خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸

الخميس ١٧ صفر ١٤٤١

Thursday, October 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه پرستاری
معاون پرستاری وزارت بهداشت:
کلینیک ویژه پرستاری سالمندان ایجاد می شود
مریم حضرتی گفت: ۳۵ کلینیک ویژه در کشور مانند آلزایمر و دیابت وجود دارد که به دنبال آموزش مردم هستند و کلینیک پرستاری سالمندان نیز به زودی افتتاح می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۱۰:۵۴

رئیس سازمان نظام پرستاری قم:
فعالیت ۱۴۵ دانشکده پرستاری در کشور/۳ هزار پرستار در قم فعالیت می کنند
قربانی گفت: قبل از پیروزی انقلاب مراکز آموزش پرستاری اندکی در کشور وجود داشت، ولی امروزه شاهد هستیم که ۱۴۵ دانشکده پرستاری در حال تربیت پرستاران در سراسر کشور هستند.

۱۳۹۷/۱۰/۲۸ - ۱۵:۱۸

گرامیداشت روز جهانی پرستار
روز جهانی پرستار هرساله در ۱۲ ماه مه به منظور قدردانی از پرستاران، در اقصی نقاط جهان گرامی داشته می‌شود .در ایران روز تولد حضرت زینب روز پرستار و به منظور تقدیر از زحمات آن حضرت شناخته می‌شود.

۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۲:۱۱

همزمان با روز پرستار؛
طرح پایلوت ملی غربالگری سلامت ایرانیان اجرا می شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طرح پایلوت ملی غربالگری سلامت ایرانیان ویژه افراد بالای ۳۰ سال همزمان با روز پرستار در سراسر استان اردبیل اجرا می شود.

۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۳:۲۷

معاون پرستاری وزارت بهداشت خبر داد:
تشکیل واحد مدیریت بحران پرستاری در معاونت پرستاری
خبرگزاری شبستان:معاون پرستاری وزارت بهداشت از تشکیل تیم ملی پرستاری بحران در معاونت پرستاری خبر داد و گفت: همچنین تیم های متناظر در مناطق ده گانه آمایشی علوم پزشکی کشور با استفاده از افراد آموزش دیده تشکیل خواهد شد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۱۰:۱۳

ضرورت افزایش تعداد پرستاران در مراکز درمانی
خبرگزاری شبستان: رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، با اشاره به کمبود پرستار در مراکز درمانی، بر ضرورت افزایش تعداد پرستاران تاکید کرد.

۱۳۹۶/۱۱/۹ - ۱۴:۵۸

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت:
کمبود پرستار داریم/ رسیدن به حد استاندارد زمانبر است
خبرگزاری شبستان: رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: در حال حاضر تعداد پرستاران شاغل در مراکز بهداشتی و درمانی جنوب کرمان، نصف میزان استاندارد است و رسیدن به حد استاندارد آن به زمان نیاز دارد.

۱۳۹۶/۱۱/۵ - ۱۶:۴۸

پرستاران بیمارستان حجتیه تجلیل شدند
خبرگزاری شبستان: همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب (س) مراسم بزرگداشت روز پرستار در بیمارستان حجتیه برگزار شد.

۱۳۹۶/۱۱/۵ - ۱۴:۱۹

نظارت ویژه دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر کادر پرستاری
خبرگزاری شبستان: رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه پرستاری شغلی سخت و طاقت فرساست گفت: به دلیل اهمیت این حوزه تحت نظارت مستقیم ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار خواهد گرفت.

۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۱۴:۰۸

امینی فرد در گفتگو با شبستان:
با اجرای طرح تحول سلامت نگاه خوبی به جامعه پرستاری شده است/۸۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور کم داریم
خبرگزاری شبستان: یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان با بیان اینکه با اجرای طرح تحول سلامت نگاه خوبی به جامعه پرستاری شده است، گفت: مشکل ما در کشور توسعه تخت های بیمارستانی است که باید متناسب با این مساله نیروهای پزشک و پرستار را نیز به کار بگیریم.

۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۳:۱۵

راه اندازی ۱۷مرکز مشاوره پرستاری و مراقبت منزل درگیلان
خبرگزاری شبستان: مدیر پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه طرح مراقبت در منزل توسط پرستاران از برنامه های مهم وزارت بهداشت است که اجرایی شده گفت: تا کنون ۱۷ مرکز مشاوره پرستاری و مراقبت در منزل در گیلان راه اندازی شده است

۱۳۹۶/۱۰/۳ - ۱۶:۳۶

رئیس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:
تحصیل ۴۸۵ دانشجو در دانشکده پرستاری و مامایی/ به دنبال اخذ مجوز دکترای رشته «سلامت در بلایا» هستیم
خبرگزاری شبستان: رئیس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه در حال حاضر ۴۸۵ دانشجو در این دانشکده تحصیل می کنند، گفت: از این تعداد ۸ دانشجوی دکترا، ۹۷ کارشناسی ارشد و مابقی کارشناسی هستند.

۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۱۵:۴۸

احکام «پرستاری» تالیف «محمدحسين فلاح زاده»
خبرگزاری شبستان:کتاب «پرستاری» از مجموعه ی فقه و زندگی ، مشتمل بر احکام و آداب اخلاقی مربوط به جامعه پرستاران است که به همت «محمدحسين فلاح زاده» به رشته ی تحریر در آمده است.

۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۰۹:۴۵

همایش روز پرستار
همایش روز پرستار به همت سازمان نظام پرستاری کشور در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران برگزار شد.

۱۳۹۴/۱۱/۲۴ - ۱۶:۲۱

اجرای آزمایشی قانون تعرفه های پرستاری
خبرگزاری شبستان: معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه از آغاز اجرای طرح تحول سلامت تا کنون ۹ هزار پرستار به کار گیری شده اند، گفت: قانون تعرفه های پرستاری در شورای عالی بیمه در حال بررسی است و در چند بیمارستان به صورت آزمایشی اجرا می شود.

۱۳۹۴/۷/۲۵ - ۱۳:۴۸

۲۰۰ هزار پرستار نیاز داریم
خبرگزاری شبستان: معاون پرستاری وزارت بهداشت از کمبود ۲۰۰ هزار نیرو در گروه پرستاری خبر داد.

۱۳۹۴/۶/۸ - ۱۴:۵۱

سردار فتحیان در همایش سراسری "پرستاری بحران در نیروهای مسلح"؛
فرصت‌های آموزشی مطلوبی برای پرستاران در نیروهای مسلح مهیاست
خبرگزاری شبستان: معاون بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح آشنایی به علم روز، تجربه زیاد و اخلاق مداری را از ویژگی های برجسته پرستان در نیروهای مسلح توصیف و تصریح کرد:فرصت های آموزشی مطلوبی برای پرستاران در نیروهای مسلح مهیا است.

۱۳۹۳/۱۲/۱۳ - ۱۲:۲۰

تعداد پرستاران نصف نیاز کشور است/پیگیری مسايل پرستاري را با جدیت در دستور كار قرار داده ام
 وزیر بهداشت با اشاره به اینکه   تعداد پرستاران نصف نیاز کشور است، گفت: خود  را موظف مي‌بينيم تا دغدغه‌هاي مبتني بر امنيت شغلي و نظام پرداخت عادلانه از جمله طرح پرداخت مبتني برعملكرد را به‌عنوان روشي براي اجراي تعرفه‌هاي پرستاري به صورت بسته‌هاي خدمتي در بالين ادامه دهیم.

۱۳۹۳/۱۲/۵ - ۱۰:۳۰

نماینده ولی فقیه در استان گلستان:
پرستاران، کار زینبی می کنند
خبرگزاری شبستان: نماينده ولي فقيه در استان گلستان با تبریک فرارسیدن ولادت با سعادت حضرت زینب (سلام الله علیها) و روز پرستار، گفت: پرستاران، کار زینبی می کنند. 

۱۳۹۳/۱۲/۵ - ۰۹:۴۰

فرشتگان سپید پوش سلامتی
پنجم اسفند مصادف با میلاد حضرت زینب سلام الله علیها و روز پرستار است.به یمن این مناسبت فرخنده، خدمات رسانی فرشتگان سپید پوش بیمارستان ثامن الائمه علیه السلام بجنورد به بیماران را به قاب تصویر کشیدیم.

۱۳۹۳/۱۲/۴ - ۱۶:۵۷