خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸

الاثنين ٢٢ رمضان ١٤٤٠

Monday, May 27, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه ادبیات ایران
اولین جشنواره استانی تئاتر طنز در شهرستان فارسان برگزار می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از برگزاری اولین جشنواره استانی تئاتر طنز در شهرستان فارسان خبر داد و گفت: استفاده از شیوه های نمایش های بومی و ایرانی در ساختار نمایش ها یکی از موضوعات این جشنواره است.

۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۰۹:۰۰

ادبیات معاصرایران با دفاع مقدس جهانی می شود
خبرگزاری شبستان:«شهریار عباسی»، نویسنده کتاب«دختر لوتی» در نشست نقد و بررسی این اثر گفت: فکر می‌کنم جهان ادبیات ما را حتما با ادبیات دفاع مقدس خواهد شناخت و ادبیات ایران با ادبیات جنگ جهانی خواهد شد.

۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۶:۲۶

خانواده یکی از ارکان اصلی انتقال ادبیات ایران است
خبرگزاری شبستان:عضو کمیسیون هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه خانواده یکی از ارکان اصلی ادبیات ایران است، گفت: ایران کشور حکمت و فلسفه است.

۱۳۹۴/۱۱/۲۱ - ۰۹:۰۷

استاد محمد جواد محبت:
معینی کرمانشاهی را در ایران باید با ترانه هایش شناخت
خبرگزاری شبستان: یک شاعر مطرح کرمانشاهی، بر نقش تأثیرگذار رحیم معینی کرمانشاهی در دگرگونی ترانه سرایی در ادبیات ایران تأکید کرد.

۱۳۹۴/۸/۲۸ - ۱۶:۳۷

در شب شعر قرآنی مطرح شد؛
بهترین شعر و ادبیات زمانی خلق شده که شاعران با قرآن مانوس بودند
خبرگزاری شبستان: در طول تاریخ و در دوران های مختلف هر زمان که ادبیات ما متاثر از قرآن بوده درخشان ترین ادبیات و شعر خلق شده است.

۱۳۹۴/۴/۴ - ۱۲:۳۵

«هنر ایران در عرصه جهانی» در گفتگو با هاشم حسینی/
 ترجمه آثار خوب نیازمند برنامه منسجم/ ترجمه سالانه ۱۰ کتاب ارزشمند
خبرگزاری شبستان: حسینی معتقد است، با تشکیل یک سازمان زیر نظر وزارت ارشاد به منظور انتخاب بدون حب و بغض آثار خوب برای ترجمه می توان نویسندگان، کتاب های خوب و فرهنگ ایرانی را به جهانیان معرفی کرد.

۱۳۹۴/۳/۲۰ - ۰۸:۳۸

صالحی:
خیام سرحلقه اتصال ادبیات ایران در عرصه های مختلف بین المللی است
خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ادبیات ایران مدیون تلاش های فردوسی و خیام است، گفت: خیام سرحلقه اتصال ادبیات ایران در عرصه های مختلف بین المللی است.

۱۳۹۴/۲/۲۸ - ۱۰:۰۷

«هنر ایران در عرصه جهانی» در گفتگو با پوروهاب؛
تنها یک سوم ادبیات ما جهان شمول است/ ادبیات ایرانیزه فراملی نیست
خبرگزاری شبستان: پوروهاب معتقد است، بخشی از ادبیات ما که فارغ از مذهب، کشور، ایرانی بودن و قومیت به مضامین اخلاقی و انسانی پرداخته است، قابلیت ترجمه و عرضه جهانی دارد.

۱۳۹۴/۲/۲ - ۰۹:۰۶

سیمین بهبهانی با غزل چه کرد؟
خبرگزاری شبستان: هرمز علی‌پور و ابوالقاسم قوام از غزل‌های سیمین بهبهانی گفتند.

۱۳۹۳/۶/۹ - ۰۹:۰۵