خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

الأحد ١٥ شعبان ١٤٤٠

Sunday, April 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حجت الاسلام رفیعی
حجت الاسلام رفیعی بیان کرد:
عواقب جبران ناپذیر قطع رحم/صله رحم نباید موجب تعصب و بی حرمتی شود
استاد اخلاق با اشاره به اهمیت و تاکید اسلام نسبت به صله رحم اظهار کرد: نباید تصور شود که صله رحم همراه با تعصب هم قبول است، دیدار از خویشان نباید با تعصب باشد و منجر به بی حرمتی شود.

۱۳۹۸/۱/۴ - ۱۰:۲۹

حجت الاسلام رفیعی تشریح کرد
عملی که در حکم جنگ با خدا است
یک استاد اخلاق با بیان اینکه حفظ آبروی مومن از مهمترین حقوق الناس است، گفت: پیامبر(ص) به کعبه نگاه می کرد و می فرمود: «تو عظیمی اما مومن حرمت اش از تو بالاتر است». بسیاری از ما امروز در فضای مجازی با آبروی افراد بازی می کنیم و این حرب با خدا است.

۱۳۹۷/۱۲/۲ - ۱۳:۲۹

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی:
نزول آیه مودت در شان پنج تن آل عبا
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه آیه مودت در شان پنج تن آل عبا نازل شده است، گفت: تبعیت از اوامر و نواهی اهل بیت(ع) از مصادیق مودت خاندان عصمت و طهارت است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۰۹:۵۶

حجت الاسلام رفیعی:
سنت پیامبر(ص) غدیر بود نه سقیفه
استاد اخلاق با بیان اینکه باید حواس مان جمع باشد که یاری کردن اهل بیت(ع) و یاری کردن ذریه رسول خدا(ص) به چیست؟، گفت: فاطمه(س) از دنیا رفت در حالی که امامش امیرالمومنین علی(ع) بود و هیچ کسی نمی تواند این را منکر شود.

۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۲:۳۱

حجت الاسلام رفیعی بیان کرد
راه رسیدن به آرامش در هیاهوی زندگی
یک استاد اخلاق با اشاره به کاهش آرامش در زندگی ها علی رغم افزایش رفاه و آسایش، گفت: عقل انسان بدون آرامش کار نمی کند؛ رضا به قضای الهی، صبر بر بلا و آزمون الهی و شکر بر نعمت های الهی آرامش را در سبک زندگی تامین می کند.

۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۰۹:۲۸

حجت الاسلام رفیعی تشریح کرد
راه هایِ آسان عاقبت بخیری/اذکاری که آینده انسان را متحول می کند
یک استاد اخلاق با اشاره به عوامل موثر در عاقبت بخیری، گفت: بسیاری از انسان ها بودند که آغاز خوبی داشتند اما پایان بدی را برای خود رقم زدند و بالعکس بسیاری از افراد آغاز خوبی نداشتند اما پایان خوبی رانصیب خویش کردند مثل «حُر» در جریان عاشورا.

۱۳۹۷/۹/۱۹ - ۱۳:۰۸

حجت الاسلام رفیعی:
باور و معرفت نسبت به امام زمان(عج)، نخستین وظیفه هر منتظر است
استاد حوزه تاکید کرد: هر کس خدا را تأیید، و پایه های ظلم را تکفیر کند به عروه الوثقی رسیده است و بر اساس فرمایش پیامبر مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله)، هرکس می خواهد به عروه الوثقی برسد، باید به امیرالمومنین امام علی(ع) و اولاد او توسل و تمسک کند.

۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۱۰:۲۱

حجت الاسلام رفیعی تشریح کرد
اصول حاکم بر سبک زندگی/تا تعلیم و تربیت درست نشود زندگی هامان اصلاح نمی شود
استاد اخلاق با تاکید بر اینکه همه باید سبک زندگی را بلد باشند، گفت: قرآن در آیات مختلف به ویژگی های مرد و زن مسلمان و مومن اشاره کرده همچون ایمان، راستگویی، خشوع و ... که جزء اصول حاکم بر سبک زندگی اسلامی هستند.

۱۳۹۷/۹/۸ - ۰۹:۳۳

حجت الاسلام رفیعی سخنران مراسم عزاداری امام سجاد(ع) در قائمشهر
مراسم عزاداری امام سجاد(ع)، امشب پنج شنبه(۱۲ مهر) با سخنرانی حجت الاسلام رفیعی در مسجد حجتیه صبوری قائمشهر برگزار می شود.

۱۳۹۷/۷/۱۲ - ۱۲:۰۳

حجت الاسلام رفیعی بیان کرد
ابواب چهارگانه علم در کلام باب الحوائج(ع)/راه رسیدن به مقام «وَالْكَاظِمِينَ الْغَيْظَ»
استاد حوزه با بیان اینکه امام کاظم(ع) برای علم چهار مرتبه و نوع قائل اند، گفت: آگاهی ای که امام کاظم(ع) در مورد آن سخن می گویند، ربطی به کلاس و درس و مدرسه ندارد و لذا ممکن است کسی بی سواد باشد، اما بداند و کسی دانشمند باشد و این چهار چیز را نداند.

۱۳۹۷/۶/۱۰ - ۱۱:۴۴

حجت الاسلام رفیعی تشریح کرد
عواقب تکلف و ظاهرسازی برای سبک زندگی
خطیب و کارشناس مذهبی گفت: یکی از بیماری هایی که امام سجاد(ع) از آن به خدا پناه می برد، تکلف است، چنان که عرضه می دارد: «خدایا به تو پناه می برم از تکلف»؛ تکلف یعنی خود را به مشقت و زحمت بیهوده انداختن، یعنی تصنع و خودنمایی و ظاهرسازی.

۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۰۸:۳۸

حجت الاسلام رفیعی تشریح کرد
راهبرد مکاتباتی امام جواد(ع) در خفقان خلفا
استاد حوزه گفت: امام جواد(ع) در شرایطی زندگی می کردند که خلیفه به شدت به ایشان سخت گیری می کرد و عبور و مرورها به شدت کنترل می شد، اما با این وجود حضرت(ع) در هر فرصتی که پیش می آمد با پیروان خود مکاتباتی داشتند.

۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۱:۳۴

حجت الاسلام رفیعی تشریح کرد
مهدویت و علل غیبت در کلام امام رضا(ع)
امام زمان(عج) پس از ظهور حاکم مطلق جهان است، لذا این شرایط و فراهم آمدن آن نیاز به انقلابی دارد که همه سردمداران کفر زمینه سقوط شان فراهم شود و این زمان می برد؛ لذا امام رضا(ع) فرمود: «مهدی ما وقتی ظهور کند، هیچ بیعتی بر گردن اش نیست».

۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۰۸:۵۸

حجت الاسلام رفیعی:
دو ویژگی اصلی دولت کریمه/وضع اقتصادی مردم در عصر ظهور
استاد حوزه با اشاره به شکوفایی اقتصادی در دولت کریمه امام عصر(عج) بیان کرد: در این دولت فردی پیدا نمی شود که مستحق زکات باشد و فقیری پیدا نخواهد شد. آسمان و زمین برکاتشان را نثار زمینیان می کنند و برکت الهی بر انسان ها نازل می شود.

۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۱۰:۲۶

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی:
مشکلات اقتصادی ناشی از فاصله گرفتن از قرآن کریم است
خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه با بیان اینکه بسیاری از مشکلات کشور ناشی از فاصله گرفتن از قرآن کریم است، گفت: اگر اقتصاد کشور براساس قرآن تنظیم می‌شد جامعه دیگر دچار بحران اقتصادی و مشکلات معیشتی نمی‌شد.

۱۳۹۷/۳/۱۴ - ۱۴:۵۳

داشتن حیا نشانه دین داری و خرد است
خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه قم گفت: یکی ازصفات مثبت و با ارزش برای انسان شرم وحیاست جرا که اصل دین برپایه حیا بوده و نشانه خرد و دین داری و محبوبیت نزد خداوند است.

۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۱۸:۰۸

میهمان راهنمای انسان به بهشت است
خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه قم گفت: انسان اگر بداند ارزش میهمان چقدر است قرض کرده ومیهمان دعوت می کند چرا که میهمان راهنمای انسان به بهشت است و کسی که مهمانی را اکرام کند گویی ۷۰ پیامبررا پذیرایی کرده است.

۱۳۹۷/۳/۱۲ - ۱۷:۴۴

ضرورت ایجاد شبکه رسمی خانواده در صدا و سیما
خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه قم گفت: با توجه به هجمه های فرهنگی و اجتماعی هیچ رسانه ای به اندازه صداو سیما نقش تاثیرگذاردرجامعه نداردچرا که تبلیغات بسیارمؤثر بوده ومی شودمشکلات رابا ایجادشبکه رسمی خانواده وامور مربوط به آن و مجردین مرتفع ساخت.

۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۶:۳۱

مشکل امروز جامعه ما دوری از قرآن است
خبرگزاری شبستان:حجت الاسلام رفیعی گفت: ما پیرو قرآن هستیم و بنا برفرموده رهبرمشکل امروز جامعه ما دوری از قرآن است در حالی که اساس رشد ما توکل به خداوند بوده و ما باید باورمان را به خدا و رحمت او قوی کنیم.

۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۵:۳۳

محوریت در اسلام با قرآن، پیامبر واهل بیت (ع) است
خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه قم گفت: در اسلام محوریت با قرآن و اهل بیت و پیامبر (ص)است و مرجعیت اینها را تبلغ می کند نه خود را، ابراز داشت: پیامبر (ص) مردم را به سه طریق استدلال و دلیل عقلی، موعظه و مناظره احسن به دین دعوت می کردند .

۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۷:۴۴