خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸

الثلاثاء ٢١ شوّال ١٤٤٠

Tuesday, June 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه کمال شفیعی
شفیعی خبر داد
انتشار «یک کوه با پالتو» برای نوجوانان
یک شاعر با بیان اینکه سی سال است که درگیر مجموعه تاریخی از «آدراپانا تا اسد آباد» هستم، گفت: تلاش می کنم این کتاب را امسال منتشر کنم.

۱۳۹۸/۱/۹ - ۱۱:۲۸

یک شاعر و نویسنده در گفتگو با شبستان:
«در صدای هر پرنده‌ای» با تفکر خلاق نوجوان سر و کار دارد
شفیعی با بیان اینکه «در صدای هر پرنده ای» شعرهای تعاملی دارد، گفت: اشعار این کتاب ارتباط دوسویه بین شاعر و مخاطب را برای تعامل بیشتر در ساختار فضای ذهن نوجوان امروز فراهم می کند.

۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۰۷:۵۶

شفیعی در رونمایی از «کودکانه های اربعین» مطرح کرد:
پیاده روی اربعین؛ بهترین فضا برای گسترش فرهنگ ایرانی اسلامی
شفیعی با بیان اینکه کشوری که فاقد ادبیات کودک و نوجوان است راهی به سوی تعالی ندارد، گفت: بخشی از ادبیات «کلر ژوبرت »در دانشگاه ها تدریس می شود.

۱۳۹۷/۸/۱ - ۰۹:۴۴

در گفتگو با شبستان مطرح شد/
شفیعی با «کفشم زمانی گاو بوده است» به نمایشگاه کتاب می آید
خبرگزاری شبستان: یک شاعر از ارایه حدود ۱۵ اثر خود در نمایشگاه کتاب خبر داد و گفت: کتاب « این پرنده بیقرار » که مروری بر دوره چهارگانه شعر من از سال های ابتدایی شاعری تا امروز است در نمایشگاه ارایه می شود.

۱۳۹۷/۲/۱۱ - ۰۹:۰۷

شفیعی در گفتگو با شبستان:
مهربانی و دانایی را در قالب کتاب عیدی دهیم
خبرگزاری شبستان: یک شاعر کتاب را پنجره ای به روی اندیشه متعالی و باغ دانایی دانست و گفت: در نوروز که پاسداشت یکی از مهمترین رسم ها و سنت های فرهنگی ماست، نگهبان ادبیات، هنر، تفکر خود باشیم.

۱۳۹۷/۱/۳ - ۱۲:۱۹

شفیعی در گفت‌وگو با شبستان:
آشنایی آقای صالحی به فضای فرهنگی نقطه قوت محسوب می شود
خبرگزاری شبستان: یک شاعر خواستار نگاه اساسی به ساختار چاپخانه ها شد و گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی چتر حمایتی این وزارتخانه را بر سر کل ادبیات کشور گسترده کند.

۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۲:۳۹

کمال شفیعی در گفت و گو با شبستان:
جریان ادبیات انقلاب، هنوز مکتب نیست/ مولفه ای برای معماری انقلاب ارائه نداده ایم
خبرگزاری شبستان: یک شاعر با بیان اینکه انقلاب اسلامی در ادبیات بیشتر ظهور و بروز یافته است،گفت: با این وجود هنوز برای ادبیات انقلاب تئوریسین، فلسفه و مولفه های خاص نداریم.

۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۱۰:۱۰

شفیعی در گفت‌‌وگو با شبستان:
اشتراک سهمی از شاعرانگی با نوجوانان «در سکوت ماسه‌ها»
خبرگزاری شبستان: یک شاعر با بیان اینکه کتاب "در سکوت ماسه ها" بیشتر به فضای تفکر خلاق می پردازد، گفت: در این کتاب سهمی از شاعرانگی و لذت هنری را در قالب شعر با نوجوانان به اشتراک گذاشتم.

۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۱۰:۲۱

شفیعی در گفت و گو با شبستان:
دغدغه‌های نوجوانان در «اگر درخت‌ها پای رفتن داشتند»
خبرگزاری شبستان: شاعر « اگر درخت ها پای رفتن داشتند» معتقد است، اشعار این کتاب که بازگو کننده نگرانی های نوجوان امروزی است، به رشد فکری و خلاقیت نوجوانان کمک می کند.

۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۰۹:۵۷

شفیعی در گفت وگو با شبستان:
دفاع مقدس دوره بلوغ سرود بود/ سرود کمرنگ نشده است
خبرگزاری شبستان: یک شاعر با اشاره به نقش ویژه سرود در بزنگاه ها گفت: در حال حاضر می توانیم بسیاری از مفاهیم همچون خانواده را که در جامعه کمرنگ شده است با سرود احیا و پررنگ کنیم.

۱۳۹۵/۵/۱۷ - ۱۰:۳۲

در حوزه هنری/
«عصر کتاب شعر کودک و نوجوان» برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: «هر گلابی یک چراغ» اثر برگزیده دهمین جشنواره سراسری شعر فجر در نخستین نشست تخصصی «عصر کتاب شعر کودک و نوجوان» نقد و بررسی می شود.

۱۳۹۵/۲/۵ - ۰۹:۳۰

«حضور و غیاب دیالوگ در ایران» در گفتگو با شفیعی:
سرگردانی در کوچه پس کوچه های فضای مجازی/ «تفاخر»؛ علت مهم فقر گفتگو
خبرگزاری شبستان: شفیعی تفاخر، عدم خلوص و صداقت را باعث ایجاد دافعه بین انسانها دانست و گفت: هنرمند امروز به جای اینکه با انگشت هنر کمال و تعالی را نشان دهد،خود را به رخ مخاطب می کشد.

۱۳۹۴/۹/۲۸ - ۰۸:۴۳

«حضور و غیاب دیالوگ در ایران» در گفتگو با شفیعی:
انسان امروز دچار بحران گفتگوست/ تحصیل؛ ابزاری برای فخرفروشی
خبرگزاری شبستان: یک شاعر با بیان اینکه ادبیات امروز حس می کند سره یا آوانگارد است، گفت: نویسندگان و شعرای امروز در توجیه مخاطبان اندک آثارشان می گویند که برای افراد خاص و فرهیخته می نویسند.

۱۳۹۴/۹/۲۲ - ۱۲:۲۴

کمال شفیعی در گفتگو با شبستان:
سه مجموعه شعر در فضایی نو برای نوجوانان
خبر گزاری شبستان: شفیعی با اشاره به نگاهی عرفانی و خداجویانه در کتاب« اگر درخت ها پای رفتن داشتند»، گفت: اشعار این کتاب نوجوان را به تفکر وا می دارد تا به باوری درست از پیرامون خود برسد.

۱۳۹۴/۴/۲۴ - ۱۳:۰۸

شعر فجر در ایستگاه نهم/ شفیعی در گفتگو با شبستان:
شعر فجر طفل نوپای ناقص است/ بی توجهی جشنواره به بخشی از ادبیات
خبرگزاری شبستان: شفیعی معتقد است تا وقتی داوری ها و شورای سیاستگذاری جشنواره شعر فجر در دست یک گروه خاص دست به دست می شود این جشنواره نمی تواند داعیه دار ادبیات کشور باشد.

۱۳۹۳/۱۲/۱۳ - ۰۹:۱۴

روایت زنانه از جنگ در گفتگو با شفیعی:
همسران جانبازان منبع بزرگی برای خلق آثار هنری ماندگار هستند
خبرگزاری شبستان: مسئول آفرینش های ادبی حوزه هنری با تأکید بر لزوم ثبت خاطرات زنان دوران دفاع مقدس به ویژه آنها که همچون پرستاران بیشتر اثرگذار بودند، گفت: زنان در تمام جنگ ها بسیار اثرگذار بودند و خاطرات بسیاری از آنها قابلیت تبدیل به اثر هنری را دارد.

۱۳۹۳/۱۰/۱۶ - ۰۸:۳۸