خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸

الجمعة ١٦ ذو القعدة ١٤٤٠

Friday, July 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه نشانه های ظهور
مدیرکل اوقاف گیلان؛
ثبات قدم در دوره آخرالزمان سخت است
علیزاده گفت: از اجری که برای ثبات قدم در ولایت اهل بیت در زمان غیبت تعیین شده مشخص می‌شود ثبات قدم در دین در آخرالزمان بسیار سخت است.

۱۳۹۸/۲/۷ - ۰۸:۲۹

اینفوگرافی/ نشانه هایی از دولت موعود
دورنمایی از جامعه اسلامی پس از ظهور امام زمان عجّل‌الله‌فرجه‌الشریف را در اینفوگرافی شبستان ببینید.

۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۵:۴۳

در کرسی ترویجی و نظریه پردازی مطرح شد؛
واکاوی روند رو به افزایش روایات نشانه های ظهور در سیر تدوین منابع روایی
خبرگزاری شبستان: ما معتقد هستیم که زمینه برای تحریف و جعل روایت در گستره نشانه های ظهور، بسیار وجود داشته است و کسانی همواره بوده اند که، روایاتی را جعل می نمودند و استناد آن روایات را نیز، به اشخاص و یا اتفاقاتی نسبت می دادند.

۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۱۰:۲۰

بررسی افزایش روایات نشانه های ظهور
خبرگزاری شبستان: روند رو به افزایش روایاتِ نشانه های ظهور در نشستی تخصصی به میزبانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی بررسی می شود.

۱۳۹۶/۷/۱۶ - ۱۳:۵۳

کارشناس فِرَق و مذاهب اسلامی در گفت وگو با شبستان(۲):
سوءاستفاده های داعش از روایات و نشانه های آخرالزمانی
خبرگزاری شبستان: داعش هیچ ارتباطی با جریان های صحیح دینی ندارد بلکه دارای دو جنبه سیاسی و اعتقادی است؛ آنها با جعل و تحریف روایات در بُعد اعتقادی و حمایت استکبار جهانی در بُعد سیاسی، گروه های تندرو را جمع کرده و می کوشند اهداف شوم شان را پیش ببرند.

۱۳۹۶/۶/۲۱ - ۱۰:۱۶

نگاهی به کتاب «نشانه‌های ظهور او»؛
آیا امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) زمان ظهور را می‌دانند؟!
خبرگزاری شبستان: کتاب «نشانه‌های ظهور او» اثر محمد خادمی شیرازی یکی از آن آثاری است که بر اساس مستندات به تبیین نشانه‌های ظهور حضرت ولی‌عصر(عجل الله تعالی فرجه) پرداخته است.

۱۳۹۶/۶/۵ - ۱۰:۱۴

شش نشانه منتهی به ظهور
خبرگزاری شبستان: انبوهی از رخداد‌ها و حوادث روی می‌دهد و دل‌ها و عقل‌ها را متوجه یک منجی بزرگ و الهی می‌کند. از جمله این حوادث و رویداد‌ها، شش مساله و مشکل جدی بروز می‌کند که نتیجه و پیامد آن‌ها ظهور و قیام جهانی مهدوی است.

۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱۲:۴۶

نشانه هاي ظهور او منتشر شد
خبرگزاری شبستان: انتشارات جمكران كتاب نشانه هاي ظهور او را چاپ و روانه بازار كرد.

۱۳۹۶/۲/۱۸ - ۱۶:۱۹

حدیث انتظار...
سخنان منادی آسمانی هنگام ظهور
خبرگزاری شبستان: پیامبر اکرم(ص) در حدیثی می فرمایند: «آن گاه كه وقت خروج قائم مى‏‌شود، منادى‏‌اى از آسمان ندا مى‌‏دهد: ....

۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۰۹:۱۶

چرایی عدم تحقق ظهور امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: ​با این همه تحولات بزرگ در دنیا و پیشگویی ها و بشارت ها مبنی بر نزدیک بودن ظهور ، چرا ظهور رخ نمی دهد؟

۱۳۹۵/۱۱/۱۴ - ۱۰:۲۷

جایگاه نفس زکیه در علائم ظهور
خبرگزاری شبستان: به نظر برخى، انتساب به سادات حسنى، از ويژگى هايى است كه براى نفْس زكيّه نيز برشمرده شده است. از اين رو، نفْس زكيّه همان سيّد حسنى است؛ ولى شهرت نفْس زكيّه و روايات متعدّدى كه درباره او رسيده است، علامت بودن او را اثبات مى كند.

۱۳۹۵/۱۱/۹ - ۰۹:۴۹

ارتباط طوفان‌ها و حوادث کنونی جهان با ظهور صاحب الزمان(عج)!
خبرگزاری شبستان: طوفان‌ها و حوادثی که در جهان رخ می‌دهد، مصداقی از حوادث عمومی و بلایای طبیعی پیش از ظهور است که ممکن است، با فاصله زیادی از زمان ظهور رخ بدهد.

۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۰۹:۴۷

نشانه‌های مادی و معنوی ظهور کدام‌اند؟
خبرگزاری شبستان: با وجود آنکه بیش‌تر نشانه‌ها، با اخلاق و معنویت انسان‌ها ارتباط دارد، اما نشانه‌های ظهور را می توان به نشانه‌های معنوی و مادی می‌توان تقسیم کرد.

۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۰۹:۵۰

نشانه های ظهور چه کارکردی دارند؟
خبرگزاری شبستان: علایم و نشانه های ظهور، آینده نگری و دوراندیشی در جامعه منتظر ایجاد می کند و بر آگاهی آنان از تحولات جهانی می افزاید.

۱۳۹۵/۱۱/۲ - ۰۹:۳۵

وضعیت اقتصاد در عصر ظهور
خبرگزاری شبستان: پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: «در روزگار ناامیدی و پیدایش فتنه ها، شخصی به نام مهدی(عج) ظهور می کند که بخشش های او بر مردم گوارا خواهد بود.»

۱۳۹۵/۹/۶ - ۱۵:۵۰

آینده پژوهی و تحلیل نشانه های ظهور(۶)
شیوه برخورد با نشانه های احتمالی ظهور
خبرگزاری شبستان: منتظران مجاهد باید در آماده باش دائمی باشند و ضمن عمل به تکالیف و وظایف عادی و روزمره فردی و اجتماعی به بهترین وجه، خود و جامعه را برای آن واقعه بزرگ آماده و مجهز کنند.

۱۳۹۵/۷/۲۷ - ۱۵:۱۷

آینده پژوهی و تحلیل نشانه های ظهور(۶)
ضرورت های آینده نگری و رصد تحولات در آخرالزمان
خبرگزاری شبستان: دیده بانی و رصد تحولات مختلف و به ویژه ضرورت کندوکاو آینده، برای ارائه تصویری از رخدادهای آینده امری غیر قابل اجتناب است.

۱۳۹۵/۷/۲۶ - ۱۲:۵۹

آینده پژوهی و تحلیل نشانه های ظهور(۴)
آینده عربستان بعد از مرگ ملک عبدالله
خبرگزاری شبستان: عربستان بعد از عبدالله کشوری خواهد بود که به شدت ضعیف شده، این مساله از دید تیزبین هیچ یک از کارشناسان منطقه ای و جهانی مخفی نمانده و همه آنها منتظر تحولات بزرگی هستند که کشور سعودی را به لبه پرتگاه نزدیک کند.

۱۳۹۵/۷/۲۴ - ۱۱:۳۳

مهدویت و آینده های دوگانه(۱۳)
جهالت مردم هنگام ظهور از صدر اسلام بیشتر است
خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) فرمودند: «قائم ما زماني كه قيام كند، با جهل و ناداني مردم روبه ‌رو مي‌شود. جهل و ناداني بسيار شديدتر و سخت‌‌تر از جهالت زمان پيامبر(ص).»

۱۳۹۵/۷/۵ - ۱۶:۰۷

نسبت تاثیر شرایط و علائم بر امر فرج//۲
پر شدن زمین از ظلم و جور مانع تلاش صالحان برای اقامه عدالت نیست
خبرگزاری شبستان:استاد شهید مطهری می گوید: در روایت آمده که زمین پر از ظلم و جور شود نه آنکه پر از ظالم شود زیرا ظلم و جور صفت دستگاه، حاکمیت و نظام است اما ظالم صفت انسان است و این دو با هم تفاوت دارند.

۱۳۹۵/۶/۱۱ - ۱۰:۲۰