خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

الأحد ٨ شوّال ١٤٤١

Sunday, May 31, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه عرفان های نوظهور
ناگفته‌های ادیان در مورد شیطان‌پرستی
نمادهایی که توسط شیطان‌گرایان مصادره و تبلیغ شده است
حجت‌الاسلام عرب با بیان اینکه شیطان‌پرستان بسیاری از نمادها را مصادره و به نام خود مطرح کرده‌اند، گفت: یکی از کارکردهای شیطان‌گرایی برای قدرت‌های بزرگ این بود که می‌خواستند هیمنه ادیان را بشکنند.

۱۳۹۸/۵/۱۶ - ۱۱:۱۱

ناگفته‌های ادیان در مورد شیطان‌پرستی
تبلیغات غیرانسانی کلیسای شیطان/ تله شیطان‌گرایان برای جذب افکار
حجت‌الاسلام عرب با اشاره‌به آنچه که از سوی شیطان‌پرستان مطرح می‌شود، گفت: آنان نوعی از اومانیسم را با تکیه بر لذت‌گرایی ترویج می‌کنند. تعریف آنها از شیطان انتزاعی است تا بتوان برای عموم بیانش کرد، آنها معتقدند اساساً خدا و شیطانی وجود ندارد!

۱۳۹۸/۴/۲۵ - ۰۹:۵۰

برگزاری دوره آموزشی سیر و سلوک عرفانی بر مبنای آموزه‌های اهل بیت(ع)
دوره آموزش مقدماتی «سیر و سلوک عرفانی بر مبنای آموزه‌های اهل بیت(ع)» با محور مقابله با عرفان‌های کاذب و نوظهور برگزار می‌شود.

۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۱۱:۲۶

ناگفته‌های ادیان در مورد شیطان‌پرستی
قربانی کردن کودکان؛ خروجی شیطان‌پرستی در اروپا/تاثیری که فراماسونری از کابالا پذیرفت
حجت‌الاسلام عرب با بیان اینکه انجمن‌های فراماسونری با تاثیر از کابالا و درون مایه‌های آن در قرن شانزدهم به جوی غالب تبدیل شدند، گفت: آئین‌های شیطان‌پرستی در در برهه‌ای از تاریخ اروپا تا مرز قربانی کودکان هم پیش رفتند.

۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۰۹:۴۳

آیت الله نجم الدین طبسی:
اصل ظهور امام زمان(عج) میعاد الهی است؛ خدا در میعاد خلف وعده نمی‌کند
آیت الله طبسی با رد کردن شهادت حضرت مهدی(ع) پس از قیام گفت: تنها با محقق شدن علائم حتمی، ظهور حضرت مهدی اتفاق می افتد، اصل ظهور امام زمان میعاد الهی است و بر اساس نص قرآن، خدا در میعاد خلف وعده نمی کند.

۱۳۹۸/۳/۵ - ۱۰:۵۴

در برنامه رادیویی «شعبده شوم» مطرح شد
اختلال های عرفان های نوظهور با تشویش اذهان عمومی تبدیل به جرم می شود
کارشناسان در برنامه «شعبده شوم» بیان کردند: رهایی و آزادی در هر جایی و به هر نحوی که محقق شود از سمت انسان مدرن معنویت نام می گیرد. بسیاری از اختلال های عرفان های نوظهور ذیل عنوان تشویش اذهان عمومی به جرم مبدل می شوند.

۱۳۹۸/۲/۲۲ - ۰۸:۵۱

عضو هیات علمی پژوهشگاه امام صادق(ع):
استثمار روح انسان؛ هدف معنویت های نوپدید/جادو و مخدر؛ نسخه عرفان های کاذب
نگارش جنبش های نوظهور معنوی را در تقابل با معنویت اصیل دینی دانست و گفت: عرفان های کاذب برگرفته از معنویت های سکولار هستند که فقط با یک بُعد وجودی انسان سر و کار دارد؛ این جنبش ها به دنبال استثمار روح انسانی هستند.

۱۳۹۸/۲/۱۵ - ۰۹:۱۱

در «شعبده شوم» مطرح شد
حرکت فرقه های معنوی بر مدار سیاست است/عرفان های نوظهور به دنبال رواج فردگرایی اند
پژوهشگر عرفان های نوظهور گفت: تمامی جنبش های شبه معنوی نوظهور در ابتدای کار اهداف خود را غیرسیاسی مطرح می کنند، اما به محض ورود و تحلیل این فرقه ها درمی یابیم که تمامی حرکت های فرقه ها مبتنی بر مسائل سیاسی تنظیم شده اند.

۱۳۹۸/۲/۸ - ۱۶:۲۳

در برنامه شعبده شوم مطرح شد
ادعای عرفان های کاذب برای جذب مخاطب
حجت الاسلام ابراهیمی گفت: معنویت هایی که ادعا دارند که عرفان کاذب آنها خوشبختی و آرامش را به ارمغان می آورد همیشه می گویند که عرفان خود را دینی و اسلامی کرده اند و به نوعی ادعا می کنند که حرف دین را می زنند.

۱۳۹۸/۱/۲۴ - ۱۶:۵۵

در برنامه شعبده شوم مطرح شد:
بهترین راه مقابله با معنویت های نوظهور تقویت فرهنگ است
یک پژوهشگر عرفان ‌های نوظهور با بیان اینکه راهبردهای متعددی در مواجهه با جنبش های معنوی نوپدید وجود دارد، گفت: بدون شک برترین گزینه در مواجهه با معنویت های نوظهور در کشور اولویت فرهنگی است.

۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۲:۱۵

مدیرعامل موسسه بهداشت معنوی تشریح کرد
نظر قرآن درباره شیطان پرستان/غفلت های پازل معنویت گرایی درباره شیطان گرایی
حجت الاسلام عرب با بیان اینکه نسبت به جایگاه شیطان گرایی در پازل دین و معنویت گرایی غفلت شده است، گفت: در آیاتی از قرآن خداوند صراحتاً اشاره می کند که افرادی شیطان پرست هستند و ابلیس را به عنوان معبود می پرستند و شیطان هم دقیقا همان شیاطین جنی هستند.

۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۱۱:۲۹

عرفان یا دکّان/۱۹
پیدا و پنهان جریان های شیطان گرایی که با نام خدا فعالیت می کنند
حجت الاسلام مظاهری سیف تاکید کرد: بسیاری از جریان های شیطان گرایی با نام خدا فعالیت می کنند اما با بررسی مطالب شان، با این تصور از خدا مواجه می شوید که خدا در درون شما است و هر چه که دلتان می گوید، انجام دهید که این همان خواسته خدا است.

۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۰۸:۵۴

حجت الاسلام علیزاده:
هدف اصلی عرفان های نوظهور حذف وحدت از جامعه است
پژوهشگر عرفان های نوظهور با اشاره به اینکه اگر هر شخص بر اساس معیارهای خود عمل کند، معنا و مفهوم نظام و وحدت از میان می رود، گفت: نبود انسجام و وحدت از اهداف معنویت های نوظهور است لذا آنها سعی دارند که فردگرایی را برای نیل به این هدف گسترش دهند.

۱۳۹۷/۱۱/۲۱ - ۱۴:۵۲

عضو هئیت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:
انقلاب به احیای عرفان امام خمینی(ره) نیاز دارد/انرژی درمانی عرفان نیست
حجت الاسلام دلیر با بیان اینکه اغلب کلیدواژه های ادبیات امام خمینی(ره) مبنای عرفانی دارد، گفت: امروز جامعه نیازمند احیای این ادبیات است وگرنه به دام عرفان های نوظهور می افتیم. باید بدانیم هر کار خارق العاده ای عرفان نیست.

۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۰۹:۳۸

یک محقق و کارشناس فِرَق و ادیان:
جذب شدگان فرقه ای مظلوم ترین و آسیب پذیرترینِ اقشار هستند
حجت الاسلام سیدوکیلی با بیان اینکه فرقه ها درصدد حساسیت زدایی جامعه نسبت به خود هستند، گفت: جذب شدگان فرقه ای مظلوم ترین، بی دفاع ترین و در واقع آسیب پذیرترین اقشار هستند.

۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۱۶:۱۰

پژوهشگر عرفان‌های نوظهور تشریح کرد
نقش بهائیت در اخلال‌های اقتصادی/ تله فرقه‌ها برای جذب مخاطب
حجت‌الاسلام همایون با اشاره به نقش فرقه‌های انحرافی همچون بهائیت در مشکلات اقتصادی، گفت: نمی‌شود از نقش استعمار در خلق و رشد فرقه‌ها گذشت، به محض آنکه فرقه‌ای رو به کهنگی می‌رود، دیگری را با طرحی نو در می‌اندازند و می‌کوشند وحدت کلمه را از ما بگیرند.

۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۱۴:۰۴

جوانانی که قربانی عرفان‌های کاذب شدند
مدتی است که فرقه‌ای به نام حلقه یا کیهانی با ادعای درمان و درمانگری در جامعه فعالیت می‌کند و با منحرف کردن بسیاری از جوانان مذهبی توانسته با ترفندهای مختلف آنان را گمراه کرده و تاکنون ۱۵۰ نفر از این عرفان آسیب جدی دیده‌اند.

۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۱۴:۱۱

در برنامه «شعبده شوم» مطرح شد
اعتیاد؛ مهمترین آسیب عرفان های نوظهور
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه اعتیاد به مواد مخدر مهم ترین آسیب فرقه های نوظهور است، گفت: احساس خلسه یا سرخوشی ایجاد شده در عرفان نوظهور برای عارف یک مسیر و محل عبور است و این مرحله معنای غایت یا هدف را به خود نمی گیرد.

۱۳۹۷/۱۱/۶ - ۱۵:۵۴

عرفان یا دکّان؟!//۱۵
رفع فقر معنویت با قرص های عرفان
رییس موسسه بهداشت معنوی گفت: همزمان با انتشار آثار کاستاندا در دهه ۱۹۶۰، قرص هایی به نام قرص عرفان که اسم علمی آن «ال.اس.دی» بود تولید و بین جوانان توزیع شد و آنها به نام قرص عرفان آن را مصرف می کردند.

۱۳۹۷/۱۰/۲ - ۰۸:۵۶

عرفان یا دکّان/۱۵
روایت عرفان سرخ پوستی از عوامل موثر در اداره جهان
رییس موسسه بهداشت معنوی با بیان اینکه عرفان سرخ پوستی به نوعی زیربنای سایر عرفان های نوظهور است، گفت: به عقیده پیروان عرفان سرخ پوستی نیروهایی در طبیعت وجود دارد و خدایان و الهه هایی هستند که امور طبیعت را تدبیر می کنند؛ لذا باور به خدا در آن نیست.

۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۰۹:۲۹