خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸

السبت ١٩ صفر ١٤٤١

Saturday, October 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس
توسعه فرهنگ وقف در کاهش آسیب های اجتماعی موثر است
خبرگزاری شبستان: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس، نقش وقف را در کاهش آسیب های اجتماعی مهم بیان کرد و گفت: توسعه فرهنگ وقف در کاهش آسب های اجتماعی موثر است.

۱۳۹۵/۹/۱۳ - ۱۴:۱۸

فرهنگ نوع دوستی و احسان جزء باورهای اعتقادی مردم ایران است
خبرگزاری شبستان: استاندار فارس گفت: فرهنگ نوع دوستی، احسان و نیکی به دیگران جزء فرهنگ و باورهای اعتقادی مردم ایران از گذشته تاکنون است.

۱۳۹۵/۹/۱۱ - ۱۱:۴۱

ثبت چهار وقف جدید در دهه وقف در شهرستان کازرون
خبرگزاری شبستان: رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کازرون از ثبت چهار وقف جدید در دهه وقف در این شهرستان خبر داد.

۱۳۹۵/۹/۱۱ - ۱۱:۱۵

اقامه دعوی اوقاف فارس از مستاجران یک موقوفه، برای احیای ۴۰ سال حق موقوفه
خبرگزاری شبستان: مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس با اشاره به اینکه مستاجرین یک روستای وقفی حق موقوفه را پرداخت نمی کنند، گفت: ۴۰ سال است که حق موقوفه را بدهکارند و اوقاف برای استیفای حق موقوفه، کار را از مراجع قضایی پیش خواهد برد.

۱۳۹۵/۹/۶ - ۱۲:۵۶

نقش امامزادگان در ثبات ایمان مردم یک نقش بی بدیل است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی فارس با اشاره به اینکه جایگاه امامزادگان در ثبات ایمان مردم، یک جایگاه مهم است و نقش آن یک نقش بی بدیل محسوب می شود، گفت: وجود حرم مطهر امامزادگان از نعمت های خداوند به این مردم است.

۱۳۹۵/۸/۶ - ۱۳:۲۲

حرم مطهر امامزادگان ملجا و مامن دل های عاشق به اهل بیت (ع) است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه شیراز حرم این امامزادگان را مامن دل های عاشق به اهل بیت (ع) عنوان کرد و گفت: حرم مطهر امامزادگان ملجا و سنگ صبور شیعیان است.

۱۳۹۵/۸/۶ - ۱۳:۱۱

زیارت امامزادگان واجب التعظیم (ع) از راه های رسیدن به قرب الی الله است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت شیراز با اشاره به اینکه زیارت امامزادگان مصداق بزرگداشت ائمه اطهار (علیهم السلام) است، گفت: زیارت امامزادگان واجب التعظیم (علیهم السلام) از راه های رسیدن به قرب الی الله است.

۱۳۹۵/۸/۶ - ۱۲:۵۹

اعزام بیش از ۶۰۰ مبلغ به سراسر فارس برای اقامه عزای حسینی
خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس گفت: بیش از ۲۰۰ مبلغ از حوزه علمیه قم و ۴۰۰ مبلغ بومی برای اقامه عزای حسینی به نقاط مختلف فارس اعزام شدند.

۱۳۹۵/۷/۱۲ - ۱۳:۰۴

برنامه های دهه «امامت و ولایت» در ۳۰۰ بقعه متبرکه فارس برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس با اشاره به اینکه جشن «ولایت علوی، اکمال دین نبوی» در روز عید غدیر در ۶۰ بقعه متبرکه در سومین حرم اهل بیت (ع) برپا خواهد شد، گفت: برنامه های دهه «امامت و ولایت» در ۳۰۰ بقعه متبرکه فارس برگزار می شود.

۱۳۹۵/۶/۲۰ - ۱۱:۵۲

کاروانسرای «خیراتی» در چرخه سرمایه گذاری قرار گرفت
خبرگزاری شبستان: معاون بهره وری اقتصادی اوقاف فارس گفت: موقوفه کاروانسرای «خیراتی» شهرستان خرم بید در گردونه سرمایه گذاری قرار گرفت.

۱۳۹۵/۵/۱۰ - ۱۳:۵۴

طرح «یاوران واقفین خیراندیش» در فارس کلید خورد
خبرگزاری شبستان: طرح «یاوران واقفین خیراندیش» با هدف تکریم ارباب رجوع در ماه برکت و رحمت، اجرای نیت واقف و حفظ و صانیت از آن در فارس کلید خورد.

۱۳۹۵/۳/۲۳ - ۲۳:۰۵

نصب دوربین های مدار بسته و شیشه های حفاظتی مسجد نصیرالملک شیراز در آینده نزدیک
خبرگزاری شبستان: مدیر موقوفه نصیر الملک شیراز از خرید دوربین های مداربسته خبر داد و گفت: در آینده نزدیک دوربین های مداربسته مسجد فعال می شوند و روی کاشی های بیرونی مسجد شیشه سکوریت نصب خواهد شد.

۱۳۹۵/۳/۱۸ - ۲۰:۱۴

کاغذ A۴ جایگزین کاشی های مسجد نصیرالملک/ کوبه و کاشی رفت، حفاظت را بیشتر کنید تا بیش از این ضرر نکنیم
خبرگزاری شبستان: سه روز پیش پنج کاشی سردر مسجد نصیرالملک را به سرقت بردند، پیش از این نیز کوبه مسجد را برده بودند، امیداست از مساجد تاریخی حفاظت شود تا بیشتر داشته های مسجد را به سرقت نبرده اند.

۱۳۹۵/۳/۱۷ - ۱۴:۲۹

پنج عدد کاشی از کاشی های سردر مسجد نصیرالملک شیراز به سرقت رفت
خبرگزاری شبستان: پنج عدد کاشی از کاشی های سردر مسجد نصیرالملک شیراز نیمه شب گذشته به سرقت رفت.

۱۳۹۵/۳/۱۵ - ۱۸:۴۴

ماه مبارک رمضان بهترین زمان برای آموزش قرآن است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت شیراز با تاکید بر اینکه ماه مبارک رمضان بهترین زمان برای آموزش قرآن است، گفت: هدف انبیا (علیهم السلام)، تبلیغ آیات حق، تقویت اعتقادات و معرفی امر به معروف و نهی از منکر بوده است.

۱۳۹۵/۳/۱۳ - ۱۲:۴۸

حفاظت از موقوفات وظیفه روحانیون است
خبرگزاری شبستان: مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس گفت: حفاظت از موقوفات یکی از وظیفه های روحانیون است چرا که موقوفات برای رفع نیازمندی های اجتماع بوده است.

۱۳۹۵/۳/۱۳ - ۱۲:۳۰

کلنگ زنی پنج باب مسجد در مناطق محروم فارس
خبرگزاری شبستان: مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس گفت: کلنگ پنج باب مسجد در مناطق محروم سطح استان فارس به زمین زده شد.

۱۳۹۵/۳/۶ - ۱۲:۲۱

احداث یک مسجد و حسینیه از محل موقوفه «خلدبرین» در دهنو کوار
خبرگزاری شبستان: متولی موقوفه «خلدبرین» از توزیع «سبد کالا» بین نیازمندان در طول سال از محل این موقوفه خبر داد و گفت: از محل درآمدهای موقوفه یک مسجد و حسینیه در روستای دهنو کوار ساخته شده است.

۱۳۹۵/۲/۲۱ - ۱۴:۲۱

هیچ جامعه ای بدون تحقیق و پژوهش به نقطه اعتلا نمی رسد
خبرگزاری شبستان: امام جمعه شیراز گفت: موقوفات در راستای پژوهش و تحقیق به دانشگاه ها و حوزه ها باید هدایت شوند چرا که هیچ جامعه ای بدون تحقیق و پژوهش به نقطه اعتلا نمی رسد.

۱۳۹۵/۲/۱۶ - ۱۳:۰۹

مشکلات امروز جامعه به خاطر اینست که از خط پیامبر (ص) دور شدیم
خبرگزاری شبستان: سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به اینکه مشکلات امروز جامعه به خاطر اینست که از خط پیامبر (ص) دور شدیم، افزود: اگر به این دستور الهی توجه می شد، مسلمین همچون صدر اسلام، پیشرو بودند.

۱۳۹۵/۲/۱۶ - ۱۳:۰۸