خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٨ ذو الحجّة ١٤٤٠

Tuesday, August 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه بی سوادی
بی سوادی مانع برای کیفیت زندگی بهتر است
خبرگزاری شبستان: دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو گفت: بی سوادی مانعی برای کیفیت زندگی بهتر است و عامل مهمی برای محرومیت و ایجاد زمینه خشونت در جامعه است.

۱۳۹۵/۶/۱۶ - ۱۶:۳۶

بیش از ۱۴ هزار بی‌سواد در گیلان شناسایی شده است
خبرگزاری شبستان: مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه این استان در جذب بی سوادان رتبه نخست کشوری را داراست گفت: ۱۴ هزار و ۲۴۶بی سواد در گیلان شناسایی شده است.

۱۳۹۵/۴/۳۰ - ۱۲:۵۸

توسعه شاخص های گیلان فقط با شعار مهیا نخواهد شد
خبرگزاری شبستان: استاندار گیلان با بیان اینکه ریشه کنی بی سوادی در استان نیازمند نگاه ویژه همگان است گفت: توسعه شاخص های استان فقط با شعار مهیا نخواهد شد.

۱۳۹۵/۴/۳۰ - ۱۱:۳۰

باید بیشترین سرمایه گذاری را برای کاهش بی سوادی در جامعه داشته باشیم
خبرگزاری شبستان: استاندار کردستان با اشاره به اهمیت باسواد کردن افراد بی سواد در جامعه گفت: باید بیشترین سرمایه گذاری را برای کاهش بی سوادی در جامعه داشته باشیم

۱۳۹۵/۳/۲۳ - ۰۸:۰۹

آمار بی سوادی در کردستان به زیر ۶۰ هزار نفر رسیده است
خبرگزاری شبستان: مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان از کاهش آمار بی سوادی به زیر ۶۰ هزار نفر در این استان خبر داد.

۱۳۹۵/۳/۲۳ - ۰۸:۰۷

امسال صورت می گیرد؛
برنامه ریزی برای باسواد کردن ۱۵ هزار نفر در استان کرمانشاه
خبرگزاری شبستان: معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، گفت: سال گذشته سهمیه ابلاغی از سوی سازمان نهضت سوادآموزی برای باسوادکردن ۱۸ هزار نفر در استان بود که موفقیت ۹۶ درصدی را در پی داشت.

۱۳۹۵/۳/۸ - ۱۴:۱۷

مسجد سنگر اسلام و انقلاب/
بیش از ۱۴ هزار بی سواد در گیلان وجود دارد
خبرگزاری شبستان: رئیس نهضت سوادآموزی گیلان با بیان اینکه از ظرفیت‌های کانون‌های مساجد می‌توان درجهت ریشه کنی بی سوادی در گیلان بهره برد گفت: بیش از ۱۴ هزار بی سواد در سنین ۱۰ تا ۴۹ سال در گیلان شناسایی شده است.

۱۳۹۴/۱۲/۱۷ - ۱۸:۴۶

ضرورت توجه ویژه مسئولان به ریشه کن کردن بی سوادی در چهارمحال و بختیاری
خبرگزاری شبستان: استاندار چهارمحال و بختیاری بابیان اینکه آموزش و پرورش متولی اصلی سواد آموزی است بر ضرورت ریشه کن کردن بی سوادی توسط مسئولین امر تأکید کرد.

۱۳۹۴/۱۲/۱۷ - ۰۸:۳۸

طرح «تشویق بی‌سوادان به کسب سواد» در استان بوشهر اجرا می‌شود
خبرگزاری شبستان: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر گفت: طرح تشویق بی‌سوادان به کسب سواد در استان بوشهر اجرا می‌شود.

۱۳۹۴/۱۰/۲۳ - ۱۴:۱۶

بستر سواد آموزی در مناطق محروم گیلان فراهم شود
خبرگزاری شبستان: معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان با بیان اینکه ما با جمعیت مقاوم باقی مانده‌ای که از نعمت سواد بی‌بهره هستند مواجهیم گفت: باید شرایط سوادآموزی را برای افرادی که در مناطق بسیار محروم قرار دارند با همکاری یکدیگر فراهم کنیم.

۱۳۹۴/۱۰/۱۵ - ۱۷:۵۰

ابهری در گفت و گو با شبستان:
کم سوادی جوابگوی تربیت فرزندان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیست
خبرگزاری شبستان:یک آسیب شناس گفت: زندگی امروزی در عصر تکنولوژی دارای پیچیدگی هایی است که خواندن و نوشتن دیگر جوابگوی تربیت فرزندان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیست، بی سوادی در فریب خوردن افراد اثر مستقیم داشته و باعث رشد آسیب های اجتماعی می شود.

۱۳۹۴/۱۰/۹ - ۱۰:۱۰

برگزاری جشن ریشه کنی بی سوادی تا سال ۱۴۰۰ در همدان/وجود ۴۶ هزار نفر بی سواد در همدان
خبرگزاری شبستان:معاون نهضت سواد آموزی استان همدان با بیان اینکه جشن ریشه کنی بی سوادی تا سال ۱۴۰۰ در همدان برگزار می شود، گفت: سالانه باید ۵ هزار نفر در استان همدان باسواد شوند.

۱۳۹۴/۱۰/۷ - ۱۴:۰۷

۹۱/۸۶ جمعیت استان ایلام باسواد است/ ریشه کنی بی سوادی نیازمند عزم و تعامل نهادها و مردم
خبرگزاری شبستان: مدیرکل آموزش‌وپرورش استان ایلام، گفت: ریشه‌کنی بی‌سوادی در جامعه در راستای توسعه فرهنگی و اجتماعی، انضباط اجتماعی، محرومیت‌زدایی و ایجاد بستر لازم برای عدالت اجتماعی یک امر ضروری و لازم است.

۱۳۹۴/۱۰/۵ - ۱۵:۲۱

عمده جرائم موجود در هر جوامعی ناشی از بی‌سوادی و کم‌سوادی است
خبرگزاری شبستان:معاون سیاسی امنیتی استانداری زنجان عمده جرائم موجود در هر جوامعی را ناشی از بی‌سوادی و کم‌سوادی عنوان کرد و گفت: بهره گیری از تکنولوژی های به روز موجب اشتیاق سوادآموزان برای کسب علم و دانش می شود.

۱۳۹۴/۱۰/۲ - ۰۸:۵۱

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان قزوین:
مبارزه با بی سوادی نیاز به عزم جهادی دارد
خبرگزاری شبستان: معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان قزوین گفت: مبارزه با بی سوادی امری ملی است و نیاز به عزم جهادی دارد و همه دستگاه‌های اجرایی باید در این زمینه مشارکت و همکاری داشته باشند.

۱۳۹۴/۹/۹ - ۱۳:۴۸

ارتقای رتبه سوادآموزی در استان کرمانشاه/ بیش از ۹ هزار نفر زیر پوشش برنامه سوادآموزی قرار دارند
خبرگزاری شبستان: معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، گفت: با توجه به اینکه امسال سهم ابلاغی استان زیر پوشش قرار دادن ۱۸ هزار نفر است، تاکنون این امر تحقق ۵۰ درصدی داشته است.

۱۳۹۴/۷/۱۵ - ۱۳:۰۷

ریشه‌کنی بی‌سوادی نيازمند بسيج و مشاركت همگاني است
خبرگزاری شبستان: استاندار قم با اشاره به اهميت تلاش و برنامه ريزي براي ريشه كني بيسوادي در قم گفت: تحقق اين امر در گرو بسيج و مشاركت همگاني است.

۱۳۹۴/۷/۱۵ - ۱۰:۵۶

در حسرت مدرسه/ نگاهي به معضلات تحصيل در روستاهاي سقز
خبرگزاری شبستان؛ هم اكنون در بيش از ۱۰ روستا از توابع شهرستان سقز، دانش آموزان به دليل نبودن مدرسه راهنمايي و دبيرستان و نيز ناتواني از پرداخت هزينه هاي هر روزه سفر با خودرو به مناطق داراي مدرسه راهنمايي و دبيرستان، از ادامه تحصيل باز مي مانند.

۱۳۹۴/۵/۲۸ - ۰۸:۰۲

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان:
بهره گیری از ظرفیت های استانی برای انسداد مبادی بیسوادی در کردستان
خبرگزاری شبستان: مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در نشست تخصصی کار گروه انسداد مبادی بیسوادی گفت: از کلیه ظرفیت های استانی برای انسداد مبادی بیسوادی در سطح استان استفاده خواهد شد.

۱۳۹۴/۵/۲۱ - ۱۵:۱۲

کسانیکه کارنامه قبولی پایه سوم ابتدایی دارند باسواد تلقی می شوند
خبرگزارش شبستان: معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با بیان اینکه استان ما از لحاظ تعداد بی سوادی رتبه زیادی دارد که باید در این زمینه تلاش های بسیاری انجام گیرد، گفت: بنابر مصوبه سال ۹۳، کسانیکه کارنامه قبولی پایه سوم ابتدایی را دارند باسواد تلقی می شوند.

۱۳۹۴/۵/۷ - ۱۶:۲۲