خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

الخميس ١٩ شعبان ١٤٤٠

Thursday, April 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه منابع آب زیرزمینی
شبستان خراسان جنوبی گزارش می دهد؛
ایجاد بزرگترین سازه آبخیزداری شرق کشور/ تحقق خواسته ۴۰ ساله مردم بین آباد
با ایجاد بزرگترین سازه آبخیزداری شرق کشور در روستاهای آرک و بین آباد خواسته ۴۰ ساله مردم منطقه تحقق یافت، چراکه ساکنان این منطقه به دلیل خشکسالی و کمبود آب در حال مهاجرت بودند که با اجرای این طرح امید مردم به زندگی افزایش یافت.

۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۴:۲۹

مجري طرح احيا و تعادل بخشي منابع آب زیرزمینی شركت آب منطقه‌ای هرمزگان عنوان کرد؛
برداشت‌های غیرمجاز عامل اصلي تخريب منابع آب زیرزمینی
مجري طرح احيا و تعادل بخشي منابع آب زیرزمینی شركت آب منطقه‌ای هرمزگان عنوان كرد: برداشت‌های غیرمجاز و بی‌رویه عاملان اصلي تخريب منابع آب زیرزمینی هستند.

۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۳:۴۵

شبستان گزارش می دهد؛
نفس منابع زیرزمینی به شماره افتاد/ خشکسالی در انتظار گلستان ایران
خشکسالی شدید آب و هوا در ۱۰ سال اخیر در استان گلستان سبب کاهش منابع آب های زیرزمینی و کم آبی در استان شده و مشکلات زیادی را برای مردم این استان ایجاد کرده است.

۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۱۱:۳۸

۱۱۴ میلیمتر برف و باران در همدان بارید
خبرگزاری شبستان: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان، از بارش ۱۱۴ میلمیتر برف و باران در استان همدان خبرداد و گفت: این درحالیست که با کاهش ۴۰ درصدی بارش ها نیز مواجه هستیم.

۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۱۶:۳۴

معاون رئیس جمهور:
ایران در رتبه های نخست افت منابع آب در دنیا/ ورود آموزش و پرورش برای حفظ محیط زیست
خبرگزاری شبستان: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: متأسفانه ما در افت منابع آب و سفرهای آب زیرزمینی تقریبا یکی از رتبه های اول دنیا را داریم.

۱۳۹۵/۵/۲۱ - ۱۵:۲۰

جایگاه ۲۸ گلستان در ایجاد ارزش افزوده بخش کشاورزی/ تنها ۶ درصد از توان آب زیرزمینی استان باقی مانده است
خبرگزاری شبستان: عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت: به رغم اینکه گلستان از قطب های کشاورزی در کشور به شمار می رود اما در ایجاد ارزش افزوده جایگاه بیست و هشتم را دارد.

۱۳۹۵/۴/۲۰ - ۰۸:۳۷

فرونشست دشت ورامین بدون بازگشت خواهد بود
خبرگزاری شبستان: سخنگوی سازمان زمین‌شناسی با اشاره به اجرای ۱۵ طرح وزارت نیرو برای کنترل فرونشست دشت ورامین، گفت: برای کنترل پدیده فرونشست زمین باید هزینه های بسیار زیادی انجام شود تا آبخوان ها را از مرگی که دچارش شده اند، نجات دهیم.

۱۳۹۵/۳/۱۶ - ۰۸:۲۱

هشدار دنیامالی نسبت به فرو نشست زمین به دلیل استفاده بی رویه از منابع
خبرگزاری شبستان: رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به استفاده بی رویه از چاه های تهران نسبت به فرونشست زمین در برخی مناطق تهران هشدار داد.

۱۳۹۳/۹/۱۱ - ۱۳:۱۲