خبرگزاری شبستان

شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸

السبت ٢٢ ذو الحجّة ١٤٤٠

Saturday, August 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حجت الاسلام محمدصادق کفیل
معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد حضرت مهدی موعود(عج):
امام زمان(عج) تمدن وحدت را ایجاد می کند/ظهور به عمر «ایسم»های بشری پایان می دهد
حجت الاسلام کفیل با بیان اینکه ظهور به عمر همه ایسم های پوچ بشری پایان می دهد، گفت: امام عصر(عج) با ظهور خود، تمام اختلافات و نزاع ها را برطرف و تمدن وحدت را ایجاد می کنند. ما در ایران انقلاب کردیم و حکومتی دینی تشکیل دادیم تا بستر ساز ظهور باشیم.

۱۳۹۸/۲/۱ - ۱۰:۳۵

حجت الاسلام کفیل بیان کرد
جهانی کردن نهضت عدالتخواهی، بزرگ ترین خدمت انقلاب اسلامی به مهدویت است
کارشناس مهدوی با اشاره به تفاوت انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب ها در مبنا و اهداف، گفت: مقابله با جریان های انحرافی، ترویج روحیه ظلم ستیزی در سطح بین الملل و احیای روحیه امید به آینده از مهمترین خدماتِ مهدوی انقلاب است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۰ - ۰۹:۰۴

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) خبر داد
همایش ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی» ۱۱ بهمن ماه برگزار می‌شود
حجت الاسلام کفیل با اعلام برگزاری همایش ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی» به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، گفت: مدیر حوزه های علمیه کشور و حجت الاسلام قرائتی از مدعوین این همایش هستند.

۱۳۹۷/۱۱/۸ - ۱۱:۱۶

حجت الاسلام کفیل:
۹ ربیع؛ فرصت بیعت با امام عصر(عج) و رزمایش ظهور
یک کارشناس مهدوی تاکید کرد: روز نهم ربیع الاول فرصتی برای آماده شدن جهت ظهور و بیعت با حضرت حجت (عج) است، حاکمیت باید برنامه ریزی کند تا بستر لازم برای بیعت مردم با امام(عج) و همچنین عمل آنها به این بیعت فراهم شود.

۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۱:۳۶

معاون پژوهش بنیاد مهدی موعود(عج) تشریح کرد
نقش کانون های فرهنگی هنری مساجد در پیوند اوقات فراغت با مهدویت
حجت الاسلام کفیل با بیان اینکه اسلام نسبت به اوقات فراغت انسان حساس است و خداوند در قرآن می فرماید: «فَإِذا فَرَغْتَ فَانْصَبْ»، گفت: وجود کانون های فرهنگی هنری در مساجد فرصتی است تا از مسجد برای غنی سازی اوقات فراغت با معارف مهدوی استفاده شود.

۱۳۹۷/۷/۱۸ - ۰۸:۴۶

مدیر بنیاد مهدویت:
کانون های فرهنگی هنری «دین یاور» تربیت کنند
مدیر بنیاد مهدویت، گفت: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد باید برای افزایش دغدغه‌مندی نسبت به مسایل جامعه از طریق تربیت دین یاوران برنامه‌ریزی ویژه‌ای داشته باشند.

۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۸:۰۴

«#قدمی_برداریم»//حجت الاسلام کفیل در گفت وگو با شبستان:
گام های جدا از قرآن به بیراهه ختم می شود نه ظهور
خبرگزاری شبستان: برای نتیجه دادن پویش های مردمی همچون «#قدمی_برداریم»، باید تمام منتظران ظهور به قرآن تمسک کنند زیرا در مباحث مهدوی، هر میزان از قرآن بیشتر استفاده شود، قدم های مستحکم تری برداشته خواهد شد و در قلوب مومنین نیز نفوذ بیشتری خواهد داشت.

۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۰۹:۲۳

حجت السلام کفیل با حضور در غرفه خبرگزاری شبستان:
نمایشگاه قرآن، بستری برای فهم آیات الهی باشد
خبرگزاری شبستان: معاون بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) گفت: امیدواریم نمایشگاه بستری برای فهم بیشتر از قرآن باشد تا در کشور تنها مباحث سیاسی مورد توجه نباشد که در این صورت مردم خواهند فهمید اگر در کشور اشتباهاتی می شود، خوبی های بسیاری نیز هست.

۱۳۹۷/۳/۱۱ - ۲۲:۱۸

حجت الاسلام کفیل در گفت وگو با شبستان:
میزبانی مساجد از مهدی یاوران با «به یاد او»/خیابان ها لباس مهدویت بر تن می کنند
خبرگزاری شبستان: معاون بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با اعلام اجرای طرح «به یاد او » همزمان با دهه مهدویت در ۱۰ مسجد از هر استان، گفت: با همراهی آموزش و پرورش و بهزیستی طرح نقاشی های خیابانی با محور مهدویت هم اجرا می شود.

۱۳۹۷/۲/۳ - ۱۱:۱۵

معاون بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) تشریح کرد:
چرا امام زمان (عج) از نظرها غایب شدند؟
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام کفیل با بیان اینکه غیبت صغری از روز به امامت رسیدن امام زمان (عج) آغاز شد، گفت: امام زمان (عج) نماز را بر پدرشان خواندند و بعد از نظرها غایب شدند اما چرایی این غیبت چیزی است که ما باید بدانیم.

۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۱:۳۸

حجت الاسلام کفیل در گفتگو با شبستان:
کرامت صفت بارز امام رضا (ع)/پذیرش ولایت عهدی بهترین بستر برای توسعه ولایت شد
خبرگزاری شبستان: یک کارشناس دینی با بیان اینکه امام رضا (ع) از ولایت عهدی در توسعه ولایت استفاده کردند، گفت: امام رضا (ع) مظهر رافت هستند و کرامت صفت بارز امام می باشد، انسان کریم وقتی آدم های دون هم با او ارتباط می گیرند کریمانه رابطه برقرار می کند.

۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۰۹:۰۱

چهارم تا هفتم مرداد ماه؛
گردهمایی مربیان مهدوی کشور در مشهد مقدس برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام کفیل با اعلام برگزاری گردهمایی آموزشی- فرهنگی مربیان مهدویت با حضور ۶۰۰ نفر از فارغ التحصیلان دوره های تربیت مربی در مشهد مقدس گفت: حجت الاسلام قرائتی و سردار رحیم صفوی از سخنرانان این گردهمایی اند.

۱۳۹۶/۴/۳۱ - ۱۵:۰۱

معاون بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در گفتگو با شبستان:
فعالیت ارزشمند ستادعالی کانون های مساجد برای نوجوانان در نمایشگاه قرآن
خبرگزاری شبستان: معاون بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) گفت: برای قرآنی شدن نوجوانان در نمایشگاه قرآن باید تلاش کرد، مشابه فعالیت ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد در تشویق نوجوانان به قرآنی شدن صورت داد.

۱۳۹۶/۳/۲۶ - ۱۳:۱۸

جامعه منتظر امروز یک جامعه بی تفاوت/ منتظران وظیفه دارند محبت حضرت به امت را در جامعه نشر دهند
خبرگزاری شبستان: یک استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه جامعه منتظر امروز یک جامعه بی تفاوت است، گفت: منتظران وظیفه دارند محبت حضرت به امت را در جامعه نشر دهند.

۱۳۹۶/۲/۱۶ - ۱۰:۲۷

معاون بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در گفت وگو با شبستان خبر داد:
ترویج فرهنگ احیای شب نیمه شعبان/اعزام یکصد مبلغ برای پاسخ به سوالات مهدوی
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام کفیل با اعلام تدارک گسترده بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) برای نیمه شعبان گفت: اعزام یکصد کارشناس به منظور پاسخ به سوالات و تشریح معارف مهدوی و ترویج فرهنگی احیای شب نیمه شعبان از اهم این تدارکات است.

۱۳۹۶/۲/۱۳ - ۱۱:۱۶

با همکاری کانون های فرهنگی هنری مساجد؛
شرکت ۱۰ هزار نفر در مسابقه دعای سلامتی امام زمان(عج)/عتبات و مشهد جایزه برگزیدگان
خبرگزاری شبستان: برگزیدگان مسابقه دعای سلامتی امام زمان علیه السلام که با شرکت ۱۰ هزار نفر در ایام آغاز امامت حضرت مهدی علیه السلام برگزار شده بود، تقدیر شدند.

۱۳۹۶/۲/۲ - ۱۱:۴۷

معاون پژوهش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) کشور:
۲۰۰ « نشست مهدویت» ویژه طلاب برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: معاون آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) کشور از برپایی ۲۰۰ «نشست مهدویت» برای طلاب در سال جاری خبر داد.

۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۱۶:۲۰

معاون بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) به شبستان خبر داد:
برنامه های مهدوی سال ۹۶ تبیین می شود/ ترویج فرهنگ احیای شب نیمه شعبان در دستور کار!
خبرگزاری شبستان: برنامه‌های بنیادفرهنگی حضرت مهدی موعود (ع) برای سال ۹۶ در سه محور آموزشی، پژوهشی و فرهنگی در گردهمایی دو روزه مدیران استانی بنیاد در مشهد مقدس تبیین می شود.

۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۱۵:۵۵

معاون بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در گفت وگو با خبرگزاری شبستان:
پدر رسالت اصلی را در تربیت نسل منتظر دارد/نقش مردان در ارتباط خانواده با امام زمان(عج)!
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام کفیل با تاکید بر لزوم توجه پدران به آثار لقمه حلال بر تربیت نسل منتظر، گفت: پدر برای تربیت فرزندان مهدی یاور و مهدی باور نباید تنها به «یابن الحسن(عج) گفتن اکتفا کند بلکه باید به ارتزاق حلال خانواده توجه داشته باشد.

۱۳۹۶/۱/۲۲ - ۱۱:۰۰

کارشناسان مهدوی در گفت وگو با شبستان مطرح کردند:
انتظار در سیره فاطمی/دغدغه حضرت زهرا(س) برپایی حکومت اسلامی توسط انسان کامل بود
خبرگزاری شبستان: حرکت های چند روزه فاطمه زهرا(س)، خط دهی برای تمام فرزندانشان بود و به آنها، سیر زندگی را آموخت؛ اگر امروز وجود مقدس امام زمان(عج) در همه سختی ها صبر پیشه کرده اند، به وسطه این الگوگیری از مادر بزرگوارشان(س) است.

۱۳۹۵/۱۲/۲۹ - ۰۹:۴۲