خبرگزاری شبستان

جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹

الجمعة ١٨ ربيع الثاني ١٤٤٢

Friday, December 4, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مقاومت و تدوام انقلاب اسلامی
عیسی نیا:
انقلاب اسلامی پایه و هسته اصلی مقاومت در جهان است
پژوهشگر علوم سیاسی با بیان این که انقلاب اسلامی پایه و هسته اصلی مقاومت در جهان است گفت: مقاومت یک اندیشه و تفکر است و هرگز به اسلحه و کارهای فیزیکی خلاصه نمی‌شود.

۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۹:۰۶

حجت الاسلام سید باقری در کنایه ای به آمریکایی ها؛
آقای ترامپ! بازی شطرنج با یک حرکت تمام نمی‌شود
عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با تأکید بر این که آمریکایی ها در کشتن سردار سلیمانی اشتباه بزرگی مرتکب شده و فکر کردند که کار مقاومت تمام شده است، گفت: بازی شطرنج با یک حرکت تمام نمی‌شود.

۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۹:۰۶

اکبری خواستار شد؛
ضرورت کار رسانه ای قوی حول محور جبهه مقاومت
عضو هیأت علمی دانشگاه صدا و سیما با اشاره به تلاش گسترده جبهه استکبار از جمله آمریکا به همراهی عربستان بر موضوع جنگ رسانه بر ضرورت کار رسانه ای قوی حول محور جبهه مقاومت تأکید کرد.

۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۹:۰۵

حجت الاسلام رفیعی راد؛
مقاومت عصاره اندیشه مکتب اهل بیت(ع) است
استاد دانشگاه دفاع ملی مقاومت را عصاره اندیشه مکتب اهل بیت(ع) برشمرد و گفت: مقاومت یک برگ برنده ای است که کمک می‌ کند زمین مواجه با طاغوت را خودمان اضافه کنیم.

۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۹:۰۴

حجت الاسلام نصرتی:
جبهه مقاومت هرگز قائم به شخص نیست
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به خطای راهبردی و استراتژیک آمریکا در ترور سردار سپهبد قاسم سلیمانی تأکید کرد که جبهه مقاومت هرگز قائم به شخص نیست.

۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۹:۰۳

خالقی تبیین کرد؛
بطلان رهیافت عدول از گفتمان انقلاب و سازش با غرب
یک استاد دانشگاه در تبیین بطلان رهیافت عدول از گفتمان انقلاب و سازش با غرب گفت: عدول به معنای دست کشیدن کلی از اسلام و سازش نیز زانو زدن و نوکری غرب است، بنابراین تنها راه نجات، مقاومت است.

۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۹:۰۲

اکبری معلم:
سردار سلیمانی به دنبال ترویج فرهنگ استقلال طلبی، استکبار ستیزی و مقاومت بود
عضو هیأت علمی پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی با بیان این که سردار سلیمانی به دنبال ترویج فرهنگ استقلال طلبی، استکبار ستیزی و مقاومت بود، گفت: این یک فرصت برای انقلاب اسلامی محسوب می‌ شود.

۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۸:۵۶

حجت الاسلام والمسلمین لک زایی:
انسجام گرایی و سیاست سردار سلیمانی مثال زدنی بود
رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی بیان این که سپهبد سلیمانی یک نظامی صرف نبود، گفت: اخلاق، عاطفه، دانش، معرفت، انسجام گرایی و سیاست ایشان مثال زدنی بود.

۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۸:۵۵

شیرخانی:
سردار سلیمانی باور به توان مقاومت در برابر ابرقدرت ها را تثبیت کرد
رئیس انجمن مطالعات سیاسی حوزه علمیه قم با بیان این که سردار سلیمانی باور به توان مقاومت در برابر ابرقدرت ها را تثبیت کرد، گفت: شهید سلیمانی این اندیشه را جا انداخت که می‌ توان در برابر یک کشور نظامی قوی نیز مقاومت کرد و در برابر آنها ایستاد.

۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۸:۴۲

شیخ حسینی:
سردار سلیمانی الگوی یک کنش گر تمدنی است
پژوهشگر علوم سیاسی با بیان این که سردار سلیمانی الگوی یک کنش گر تمدنی است، گفت: سردار سلیمانی شخصیتی بود که مجموعه ای از خرده هویت های طرفدار انقلاب، ناقد انقلاب و مخالف نظام را حول محور خود جمع کرد.

۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۸:۴۲

فراتی تبیین کرد؛
نقش حاج قاسم سلیمانی در تشکیل ائتلاف فراملیتی مقاومت
عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با اشاره به نقش حاج قاسم سلیمانی در تشکیل ائتلاف فراملیتی مقاومت، گفت: هدف از این تشکل فراملی این بود که تلفات را سرشکن کنند.

۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۸:۴۱

استاد لک زایی:
شهادت طلبی و رئوف بودن دو ویژگی اصلی رهبران جامعه اسلامی است
دانشیار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با بیان این که شهادت طلبی و رئوف بودن دو ویژگی اصلی رهبران جامعه اسلامی است، گفت: این دو ویژگی در شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان ایشان نمود ویژه ای داشته است.

۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۸:۴۱

حجت الاسلام بابایی مطرح کرد؛
ضرورت تعریف انسان تراز تمدنی با الگو گیری از شخصیت سردار سلیمانی
عضو هیأت علمی پژوهشکده مطالعات تمدنی با اشاره به شخصیت تراز تمدنی حاج قاسم سلیمانی گفت: ما بر این اساس داریم تأمل و پژوهش می‌ کنیم تا در نهایت به انسان تراز تمدنی برسیم.

۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۸:۴۰

زهیری:
بازگشت به سلف صالح و مخالفت با استعمارگری ویژگی مشترک همه جریان های مقاومت است
پژوهشگر مسائل سیاسی بازگشت به سلف صالح و مخالفت با استعمارگری را ویژگی مشترک همه جریان های مقاومت دانست و تأکید کرد: این دو ویژگی ها همه این ها را در یک هویت قرار می‌ دهد.

۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۸:۳۶

حجت الاسلام شریعتی مطرح کرد؛
مقاومت از منظر قواعد حقوق بین الملل
پژوهشگر حقوق بین الملل در تبیین مقاومت از منظر قواعد حقوق بین الملل گفت: رفتاری که سردار سلیمانی و سپاه قدس در موضوعات حقوق بشر دوستانه از خود نشان دادند قابل توجه است.

۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۸:۳۵

حجت الاسلام میراحمدی تبیین کرد؛
نقش سردار سلیمانی در مقاومت و تداوم انقلاب اسلامی
رییس پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی با اشاره به نقش سردار سلیمانی در مقاومت و تداوم انقلاب اسلامی بر لزوم تکریم شخصیت علمی این سردار بزرگ تأکید کرد.

۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۸:۳۳