله علمی قابل داوری در کنگره/انتشار کتاب منظومه فکری آیت الله جوادی آملی در آینده نزدیک
خبرگزاری شبستان: صد و پانزده مقاله قابل داوری به دبیرخانه رسید، علاوه بر آن یکی از فعالیت های کنگره انتشار و ترجمه کتاب منظومه فکری آیت الله جوادی آملی است که به زودی منتشر می شود.

۱۳۹۷/۲/۱۵ - ۱۴:۳۷

کنگره بین المللی «توسعه و تعالی علوم بر پایه عقلانیت وحیانی (با تکیه بر اندیشه‌های علامه جوادی آملی)»/۱
سکولاریسم دست دین را فلج می کند/چه وقت تبعیت از عقل واجب می شود؟
خبرگزاری شبستان: اگر ماتریالیسم و مارکسیسم از طریق مباحث نظری می خواستند دست دین را قطع کنند، سکولاریسم دست دین را فلج می کند و آن دست فلج را برای احوال شخصیه می گذارد و نه برای کل زندگی، بنابراین تمامی این مبناها منجر به نزاع علم و دین شده است.

۱۳۹۷/۲/۱۵ - ۱۱:۵۰

پیام آیت الله جوادی آملی به همایش ملی «محبت و جايگاه آن در آموزه ‌هاي اهل‌ بيت‌ (ع) با تاكيد بر سيره رضوي (ع)»
خبرگزاری شبستان: آيت‌ الله عبدالله جوادي آملي به همايش ملی «محبت و جايگاه آن در آموزه ‌هاي اهل‌ بيت‌ (ع) با تاكيد بر سيره رضوي (ع)» که امروز (۳ اردیبهشت) در دانشگاه شيراز آغاز شد.

۱۳۹۷/۲/۳ - ۱۱:۲۲

میزان بهره گیری از قرآن، بسته به حفظ فطرت از آلودگی ها است
خبرگزاری شبستان: هرچند ظواهر برای عرف روشن و قابل فهم است اما ساحت های دیگر آیات و معانی باطنی آنها تنها برای کسانی که فطرت خود را از هر آلودگی و حجابی پاک نگه داشته اند، قابل فهم است.

۱۳۹۷/۲/۳ - ۱۰:۱۴

آیت الله جوادی آملی در پیام به افتتاحیه واحد بانوان مجمع عالی حکمت اسلامی مشهد؛
«آیهٌ مُحْکَمَهٌ» فقط در علوم عقلی فلسفه و کلام سامان می‌پذیرد
خبرگزاری شبستان: علوم عقلی، معرفت خدا، تفسیر قرآن کریم، بررسی آیات توحیدی، مسئله وحی، نبوت، امامت، ولایت، اعجاز، اینها جزء علومی هستند که «آیةٌ مُحْكَمَةٌ» هستند و اینها فقط در علوم عقلی فلسفه و کلام سامان می‌پذیرند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۲:۴۸

ملت ایران در طول تاریخ کرامت خود را به جهانیان اثبات کرده است
خبرگزاری شبستان:استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: ما ملتی هستیم که در طول تاریخ به ویژه در دوران دفاع مقدس و بعد از آن، کرامت خود را به جهان اثبات کرده‌ایم، لکن یک فردوسی نداشتیم که این حماسه‌ها را ثبت و بیان کند و به گوش همگان برساند.

۱۳۹۶/۱۲/۶ - ۱۰:۵۲

در کرسی نقد و مناظره؛
بررسی دیدگاه آیت الله جوادی آملی درباره ماهیت علم دینی
خبرگزاری شبستان: دومین کرسی مناظره نقد و بررسی با موضوع «بررسی دیدگاه آیت الله جوادی آملی درباره ماهیت علم دینی» با حضور حجج الاسلام حمید پارسانیا و محمدتقی سبحانی برگزار می شود.

۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۱۴:۳۷

پخش تفسير سوره مباركه حجرات از راديو معارف
خبرگزاری شبستان: برنامه بركرانه نور به تفسير سوره مباركه حجرات توسط آيت الله جوادي آملي می پردازد.

۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۰:۰۸

ابلاغ آیین‌نامه واگذاری بخشی از خدمات پزشکی قانونی به گروه پزشکی معتمد توسط آملی لاریجانی
خبرگزاری شبستان: آیین نامه اجرایی واگذاری بخشی از خدمات سازمان پزشکی قانونی به گروه پزشکی معتمد از سوی آیت الله آملی لاریجانی ابلاغ شد.

۱۳۹۶/۱۰/۱۹ - ۱۲:۴۸

آیت الله جوادی آملی در پیامی کنگره بزرگداشت مرحوم هاشمی رفسنجانی:
هسته مرکزی اعتدال، خوی و خلق آیت‌الله هاشمی بود
خبرگزاری شبستان: آیت الله جوادی آملی با اشاره به اینکه هسته مرکزی اعتدال، خوی آیت الله هاشمی رفسنجانی بود، گفت: نخستین عنصرشناسنامه آیت‌الله هاشمی طهارت از شرق‌گرایی و غرب‌گرایی، طهارت از اختلاف، طهارت از کینه، طهارت از افراط، طهارت از تفریط است.

۱۳۹۶/۱۰/۱۹ - ۱۱:۱۷

«فطرت (برگرفته از آثار آیت الله جوادی آملی)»
خبرگزاری شبستان: کتاب «فطرت (برگرفته از آثار آیت الله جوادی آملی)» اثر دکتر«حسن عبدی» را موسسه انتشارات «سمت» چاپ کرده است.

۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - ۱۲:۵۰

اعتصام به حبل متین آیت‌الله آقا نجفی همدانی را فرهیخته کرد
خبرگزاری شبستان: آیت الله جوادی آملی، با بیان اینکه همدان زادگاه بسیاری از مردان علمی بزرگ است که از معارف ذوات قدسی بهره بردند، گفت: اعتصام به حبل متین آیت‌الله آقا نجفی همدانی را فرهیخته کرد.

۱۳۹۶/۱۰/۷ - ۱۶:۴۴

آیت الله جوادی آملی در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
هنرمندان با هنرشان به جامعه خدمت می کنند
خبرگزاری شبستان:آیت الله جوادی آملی در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هنر هنرمندان در جامعه باید دیده شود زیرا آن ها می خواهند با هنر خود به جامعه و مردم خدمت کنند.

۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۱۵:۱۰

آیت الله جوادی آملی در پیام به همایش ملی «فلسفه عرفان»:
آن که می‌بیند عارف است، آن که می‌فهمد حکیم
خبرگزاری شبستان: فیلسوف گَپ می‌زند و عارف می‌بیند. فیلسوف می‌گوید به فلان دلیل که خدا عالم است، عادل است، حکیم است، یک روزی پاداشی باید باشد، کیفر و پاداش حق است، بهشت و جهنم حق است. عارف می‌گوید این گَپ است، بهشت الآن موجود است.

۱۳۹۶/۹/۷ - ۰۹:۵۹

برگزاری همایش «فلسفه عرفان» با تاکید بر آراء آیت الله جوادی ‌آملی
خبرگزاری شبستان: همایش «فلسفه عرفان» با تاکید بر آراء و اندیشه­ های حکیم متأله آیت‌الله جوادی آملی با حضور فضلا و اندیشمندان دوم آذرماه به میزبانی قم برگزار می شود.

۱۳۹۶/۸/۲۷ - ۱۰:۲۴

آیت‌الله جوادی آملی:
نهاد مرجعیت در عراق باید حفظ و تقویت شود
خبرگزاری شبستان:استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: باید به مسوولین کردستان عراق متذکر شد که آل سعود، اسرائیل و آمریکا، غده سرطانی بدخیمی هستند که آن‌ها را در راستای تأمین منافع خود می‌خواهند و هرگز قابل اعتماد نیستند.

۱۳۹۶/۷/۳۰ - ۱۰:۰۶

وجوه انحصاری حکومت صاحب الزمان(عج)
خبرگزاری شبستان: عدالت اجتماعی و بهره مندی عمومی از نیازهای ضروری و نیز تعالی روح بی نیازی در شهروندان حکومت مهدوی علیه السلام از زیباترین جلوه های دینداری در عصر حاکمیت اوست، به گونه ای که ثروتمندان جامعه از پرداخت زکات اموالشان دریغ نمی ورزند... .

۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۲:۳۹

اسلام و امنیت بین‌الملل از منظر آیت‌الله جوادی‌آملی بررسی می شود
خبرگزاری شبستان: کرسی ترویجی «اسلام و امنیت بین‌الملل از منظر آیت‌الله جوادی‌آملی» به میزبانی دانشگاه باقرالعلوم(ع) برگزار می شود.

۱۳۹۶/۷/۱۷ - ۱۶:۰۸

«سیر نهایی نبوت» اثر آیت الله جوادی آملی را بخوانید
خبرگزاری شبستان: کتاب«سیر نهایی نبوت» اثر «آیت الله جوادی آملی» از کتاب هایی است که توصیه می شود، مطالعه کنید.

۱۳۹۶/۷/۱۱ - ۱۰:۱۴