خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷

الأربعاء ٩ جمادى الأولى ١٤٤٠

Wednesday, January 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه فردوسی
ارزیابی دلالان و صرافان از وضعیت بازار دلار
این روزها دیگر خبری از داغی بازار خرید و فروش دلار نیست؛ بازاری که در روز افت یک باره دلار، فروشنده و خریدار در آن موج می زد.

۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۵:۳۵

مدیر حوزه هنری خراسان رضوی در نشست جایزه داستان های حماسی:
هنرمندان همانند فردوسی هویت ملی و دینی را تجمیع کنند
مرادی بازخوانی از متن شاهنامه و شکل‌گیری تولیدات هنری مبتنی بر نیازهای جامعه را از اهداف مهم جایزه داستان های حماسی دانست.

۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۴:۲۵

فردوسی یک منبع معرفت بخش است
رئیس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد گفت: فردوسی می‌تواند یک منبع معرفت بخش و همچنین دستمایه‌ای برای اندیشیدن در مورد مصائب امروز باشد.

۱۳۹۷/۶/۱۳ - ۱۳:۵۷

حضور فردوسی به عنوان نگینی در توس تاثیر بسزایی در فرهنگ و زبان ما دارد
رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای شهر مشهد با اشاره به اینکه مقرر شده زنگ فردوسی در مدارس مشهد راه‌اندازی شود، گفت: حضور فردوسی به عنوان نگینی در توس تاثیر بسزایی در فرهنگ و زبان ما دارد.

۱۳۹۷/۶/۱۳ - ۱۳:۴۸

یک استاد دانشگاه در گفتگو با شبستان:
«شاهنامه» منبعی برای بررسی دیدگاه های دینی/ فردوسی گونه های ازدواج را اسلامیزه کرد
خبرگزاری شبستان: دکتر شعبانلو با بیان اینکه شاهنامه از لحاظ پرداختن به اندیشه های دینی غنی است، گفت: شاهنامه دربردارنده اندیشه های کهن ایرانی است.

۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۰۹:۵۵

همزمان با روز پاسداشت زبان فارسی/
هم اندیشی ادب و اندیشه از فردوسی تا خیام برگزار می شود
خبرگزاری شبستان:هم اندیشی ادب و اندیشه از فردوسی تا خیام در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌ شود.

۱۳۹۷/۲/۲۳ - ۱۲:۴۸

هفته بزرگداشت فردوسی برگزار می شود
خبرگزاری شبستان:مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: برنامه های پاسداشت روز زبان و ادب فارسی و بزرگداشت روز فردوسی در قالب هفته فردوسی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱/۱۶ - ۰۷:۳۱

اتاق فردوسی‌شناسی در كالج بانوان لاهور راه‌اندازی مي‌شود
خبرگزاری شبستان: رييس كرسي زبان و ادبيات فارسي كالج بانوان لاهور پاكستان در ديدار سرپرست خانه فرهنگ ايران در لاهور، گفت: اتاق فردوسی‌شناسی، امسال در كالج بانوان لاهور راه‌اندازی مي‌شود.

۱۳۹۶/۸/۱ - ۱۵:۳۳

مشهد به لحاظ توریسم زیارتی در بین تمام شهرهای جهان اسلام پیشرو است
خبرگزاری شبستان:رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه مدیریت شهری در ۴ سال گذشته به اندازه ۴۰ سال برای آبادانی منطقه طوس فعالیت کرده است، گفت: شهر مشهد به لحاظ توریسم زیارتی در بین تمام شهرهای جهان اسلام پیشرو است.

۱۳۹۶/۴/۲۰ - ۱۱:۳۵

علم الهدی: فرهنگ انقلاب ما باید به پا خیزد و فردوسی را از مظلومیت نجات دهد
خبرگزاری شبستان:نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تاکید بر اینکه فردوسی باید از مظلومیت خارج شود، گفت: اقدامات شورای اسلامی شهر و شهردار انقلابی مشهد برای آبادانی منطقه تاریخی طوس قابل تقدیر است.

۱۳۹۶/۴/۲۰ - ۱۱:۳۲

بهزاد حاتم در مراسم افتتاحیه نمایشگاه «پرویز تناولی و شیرهای ایران» مطرح کرد:
فردوسی هنرمند پایان هزاره اول و تناولی هنرمند بزرگ هزاره دوم ایران است
خبرگزاری شبستان: بهزاد حاتم با بیان اینکه کار فردوسی جمع آوری فرهنگ فراموش و ممنوع شده بود و با استفاده از این اثری مثل شاهنامه را پدید آورد، گفت: همانطور که فردوسی هنرمند پایان هزاره اول بوده، هنرمند بزرگ هزاره دوم تناولی است.

۱۳۹۶/۴/۱۲ - ۰۹:۱۶

رئیس هیأت مديره انجمن آثار و مفاخر فرهنگی:
فردوسی حجت موجه و مطلق شیعه بود
خبرگزاری شبستان: دکتر محقق گفت: قزوینی به کتاب سید جلال الدین محدث می پردازد و می گوید فردوسی شیعه و حجت موجه و مطلق تشیع است.

۱۳۹۶/۲/۲۶ - ۰۲:۰۰

فردوسی با سرودن حماسه نامه شعر فارسی هویت زبان ایرانیان را حفظ کرده است
خبرگزاری شبستان:استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه همگان فردوسی را به شاهنامه اش می شناسند، افزود: فردوسی با سرودن حماسه نامه شعر فارسی هویت زبان ارانیان را حفظ کرده است.

۱۳۹۶/۲/۲۵ - ۱۴:۲۱

شعر و زبان فردوسی بازتاب فرهنگ غنی ایرانیان است
خبرگزاری شبستان:رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه درونمایه شاهنامه بخشی از هویت ملی ایران را زنده نگه داشته است، افزود: شعر و زبان فردوسی بازتاب فرهنگی ایرانیان است.

۱۳۹۶/۲/۲۵ - ۱۴:۱۹

هزار بار فردوسی در آثار خودش از آیات مقدس قرآن مجید بهره برده است
خبرگزاری شبستان: مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران گفت: بیش از هزار و پانصد بار فردوسی در آثار خودش از آیات قرآن مجید بهره برده است.

۱۳۹۶/۲/۲۵ - ۰۷:۵۶

نشان فرهنگی هنری فردوسی به پاسداران زبان فارسی اعطا می شود
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از اعطای نشان فرهنگی هنری فردوسی به فردوسی شناسان، شاهنامه پژوهان، پاسداران زبان پارسی و آفرینندگان آثار ماندگار برگرفته از شاهنامه خبر داد.

۱۳۹۶/۲/۲۴ - ۱۳:۰۲

پوستر بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی رونمایی شد
خبرگزاری شبستان:با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از پوستر پاسداشت زبان پارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی رونمایی شد.

۱۳۹۶/۲/۲۰ - ۱۴:۱۶

همایش فرهنگی هنری فردوسی در مشهد برگزار می شود
خبرگزاری شبستان:مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: همایش فرهنگی هنری فردوسی و اعطای نشان فرهنگی هنری در این همایش و کنگره ملی شعر از توس در نیشابور همزمان با روز ملی حکیم ابوالقاسم فردوسی در پایتخت فرهنگی جهان اسلام برگزار می شود.

۱۳۹۶/۱/۲۸ - ۱۴:۲۱

روان شناس :
خانواده مرکز رشد عواطف انسانی است / زنان موفق در توسعه نقش مهمی دارند
خبرگزاری شبستان:یک روان شناس با بیان اینکه خانواده مرکز رشد عواطف انسانی است گفت:خانواده در شکل گیری شخصیت معنوی فرزندان اثرگذار است و همچنین در توسعه ملی نیز نقش بسیار مهمی دارد

۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۵:۴۱

تابش:
پایداری فرهنگ دینی و آئینی ما در سایه بزرگان و هنرمندانی چون فردوسی و چکناواریان است
خبرگزاری شبستان: جشن هنر پهلوانی ویژه نکوداشت هنرمندان برگزیده خادم فرهنگ پهلوانی به بهانه ثبت جهانی آئین های پهلوانی و زورخانه ای ایران در یونسکو با حضور چهره های برجسته سیاسی، اجرایی، هنری و ورزشی برگزار شد.

۱۳۹۵/۵/۵ - ۱۰:۱۴