خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

الخميس ١٩ شعبان ١٤٤٠

Thursday, April 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه دریاچه ارومیه
مدیرکل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌غربی اعلام کرد:
مهار ۷۰ درصدی گرد و غبار نمکی دریاچه ارومیه
سید موسوی گفت: یکی از موفق ترین پروژه های منابع طبیعی در جهت کمک به احیای دریاچه ارومیه از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۶ ، اجرای ۱۹۰۰ هکتار عملیات بوته و نهال کاری در حاشیه اطراف دریاچه ارومیه است.

۱۳۹۸/۱/۲۴ - ۱۲:۵۹

معاون رییس جمهور:
طرح انتقال آب دریای خزر به سمنان مشکلی ندارد
کلانتری به طرح انتقال آب دریای خزر به سمنان اشاره کرد و گفت: این طرح با درنظرگرفتن و رعایت شرایط زیست‌محیطی مشکلی ندارد.

۱۳۹۷/۱۱/۲۶ - ۱۶:۰۴

توسعه پرورش آرتمیا در اشتغال زایی و رونق اقتصادی استان تاثیر بسزایی دارد
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت : توسعه پرورش آرتمیا در اکوتوریسم منطقه، اشتغال زایی و ایجاد ارزش افزوده و رونق اقتصادی استان تاثیر بسزایی دارد .

۱۳۹۷/۱۱/۷ - ۱۲:۰۲

مدیر دفتربرنامه ریزی وتلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه:
پل میانگذر تاثیری در خشک شدن دریاچه ارومیه ندارد
تجریشی گفت: مطالعات هیدرودینامیک انجام شد و به این نتیجه رسید که میان گذر در خشک شدن دریاچه ارومیه اثر نداشته است اما اگر ۲۰۰ متر دریچه در پل میان گذر باز می کردیم که تبادل آب شمال و جنوب دریاچه بهتر صورت بگیرد، این امر به بهبود کیفیت آب کمک می کند

۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۱:۱۵

بارندگی ها حجم آب دریاچه ارومیه را افزایش داد
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: حجم آب موجود در دریاچه بیش از یک ونیم میلیارد مترمکعب شده که در مقایسه با سال گذشته ۴۷۰ میلیون مترمکعب افزایش داشته است.

۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۱۴:۳۴

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندوآب خبر داد
فاز اصلی احیای دریاچه ارومیه در ۲ روستای مظفرآباد و تلخاب از توابع شهرستان میاندوآب
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندوآب گفت: مدیر دفتر عمران سازمان ملل (UNDP) به همراه کاردار سفارت ژاپن، نماینده سازمان همکاری‌ های بین المللی این کشور (جایکا) و مدیر طرح حفاظت از تالاب های ایران از طرح های ستاد احیای دریاچه ارومیه در شهرستان میاندوآب ب

۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۴:۴۵

با بالا رفتن دما آبزیان قادر به نفس کشیدن نیستند
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد گرمای جهانی که توانایی نفس کشیدن جانداران را از آنها سلب می‌کند عامل بزرگ‌ترین انقراض گونه‌های جانوری است.

۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۰:۳۴

سرعت بخشی یکی از مولفه های اقتصاد دانش بنیان
رییس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت:کی از مشخصه های اقتصاد دانش بنیان سرعت بخشی بوده که برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی که شعار سال ۹۷ است باید از اقتصاد دانش بنیان عبور کرد.

۱۳۹۷/۹/۱ - ۱۱:۱۳

همت مردم لازمه احیای دریاچه ارومیه
رئیس دفتر ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: دستگاه های اجرایی دست به دست هم داده اند تا بتوانیم دریاچه را به حالت قبل خود برگردانیم ولی در این میان همت مردم استان نیز لازم و ضروری است.

۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۱۰:۴۹

رفع خشکسالی دریاچه ارومیه با علم میسر است
رئیس جهاد دانشگاهی ارومیه گفت: مشکل خشکسالی دریاچه ارومیه حل نمی شود مگر با وارد شدن به چرخه ای که مبدا شروعش تولید علم است.

۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۱۰:۴۸

طرح انتقال آب از رودخانه زاب به دریاچه ارومیه بیش از 73 درصد پیشرفت فیزیکی دارد
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح انتقال آب از رودخانه زاب به دریاچه ارومیه بیش از 73 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 30 هزار کیلومتر آب قابل انتقال و سرریز است.

۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۲:۵۳

۹۰هزار هکتار از اراضی باغی آذربایجان غربی در زیر حوضه دریاچه ارومیه است
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: ۹۰ هزار هکتار از وسعت ۱۱۲ هزار هکتاری اراضی باغیآذربایجان غربی در زیر حوضه دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی است.

۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۳:۱۱

برخورد جدی در برابر برداشت غیر مجاز مواد معدنی از حریم پارک ملی دریاچه
رئیس اداره پارک ملی دریاچه ارومیه گفت: یگان حفاظت پارک ملی دریاچه ارومیه با انجام هر گونه عملیات غیر مجاز برداشت مواد معدنی از جمله شن و ماسه و نمک برخورد جدی می کند.

۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۲:۲۷

تمدید مهلت ثبت نام در جشنواره ملی تولید محتوای دیجیتال دریاچه ارومیه
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی، اظهار داشت: مهلت ثبت نام در جشنواره ملی تولید محتوای دیجیتال دریاچه ارومیه تا ۱۵ مهر سال جاری تمدید شد.

۱۳۹۷/۶/۵ - ۱۴:۰۰

برگزاری جلسه بررسی روند احیای دریاچه ارومیه در وزارت کشور
نشست بررسي راهكارهاي اجرايي براي جلوگيري از روند افزايش برداشت از منابع آب و توسعه سطح زير كشت آبي در حوزه آبريز درياچه اروميه با حضور دين پرست معاون اقتصادي و توسعه منطقه اي وزارت كشور با مشارکت دستگاههاي اجراي ذيربط ملي و استاني برگزار شد.

۱۳۹۷/۵/۱۵ - ۱۵:۰۹

برگزاری جشنواره ملی تولید محتوای دیجیتال دریاچه ارومیه
جشنواره ملی تولید محتوای دیجیتال دریاچه ارومیه با همکاری ستاد ملی احیای دریاچه ارومیه و استانداری آذربایجان غربی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۵/۱۳ - ۱۳:۴۸

شبستان گزارش می دهد
بازگشت زندگی به دریاچه ارومیه / جامه عمل بر تن وعده روحانی
دریاچه ارومیه که روزگاری عمق آن به ۲۰ مترمیرسید چندی پیش به نمکزار تبدیل شد، موجودات زنده آن یا منقرض شدند یا مهاجرت کردند و کاسبی کشاورزان آذربایجان کساد شد اما برای نخستین بار سیاست توانست دردی از جغرافیا را دوا کند و دریاچه این روزها احیا شده است.

۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۰۹:۳۹

دریاچه ارومیه
دریاچهٔ ارومیه، بزرگ‌ترین دریاچهٔ داخلی ایران، بزرگ‌ترین دریاچهٔ آب شور در خاور میانه، و ششمین دریاچهٔ بزرگ آب شور دنیا است که متاسفانه سطح آب آن به میزان چشم گیری کاهش پیدا کرده است و طرح های حمایتی در صدد احیای این دریاچه ارزشمند است .

۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۰۹:۲۳

پروژه‌های در دست اجرای دولت در ارومیه
پروژه احداث تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه و احیای این دریاچه ،‌ راه آهن ارومیه و توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) این شهر از جمله طرح‌های در دست اجرای دولت تدبیر و امید در استان آذربایجان غربی است.

۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۱:۳۴

گزیده اخبار اجتماعی ۱۳ تیر
دست اندازهای ثبت نام در مدارس دولتی/ پایان هفته داغ پایتخت
دست اندازهای ثبت نام در مدارس دولتی/ پایان هفته داغ پایتخت/ مساجد بهترین مکان برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ... از جمله اخبار برگزیده اجتماعی خبرگزاری شبستان در ۱۳ تیر ماه ۹۷ می باشند.

۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۱۶:۰۸