خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸

الاثنين ٢٣ المحرّم ١٤٤١

Monday, September 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه آموزش هنر به کودکان
کارشناسان بررسی می کنند
از آموزش پرسپکتیو به کودکان تا زمینه سازی هنری با حضور در گالری ها
کارشناسان بر این باورند که آموزش پرسپکتیو به کودکان در دوران ابتدایی الزامی نیست. آن ها همچنین معتقدند حضور کودکان در گالری های هنری می تواند زمینه انتخاب گرایش هنری در آینده را فراهم کند.

۱۳۹۸/۵/۳۱ - ۱۵:۱۳

کارشناسان بررسی می کنند
آموزش پیوسته موسیقی از هنرستان تا دانشگاه
کارشناسان بر این باورند که سیستم پیوسته آموزش موسیقی از هنرستان تا دانشگاه می تواند به نفع موسیقی کشور باشد تا زمینه بروز خلاقیت موسیقایی در افراد فراهم شود.

۱۳۹۸/۵/۳۰ - ۱۴:۳۴

کارشناسان بررسی می کنند
نقش تجربه در آموزش هنر به کودکان
کارشناسان بر این باورند که در آموزش هنر به کودکان نباید الگو سازی و الگودهی به کودک وجود داشته باشد تا شناخت به طور غیر مستقیم و از راه تجربه برای کودک حاصل شود.

۱۳۹۸/۵/۲۸ - ۱۵:۵۱

«آموزش هنر به کودکان» در گفتگو مهرداد پاکباز
وجه پرورشی نظام آموزش موسیقی ما ضعیف است/ ضرورت تاسیس رشته پداگوگ
یک مدرس موسیقی با بیان اینکه تاسیس رشته پداگوگ موسیقی در ایران ضروری است، گفت: باید نهادهایی مثل تربیت مدرس ایجاد شود تا بر درس های دبستان، دبیرستان و دانشگاه تمرکز کند.

۱۳۹۸/۵/۲۶ - ۰۹:۴۳

«آموزش هنر به کودکان» در گفتگو با هومان اسعدی
آموزش عمومی موسیقی در مدارس به ادراک موسیقایی کودکان کمک می کند
استاد دانشگاه و پژوهشگر با بیان اینکه آموزش موسیقی تنها مربوط به آموزش تخصصی در هنرستان ها نیست، گفت: اگر در مدارس و در سیستم آموزش و پرورش هم آموزش عمومی موسیقی وجود داشته باشد سطح ادراک موسیقایی مردم بالا می رود.

۱۳۹۸/۵/۲۰ - ۱۰:۰۹

«آموزش هنر به کودکان» در گفتگو با آرش عزیزی
آموزش موسيقي در آموزشگاه ها يكپارچه و استاندارد نيست
این مدرس موسیقی می گوید:در آموزشگاه ها تدريس موسيقي بر اساس يك سيستم يكپارچه و استاندارد نيست ودر هر آموزشگاه بسته به سليقه مديريت و معلم روش آموزش متفاوت است، اين مساله هم مي تواند حسن باشد و هم اگر استانداردهاي لازم در آن رعايت نشود آسیب برساند.

۱۳۹۸/۵/۶ - ۱۱:۵۱

«آموزش هنر به کودکان» در گفتگو با محسن محترمی/ بخش سوم
کنسرت های طولانی موجب دل زدگی کودکان می شود
یک مدرس موسیقی با بیان اینکه کنسرت های جدی و با ساعات طولانی اجرا مناسب کودکان نیست، گفت: باید برای کودکان کنسرت هایی خاص نثل نمایش های شاد و موزیکال تدارک دید.

۱۳۹۸/۵/۲ - ۰۹:۳۶

«آموزش هنر به کودکان» در گفتگو با محسن جمالی نیک
زمان آموزش پرسپکتیو پس از پدیدار شدن علاقه کودک به نقاشی است
این هنرمند نقاش با بیان اینکه پرسپکتیو پس از پدیدار شدن علاقه کودک به نقاشی باید به او آموزش داده شود، گفت: آموزش پرسپکتیو در دوران نوجوانی بهتر است.

۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۰۹:۲۷

«آموزش هنر به کودکان» در گفتگو با بهناز جلالی
آموزش نقاشی در مدارس تفریحی است
یک هنرمند نقاش با بیان اینکه در ایران هیچ گاه سیستم آموزش حرفه ای نقاشی نداشته ایم ، گفت: همیشه در مدارس به صورت تفریحی به نقاشی نگاه می شود.

۱۳۹۸/۴/۲۳ - ۱۱:۵۶

«آموزش هنر به کودکان» در گفتگو با سپهر حمزه لو
سن خاصی برای یادگیری موسیقی کودکان وجود ندارد/ استعداد بخش کوچکی در آموزش است
یک مدرس موسیقی با اشاره به این که سن خاصی برای یادگیری موسیقی در کودکان وجود ندارد، گفت: از زمانی که علاقه مندی به موسیقی در کودک نمایان شد می توان آموزش موسیقی به او را را شروع کرد.

۱۳۹۸/۴/۲۲ - ۱۱:۳۲

«آموزش هنر به کودکان» در گفتگو با وحید شیخی یگانه
آموزش هنر در مدارس ما تعریف مشخصی ندارد
یک معلم هنر معتقد است آموزش هنر در مدارس سیستم خاصی ندارد و هر معلم بنا به توانایی های خود و استعداد دانش آموزانش روشی را در کلاس پیاده می کند.

۱۳۹۸/۴/۱۵ - ۱۱:۵۵

«آموزش هنر به کودکان» در گفتگو با پارسا پاینده
شکوفایی زاویه دید کودک آموزش حرفه ای می خواهد
یک هنرمند نقاش آموزش حرفه ای را موجب شکوفایی استعداد هنری کودک خواند و گفت: كودك با انديشه ساده خويش جهان را آن گونه كه هست مي بیند و گاه با نگاهي انتزاعي، سورئال یا اكسپرسيونيستي از آن نقش مي زند.

۱۳۹۸/۴/۱۰ - ۱۲:۱۳

«آموزش هنر به کودکان» در گفتگو با نگین ارجمند خواه
مدارس به جای «خلاقیت»، «تقلید» را به کودکان آموزش می دهند
این مدرس هنر با بیان اینکه سیستم آموزش هنر به کودکان دغدغه همه متخصصین امر کودک است،گفت: در نظام آموزشی هنر به کودکان در مدارس به جای خلاقیت تقلید آموزش می دهند.

۱۳۹۸/۴/۹ - ۰۹:۲۷

«آموزش هنر به کودکان» در گفتگو با مونا خوش اقبال
آموزش پرسپکتیو پیش از ۱۲ سالگی برای کودکان آسیب زاست
یک مدرس نقاشی به کودک با بیان اینکه پرسپکتیو نباید پیش از ۱۲ سالگی به کودکان آموزش داده شود، گفت: اصولا به کودک تا قبل از سن ۱۲ سالگی نباید هیچ آموزش هنری داد مگرآن که خود کودک طالب فراگیری باشد و جستجو کند.

۱۳۹۸/۴/۸ - ۱۱:۱۰

«آموزش هنر به کودکان» در گفتگو با سمیه آوایی خوش
استعداد هنری کودک بداهه کشف نمی شود
یک معلم هنر کودک با بیان این که آموزش عینی هنر به کودکان در پرورش خلاقیت آن ها کارسازتر است،گفت: کشف استعداد کودک در به تصویر کشیدن خود و دنیای اطرافش نمی تواند تنها به صورت بداهه باشد.

۱۳۹۸/۴/۵ - ۰۸:۰۰

«آموزش هنر به کودکان» در گفتگو با هادی شعبانی
مربیان در آموزش هنر باید به تفاوت های کودکان توجه کنند
هنرمند و مربی آموزش هنر به کودکان با بیان این که نیازهای روانی و فرهنگی کودکان متفاوت است و باید در آموزش هنر مورد توجه قرار گیرد، گفت: حضور اساتید مجرب هنری منجر به خلاقیت هنری در کودک می شوند.

۱۳۹۸/۴/۴ - ۱۰:۳۱