خبرگزاری شبستان

جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸

الجمعة ٢٦ جمادى الثانية ١٤٤١

Friday, February 21, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه همایش نظریه انتظار قم
حجت الاسلام زینتی بیان کرد؛
گزارشی از کمیسیون تخصصی نظریه انتظار و تمدن سازی نوین اسلامی
استاد حوزه و دانشگاه در ارائه گزارشی از کمیسیون تخصصی نظریه انتظار و تمدن سازی نوین اسلامی گفت: تمدن سازی با حرکت و عمل پدید می‌ آید.

۱۳۹۸/۱۱/۴ - ۱۲:۴۸

عضو هیأت علمی دانشگاه معارف اسلامی تشریح کرد؛
گزارشی از کمیسیون جامعه منتظر؛ وظایف، شاخصه ها و کارکردها
سیاهپوش در ارائه گزارشی از کمیسیون جامعه منتظر؛ وظایف، شاخصه ها و کارکردها گفت: از جمله شاخصه های جامعه منتظر توحید، مبارزه با ظلم، ایثار، گذشت و خداباوری است.

۱۳۹۸/۱۱/۴ - ۱۲:۴۷

حجت الاسلام والمسلمین لک‌زایی:
معنای حقیقی انتظار، آمادگی برای حاکمیت تام اسلام است
معاون پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به برکات آموزه مهدویت و تبیین آن در نگاه رهبر معظم انقلاب گفت: معنای حقیقی انتظار، آمادگی برای حاکمیت تام اسلام است.

۱۳۹۸/۱۱/۳ - ۱۸:۲۸

حجت الاسلام آصف آگاهی تبیین کرد؛
حکم فقهی انتظار با تأکید بر دیدگاه امام خامنه ای
عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در تبیین حکم فقهی انتظار با تأکید بر دیدگاه امام خامنه ای گفت: طبق نظر ایشان انتظار قلبی یکی از واجبات شرعی بر هر مسلمانی است.

۱۳۹۸/۱۱/۳ - ۱۴:۰۷

حجت الاسلام رضوی مطرح کرد؛
بررسی حدیث «افضل اعمال انتظار فرج» از دیدگاه آیت الله العظمی خامنه ای
پژوهشگر اهل ترکیه جامعه المصطفی در بررسی حدیث «افضل اعمال انتظار فرج» از دیدگاه آیت الله العظمی خامنه ای گفت: این حدیث در طول قرون متمادی در بین اهل‎سنت و شیعه جزو احادیث مشهور بوده است.

۱۳۹۸/۱۱/۳ - ۱۲:۳۳

حجت الاسلام مظاهری سیف تبیین کرد؛
نظریه انتظار در چارچوب فلسفه های معنویت گرا
مدرس اخلاق و عرفان در تبیین نظریه انتظار در چارچوب فلسفه های معنویت گرا گفت: در اندیشه رهبری اهداف معنوی و زیربنای معنوی رابطه با منجی موعود و انتظار ظهور او اهمیت فراوانی دارد.

۱۳۹۸/۱۱/۳ - ۱۱:۵۳

عضو هیأت علمی جامعه المصطفی العالمیه:
مقدمه تحقق ظهور قرار گرفتن در مسیر صلاح است
حجت الاسلام میردامادی تأکید کرد: برای ظهور منجی فاعلیت فاعل تمام است ولی هنوز قابلیت قابل تکمیل نشده است، یعنی تا افراد جامعه در مسیر صلاح قرا نگیرند ظهور محقق نمی شود.

۱۳۹۸/۱۱/۳ - ۱۱:۲۷

آیت الله امامی کاشانی مطرح کرد؛
طرح اندیشه های مهدوی امید به آینده در کلام رهبر انقلاب/ اساس بحث مهدویت در موضوع انتظار است
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره طرح اندیشه های مهدوی امید به آینده، استقامت و توأم بودن سیاست با دین در کلام رهبر انقلاب گفت: اساس بحث مهدویت در موضوع انتظار است.

۱۳۹۸/۱۱/۳ - ۱۰:۱۷

حجت الاسلام والمسلمین لک‌زایی:
بیانیه گام دوم و سند پیشرفت در راستای مهدویت و نگاه به آینده هستی است
رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با اشاره به دلیل اهمیت بحث انتظار و مهدویت تأکید کرد که بیانیه گام دوم و سند پیشرفت در راستای مهدویت و نگاه به آینده هستی است.

۱۳۹۸/۱۱/۳ - ۰۹:۲۳

از دقایقی پیش در قم؛
همایش نظریه انتظار در اندیشه آیت الله العظمی خامنه ای آغاز شد
همایش «نظریه انتظار در اندیشه آیت الله العظمی خامنه ای» با حضور آیت الله امامی کاشانی از دقایقی پیش در قم آغاز شده و تا عصر امروز ادامه داد.

۱۳۹۸/۱۱/۳ - ۰۸:۲۸