خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹

الثلاثاء ١٢ جمادى الثانية ١٤٤٢

Tuesday, January 26, 2021

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه اقتصادی
معاون امور بانکی وزیر امور اقتصادی و دارایی خبر داد:
عدم تمدید پذیره نویسی واحدهای سرمايه گذاری صندوق واسطه گری مالی يكم
معمارنژاد با بیان اینکه مهلت پذیره نویسی برای واحدهای سرمايه گذاری صندوق واسطه گری مالی يكم تا ساعت ۲۴ امشب به صورت غیرحضوری است، گفت: این مهلت دیگر تمدید نمی شود.

۱۳۹۹/۳/۱ - ۲۲:۳۳

نخستین همایش علمی«اقتصاد عراق» به همت آستان حسینی
آکادمی الوارث وابسته به آستان مقدس امام حسین(ع)، نخستین همایش علمی «راهبردهای تغییر از اقتصاد رانتی به اقتصاد چندمنظوره» را برگزار می کند.

۱۳۹۹/۲/۱۷ - ۱۲:۱۲

چرا پیاده‌سازی اصلاحات اقتصادی به تعویق می‌افتد؟
یکی از مهم‌ترین پرسش‌­ها در اقتصاد سیاسی اصلاحات این است که‌ چرا برخی کشورها اصلاحات را به‌ درستی پیاده‌سازی می‌کنند وبرخی دیگر آن را به‌تعویق می‌اندازند؟علل این تاخیر در ادبیات اقتصاد سیاسی آمده است.

۱۳۹۹/۱/۲۵ - ۱۰:۵۸

گزارش فصلی اقتصاد ایران در پاییز ١٣٩٨ منتشر شد
مرکز آمار ایران گزارش فصلی اقتصاد ایران در پاییز ١٣٩٨ را منتشر کرد.

۱۳۹۹/۱/۱۷ - ۱۳:۲۶

عاون وزیر اقتصاد:
بازار سرمایه کانال مهم تامین مالی است
معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد: بازار سرمایه یکی از کانال های مهم تامین مالی است که در حال حاضر ظرفیت بسیار خوبی دارد و هم دولت و هم بخش خصوصی می توانند از این مسیر استفاده کنند.

۱۳۹۹/۱/۱۶ - ۱۵:۴۳

مسئول کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات جشنواره بهاری مجازی خبر داد
درخواست مشاوره ۳۲۰ واحد صنفی از شهرها و اصناف مختلف در جشنواره بهاره مجازی ۹۹
نورالدینی از آغاز مرحله دوم جشنواره بهاره مجازی از ۱۶ فروردین خبر داد و گفت: در مرحله اول برگزاری این جشنواره ۳۲۰ واحد صنفی از شهرها و اصناف مختلف در خواست مشاوره خود را در سایت جشنواره ثبت کردند.

۱۳۹۹/۱/۱۳ - ۰۹:۵۷

استاندار خراسان رضوی:
ویروس کرونا اقتصاد همه استان‌ های درگیر را تحت تاثیر قرار داده است
رزم حسینی با بیان اینکه ویروس کرونا اقتصاد همه استان‌های درگیر را تحت تاثیر قرار داده، گفت: باید خود را برای هر شرایطی آماده کنیم، در سال گذشته با توجه به مقدورات استان و کشور و به رغم تحریم ها، در حوزه اقتصاد از ظرفیت داخلی استان به خوبی استفاده شد.

۱۳۹۹/۱/۷ - ۰۰:۴۶

کنترل تورم انتظاری از طریق اجرای عملیات بازار باز
کارشناس مسائل بانکی با اشاره به اجرایی شدن عملیات بازار باز گفت: بانک مرکزی از طریق نرخ سود می‌خواهد تورم انتظاری فعالان اقتصادی را کنترل کند؛ ‌ بنابراین، نرخ سود را بر اساس تورم انتظاری هدایت می‌کند.

۱۳۹۹/۱/۲ - ۱۱:۱۰

تصویری از واقعیت‌های اقتصاد ایران
«کیک» اقتصاد ایران طی سال‌ها به طور مرتب کوچک شده و بنابراین سهم همه مردم از این کیک کاهش یافته است. تحت این شرایط نمی‌توان انتظار داشت که سطح رفاه و مصرف به اندازه قبل بازگردد.

۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۱:۱۳

رشد پنج درصدی تولید تایر تا پایان بهمن‌ماه
بررسی آمارهای انجمن صنفی تایر ایران نشان می دهد که از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه، ۳۸ میلیون و ۴۷۵ هزار و ۶۹ حلقه تایر تولید شده که در مقایسه با ۱۱ ماهه پارسال رشد بیش از پنج درصدی یافته است.

۱۳۹۸/۱۲/۲۳ - ۱۳:۵۹

چنبره کرونا ویروس بر اقتصاد ایران
کسب و کارهایی که این روزها رونقی ندارند
ویروس کرونا این روزها علاوه بر اینکه خوش و بش ها و لذت دست دادن را از مردم گرفته است، گویا قصد چنبره زدن بر اقتصاد ایران را هم دارد و در تلاش برای برهم زدن معادلات اقتصادی است.

۱۳۹۸/۱۲/۱۴ - ۰۸:۴۰

انتظار افزایش فروش ۵۰ درصدی مصنوعات طلا
عضو هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی ایران گفت: در صورتی که قیمت‌ها افزایش نداشته باشند، انتظار افزایش ۴۰ تا ۵۰ درصدی فروش طلای ساخته شده را داریم.

۱۳۹۸/۱۲/۹ - ۱۳:۰۷

تامین مالی بنگاه‌های مولد با طرح گام
رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران با استقبال از اجرایی شدن طرح گام گفت: نکته مهم طرح گام آن است که دقیقا به هدف خورده و تامین مالی تولید و بنگاه‌های تولیدی را انجام می‌دهد.

۱۳۹۸/۱۲/۳ - ۰۸:۵۵

معاون اقتصادی استاندار مرکزی:
بیش از سه میلیارد و ۱۴ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان مرکزی تصویب شد 
فرخی گفت: بیش از سه میلیارد و ۱۴ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی تا كنون در این استان تصویب شد که نشانگر پویایی حوزه اقتصادی است.

۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۷:۱۰

معاون استاندار لرستان خبر داد؛
افتتاح ۳۷ پروژه اقتصادی در لرستان
عبداللهی، گفت: در ایام دهه مبارک فجر ۳۷ پروزه اقتصادی در لرستان افتتاح و به بهره برداری می رسد.

۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۱:۵۳

کارشناس امور راهبردی:
باید سطح تصدی گری دولت در برخی از امور غیر ضروری را کاهش دهیم
امینی با اشاره به اینکه باید سطح تصدی گری دولت در برخی از امور غیر ضروری را کاهش دهیم، گفت: این موضوع نیازمند واگذاری کار‌های اقتصادی به مردم است.

۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۰۸:۱۰

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با شبستان:
مهمترین اولویت نظام اسلامی نجات اقتصاد در آغاز دهه پنجم است
رضایی با بیان اینکه نجات اقتصادی مهمترین الویت نظام جمهوری اسلامی در آغاز دهه پنجم است،گفت:مهمترین پیام ما در آغاز دهه پنجم به کشورهای منطقه این است که آمریکا از منطقه غرب آسیا بیرون رود و کشورهای منطقه با همکاری یکدیگر،صلح و پیشرفت را رقم بزنند.

۱۳۹۸/۱۱/۱۳ - ۰۹:۴۱

استاندار هرمزگان:
شکوفایی استعدادهای استان‌های هرمزگان و یزد می‌تواند در توسعه کشور بسیار نقش‌آفرین باشد
دکتر همتی برگزاری شب فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی استان‌های هرمزگان و یزد را یک کار ابتکاری خوب و تاثیرگذار در توسعه همکاری‌ها میان دو استان دانست و گفت: شکوفایی استعدادهای این دو استان‌ می‌تواند در توسعه کشور بسیار نقش‌آفرین باشد.

۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۰۷:۴۶

شیبانی:
توصیه‌های FATF را در حد صلاح کشور اجرا کنیم
رییس کل اسبق بانک مرکزی و عضو شورای راهبردی روابط خارجی می‌گوید امکان الحاق به گروه ویژه اقدام مالی (FATF) وجود دارد و می‌توان در حد صلاح کشور توصیه‌های آن را اجرایی کرد.

۱۳۹۸/۱۱/۱ - ۱۴:۳۱

بازدهی ۱۲۳ درصدی بازار سهام از ابتدای امسال
بازار سهام از ابتدای امسال تاکنون با ۱۲۳رشد، بیشترین بازدهی را نصیب به سایر بازارها نصیب سرمایه‌گذاران خود کرده است.

۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۵:۵۰