خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

الاثنين ٢٢ جمادى الثانية ١٤٤١

Monday, February 17, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه شورای عالی قرآن
گزارش تکمیلی؛
دوازدهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن به کار خود پایان داد
خبرگزاری شبستان:دوازدهمین نشست تخصصی استادان، قاریان، حافظان، مبتهلان و گروه‌های مدیحه‌سرایی ممتاز کشور در مجتمع امام خمینی به کار خود پایان داد.

۱۳۹۵/۲/۱۱ - ۱۰:۱۳

قائم مقام شورای عالی قرآن
رشد بی‌نظیر حفظ قرآن در ایران، دستاوردِ مهم مسابقات بین‌المللی است
خبرگزاری شبستان: قائم مقام شورای عالی قرآن با تأکید بر اینکه همه دستگاه‌ها باید سازمان اوقاف را برای برگزاری مسابقات بین‌المللی یاری کنند، گفت: رشد بی‌نظیر قرائت و حفظ قرآن کریم در کشور از خروجی های مسابقات بین‌المللی قرآن است.

۱۳۹۵/۲/۱ - ۱۴:۳۵

برگزاری دوازدهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن ۸ تا ۱۰ اردیبهشت ۹۵
خبرگزاری شبستان: دوازدهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن ۸ تا ۱۰ اردیبهشت سال آینده با حضور استادان، قاریان، حافظان، مبتهلان و گروه های مدیحه سرایی ممتاز از سراسر کشور با موضوع "تواشیح و ابتهال ـ بایدها و نبایدها"، برگزار می شود.

۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۶:۱۸

برگزار می شود
دوازدهمین نشست تخصصی قاریان، حافظان، مبتهلان و گروه های مدیحه سرایی
خبرگزاری شبستان: دوازدهمین نشست تخصصی استادان، قاریان، حافظان، مبتهلان و گروه های مدیحه سرایی ممتاز کشور اردیبهشت ماه ۹۵ برگزار می شود،

۱۳۹۴/۱۲/۵ - ۱۱:۳۶

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف:
دوره انتخابی قاریان و حافظان ممتاز برای شرکت در  مسابقات بین المللی قرآن برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت : دوره آموزش و انتخاب قاریان و حافظان ممتاز برای  اعزام به مسابقات بین‌المللی قرآن کریم  از ۱۴ تا ۱۶ بهمن ماه در مرکز امور قرآنی این سازمان  برگزار می شود.

۱۳۹۴/۱۱/۱۲ - ۱۲:۳۵

از ابتدا تا کنون 
۱۲۴ نفر موفق به کسب مدرک طرح ارزیابی قاریان و حافظان شدند
خبرگزاری شبستان: دبیر اجرایی طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی قاریان گفت: ۶۹ نفر از پذیرفته شدگان این طرح مدرس قرآن کریم و ۵۵ نفر از میان قاریان هستند. همچنین ۸۹ نفر از این تعداد از میان برادران و ۳۵ نفر از میان بانوان هستند.

۱۳۹۴/۹/۳۰ - ۱۵:۴۱

پیام تسلیت شورای عالی قرآن به مناسبت درگذشت استاد ابوالفضل علامی
خبرگزاری شبستان: استاد علامی که در تدیّن، تخلّق، اخلاص، ولایت مداری، اهلیّت در تحقیق و پژوهش قرآنی، آموزش و داوری مسابقات ملی و بین المللی قرآن، در جامعه قرآنی زبان زد بودند،نقش موثری در فعالیت های آموزشی و تحقیقی شورای عالی قرآن داشته اند.

۱۳۹۴/۹/۱۷ - ۱۲:۲۵

 چهارمین دوره طرح ارزیابی قاریان و مدرّسان به ایستگاه آخر رسید
خبرگزاری شبستان: چهارمین دوره طرح ارزیابی قاریان و مدرسان، طی یک سال اخیر با پشت سرگذاشتن سه مرحله آزمون ورودی، آزمون تلاوت و مصاحبه و آزمون نظری به ایستگاه پایانی رسید.

۱۳۹۴/۹/۳ - ۰۹:۲۷

معاون امور فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری :
رفتار و برخورد قرآنیان در حج بهترین نماد برای ملت ایران است
خبرگزاری شبستان: ​معاون امور فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری با بیان اینکه مسلمانان حاضر در اجتماع بزرگ حج تمتع به جهت القائات بدبینانه رسانه ها نگاه های صحیحی به ایران ندارند ، گفت : رفتار و برخورد قرآنیان در حج می تواند بهترین نماد برای ملت ایران باشد.

۱۳۹۴/۵/۱۲ - ۰۸:۵۹

قائم مقام شواری عالی قرآن:
رعایت ظواهر اسلامی برای قاریان اعزامی به تمتع الزامی است
​قائم مقام شواری عالی قرآن گفت : رعایت ظواهر اسلامی برای قاریان الزامی است زیرا یک قاری از جهات مختلف برای مردم کشور الگو است و ظاهر فرد در گام اول در دید و منظر جامعه قرار دارد.

۱۳۹۴/۵/۱۰ - ۱۵:۳۶

​رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن : 
۲۰ نفر از جامعه قرآنی کشور عازم حج تمتع می شوند / ۱۳ نفر حج اولی هستند
خبرگزاری شبستان: رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن با اشاره به اینکه ۲۰ نفر از جامعه قرآنی کشور عازم حج تمتع می شوند ، گفت : نخستین بخش این کاروان قرآنی روز ششم شهریورماه عازم مدینه هستند.

۱۳۹۴/۵/۱۰ - ۱۵:۲۲

پرونده یازدهمین نشست تخصصی اساتید، قاریان و حافظان بسته شد
خبرگزاری شبستان: یازدهمین نشست تخصصی اساتید، قاریان و حافظان ممتاز قرآن کریم که از چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۴ آغاز شده بود، عصر روز گذشته ۱۸ اردیبهشت ماه پایان یافت.

۱۳۹۴/۲/۱۹ - ۱۲:۱۱

اختصاصی شبستان:
فردا از طراحی اولیه لباس قاریان رونمایی می شود
خبرگزاری شبستان: قائم مقام شورای عالی قرآن از رونمایی طراحی اولیه لباس قاریان همزمان با نشست تخصصی قاریان و حافظان ممتاز کشور خبر داد.

۱۳۹۴/۲/۱۵ - ۱۴:۱۳

یازدهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن نیمه اردیبهشت برگزار می‌شود
خبرگزاری شبستان: رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن از برگزاری یازدهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن در نیمه اردیبهشت ماه امسال خبر داد.

۱۳۹۴/۲/۸ - ۱۲:۴۹

به همت شورای عالی قرآن:
برگزاری کرسی تلاوت قرآن در یزد/قرائت پورزرگری و فردی
خبرگزاری شبستان: کرسی اذانگاهی تلاوت شورای عالی قرآن، این هفته نیز با حضور یکی از قاریان ممتاز و برجسته جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

۱۳۹۴/۱/۲۹ - ۱۳:۲۵

 تا ۳۰ فروردین ماه
تمدید مهلت ارسال مقالات یازدهمین نشست تخصصی قاریان و حافظان 
خبرگزاری شبستان: مهلت ارسال مقالات به یازدهمین نشست تخصصی اساتید، قاریان و حافظان ممتاز قرآن که تا ۳۰ فروردین ۹۴ تمدید شد.

۱۳۹۴/۱/۱۶ - ۱۲:۲۵

دریافت نظرات مردمی در مورد اثرگذاری فعالیت‌های شورای عالی قرآن
خبرگزاری شبستان: شورای عالی قرآن در نظر دارد تا در ایام نوروز ۹۴ طی برگزاری یک نظرسنجی، میزان اثرگذاری برخی از فعالیت‌های این شورا را در سال ۹۳ ارزیابی کند.

۱۳۹۴/۱/۵ - ۱۲:۴۲

دبیر اجرایی هشتمین دوره ارزیابی قاریان و حافظان ممتاز کشور تاکید کرد:
قاریان و حافظان به خاطر مسایل جزیی جایگاه معنوی خود را به باد ندهند
خبرگزاری شبستان: سرابی گفت: شما اهالی قرآن در تمدن اسلامی ایران نقش آفرین هستند و نباید به خاطر مسایل ناچیز جایگاه معنوی خود را از دست دهید.

۱۳۹۳/۱۲/۲۰ - ۱۱:۳۰

رییس شورای عالی قرآن در دوره آموزشی تخصصی قاریان؛
لزوم پخش تلاوت های ممتاز از رسانه ملی
خبرگزاری شبستان: مقدم گفت: شورای عالی قرآن وظیفه خود را در مراقبت از پخش تلاوت‌های ممتاز در صدا و سیما با قوت بیشتری ادامه خواهد داد.

۱۳۹۳/۱۱/۶ - ۱۳:۱۵

سید علی سرابی
80 درصد فعالیت های شورای عالی قرآن پایش شد
خبرگزاری شبستان: قائم مقام شورای عالی قرآن گفت: در جلسه روز دوشنبه، هیأت پایش فعالیت های معاونت های مختلف شورای عالی قرآن مورد بررسی و پایش قرار داد.

۱۳۹۳/۷/۹ - ۰۹:۳۱