خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹

الاثنين ٤ جمادى الثانية ١٤٤٢

Monday, January 18, 2021

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه دفتر تبلیغات اسلامی
کتاب های پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی نمایه سازی شد
مدیر گروه سازماندهی اطلاعات و مدارک پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی از نمایه سازی کتاب های این پژوهشگاه خبر داد.

۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۱:۰۹

تشکیل کارگروه مشترک به منظور تولید آثار قرآنی و دینی
مدیر شبکه قرآن و معارف سیما در دیدار با رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم بر لزوم هم افزایی مشترک دو نهاد در تولید آثار قرآنی و معارفی تاکید کرد.

۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۳:۳۹

شماره دهم دوفصلنامه «سیره پژوهی اهل بیت(ع)» منتشر شد
شماره دهم دوفصلنامه علمی - ترویجی «سیره پژوهی اهل بیت(ع)» به همت پژوهشکدۀ اسلام تمدنی دفتر تبلیغات اسلامی چاپ و منتشر شد.

۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۳:۱۳

انتصاب اعضای شورای پژوهشی پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت(ع)
اعضای شورای پژوهشی پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت(ع) از سوی رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منصوب شدند.

۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۰:۵۷

به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی؛
شماره ۳ دوفصلنامه «مطالعات سیاسی اسلام» منتشر شد
سومین شماره دوفصلنامه علمی ـ تخصصی (انگلیسی) Islamic Political Studies به همت پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی و اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی منتشر شد.

۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۰:۵۴

کرسی ترویجی «نظریه پردازی قرآن بنیان؛ فرایندها و چالش ها» برگزار می شود
کرسی ترویجی «نظریه پردازی قرآن بنیان؛ فرایندها و چالش ها» ۲۴ دی ماه ۹۹ به صورت مجازی از سوی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۴:۵۹

کرسی ترویجی «بینش ها و کنش های تمدنی سید مرتضی(ره)» برگزار می شود
کرسی ترویجی «بینش ها و کنش های تمدنی سید مرتضی(ره)» به صورت مجازی به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی و مؤسسه فرهنگی دارالحدیث برگزار خواهد شد.

۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۴:۵۶

مسابقه بزرگ کتابخوانی ویژه سالگرد شهادت سردار سلیمانی
معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی، مسابقه کتابخوانی را با محوریت کتاب «شاخص های مکتب سلیمانی» برگزار می کند.

۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۴:۵۲

شماره ۹۹ فصلنامه «نقد و نظر» منتشر شد
نود و نهمین شماره فصلنامه علمی ـ پژوهشی «نقد و نظر» به همت پژوهشکده فلسفه و کلام و اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۳:۱۲

پیام تسلیت رئیس دفتر تبلیغات اسلامی در پی ارتحال آیت الله مصباح یزدی
حجت الاسلام والمسلمین واعظی با صدور پیامی تصریح کرد: مرحوم آیت‌الله مصباح یزدی یاور صدیق ولایت و رهبری و مجاهدی استوار در دفاع از ارزش‌های دینی و انقلابی بود.

۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۲:۴۴

برگزاری دوره آموزشی مهارت های تبلیغ و فن خطابه در ایرانشهر
دوره آموزشی مهارت های تبلیغ و فن خطابه به همت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور و با همکاری معاونت تبلیغ حوزه های علمیه استان سیستان و بلوچستان ویژه طلاب و روحانیون مستقر و طرح هجرت در ایرانشهر برگزار شد.

۱۳۹۹/۱۰/۷ - ۱۲:۵۴

کتاب «درآمدی بر هنجارسازی اجتماعی» منتشر شد
کتاب «درآمدی بر هنجارسازی اجتماعی» نوشته سیدمحسن میرسندسی به همت گروه قرآن و مطالعات اجتماعی پژوهشکده اسلام تمدنی دفتر تبلیغات اسلامی منتشر شد.

۱۳۹۹/۱۰/۶ - ۱۳:۲۰

معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی:
تعداد دانشکده های دانشگاه باقرالعلوم(ع) افزایش می یابد
حجت‌الاسلام والمسلمین مریجی گفت: در راستای ارتقاء برنامه‌های علمی، تعداد دانشکده‌‌های دانشگاه باقرالعلوم(ع) از سه دانشکده به پنج دانشکده افزایش می‌یابد.

۱۳۹۹/۱۰/۶ - ۱۳:۱۷

در آیین مجازی؛
بزرگداشت آیت‌الله مرحوم «سید محمدباقر درچه‌ای» برگزار شد
کنگره یکصدمین سالگرد بزرگداشت آیت‌الله «سید محمدباقر درچه‌ای» به صورت مجازی و از بستر نرم افزارهای دیجیتال با حضور استاتید علمی برگزار شد.

۱۳۹۹/۹/۲۷ - ۲۳:۴۰

معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی:
باید قرآن را با نظر به سنت و سیره معصومان به درستی بفهمیم
معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی با بیان این که باید مفهوم دین را به خوبی کالبد شکافی کنیم، گفت: باید قرآن را با نظر به سنت و سیره معصومان به درستی درک کنیم.

۱۳۹۹/۹/۲۵ - ۱۸:۰۵

رییس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تأکید کرد:
وجود نظام معرفتی در قرآن؛ بیانگر عدم وجود اختلاف در آن
حجت الاسلام والمسلمین یوسفی مقدمحجت الاسلام گفت: قرآن در آیات فراوانی این نگاه سیستمی و معرفتی نظام مند از خود به ما نشان می دهد؛ عدم وجود اختلاف در قرآن بیانگر آن است که قرآن از یک نظام معرفتی برخوردار است و مدعی هستیم که در قرآن اختلافی وجود ندارد.

۱۳۹۹/۹/۲۵ - ۱۸:۰۱

حجت‌الاسلام والمسلمین خادمی کوشا:
استنباط‌های فقهی توسط هوش مصنوعی دور از انتظار نیست/ فقه از فناوری عقب است
عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: با پیشرفت و طراحی‌های فناوری که امروزه در مراکز مختلف مشاهده می‌کنیم بعید نیست در آینده استنباط‌های فقهی توسط هوش مصنوعی دنبال شود.

۱۳۹۹/۹/۲۵ - ۱۳:۵۳

به مناسبت هفته پژوهش؛
آیین تجلیل از برترین‌های پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد
آیین تجلیل از برترین‌های پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی به مناسبت هفته پژوهش به صورت مجازی برگزار شد.

۱۳۹۹/۹/۲۵ - ۰۹:۴۱

استادیار پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(ع):
پنج گام تحول و ارتقای علوم انسانی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب
حجت الاسلام شاکر گفت: مدون کردن علوم انسانی بومی، عدم واهمه از دانش آموختگی در علوم انسانی، جسارت نقد علوم انسانی غربی، تولید شکل بومی و صادر کردن علوم انسانی به دنیا پنج گام تحول علوم انسانی از دیدگاه رهبر انقلاب است.

۱۳۹۹/۹/۲۴ - ۱۳:۴۲

معاون پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی:
حضور جدی علوم انسانی اسلامی در عرصه های بنیادی، جهت ساز، محیطی و ساختاری
حجت الاسلام لکزایی با اشاره به حضور جدی علوم انسانی اسلامی در عرصه های بنیادی، جهت ساز، محیطی و ساختاری، گفت: جز در عرصه محیطی که علوم انسانی نقش مشارکت دارند، در عرصه های دیگر نقش علوم انسانی منحصر به فرد است.

۱۳۹۹/۹/۲۲ - ۰۸:۵۹