خبرگزاری شبستان

جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

الجمعة ٧ صفر ١٤٤٢

Friday, September 25, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حجت الاسلام علیرضا پناهیان
حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
اگر ریشه‌های عاشورا را بررسی نکنیم، نمی‌توانیم مقدمه‌ساز ظهور باشیم
یک استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر بررسی ریشه‌ها و عبرت‌های عاشورا، گفت: اگر ریشه‌های پدید آمدن ظلمی را که به امام حسین(ع) تحمیل شد دقیق بررسی نکنی نمی‌توانی امام زمان(عج) را بعد از ظهور تحمل کنی و مقدمه‌ساز ظهور باشی.

۱۳۹۹/۶/۲۲ - ۱۳:۲۲

مهلت ثبت نام در هشتمین دوره پذیرش حوزه علمیه دارالحکمه تا دهم خرداد ماه ۹۹
آخرین مهلت ثبت نام در حوزه علمیه دارالحکمه ویژه برادران تا دهم خرداد ماه ۹۹ اعلام شد.

۱۳۹۹/۳/۶ - ۱۵:۳۷

حجت‌الاسلام پناهیان در هیأت مجازی «میثاق با شهدا» سخنرانی می‌کند
جلسه هفتگی سه‌شنبه‌های هیأت میثاق با شهدا امشب دوم اردیبهشت‌ماه به دلیل شیوع ویروس کرونا در قالب حسینیه مجازی برگزار می‌شود.

۱۳۹۹/۲/۲ - ۱۱:۲۳

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
اصل تکلیف ما برای ظهور، ساخت جامعه قدرتمند است
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه اصل تکلیف ما برای نزدیک شدن فرج این است که قدرتمند شویم و جامعه نمونه بسازیم تا جبهه باطل تضعیف شود، گفت: دست نکشیدن مردم عراق، سوریه و یمن از مقاومت، عامل امید به فرج است.

۱۳۹۹/۲/۱ - ۱۲:۲۳

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
هنر باید عرصه عرفان و صیقل روح باشد/هنرمندی که دل خود را صیقل دهد به مقام رهبری دل‌ها و اندیشه‌ها می‌رسد
یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه برای تولید آثار هنری فاخر اسلامی باید دل و قلب هنرمند صاف و صیقل یافته و دارای تقوا و معنویت باشد، گفت: هنرمندی که دل خود را صیقل داده باشد به مقام رهبری دل‌ها و اندیشه‌ها می‌رسد.

۱۳۹۹/۱/۲۸ - ۱۴:۰۵

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
ظهور وقتی رخ می‌دهد که مردم اوج سعادت را طلب کنند
یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان‌اینکه امام زمان(عج) اوج قله سعادت را برای مردم می‌خواهند اما اگر مردم این را طلب نکنند، ظهور رخ نمی‌دهد، گفت: مردم در دنیا به حداقل‌ها راضی شدند که ظهور امام زمان(عج)‌ را تمنا نمی‌کنند.

۱۳۹۹/۱/۲۱ - ۱۰:۲۴

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
بیان محبت و اضطرار مقابل خداوند به هنگام مناجات، نشانه توحید قلبی است
یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان‌اینکه مناجات با خداوند نشانگر معارف توحیدی و قلبی است، گفت: برای اینکه معارف توحیدی در قلب شما نفوذ کند باید به قدرت الهی بدون این اسباب و علل توجه داشته باشید.

۱۳۹۹/۱/۲۰ - ۱۲:۱۰

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
امروز اولویت اصلی در زمینه‌سازی ظهور، خدمت به نظام اسلامی و ولی‌فقیه است
یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه در مقدمه‌سازی برای ظهور باید اولویت‌ها را درک کرد، گفت: امروز اولویت، خدمت به نظام و شخص ولی‌فقیه است که اصلی‌ترین خدمت به مردم و بشریت محسوب می‌شود.

۱۳۹۹/۱/۱۷ - ۰۹:۴۷

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
مهمترین معرفت این ایام، معرفت به امام زمان(عج) است/ نگذاریم کسی بین ما درمانده بماند
یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان‌اینکه مهمترین معرفت این ایام معرفت به حضرت ولی‌عصر(عج) و توجه به ظهور ایشان است، گفت: همه با هم تلاش کنیم با مواسات، خدمت و برادری دست در دست یکدیگر دهیم و کسی در بین ما درمانده باقی نماند.

۱۳۹۹/۱/۱۴ - ۲۲:۱۳

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
حالت مناجات با خدا در اثر بلوغ معنوی برای انسان ایجاد می‌شود
یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان‌اینکه حالت مناجات با خدا در اثر بلوغ معنوی برای انسان ایجاد می‌شود، گفت: خداوند با اینکه از ما بی‌نیاز است برای کلمات ما اثر قرار داده است، کسانی که این مقدمه را می‌فهمند اهل ذکر می‌شوند.

۱۳۹۹/۱/۱۲ - ۱۲:۲۷

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
پیروی از ولایت، شناسنامه افراد در دنیا و قیامت است
یک استاد حوزه علمیه با بیان اینکه مناجات شعبانیه سرشار از اصرار و ضجه‌های یک فقیر به محضر خداوند متعال به عنوان غنی مطلق است، گفت: در عالم قیامت پیروی از ولایت، شناسنامه افراد است، در دنیا نیز این ولایت و محبت، معرفی‌نامه افراد است.

۱۳۹۹/۱/۹ - ۱۰:۵۷

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
هیئتی‌ها روضه را با فضای مجازی به خانه‌ها ببرند/ برای رفع بلا زیارت عاشورا بخوانید
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه فلسفه بلایا این است که بشر متوجه ضرورت مدیریت ولی خدا بر جهان شود، گفت: هیچ ذکری بالاتر از ترک معصیت در اعتقادات و اعمال نیست، هیاتی‌ها روضه‌ها را از طریق فضای مجازی به منازل ببرند.

۱۳۹۸/۱۲/۲۳ - ۱۳:۴۷

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
تقوا راه بهره بردن از مهربانی‌های خدا است/ در ماه رجب تمرین تقوا کنید
یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه در ماه رجب تمرین تقوا کنید، گفت: اگر تقوا پیشه کنید با نورانیت وارد ماه مبارک رمضان می‌شوید، این سه ماه توشه تقوا بردارید.

۱۳۹۸/۱۲/۸ - ۰۹:۱۵

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
تقوا یعنی مراقبت/ با تقوا می‌توان از بلایا و بیماری‌هایی مانند کرونا عبور کرد
یک استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: هر کس امر الهی را مراقبت کرده و تقوا پیشه کند، خداوند از او مراقبت می‌کند، امروز که بحث بیماری کرونا است با تقوا از بلایا و بیماری‌ها می‌توانیم عبور کنیم.

۱۳۹۸/۱۲/۶ - ۱۳:۱۵

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
انتخاب نماینده استکبارستیز، منش عرفانی محسوب می‌شود/ بهتر از نماز شب، دادن یک رای صحیح است
یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان‌اینکه سیاست ما بالاتر از معنویت و عرفان ما است، گفت: مهمتر از ایمان به خدا برای یک مسئول کفر به طاغوت است، رای دادن به یک نماینده ضداستکبار، منش معنوی و عرفانی است.

۱۳۹۸/۱۱/۲۵ - ۱۵:۱۰

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
دین، دنیای بشر را آباد می‌کند
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه دین، دنیای جامعه بشری را آباد می‌کند، گفت: اگر مردم این مساله را باور می‌کردند در انتخابات افراد دیندار را انتخاب می‌کردند.

۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۱۳:۵۸

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
محبوبیت سردار سلیمانی در مبارزه و عدم سازش ریشه دارد/ نام حاج قاسم در کتاب‌های درسی وارد شود
یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان‌اینکه سیاستمداران زمانی محبوب مردم می‌شوند که اهل مبارزه، شهامت و عدم سازش باشند، گفت: شهادت سردار سلیمانی افق‌ نابودی رژیم صهیونیستی، آزادی مکه و مدینه از دست وهابیت و اقامه نماز در مسجدالاقصی را گشوده است.

۱۳۹۸/۱۱/۱۶ - ۱۲:۱۹

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
روضه‌های خانگی به رفع آسیب‌های اجتماعی کمک می‌کند/ هیئتی بودن به عنوان سبک زندگی معرفی شود
یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان‌اینکه روضه‌های خانگی در تقویت ارتباط خانواده با هیات اثر فراوان دارد، گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) نخستین موسس هیات خانگی بودند. باید هیاتی بودن به عنوان یک ارزش و سبک زندگی اسلامی معرفی و درباره آن تبلیغات شود.

۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۰:۲۵

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
سردار سلیمانی بسیار از خدا ترس داشت/ هر کس از خدا بترسد، دشمنان از او می‌ترسند
یک استاد حوزه‌علمیه با بیان‌اینکه ترس از مرگ مانع شهادت‌طلبی بسیاری از کسانی است که آرزوی شهادت دارند، گفت: سردار سلیمانی بسیار از خدا ترس داشت، بر اساس روایات هر کس از خداوند بترسد به اذن الهی همه از او خواهند ترسید.

۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۱۵:۲۴

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
حوزه‌های علمیه دِین خود را به شیخ زکزاکی ادا کنند/ توصیه آیت‌الله العظمی بهجت به طلاب
یک استاد حوزه‌علمیه تاکید کرد: امثال شیخ زکزاکی‌ها با دستان خالی و با توکل بر خدا و توسل به اهل بیت(ع) توانستند بسیاری از گروه‌های مردم را در قاره آفریقا از جمله در کشور نیجریه، مسلمان کنند.

۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۱۳:۲۷