خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷

الأربعاء ٩ جمادى الأولى ١٤٤٠

Wednesday, January 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه دولت
شبستان بررسی می کند
استیضاح؛ ابزار نظارتی یا میتینگ انتخاباتی
برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی کمر به استیضاح وزرا بسته اند. اما سوال اساسی اینجاست که آیا بهارستان حقیقتا به دنبال اصلاح رویکرد بهارستان است یا اهداف سیاسی خاصی را دنبال می کند؟

۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۰۷:۳۹

رئیس کمیته اجتماعی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس :
سازمان تامین اجتماعی ۱۳ میلیون و ۳۴۴ هزار نفر بیمه پرداز اصلی دارد
مصری با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی ۱۳ میلیون و ۳۴۴ هزار نفر بیمه پرداز اصلی دارد، گفت: همچنین دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر هم مستمری بگیر دارد که جمع آن ۱۶ هزار میلیون نفر می شود.

۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۱۰:۰۴

جهانگیری در جلسه شورای عالی آب:
پایش و مدیریت کیفیت آب شرب ضروری است
معاون اول رییس جمهوری بر ضرورت اجرای پروژه های مرتبط با ارتقاء کیفیت آب شرب تاکید کرد و گفت: پایش و مدیریت کیفیت آب و تلاش برای ارتقاء کیفی منابع آبی امری ضروری است.

۱۳۹۷/۹/۱۲ - ۱۶:۴۴

معاون سازمان برنامه و بودجه:
دولت بزرگترین بازیگر بازار ارز است/تعیین نرخ ۵۸۰۰ تومانی دلار برای کاهش نوسانات بازار
پورمحمدی از دولت به عنوان بزرگترین بازیگر بازار ارز یاد کرد و گفت: هرگونه رفتاری که دولت انجام دهد فعالین اقتصادی را تحت شعاع قرار می‌دهد بنابراین سازمان برنامه و بودجه نرخ ارز را حداقل و حدود ۵۸۰۰ تومان در نظر گرفت تا از نوسانات بازار ارز بکاهد.

۱۳۹۷/۹/۱۲ - ۱۲:۲۰

لاریجانی:
دولت پهن پیکر از مهمترین چالش های کشور است
رییس مجلس شورای اسلامی از جمله چالش های کشور را دولت پهن پیکر عنوان کرد و گفت: این موضوع برای کشور هزینه زیادی دارد چرا که حجم گستردگی در دولت باعث می شود بیشتر منابع در این زمینه هزینه شود.

۱۳۹۷/۹/۱۲ - ۱۰:۳۹

نعمتی :
دولت نفت را در لایحه بودجه ٩٨بشکه ای ۵۴دلار پیش بینی کرده است
سخنگوی هیات ریسه مجلس گفت :در بودجه سال ۹۸ قیمت نفت بشکه‌ای ۵۴ دلار و نرخ دلار حدود ۵۷۰۰ تومان پیش بینی شده است.

۱۳۹۷/۹/۱۱ - ۲۳:۳۲

لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور در هیات دولت تصویب شد
تبصره های پیشنهادی ارقام کلان و ویژگی های بودجه در جلسهفوق العاده هیات وزیران مورد بحث و تبادل نظر اعضا قرار گرفت و لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور به تصویب رسید.

۱۳۹۷/۹/۱۱ - ۲۰:۱۹

اسحاق جهانگیری
جامعه جوان فرصتی طلایی برای توسعه کشور است
معاون اول رییس جمهوری با بیان این که جامعه جوان فرصتی طلایی برای توسعه کشور است، گفت: دشمنان می‌خواهند نسل جوان جامعه ایران نسبت به آینده کشور مایوس شود.

۱۳۹۷/۹/۱۰ - ۲۱:۴۹

در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا انجام شد
بررسی بودجه سال ۹۸ با تاکید بر توجه به نیازهای مردم
شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه در جلسه روز شنبه موضوعات مرتبط با کلیات، منابع و مصارف بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور را با تاکید بر توجه به نیازهای مردم به ویژه اقشار کم درآمد بررسی کرد.

۱۳۹۷/۹/۱۰ - ۱۷:۴۲

دولت به دنبال تامین کالاهای اساسی مردم/رشد ۱۴ درصدی تامین کالا در سال جاری
دولت پس از نوسانات شدید در بازار این اطمینان را به مردم داده بود که نگرانی بابت تامین کالاهای اساسی خود نداشته باشند و امروز به گفته معاون توسعه بازرگانی و صنایع وزیر جهاد کشاورزی میزان افزایش تامین این کالاها نسبت به سال گذشته ۱۳ تا ۱۴ درصد است.

۱۳۹۷/۹/۱۰ - ۱۲:۱۷

در راستای تاکیدات رهبری بر بهره برداری از ظرفیت دریا:
اقتصاد دریامحور در دستور کار/از تدوین سیاست‌های کلی تا تشکیل وزرات دریا و بنادر
پس از بیانات رهبری درباره فواید راهبردی دریا، توجه مجلس و دولت به سواحل بیشتر شده است تا جایی که پس از ورود مجمع تشخیص برای تدوین سیاست های کلی دریامحور حالا رییس کمیسیون عمران مجلس اعلام کرده به دنبال ایجاد وزارت دریا و بنادر هستیم.

۱۳۹۷/۹/۸ - ۱۵:۲۸

به ریاست رییس جمهوری
برگزاری جلسه هماهنگی سفر کاروان تدبیر و امید به سمنان
جلسه هماهنگی سفر کاروان تدبیر و امید به استان سمنان، امروز به ریاست رئیس جمهوری و با هدف بررسی نیازمندی‌های این استان و روند اجرای طرح‌ها در مسیر تحقق توسعه همه جانبه و پایدار استان سمنان تشکیل شد.

۱۳۹۷/۹/۸ - ۱۴:۴۳

رحمانی فضلی:
حکم شهردار تهران برای همه دستگاه‌ها تعهد زا است
وزیر کشور با بیان اینکه حکم شهردار تهران برای همه دستگاه‌ها تعهد زا است، گفت: تاخیری در صدور حکم صورت نگرفت و باید روند اداری و قانونی کار طی می شد.

۱۳۹۷/۹/۸ - ۱۲:۵۸

معاون اول رئیس جمهور در بدو ورود به استان کرمانشاه:
دولت تا بازسازی کامل واحد‌های مسکونی آسیب دیده در کنار مردم کرمانشاه است
جهانگیری با اشاره به اینکه دولت تا بازسازی کامل واحد‌های مسکونی آسیب دیده در کنار مردم استان کرمانشاه است، گفت: واحد‌های مسکونی روستایی تا پیش از فصل سرما تکمیل می شوند.

۱۳۹۷/۹/۸ - ۱۰:۲۹

تحقق وعده های محرومیت زدایی دولت/گازرسانی ۱۳۰ میلیارد مترمکعبی طی ۸ ماه
گازرسانی به شهرها و روستاهای کشور از جمله سیاستهای کلان کشورمان برای محرومیت زدایی و تحقق عدالت است که در این راستا تا پایان آبان‌ماه امسال، حدود ۱۳۰ میلیارد مترمکعب گاز به بخش‌های مختلف خانگی تا نیروگاهی کشور تحویل شده است.

۱۳۹۷/۹/۷ - ۰۹:۰۲

تقی رضایی:
دولت در حوزه بازآفرینی مناطق فرسوده ورود کرده است
مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز با اعلام خبر زندگی یک سوم جمعیت استان البرز در بافت های فرسوده و خطرات احتمالی آن گفت: دولت در حوزه با‌زآفرینی مناطق فرسوده ورود جدی دارد.

۱۳۹۷/۹/۶ - ۲۲:۴۹

تعداد دیگری از تبصره های لایحه بودجه سال ۹۸ به تصویب رسید
اعضای دولت تعداد دیگری از تبصره‌های لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور را بررسی و به تصویب رساندند.

۱۳۹۷/۹/۶ - ۲۲:۱۳

نشست دولت، مجلس و قوه قضاییه برای رفع ابهامات قانون منع بکارگیری بازنشستگان
نشست ویژه سه قوه برای بررسی و رفع ابهامات قانون منع بکارگیری بازنشستگان در دیوان محاسبات برگزار شد.

۱۳۹۷/۹/۶ - ۰۹:۵۳

کاهش آسیب‌های اجتماعی یکی از مهم‌ترین رویکردهای دولت است
جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان ایلام با موضوع «پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی» با حضور استاندار، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی مدیرکل ورزش و جوانان استان و دیگر اعضای ستاد در محل استانداری برگزار شد.

۱۳۹۷/۹/۵ - ۱۴:۴۸

حبیبی مطرح کرد:
دولت فکری برای افزایش بی‌رویه قیمت‌ها کند
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه گزارش بانک مرکزی و مرکز آمار ایران در مورد تورم گفت: دولت باید فکری برای افزایش بی رویه قیمت ها بکند. صدای علما، مراجع و مردم درآمده است.

۱۳۹۷/۹/۵ - ۱۴:۱۷