خبرگزاری شبستان

شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

السبت ٧ رجب ١٤٣٩

Saturday, March 24, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه امام زمان(عج)
آیه های مهدوی؛
خدا در دل دشمنان حضرت حجت(عج) ترس می اندازد
خبرگزاری شبستان: گاهی امداد غیبی به این است که در دل دشمنان ترس بیفتد. شاه، امام خمینی(ره) را زندان کرده بود اما باز هم از ایشان می ترسید. شاید معنای «المومن کالجبل» این باشد که حتی اگر دشمنان بر سر مومن پا بگذارند، باز هم از او می ترسند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۰۹:۱۴

دعای حضرت بقیه الله(عج) برای شفاء از بیماری ها
خبرگزاری شبستان: شیخ بزرگوار جناب کفعمی در کتاب «بلدالامین» از حضرت مهدی صلوات الله علیه روایت می کند: کسی که این دعا را با تربت امام حسین(ع) در ظرف نو بنویسد و آن را بشوید و بنوشد، از بیماریش رهایی می یابد.

۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۱:۳۴

چه دلایل عقلی بر زنده بودن امام زمان(عج) وجود دارد؟
خبرگزاری شبستان: .بسیاری از دانشمندان نامدار اهل سنت پذیرفته و در کتاب هایشان متذکر شده اند که: مهدی موعود فرزند امام حسن عسکری(ع) است و در سامراء در سال ۲۵۵ هجری متولد شده است و در پس پرده غیبت زندگی می کند و روزی به امر خداوند ظهور خواهد کرد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۳:۲۸

گفتگو با مسئول کارگاه‌های آموزشی مرکز قرآن و حدیث حوزه‌های علمیه
امام زمان (عج) درباره سه مانع بهاری شدن قلب انسان چه گفت؟
خبرگزاری شبستان:علی بن مهزیار ۲۰سفر پیاده به حج رفت تا وجود نازنین امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را زیارت کند. بالاخره رسید خدمت حضرت. حضرت مهدی به ایشان فرمودند چرا دیر آمدی...

۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ۱۴:۵۵

تکالیف بندگان نسبت به حضرت صاحب الزمان(عج)؛
راه دینداری به سبک پیامبر(ص) و اهل بیت(ع)
خبرگزاری شبستان: امام باقر(ع) در پاسخ به سوال در مورد دین داری که پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) داشتند، فرمودند: «گواهی دادن به اینکه هیچ معبودی جز خدا نیست و محمد(ص) رسول اوست و اقرار به ‌آنچه از نزد خدا آورده و ولایت ولی ما و .... انتظار قائم ما.»

۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۰۹:۵۳

کارشناس مهدوی در گفت وگو با شبستان:
وعده های قرآن درباره دولت موعود/مستضعفان واقعی چه کسانی اند و چطور به حق شان می رسند؟
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: نصرت و پیروزی غایی مظلومان جهان در سایه انوار قدسی حضرت بقیه الله(عج) بر زمین وعده حقی است که، نهایتاً به لطف الهی، محقق خواهد شد.

۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۰۹:۴۷

شباهت های امام مهدی(عج) به مادر سادات؛
از زهد و ساده زیستی تا مبارزه با بدعت ها در تاسی امام عصر(عج) به حضرت زهرا(س)
خبرگزاری شبستان: امام مهدی (علیه السلام) می‌فرمایند: اگر چه ما در مکان دور دستی زندگی می‌کنیم، مکانی که از خانه ‌های ستمگران به دور است، به جهت مصلحتی که خداوند برای ما و شیعیان ما دیده در این دوری، امّا ما از خبرهای شما آگاه هستیم.

۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۰۹:۱۷

انتظار یعنی داشتن احساس مسئولیت
خبرگزاری شبستان: مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان اعلام کرد: معنای دقیق انتظار، احساس مسئولیت داشتن در برابر خود و جامعه است.

۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۰:۵۸

حدیث انتظار...
وضعیت شیعیان پس از ظهور حضرت صاحب الزمان(عج)
خبرگزاری شبستان: امام سجاد علیه السلام در حدیثی شریف از وضعیت ویژه شیعیان در دولت جهانی حضرت حجت(عج) سخن گفته اند که نویدبخش آینده ای روشن است.

۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۵:۵۶

نقش پیامبران در حکومت جهانی امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: ظاهراً پیامبران کم کم رجعت می کنند، مثلا گروهی با امام زمان(ع)، گروهی دیگر با امام حسین(ع) و همچنین گروه دیگری با امام علی(ع) رجعت می کنند. در روایات از چند پیامبر نام برده شده است که رجعت خواهند کرد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۰:۵۳

تکالیف بندگان نسبت به حضرت صاحب الزمان(عج)؛
چرا امام عصر(عج) را «قائم» و منتظَر» می خوانند؟
خبرگزاری شبستان: ... عرضه داشتم: ای فرزند رسول خدا(ص) امام بعد از حسن کیست؟، پس آن حضرت(ع) به شدت گریست، آنگاه فرمود: «البته بعد از حسن پسرش آنکه قائم به حق مورد انتظار است، می باشد».

۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - ۱۰:۰۲

وجوه اشتراک دو خاتم
خبرگزاری شبستان: هدف از قیام حضرت مهدی عّجّل اللَّهُ تعالي فّرجه الشِریف نیز برپایی عدالت است چنان که هدف از رسالت پیامبر اعظم صَلَّی اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِه وَ سَلَّم اجرای عدالت و مساوات بوده است.

۱۳۹۶/۱۱/۱۶ - ۱۳:۰۹

کارشناسان در گفت وگو با شبستان:
تعبیر زیبای امام زمان(عج) درباره مادرشان!/حضرت زهرا(س) تجلی هشت مقام منتظران اند
خبرگزاری شبستان: حضرت مهدی(عج) که خود حجت خدا هستند و در مقام انسان کامل قرار دارند حضرت زهرا(س) را اسوه حسنه معرفی کرده اند. حضرت صدیقه(س) تجلی ۸ مقامی هستند که منتظران هر صبح در دعای عهد، طلب می کنند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۴:۴۵

جوانان مهمترین نقش را در ظهور امام زمان دارند
خبرگزاری شبستان: مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان اظهار کرد: جوانان مهمترین نقش را در زمان ظهور و یاری امام زمان( عجل الله تعالی فرجه شریف) دارند.

۱۳۹۶/۱۱/۷ - ۲۲:۲۷

حدیث انتظار...
توصیه بقیه الله(عج) به راه گم کرده‌ها
خبرگزاری شبستان: سید رشتی در راه حج است که از کاروان عقب می‌ماند و راه را گم می‌کند، در این موقع به محضر امام زمان(عج) مشرف می‌شود و امام(عج) توصیه هایی به وی می کنند.

۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۰۹:۵۲

آیه های مهدوی...
توصیه امام صادق(ع) برای پیوستن به یاران امام عصر(عج)
خبرگزاری شبستان: هر کس که بودن در شمار یاران قائم(عج) شادمانش می سازد، باید در انتظار باشد و با حال انتظار به پرهیزگاری و خُلق نیکو رفتار کند. پس اگر اجلش برسد ... بهره او همچون بهره کسی است که آن حضرت(ع) را دریافته باشد، پس بکوشید و منتظر باشید.

۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۱۰:۴۴

گفتمان مهدوی، صبحگاه آفرینش تا امروز(۳)
باور نداریم بدون معرفتِ امام، مرده ایم!/برخوردمان با امام زمان(عج) مناسبتی است
خبرگزاری شبستان: هنوز جامعه قبول نکرده بدون معرفت امام بودن یعنی قرین به مرگ جاهلی زیستن. وقتی هم از امام(عج) یاد می کنند برخورد مناسبتی است، پس گام اول معرفی و مانوس کردن است و گام دوم شناسایی همه آنچه به عنوان آخرالزمان یاد می کنند.

۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۸:۳۱

استاد حوزه علمیه:
حوزه‌های علمیه به این فکر کنند که چرا برخی به امام اشکال رسمی وارد می‌کنند
خبرگزاری شبستان:حجت الاسلات کفیل گفت: اینکه امروز برخی نقد به امام را وارد دانستند باید حوزه‌های علمیه را به این فکر ببرد که چقدر در مباحث کلامی کم کار کردیم که ثمره حوزه این شده است که اشکال رسمی به امام صورت بگیرد.

۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۰۹:۰۱

استاد حوزه علمیه:
حل مشکلات دنیا در گرو شناخت امام زمان است
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه گفت: اگر می‌خواهید تمام مشکلات شما در دنیا حل شود باید امام زمان(عج) را همه مردم دنیا بشناسند.

۱۳۹۶/۱۰/۲۹ - ۲۳:۰۱

وجه اشتراک امام زمان(عج) با پیامبر(ص) در امنیت بخشی و خاتمیت
خبرگزاری شبستان: آگاه باشید خاتم امامان ما قائم مهدی است؛ بدانید که او برگزیده و مختار خداوند متعال است. آگاه باشید که او وارث [علم] همه علما و محیط بر تمام علوم است.

۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۰۹:۲۶