خبرگزاری شبستان

جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۹

الجمعة ١٤ صفر ١٤٤٢

Friday, October 2, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه دولت
هشدار مشاور روحانی درباره انتخابات آمریکا
مشاور رئیس جمهوری با اشاره به رقابت‌های انتخاباتی در آمریکا تاکید کرد: اجازه ندهیم غلبه گفتمان ایران هراسی موجب شود که میزان دشمنی با ایران محور رقابت در حوزه سیاست خارجی شود.

۱۳۹۹/۷/۹ - ۱۹:۲۶

پیشنهاد اصلاح آیین نامه اجرایی «قانون تشکیل صندوق حمایت وکلا و کارگشایان دادگستری»
وزارت دادگستری به منظور رفع موانع قانونی موجود در انتقال سوابق بیمه ای وکلا، پیشنهاد اصلاح آیین نامه اجرایی قانون تشکیل صندوق حمایت وکلا و کارگشایان دادگستری را به کمیسیون لوایح هیات دولت ارائه نموده است.

۱۳۹۹/۷/۹ - ۱۴:۴۳

در جلسه امروز هیات دولت؛
آیین‌نامه اجرایی «سامانه الکترونیک شناسایی اموال محکوم علیه» تصویب شد
در جلسه امروز هیات دولت آیین‌نامه اجرایی «سامانه الکترونیک شناسایی اموال محکوم علیه» به تصویب رسید.

۱۳۹۹/۷/۹ - ۱۴:۰۶

کلیات طرح اصلاح قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین تصویب شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح اصلاح قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی (حذف آزمون داخلی برای استخدام در آموزش و پرورش) موافقت کردند.

۱۳۹۹/۷/۹ - ۱۰:۱۶

بررسی و تصویب موادی از لایحه «شوراهای حل اختلاف»
در جلسه اصلی کمیسیون لوایح هیات دولت که به ریاست علیرضا آوایی،‌ وزیر دادگستری در محل دفتر هیات دولت نهاد ریاست جمهوری برگزار شد،بررسی لایحه پیشنهادی قوه قضاییه درخصوص شوراهای حل اختلاف در دستور کار قرار گرفت و ادامه فرآیند بررسی به جلسه بعد موکول شد.

۱۳۹۹/۷/۹ - ۱۰:۰۹

در هیئت دولت:
لایحه همکاری قضایی بین‌المللی جهت مقابله با فساد بررسی می‌شود
وزارت دادگستری در اجرای فصول سوم و چهارم قانون الحاق ایران به کنوانسیون ملل متحد برای مبارزه با فساد «لایحه همکاری قضایی بین المللی جهت مقابله با فساد در دولت» را به دولت ارائه کرده است.

۱۳۹۹/۷/۹ - ۰۹:۳۷

تصویب پیشنهادات دو وزارتخانه در کمیسیون امور زیربنایی هیات دولت
در جلسه اصلی کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیات دولت که به ریاست محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی برگزار شد بررسی و تصمیم گیری در خصوص تعدادی از پیشنهادات وزارتخانه های صمت و راه و شهرسازی در دستور کار قرار گرفت.

۱۳۹۹/۷/۹ - ۰۹:۳۴

معاونت حقوقی رئیس‌جمهوری مداخله در ترخیص کالا از گمرک را رد کرد
روابط عمومی معاونت حقوقی رئیس‌جمهوری اعلام کرد این معاونت مداخله‌ای در ترخیص کالا از گمرک ندارد.

۱۳۹۹/۷/۸ - ۱۸:۵۰

جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت
جلسه رای اعتماد به علیرضا رزم‌حسینی وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

۱۳۹۹/۷/۸ - ۱۶:۲۴

لایحه همکاری قضایی بین المللی جهت مقابله با فساد در دولت بررسی می شود
وزارت دادگستری «لایحه همکاری قضایی بین المللی جهت مقابله با فساد در دولت» را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به کمیسیون لوایح دولت ارایه کرده است.

۱۳۹۹/۷/۸ - ۱۰:۵۶

بررسی آیین نامه اجرایی توسعه پوشش بیمه ای دستگاه های اجرایی در دولت
وزارت کشور به استناد بند (چ) ماده ۱۳ قانون مدیریت بحران کشور پیشنهاد آیین نامه اجرایی توسعه پوشش بیمه ای دستگاه های اجرایی موضوع ماده (۲) قانون مدیریت بحران کشور را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک ارایه کرده است.

۱۳۹۹/۷/۸ - ۱۰:۰۶

انتخاب وزارت کشور به عنوان دستگاه برگزیده در جشنواره شهید رجایی
رییس مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی وزارت کشور از انتخاب وزارت کشور به عنوان دستگاه برگزیده در بعد شاخص های اختصاصی و همچنین از حیث معیارهای ابلاغی رئیس جمهوری در جشنواره شهید رجایی امسال خبر داد.

۱۳۹۹/۷/۷ - ۱۲:۲۰

پیشنهاد وزارت کشور برای بررسی آیین نامه تأمین و نگهداری ماشین آلات در مدیریت بحران
وزارت کشور در پیشنهادی، آیین نامه نحوه تأمین، نگهداری و هماهنگی تجهیزات و ماشین آلات در مدیریت بحران را جهت طی مراحل بررسی و تصویب، به کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت ارایه کرده است.

۱۳۹۹/۷/۷ - ۱۰:۴۱

هیأت دولت لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده را تصویب کرد
لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده در جلسه روز یکشنبه هیأت وزیران به ریاست حجت الاسلام والمسلمین روحانی رییس جمهوری تصویب شد.

۱۳۹۹/۷/۷ - ۰۸:۴۴

جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت برگزار شد
جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به ریاست رئیس‌جمهور برگزار شد.

۱۳۹۹/۷/۶ - ۱۱:۴۴

ارائه پیش نویس قانونی به منظور پیش‌بینی ساختار شورایاری در نظام مدیریت شهری
معاونت حقوقی رئیس جمهور به منظور شناسایی قانونی جایگاه شورایاری ها در نظام مدیریت شهری، پیش نویس لایحه الحاق یک بند به ماده (۸۰) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران را جهت سیر مراحل تصویب به کمیسیون ارائه کرد.

۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۰:۲۹

شیوه‌نامه اجرایی و نحوه تسویه مطالبات ارزی صندوق توسعه ملی تصویب شد
شیوه‌نامه اجرایی و نحوه تسویه مطالبات ارزی صندوق توسعه ملی در جلسه هیات امنای این صندوق به صورت ریالی تصویب شد.

۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۹:۲۰

از سوی جهانگیری صورت گرفت؛
ابلاغ مصوبه همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری
معاون اول رئیس جمهور، مصوبه مربوط به تأدیه دیون دولت بابت تحقق متناسب سازی دریافت‌های بازنشستگان و مستمری بگیران کشوری و لشکری از طریق واگذاری سهام دولت را ابلاغ کرد.

۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۴:۱۶

گزارش وزیر خارجه از مخالفت شورای امنیت سازمان ملل با توسل آمریکا به مکانیزم ماشه به دولت
در جلسه صبح امروز هیئت دولت که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی،‌ رئیس جمهوری برگزار شد، وزیران امور خارجه و بهداشت،‌درمان و آموزش پزشکی به ارائه گزارش هایی جداگانه پرداختند.

۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۴:۰۴

کمیته اصلی کمیسیون سیاسی و دفاعی دولت برگزار شد
رسیدگی به یکی از پیشنهادات دستگاه های اجرایی در دستور کار جلسه اصلی کمیسیون سیاسی و دفاعی هیات دولت که صبح چهارشنبه هفته جاری برگزار شد، قرار گرفت.

۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۳:۱۳