خبرگزاری شبستان

شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸

السبت ٢٩ جمادى الأولى ١٤٤١

Saturday, January 25, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حجت الاسلام علوی تهرانی
حجت‌الاسلام علوی تهرانی بیان کرد
کسانی که خدا آنها را دوست ندارد/ معنای واقعی زهد
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه خداوند دشمن کسی است که دنیا را به خوبی می‌شناسد اما آخرت را نمی‌شناسد، گفت: خداوند از کسی که در حیات خود بخیل بوده اما هنگام مرگ سخاوتمند می‌شود، بیزار است.

۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۲:۴۴

حجت‌الاسلام علوی‌تهرانی بیان کرد
توصیه پیامبر(ص) درباره حضرت زینب(س)
یک استاد حوزه علمیه با اشاره به حدیث رسول خدا(ص) درباره حضرت زینب(س)، گفت: همانطور که اگر خدیجه(س) نبود اسلام استقامت نمی‌یافت، اگر حضرت زینب سلام‌الله علیها نیز نبود، کربلا در کربلا باقی می‌ماند.

۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۱۵:۲۸

حجت‌الاسلام والمسلمین علوی تهرانی:
بکوشید در چشم خدا عزیز شوید/ روزی دست خدا است
یک استاد حوزه علمیه تاکید کرد: تلاش کنید که به چشم خدا و پیامبر(ص) عزیز شوید، انسان باید از خدا بترسد و نفس خود را از هوای نفس نگاه دارد تا اینکه در مسیر اطاعت خدا پایدار شود، رضایت خدا در دوری از هوای نفس و مستقر بودن در اطاعت از خداوند است.

۱۳۹۸/۸/۲۵ - ۲۲:۱۲

حجت‌الاسلام والمسلمین علوی تهرانی:
قرآن منبع الهام‌بخش مومنان در زندگی است/ نشانه‌های شناخت مومن
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه قرآن منبع الهام‌بخش زندگی مومن است، گفت: راستگویی، عمل به وعده، امانتداری، نیکی به پدر و مادر، صله رحم و استغفار از نشانه‌های مومن است.

۱۳۹۸/۸/۱۸ - ۱۳:۵۳

حجت‌الاسلام و المسلمین علوی تهرانی:
مواسات در جامعه اسلامی، اختلاف طبقاتی را نابود می‌کند/ نیمه ایمان در صبر و نیمه دیگر آن در شکر است
یک استاد حوزه علمیه گفت: اگر مردم جامعه اسلامی مواسات داشته باشند اختلاف طبقاتی رخ نمی‌دهد؛ اکثر انفاق‌های ما درباره آن چیزی است که دوست نداریم. امام زمان(عج) مواسات با برادر دینی را بسیار دوست دارند.

۱۳۹۸/۸/۱۰ - ۱۰:۳۰

حجت‌الاسلام والمسلمین علوی تهرانی:
اهل ایمان به بهای رنج خویش آسایش دیگران را تامین می‌کنند/ دار کرامت نصیب چه کسانی می‌شود؟
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه مقام صالحین اختصاص به اهل ایمان دارد، گفت: اهل ایمان به بهای رنج خویش آسایش دیگران را تامین می‌کنند، اهل ایثار و مقدم کردن دیگران بر خود در بهره بردن از نعمات هستند.

۱۳۹۸/۸/۶ - ۱۵:۵۰

حجت‌الاسلام علوی‌تهرانی:
زیارت نوعی وفای به عهد ولایت ائمه(ع) است/ شیعه باید در همه خیرات پیشقدم باشد
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه زیارت ائمه معصومین(ع) به نوعی وفای به عهد ولایت آنها است، گفت: کار خوب از هر کس خوب است اما از شیعیان خوب‌تر است کار زشت بد است اما کار زشت از شیعیان زشت‌تر است زیرا آنها منتسب به اهل‌بیت(ع) هستند.

۱۳۹۸/۷/۲۹ - ۱۴:۵۲

حجت‌الاسلام علوی تهرانی:
مداومت بر استغفار روزی فراوان را جلب می‌کند/ توصیه پیامبر(ص) برای افزایش رزق
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه همه می‌دانند روزی به دست خداوند است اما آن را به یقین، باور ندارند، گفت: نخستین عبادتی که سبب جلب روزی فراوان می‌شود ذکر استغفار است.

۱۳۹۸/۷/۲۸ - ۱۵:۰۸

حجت‌الاسلام علوی تهرانی:
معنای «حلم» در علم اخلاق/ مدارا با مردم واجب است
یک استاد حوزه علمیه با اشاره به اهمیت وجود حلم و بردباری در سبک زندگی، گفت: پیامبر(ص) فرمود: «خداوند به من امر كرده با مردم مدارا كنم، همان‌گونه كه امر نموده واجبات و نمازهاى واجب را انجام دهم». اگر نمی‌توانیم بردبار باشیم خود را شبیه بردباران کنیم.

۱۳۹۸/۷/۱۷ - ۱۱:۳۵

حجت‌الاسلام والمسلمین علوی‌تهرانی:
ایمان بهای بهشت است/خداگونه شدن کار ساده‌ای نیست
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه ایمان بهای بهشت است، گفت: شگفت‌‌انگیزترین افراد از نظر ایمان کسانی هستند که در آخرالزمان پیامبر(ص) را ندیدند امام آنها غایب است به واسطه قرآن و حدیث و بدون دیدن معجزه به خداوند، پیامبر(ص) و ائمه(ع) ایمان می‌آورند.

۱۳۹۸/۷/۱۴ - ۱۳:۱۷

حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی:
ایمان حقیقی با ایمان وهمی متفاوت است/ شش خصلتی که در مومنان راه ندارد
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه ایمان حقیقی با ایمان وهمی بسیار متفاوت است، گفت: امام صادق(ع) می‌فرمایند: شش خصلت سخت‌گیری، حسادت، بی‌خیری، دروغ‌گویی، لجازی، ظلم و ستمگری در اهل ایمان وجود ندارد.

۱۳۹۸/۷/۳ - ۱۱:۲۴

حجت‌الاسلام علوی‌تهرانی تشریح کرد
رهاورد حلم برای سبک زندگی/ سه خصلت اصلی مومن
یک استاد حوزه علمیه با اشاره به سه خصلت انسان مومن، گفت: رافت با مردم نشانه عقل و حلم صفت انبیاء است، ازجمله آثار اجتماعی حلم، تبدیل دشمنی به دوستی، نزدیک شدن قلوب به یکدیگر و پیروزی بر دشمن است.

۱۳۹۸/۷/۲ - ۱۰:۰۹

حجت‌الاسلام والمسلمین علوی تهرانی:
ما از همه جهات درباره امامت غفلت کرده‌ایم/ فقط محبت را یاد گرفته‌ایم
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه ما شیعیان از همه جهات درباره امامت غفلت کرده‌ایم، گفت: اگر کسی محبت اهل‌بیت(ع) را در دل نداشته باشد اهل جهنم است، حتی اگر هزار سال بین رکن و مقام، خدا را پرستش کرده باشد.

۱۳۹۸/۶/۱۳ - ۰۹:۴۸

حجت‌الاسلام والسلمین علوی تهرانی:
غدیر؛ آزمون اسلام از امت/ قطب‌نمای قلب باید بر مدار ولایت تنظیم شود
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه غدیر، آزمون اسلام از امت بود، گفت: اگر مومنان به دین اسلام، قطب‌نمای قلب خود را با مساله امامت و ولایت تنظیم نکرده باشند به طور قطع دچار انحراف می‌شوند.

۱۳۹۸/۶/۱۱ - ۱۲:۵۸

حجت‌الاسلام والمسلمین علوی تهرانی:
گریه بر مصائب سیدالشهداء(ع) کاری انفعالی نیست که شخص را دچار افسردگی کند
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه بنابر روایات، خدا گریه بر امام حسین(ع) را دوست دارد، گفت: گریه بر مصائب سیدالشهداء(ع) کاری انفعالی نیست که شخص را دچار افسردگی کند بلکه جهادی است که اجر ۱۰۰ شهید را دارد.

۱۳۹۸/۶/۶ - ۱۵:۱۳

حجت‌الاسلام علوی‌تهرانی:
شیعه واقعی خواسته‌های امام را بر خواسته‌های خود مقدم می‌کند
یک استاد حوزه علمیه گفت: شیعه واقعی خواسته‌های امام را بر خواسته‌های خود مقدم می‌کند، باید ببینیم ما امروز درباره امام زمان(عج) چقدر چنین رفتاری داریم، گفت: بهترین شیعیان اهل‌بیت(ع) تربیت شدگان غدیر و نزد خدا عزیز هستند.

۱۳۹۸/۵/۳۰ - ۱۴:۴۰

یک استاد حوزه علمیه تشریح کرد
مراتب هفت‌گانه نفس آدمی/ راه رسیدن به نفس مطمئنه
حجت‌الاسلام علوی‌تهرانی با بیان‌اینکه نفس انسان هفت مرتبه دارد و نگاه او به زندگی ناشی از این مراتب است، گفت: نفس مطمئنه آخرین وادی کمال است، در این مرتبه انسان همه جا خدا را می‌بیند و قلب او تنها به یاد خدا آرام می‌شود.

۱۳۹۸/۵/۱۱ - ۱۰:۵۱

با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی؛
مراسم سوگواری سه روز آخر ماه صفر در مسجد امیر
مراسم سوگواری رحلت رسول اکرم(ص) امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی در مسجد امیر برگزار می‌شود.

۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۰۹:۲۴

/پیشوایان محراب/
مسجدی که آیت الله علوی از خود به یادگار گذاشت
آیت الله علوی تهرانی در سال ۱۳۵۱، به «مسجد حضرت امیر (ع)» در خیابان کارگر شمالی آمد و به تبلیغ، تدریس و اقامه نماز جماعت پرداخت و در همان سال نیز در مجاورت این مسجد «مکتب حضرت امیر (ع)» را بنا نهاد.

۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۱:۱۰

حجت الاسلام علوی تهرانی
سخاوت هم ردیف با نماز و عامل تقرب به خداست
استاد حوزه علمیه گفت: سخاوت هم ردیف با نماز و عامل تقرب به خداست و صرفا مخصوص ثروتمندان نیست.

۱۳۹۷/۶/۲۴ - ۰۹:۴۸