خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

الاثنين ١٦ شعبان ١٤٤٠

Monday, April 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه اخلاق
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت؛
اخلاق حلقه مفقوده دنیای امروز/ اخلاق پزشکی تأمین کننده منافع بیمار است
اصغر مکارم، گفت:اخلاق در همه ادیان مورد توجه است و امروز گمشده ای که در دنیا باعث گشته شدن کودکان یمنی است، نبود اخلاق در دنیاست بدان معنی که تجاوز به حقوق دیگران بی اخلاقی محض است.

۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۱۸:۴۸

انتشار مجموعه ۶ جلدی اخلاق تالیف آیت‌الله مسعودی علوی
مجموعه ۶ جلدی اخلاق تالیف آیت‌الله سید اسد الله مسعودی‌ علوی در کاشان منتشر شد.

۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۰۹:۴۵

دیو و دلبر خطرناک و علاءالدین نژادپرست
دکتر ویکتوریا کن استاد رفتارشناسی دانشگاه ایست آنجلیا انگلیس اخیراً در مقاله ای علیه کارتون های والت ویزنی شکایت کرده است و می گوید بسیاری از این کارتون ها محتواهای ضد اخلاقی را ترویج می کنند.

۱۳۹۸/۱/۱۸ - ۱۱:۳۸

استاد حوزه علمیه:
قرآن برای معرفی پیامبر(ص) به خلق عظیم ایشان اشاره دارد
حجت الاسلام علی پناه گفت: قرآن برای معرفی پیامبر(ص) به خلق عظیم ایشان اشاره دارد در حالی که حضرت مستجمع همه خوبی‌های عالم در زهد، شجاعت، زیبایی، عبادت و بسیاری اوصاف دیگر بودند.

۱۳۹۸/۱/۱۴ - ۱۴:۵۳

مدیرگروه پژوهشی اخلاق اسلامیِ دانشگاه معارف بیان کرد
بی اخلاقی دیگران توجیه مسئولیت گریزی نیست/اخلاق به سبک زندگی معنا می دهد
حجت الاسلام فلاح با اشاره به اهمیت وجود نگرش اخلاق در جامعه و تاثیر آن بر سبک زندگی، گفت: تجربه بشری نشان داده که زیست اخلاقی ولو اینکه دیگران بدی کنند یا جامعه به سمت زیست غیراخلاقی برود به نفع ما است.

۱۳۹۸/۱/۱۰ - ۱۰:۴۱

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی:
اخلاق و معنویت در جامعه بدون آگاهی و آزادی ممکن نیست
رحیم پور ازغدی گفت:اساسا اخلاق و معنویت در جامعه بدون آگاهی و آزادی ممکن نیست و هر جا آزادی، آگاهی و یا هر دو اینها نباشد رشد معنوی اتفاق نمی افتد.

۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۲۱:۱۲

معاون مرکز پژوهش های جوان خبر داد
انتشار آثار مرتبط با سبک زندگی و اخلاق برای تحقق «گام دوم انقلاب»
شاهنگی با بیان اینکه جوانان مخاطب اصلی بیانیه «گام دوم انقلاب» هستند، گفت: مرکز پژوهش‌های جوان در این راستا و ذیل محورهای اصلی این بیانیه اعم از معنویت و اخلاق و سبک زندگی آثاری همچون «لبخندهای بی لهجه» و «تو هم گاهی مدارا کن»را در دست انتشار دارد.

۱۳۹۷/۱۲/۴ - ۱۳:۵۵

آیت الله کعبی:
سطح معرفت دینی مردم ایران قابل مقایسه با دوره طاغوت نیست/ رویش های معنوی فراتر از ریزش های اخلاقی است
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز می بینیم در متن همه دشواری هایی که پیش می آید ملت ایران با اتکا به ارزش های معنوی و الهی که در قالب فضایلی چون ایثار،تلاش و صبر متجلی می شود موانع را پشت سر می گذارند.

۱۳۹۷/۱۲/۴ - ۰۹:۲۶

عضو هیات علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه:
لزوم به کارگیری پیوست های اخلاقی، حقوقی و معنوی در استفاده از فناوری های جدید
حجت الاسلام و المسلمین سالاری فر گفت: پیوستهای فرهنگی سرچشمه هایش را از حوزه اخلاق و حقوق و معنویت می گیرد به عبارت دیگر ما راهی نداریم جز این که از توانمندی های معنوی، اخلاقی، حقوقی و ... در جهت تصفیه محتوای شبکه های اجتماعی بهره ببریم.

۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۰۹:۱۲

شبستان بررسی می کند
آثار شوم فحاشی و بدزبانی/دعای امام زمان(عج) برای زبان منتظران
انتظار است زبانی که ذکر خدا می گوید و قرآن می خواند و مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف را صدا می زند و نام امامان علیهم السلام را بر زبان می آورد از گناهان زبانی پاک باشد.

۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۵:۴۸

بسته خبری//۲۹ بهمن
از برگزاری نشست های سبک زندگی تا هفته علمی تمدن نوین اسلامی
برگزاری نشست علمی «نقش اخلاق اسلامی در سبک زندگی»، اعلام برنامه های چهارمین هفته علمی تمدن نوین اسلامی و بررسی «آیا ما یک خدا را می‌پرستیم؟(گفتگوی اسلام و مسیحیت)» از مهمترین اخبار حوزه اندیشه در ۲۹ بهمن است.

۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۶:۲۰

نشست علمی «نقش اخلاق اسلامی در سبک زندگی» برگزار می شود
نشست علمی «نقش اخلاق اسلامی در سبک زندگی» با حضور احمدحسین شریفی و محمدسعید مهدوی کنی و میزبانی مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۰:۳۶

حجت الاسلام والمسلمین عالی:
رفتارهای ناشایست عامل حجاب میان انسان با عالم ملکوت می شود
استاد حوزه علمیه گفت: انسان بدخلق نمی تواند حقایق الهی را درک کند، پیامبر اسلام بسیار خوش خلق بودند اگر کسی بتواند تنها این صفت را در خود تقویت کند می تواند به پیامبراکرم وصل شود.

۱۳۹۷/۱۱/۱۸ - ۱۷:۴۱

امام جماعت مسجد پنج تن آل عبا (ع) مطرح کرد
گلایه از کم‌شدن جلسات اخلاقی مساجد
حجت‌الاسلام وفسی گفت: جلسات شرح عرفانی چهل حدیث امام خمینی (ره) سه‌شنبه‌ها در مسجد پنج تن آل عبا (ع) برگزار می‌شود.

۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۱۳:۳۰

پژوهشگر سبک زندگی تشریح کرد
تاثیر اخلاق مسئولان بر خوب و بد رفتار مردم
حجت الاسلام قهرمانی با بیان اینکه الگوی های رفتاری، اخلاق را شکل می دهند، گفت: همان طور که فرزندان از رفتار پدر و مادر خود درس می گیرند، در جامعه نیز مردم از رفتار مسئولان و مدیران الگوبرداری می کنند و نظام ارزشی را بر اساس آن شکل می دهند.

۱۳۹۷/۱۱/۱ - ۰۹:۳۳

عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تشریح کرد
سقوط آزاد ارزش ها در سایه بی اخلاقی برخی از مسئولان
حجت الاسلام ترخان با اشاره به اهمیت اخلاق مداری مسئولان در رشد اخلاقی جامعه، گفت: اگر قرار است مردم اخلاقی عمل کنند مسئولان نیز باید چنین باشند. مردم باید ببیند که مسئولان شان هم اهل عمل هستند.

۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۱:۳۴

عضو مجلس خبرگان رهبری:
تمدن سازی بر پایه علم و ایمان و تعمیق معرفت دینی، دستاورد مهم انقلاب اسلامی
آیت الله کعبی گفت: اکنون سطح معرفت دینی در سایه انقلاب اسلامی رشد و عمق پیدا کرده است و محیط برای رشد فضایل اخلاقی بر اساس ایمان و تقوا مساعد گشته است.

۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۰:۰۲

شبستان بررسی می کند
تاثیر زیست اخلاقی مسئولان بر اصلاح سبک زندگی مردم
کارشناسان تاکید کردند: با توجه به تصریح روایات، هر نوع رفتاری که حکام و مسئولان داشته باشند چه در زمینه مسایل اخلاق شخصی و چه در حوزه اخلاق اجتماعی، بر رفتار مردم نیز تاثیر می گذارد.

۱۳۹۷/۱۰/۲۱ - ۱۱:۴۵

عضو هیئت علمی گروه اخلاق دانشگاه معارف اسلامی قم:
رفتار مسئولان به اخلاق جامعه خط می دهد/توصیه های امیرمومنان(ع) به مسئولان
حجت الاسلام فلاح با بیان اینکه بی اخلاقیِ مسئولان قلب جامعه را به درد می آورد، گفت: بنابر توصیه های امیرالمومنین(ع) به مالک اشتر، نوع سلوک و اخلاق مسئولان به اخلاق در جامعه خط می دهد؛ لذا مسئولیت اخلاقیِ یک مسئول در جامعه اسلامی مضاعف است.

۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۰۹:۱۸

ورود «احکام فقهی رفتارهای حکومتی در قلمرو موضوعات اخلاقی» به بازار نشر
«احکام فقهی رفتارهای حکومتی در قلمرو موضوعات اخلاقی» نوشته احمد جهان بزرگی به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۴:۰۴