خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷

الأربعاء ٦ صفر ١٤٤٠

Wednesday, October 17, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه قانون اساسی
«دی میستورا» در انتظار سفر به دمشق
«استفان دی میستورا» برای بررسی تشکیل کمیته قانون اساسی به دمشق سفر می کند.

۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۴:۱۸

پاسخ به هشت ادعا درباره شورای نگهبان
یک حقوقدان و استاد دانشگاه در یادداشتی به صحبت‌های سعید حجاریان مبنی بر نظارت استصوابی پاسخ داد.

۱۳۹۷/۷/۹ - ۲۰:۱۴

تصویب لایحه CFT توسط مجلس، ناقض اصول ۳ و ۱۵۴ قانون اساسی است
نماینده ولی فقیه در استان البرز در خطبه های نماز عبادی سیاسی نماز جمعه گفت: تصویب لایحه CFT توسط مجلس، ناقض اصول ۳ و ۱۵۴ قانون اساسی است.

۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۰۸:۵۳

واکنش کدخدایی به درخواست برخی نمایندگان مجلس برای تغییر قانون اساسی
سخنگوی شورای نگهبان نسبت به درخواست برخی نمایندگان مجلس برای تغییر قانون اساسی واکنش نشان داد و نوشت: اصل در حقوق اساسی، ثبات قانون اساسی است.

۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۱۴:۰۷

مسئول دفتر نظارت و بازرسی برانتخابات لرستان:
ساماندهی ۱۲ هزار ناظر در دفاتر نظارت شواری نگهبان استان لرستان
مسئول دفتر نظارت و بازرسی برانتخابات لرستان، با بیان اینکه شورای نگهبان در سرنوشت نظام اسلامی نقش مهمی دارد، گفت: در دفاتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان لرستان ۱۲ هزار ناظر ساماندهی شده است.

۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۳:۴۳

شرط تصدی گیری بر نظام الهی در قانون اساسی داشتن اجتهاد مطلق است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه زاهدان تقلید از مجتهد مرده را غلط دانست و گفت: شرط تصدی گیری بر نظام الهی در قانون اساسی داشتن اجتهاد مطلق است.

۱۳۹۷/۴/۲ - ۰۹:۴۴

حجت الاسلام صادقی در گفتگو با شبستان:
در مورد ترويج بي حجابي در خيابان انقلاب بايد روشنگري شود/ در همه جاي دنيا پوشش براساس قانون رعايت مي شود
خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگي قوه قضاييه با اشاره به اینکه در مورد ترويج بي حجابي در خيابان انقلاب بايد روشنگري شود تا جامعه بداند كه ما قانون داريم، تاکید کرد: با قانون هم نمي توان به اينگونه مقابله كرد و اين روش مقابله با قانون غلط است.

۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۰۹:۲۳

شکوری‌راد در نشست انقلاب اسلامی:
با رادیکال کردن، اصلاح طلبی دستاوردی نخواهد داشت/مشکل ما با قانون اساسی نیست
خبرگزاری شبستان: دبیرکل حزب اتحاد ملت گفت: با رادیکال کردن، اصلاح طلبی دستاوردی نخواهد داشت، بنابراین اصلاح طلبی را به عنوان راهکار اصلاح طلبی در پیش گرفته‌ایم، امروز بیشترین اجماع در اصلاح طلبی امکان پذیر است و بیشترین شمول را می‌تواند داشته باشد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۲۱:۰۷

هنرپیشه هندی: «قرآن» بر قانون اساسی هند ارجحیت دارد
خبرگزاری شبستان:هنپیشه مسلمان هندی اعلام کرد که قرآن بالاتر از قانون اساسی هند است و به همین دلیل انتخاب او قرآن است.

۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۱۰:۴۶

واکنش به جنجال حجاب در نیجریه/دانشکده حقوق بالاتر از قانون اساسی نیست
خبرگزاری شبستان:سلطان سوکوتو در واکنش به جنجال اخیر درباره حجاب در نیجریه گفت که حجاب در قانون اساسی آزاد است و دانشکده حقوق نمی تواند فراتر از قانون عمل کند.

۱۳۹۶/۹/۲۷ - ۱۱:۴۷

رحمانی‌فضلی در پیامی به مناسبت روز قانون اساسی:
قانون اساسی محور وحدت و انسجام ملی جامعه است
خبرگزاری شبستان: وزیر کشور در پیامی تصریح کرد: قانون اساسی محور وحدت و انسجام ملی جامعه و فرصتی کم نظیر برای دستیابی به عدالت و برابری در مسیر توسعه و تحول کشور است.

۱۳۹۶/۹/۱۲ - ۱۱:۲۰

شورای شهر تجلی مشارکت مردم در تصمیمات حوزه عمومی جامعه است
خبرگزاری شبستان:رییس شورای پنجم تهران، ری و تجریش با اشاره به اختصاص ۱۰۰ تا ۱۰۶ قانون اساسی به شوراها اظهار داشت: شورای شهر تجلی مشارکت مردم در تصمیمات حوزه عمومی جامعه است

۱۳۹۶/۶/۱ - ۱۰:۵۲

۸۰ درصد مردم روخوانی ساده قرآن را یاد نگرفته اند/فرهنگ قرآنی باید از مدیران آغاز شود
خبرگزاری شبستان: فعال فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۸۰ درصد مردم روخوانی ساده قرآن را هنوز به درستی یاد نگرفته اند، گفت: اهتمام نسبت به فرهنگ قرآنی باید از مدیران آغاز شود.

۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۰۸:۰۴

رئوفیان در گفتگو با شبستان:
مساجد باید در ارتقای بینش سیاسی مردم نقش‌آفرینی کنند
خبرگزاری شبستان: دبیر کل حزب ایران زمین با اشاره به اینکه نگاه و رویکرد حزبی برای مساجد آفت است و این نگاه اجحاف در حق مساجد است، تاکید کرد: مساجد باید در ارتقای بینش سیاسی مردم نقش‌آفرینی کنند.

۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۰۷:۱۸

پاسداری از محتوای اسلامی نظام مهم ترین وظیفه شورای نگهبان است
خبرگزاری شبستان: سرپرست نظارت و بازرسی انتخابات استان لرستان، گفت: شورای نگهبان وظیفه صیانت از محتوای اسلامی نظام از نظر کمی و کیفی را به عهده دارد.

۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۱۵:۴۵

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی:
قوانین حوزه سرمایه گذاری و صنعت باید به روز و روان سازی شود
خبرگزاری شبستان: نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل نبود قانون شفاف و روان بسیاری احساس خطر می کنند بخواهند سرمایه گذاری کنند بنابراین مجلس باید کل ساختار قوانین صنعت، سرمایه گذاری و بانکداری را به روز کند.

۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۱۴:۴۲

امام جمعه بروجرد:
تقویت فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر بسترنهادینه سازی ارزش ها است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه بروجرد با تاکید برضرورت تقویت فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه، افزود: امر به معروف و نهی از منکر بستر نهادینه سازی فرهنگ های غنی چون حجاب و عفاف است.

۱۳۹۶/۴/۱۷ - ۱۳:۱۲

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران:
ایران در رتبه ۲۳ جهانی در استانداردسازی قرار گرفت
خبرگزاری شبستان: رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: ایران براساس گزارش سازمان بین المللی استاندارد سازی در سال ۲۰۱۶ رتبه ۲۳ در بین ۱۶۳ کشور کسب کرده است.

۱۳۹۶/۲/۱۷ - ۱۰:۱۰

کسی حق تعیین تکلیف برای شورای خبرگان رهبری را ندارد/ معترضین باید از مسیر قانون اقدام کنند
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در خطبه نماز جمعه امروز (۱ اردیبهشت) با تاکید بر اهمیت جایگاه خبرگان رهبری گفت: وظائف شورای نگهبان طبق قانون اساسی، روشن و آشکار است، لذا کسی حق تعیین تکلیف برای این شورا را ندارد.

۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۸:۴۱

دادستان عمومی و انقلاب بیرجند:
مخالف هنجارشکنی هستیم/ اعتراضات زیادی در حوزه عفاف و حجاب وجود دارد
خبرگزاری شبستان: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با اشاره به اینکه دادستانی مکلف است از ارزش های اسلامی و دینی به عنوان خطوط قرمز نظام جمهوری اسلامی با قاطعیت حمایت کند، گفت: مخالف ارتکاب فعل حرام و هنجارشکنی عرفی و عدم رعایت موازین اسلامی هستیم.

۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۳:۲۴