خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷

الاثنين ١٣ المحرّم ١٤٤٠

Monday, September 24, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه شورای اسلامی شهر شیراز
عزادارای روز عاشورا در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)
عزادارای روز عاشورا با حضور هیئت های عزاداری شهرستان شیراز در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) برگزار شد، در حاشیه این مراسم پرچم آستان مقدس حضرت سیدالشهدا (ع)، بر فراز گنبد حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) به اهتزار درآمد.

۱۳۹۷/۶/۲۹ - ۱۶:۳۳

الزام خروج کارخانه های آلاینده از شیراز/ کارخانه «سیمان» تا پایان ۹۸ از شیراز می رود
عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: کارخانه سیمان تا پایان سال ۹۸، از شیراز خارج می شود و کارخانه های دیگر (پشم شیشه و روغن نباتی) هم باید ضمن حفظ امنیت شغلی کارکنان، مسئله زیست محیطی را مورد توجه قرار دهند و از شیراز خارج شوند.

۱۳۹۷/۶/۲۴ - ۱۲:۴۵

جشنواره «پالوده» فرصتی برای معرفی بیشتر شیراز
در هفته ای که گذشت، شیراز میزبان جشنواره و نمایشگاه «پالوده» بود، دسری که بین ۱۵۰ تا ۱۸۰ سال قدمت دارد و همه کشور آن را به نام شیراز می دانند، یک جوان شیرازی می گوید: این جشنواره؛ فرصتی مهم برای معرفی بیشتر شیراز است.

۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۱۰:۴۳

اطلس اجتماعی شهر باید با تحقیق جامع دانشگاهی تهیه شود
عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه باید شورا برنامه محور باشد نه اینکه شخص محور، گفت: اطلس اجتماعی شهر باید با تحقیق جامع دانشگاهی تهیه شود.

۱۳۹۷/۶/۱۲ - ۱۱:۳۳

فارس جوایز جشنواره بیست و یکم تولیدات صدا و سیما را درو کرد
مدیر کل صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مرکز فارس گفت: در جشنواره بیست و یکم تولیدات صدا و سیما مرکز فارس توانست در حوزه های مختلف فضای مجازی، خبر، موسیقی، سیما و صدا تعداد ۶ تندیس، ۳۰ جایزه و ۱۷ تقدیر را به خود اختصاص دهد.

۱۳۹۷/۶/۱۰ - ۱۰:۰۹

شورا و شهرداری با فعالیت مضاعف به مردم خدمت کنند
فرماندار شیراز ضمن آرزوی موفقیت برای هیئت رئیسه جدید شورا، گفت: شرایط اقتصادی، شرایط سختی هست و مسئولیت شورا و شهرداری دوچندان می شود و از این رو لازم است با سعه صدر و فعالیت زیاد به مردم خدمت کنند.

۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۱۶:۱۷

دودمان جای خود را به دهقانی داد/ تکیه دستغیب به صندلی ریاست برای بار دوم
در جلسه انتخاب هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز که با حضور فرماندار این شهرستان برگزار شد، سید احمدرضا دستغیب به عنوان رئیس این شورا برای سال دوم مشخص شد و در جایگاه منشی دهقانی به جای دودمان آمد.

۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۱۶:۱۰

تلاش برای خدمت رسانی عادلانه از مصادیق عملی حفظ کرامت اسلامی است
عضو شورای اسلامی شهر شیراز یکی از مصادیق عملی بزرگداشت مردم را رعایت حقوق و کرامت انسانی آنان و تلاش در برای خدمت رسانی عادلانه دانست و گفت: نگاه بزرگان ما به انسان و حقوق آنان را در سیره عملی آنان، می توان دریافت.

۱۳۹۷/۵/۱۵ - ۱۶:۲۱

شیوه نگهداری از اسناد تاریخی مرکز اسناد انقلاب اسلامی شیراز، به هیچ وجه مناسب نیست
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز اسناد موجود در مرکز اسناد انقلاب اسلامی شیراز را جز تاریخ ملی ایران خواند و گفت: متاسفانه شیوه نگهداری از این اسناد به هیچ وجه مناسب نیست.

۱۳۹۷/۵/۱۲ - ۱۴:۲۲

تشکیل کارگروهی برای حفظ تاریخ انقلاب توسط شهرداری شیراز
شهردار شیراز از تشکیل کارگروهی برای حفظ تاریخ انقلاب و انتقال آن به نسل های بعد خبر داد و گفت: در این راستا کارگروهی با حضور نمایندگانی از شورا، شهرداری و مدیران مرکز اسناد انقلاب اسلامی راه اندازی می شود.

۱۳۹۷/۵/۱۲ - ۱۴:۱۷

لزوم افزایش توان آموزشی در آتش نشانی شیراز
عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه مدیر جدید، مدیر آموزش بوده و همین امر نشان می دهد که مسئولین امر انتصاب هوشمندانه ای داشته اند، افزود: امروز به توان آموزشی در این سازمان بیش از پیش نیازمندیم.

۱۳۹۷/۵/۹ - ۱۴:۴۰

تبعیض از نظر مبانی دینی امری، مطرود است/ ناراحتی مردم از تبعیض موجود
عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه مردم از پول زور گرفتن و تبعیض ناراحت می شوند، گفت: مسئله تبعیض در قانون اساسی و مبانی دینی و اخلاقی ایران اسلامی مطرود است.

۱۳۹۷/۵/۹ - ۱۲:۲۷

استقرار خطوط مینی بوس ویژه مسافران هوایی در فرودگاه شیراز
رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز از استقرار مینی بوس های ویژه حمل و نقل مسافران هوایی در فرودگاه این شهرستان خبر داد.

۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۲:۱۴

پای شهید آوینی هم به سریال حضرت شاهچراغ (ع) باز شد
مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس، ساخت سریال «امین ولایت» در خصوص زندگانی حضرت شاهچراغ (ع) را مطالبه به حق مردم فارس دانست و گفت: اخیرا فیلم نامه ای نوشته شهید آوینی در خصوص حضرت شاهچراغ (ع)، به دست آمده است.

۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۱۵:۲۷

هنوز مسئله ساخت سریال حضرت شاهچراغ (ع) به جایی نرسیده است
معاون تبلیغات و ارتباطات آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) با اشاره به اینکه فیلم حضرت عبدالعظیم (ع)، گفت: هنوز سریال حضرت شاهچراغ (ع) در این استان به جایی نرسیده است.

۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۱۱:۰۲

باید بین کمبود آب و خشکسالی تفکیک قائل شد
نائب رئیس اتاق بازرگانی فارس گفت: باید تفکیک اساسی بین کمبود آب به عنوان عارضه طبیعی و بحران خشکسالی به عنوان مصیبتی که ایجاد شده، قائل شویم و اگر این تفکیک ایجاد شود، بسیاری از مسائل روشن خواهد شد.

۱۳۹۷/۴/۱۷ - ۱۲:۲۹

حفظ و پاسداشت اندیشه ادیبان و اهل قلم وظیفه ایست که برعهده تک تک افراد جامعه است
رئیس کمسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه حفظ و پاسداشت اندیشه ادیبان و اهل قلم وظیفه ایست که برعهده تک تک افراد جامعه است، گفت: با هماهنگی خانواده استاد صداقت کیش، آثار وی به چاپ خواهد رسید.

۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۱۲:۴۲

پاسداشت زنده یادان عرصه ادب و هنر همزمان با روز قلم
با همراهی اصحاب فرهنگ، قلم و رسانه، مسئولان فرهنگی و اصحاب فرهنگ و هنر به دیدار مزار درگذشتگان اهل قلم رفتند، این برنامه به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد.

۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۱۲:۲۹

شهروندان منطقه پنج از پروژه های شهرداری بازدید کردند
جمعی از شهروندان ساکن در منطقه پنج امروز (۱۲ تیر) از پروژه های شهرداری شیراز بازدید کردند، در این بازدید که از پروژه های شهرداری شیراز انجام شد، شهروندان با نحوه انجام و سختی کار پروژه های عمرانی شهرداری شیراز آشنا شدند.

۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۱:۴۲

بیش از ۱۵ هزار نفر مسابقه فوتبال ایران را به شکل زنده در بوستان آزادی تماشا کردند
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز گفت: بیش از پنج هزار نفر، ۲ بازی اول و بیش از ۱۰ هزار نفر از شهروندان شیرازی مسابقه تیم ملی فوتبال ایران و پرتغال در جام جهانی را در بوستان آزادی بطور زنده تماشا کردند.

۱۳۹۷/۴/۷ - ۱۹:۴۲