خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸

الثلاثاء ٢٢ صفر ١٤٤١

Tuesday, October 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه کلام امیرالمومنین(ع)
مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز:
سیاسی ترین حادثه تاریخ واقعه غدیر خم و بیعت تمام مسلمانان با امیرالمومنین(ع) است
حجت الاسلام شکری از واقعه غدیر خم به عنوان مهمترین مسأله تاریخ یاد کرد و گفت: سیاسی ترین حادثه تاریخ واقعه غدیر خم و بیعت تمام مسلمانان با امیرالمومنین(ع) است.

۱۳۹۸/۵/۲۷ - ۱۱:۴۷

در برنامه «در ساحل سخن» مطرح شد
ویژگی‌های کارگزاران در کلام امیر(ع)/ عواقب نداشتن تقوای سیاسی
کارشناسان با اشاره‌به وجوه «توحید در نامه امیرالمومنین (ع) خطاب به مالک اشتر نخعی»، بیان کردند: بنابر آموزه‌های علوی برای اجرای دین خدا باید مومن‌ترین‌ها، باتقواترین‌ها و باهوش‌ترین‌ها به عنوان کارگزاران حکومت اسلامی انتخاب شوند.

۱۳۹۸/۵/۲۳ - ۱۴:۰۰

آیت‌الله دین‌پرور تاکید کرد
نهضت نهج‌البلاغه‌خوانی با همراهی مساجد فراگیر شد
رئیس بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه با بیان‌اینکه نهضت نهج‌البلاغه‌خوانی با همراهی مساجد فراگیر شد، گفت: این کتاب بهترین تفسیر را از قرآن کریم ارائه کرده و تدریس آن در دانشگاه‌ها لازمه اشاعه فرهنگ علوی در جامعه است.

۱۳۹۸/۵/۸ - ۰۹:۳۹

شکر مومنان و منافقان در کلام امیرمومنان(ع)
دو نوع شکر داریم، در روایت آمده یک شُکر مومن داریم و یک شُکر منافق، امیرمومنان(ع) می فرماید: «شُكْرُ الْمُؤْمِنِ يَظْهَرُ في عَمَلِهِ، شُكْرُ الْمُنافِقِ لا يَتَجاوَزُ لِسانَهُ؛ شکر مومن در عملش ظاهر می شود و سپاسگزاری منافق از زبانش فراتر نمی رود.

۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۰۹:۴۱

کلام امیر(ع)
بیشترین حسرت روز قیامت از آنِ این افراد است!
از امیرمؤمنان(ع) سؤال کردند چه کسی روز قیامت حسرتش از همه بیشتر است؟ فرمود: «کسی که در آن روز اموال خود را در میزان اعمال دیگران ببیند که خدا او را به واسطه آن مال وارد دوزخ کند و دیگری را به سبب آن مال وارد بهشت سازد».

۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۵:۴۰

کلام امیر(ع)
آنچه بیشتر از طلا و جواهر می ارزد
اگرچه بسیاری از ما فکر می کنیم که با پول و قدرت است که حرمت و کرامت می یابیم اما هستند صفات و خصایصی که وجودشان در انسان بسیار بیشتر از پول و طلا ارزش دارد.

۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۵:۳۰

ناتوان ترین مردمان در کلام امیرمومنان(ع)
امیرالمومنین امام علی(ع) در حدیثی شریف از ناتوان ترین مردم سخن به میان آورده و راه های رفع این ناتوانی و ضعف را بیان کرده اند.

۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۱۰:۳۳

کلام امیر(ع)
«اجل» در نگاه امیرمومنان(ع)
امیرالمومنین امام على عليه السلام می فرمایند: «[خداوند] اجل ها (مدت عمرها) را مشخص ساخته، برخى را كوتاه و برخى را دراز گردانيد و پاره اى را پس و برخى را پيش انداخت و عوامل آنها را به مرگ، پيوند داد (موجبات به سر آمدن اجل را فراهم آورد).»

۱۳۹۷/۹/۱۹ - ۱۱:۵۲

کلام امیر(ع)
برترینِ عبادات و بهترین خصلت اخلاقی
امیرالمومنین امام علی(ع) در احادیثی متعدد به ویژگی و عملی به عنوان برترین عبادات اشاره و آن را سبب اکمال خصلت های انسانی معرفی کرده اند.

۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۱۰:۱۳

توجه به مساجد، حلقه گمشده امروز جامعه ماست
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز بر لزوم اجرای برنامه های فرهنگی حول محور مسجد تاکید کرد و گفت: توجه به مساجد، حلقه گمشده امروز جامعه ماست.

۱۳۹۷/۸/۱۰ - ۲۰:۱۱

اهمیت فراخی نعمت و ثروت در کلام امیر(ع)
فراخى دارايى امكانى مناسب براى سالم زيستن و پروادارانه زندگى كردن است، چنان‌كه اميرمؤمنان على(ع) در عهدنامه مالك‌اشتر تأمين فراخ زندگى را زمينه بسامانى آدميان و پرواداريى‌شان در كار برشمرده است.

۱۳۹۷/۶/۱۷ - ۱۰:۳۶

کلام امیر(ع)
شیوه رفتار با ناسپاسان و قدرنشناس ها
آموزه های علوی سراسر تعلیم و تربیت برای اصلاح سبک زندگی است، ازجمله توصیه ای که برای رفتار مقابل ناسپاسان کرده اند.

۱۳۹۷/۶/۴ - ۱۲:۳۵

توصیف امیرالمومنین(ع) از ظهور حضرت مهدی(عج)
حضرت امیر(ع) در توصیف حضرت مهدی (عج) فرمودند: «پناه دهندگی او از همه فراگیرتر، علم او از همه فزون تر و صله رحم او از همه بهتر و بیشتر است. خدایا، ظهور او را بیرون شدن از اندوه قرار ده و به سبب او پراکندگی امت اسلام را گرد آور ...».

۱۳۹۷/۶/۳ - ۱۱:۵۱

مواجهه امیرالمومنین(ع) با ویژه خواری ها
خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام على(ع) به هيچ روى امتيازى ويژه و امكانى خاص به كسى با ملاحظه خويشاوندى، وابستگى و پيروى نمى‌داد، و در اساس چنين چيزى در قاموس حكومت او معنا نداشت، و اين را تجاوزى آشكار به حرمت و كرامت و حقوق همگان مى‌دانست.

۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۰۹:۳۶

بروکراسی اداری از ادارات به حوزه های علمیه هم سرایت پیدا کرده است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به اینکه بروکراسی اداری از ادارات به حوزه های علمیه هم سرایت پیدا کرده است، گفت: برای رفع خلاءهای اداری نیازمند عملی انقلابی هستیم.

۱۳۹۷/۳/۲۴ - ۲۳:۵۰

حدیث انتظار...
مقصود از «أُمَّةٍ مَعْدُودَةٍ» در کلام امیر(ع)
خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام علی(ع) در حدیثی شریف معنای قرآن از «أُمَّةٍ مَعْدُودَةٍ» را بیان کرده اند.

۱۳۹۷/۳/۹ - ۱۶:۰۹

رمضان فرصت درمان دردهای اجتماعی است/رمزگشایی امیر(ع) از پیروزهای جبهه باطل!
خبرگزاری شبستان: ماه رمضان فقط ماه خودسازی نیست. ماه جامعه سازی و درمان دردهای اجتماعی و سیاسی نیز هست. دعاهای این ماه بیش از اینکه ناظر به نیازهای فردی باشد، چاره جویی برای دردهای اجتماعی است.

۱۳۹۷/۳/۵ - ۱۳:۵۵

توصیه امیرمومنان(ع) در اجرای قانون به مساوات برای همگان
خبرگزاری شبستان: حق را درباره هر كس از كسان دور و نزديك كه بايد اجرا شود به اجرا درآور، و در آن كار پايدار باش، و اين پايدارى را به حساب خدا بگذار. در اجراى حق به نزديكان و ويژگانت هر چه مى‌خواهد برسد. و ... .

۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۱۱:۲۶

کلام امیر(ع)؛
نگاه امیرالمومنین(ع) درباره مشارکت مردم در حكومت
خبرگزاری شبستان: زمينه‌سازى براى مشاركت همگانى در حكومت، پاسداشت كرامت مردمان است؛ و اميرمؤمنان على(ع) اين مشاركت را تا آن‌ جا مى‌داند كه هيچ‌كس محروم نگردد، و هيچ‌كس خود را بى‌ نياز از آن نخواند.

۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۰۹:۲۵

راه تقرب به خدا در کلام امیرمومنان(ع)
خبرگزاری شبستان: زمانی که انسان چیزی را دارد به او نزدیک است در غیر این صورت از او دور می‌شود، زمانی که به یاد او است حجاب از میان برداشته می‌شود و زمانی که حجاب برداشته شود، انسان به مذکورش نزدیک می‌شود.

۱۳۹۷/۱/۲۲ - ۱۲:۱۷