خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸

الأحد ١٥ المحرّم ١٤٤١

Sunday, September 15, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حجت الاسلام علیرضا پناهیان
یک استاد حوزه و دانشگاه:
مبلغان و رسانه‌ها درباره جنگ روانی دشمن روشنگری کنند
حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: مبلغان و رسانه‌ها در انتقال معارف دین و حقایق اجتماعی و سیاسی ضعیف عمل نکنند، امروز لازم است که درباره انتقال دین و عملیات جنگ روانی بی‌بی‌سی روشنگری تبلیغی رسانه‌ای شود.

۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۱۱:۵۲

یک استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد
ظهور امام زمان(عج) به انقلاب روشنگری درباره جدایی حق از باطل نیاز دارد
حجت‌الاسلام پناهیان با بیان‌اینکه در آخرالزمان حق و باطل از هم جدا می شوند و در برابر هم قرار می‌گیرند، گفت: ظهور امام زمان(عج) به انقلاب روشنگری درباره جدایی حق از باطل نیاز دارد. عاشورا صرفا روشنگری نبود بلکه سوءتفاهم را از جامعه اسلامی دور کرد.

۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۰۸:۵۴

یک استاد حوزه و دانشگاه:
اصلاح مدیریت برای رسیدن بشر به سعادت از جمله مقدمات ظهور است
یک کارشناس مذهبی تاکید کرد: اصلاح مدیریت برای رسیدن بشر به سعادت از جمله مقدمات ظهور است، امروز استعمار و مستکبران عالم مردم را نسبت به این موضوع بی‌تفاوت و ناامید می‌کنند که ظهور رخ ندهد.

۱۳۹۸/۶/۲۱ - ۱۴:۲۱

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
عقلانیت از شروط مدیریت است/انسان بی‌عقل، دین ندارد
یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه عقلانیت و جامع‌نگری از شروط مدیریت است، گفت: انسان بی‌عقل، دین ندارد. رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم ۱۰ راهکار تبیین‌کننده عبور از فضای سیاسی به فضای مدیریتی را مطرح کرده‌اند.

۱۳۹۸/۶/۲۰ - ۰۹:۱۹

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
بالاترین ثواب در جامعه منتظر/ ویژگی مسجد خوب/ شروط پذیرش مسئولیت در جامعه اسلامی
یک استاد علمیه با بیان‌اینکه محبت و همدلی از اصول اولیه در مدیریت خانواده است، گفت: یک مسئول بر اساس این دو اصل باید خود را خادم مردم بداند امروز هیچ ثوابی بالاتر از خدمت به مملکت امام زمان(عج) نیست

۱۳۹۸/۶/۱۸ - ۱۷:۳۵

یک استاد حوزه علمیه تشریح کرد
تاثیر اصلاح مدیریت خانواده در زمینه‌سازی برای ظهور
حجت‌الاسلام پناهیان با بیان‌اینکه اصلاح مدیریت خانواده، زمینه‌ساز ظهور است، گفت: قرآن کارشناس میراث فرهنگی یا فکری نیست که فقط از گذشته حرف بزند. در هر کاری حفظ کرامت مردم باید هدف اول اهل سیاست باشد.

۱۳۹۸/۶/۱۶ - ۱۶:۵۸

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
روضه امام حسین(ع) از بسترهای مهم محاسبه نفس است
یک استاد حوزه علمیه گفت: از راه‌های محاسبه نفس قرائت قرآن، توبه، تفکر و حضور در روضه‌های امام حسین(ع) است، این روضه‌ها خوبی‌های پنهان درون شما را بیرون کشیده و نشان می‌دهد که می‌توانید انسان خوبی باشید.

۱۳۹۸/۶/۱۶ - ۱۵:۱۴

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
کرامت و عزت نفس در خانواده مقدم بر محبت است/ اسلام انسان را مدیر می‌خواهد نه منفعل
یک استاد حوزه علمیه با بیان اینکه مبارزه با هوای نفس چیزی جز مدیریت خود نیست، گفت: یکی از تفاوت‌های فرهنگ اسلام و غرب این است که در فرهنگ غرب انسان رام و منفعل بودن ارزش است در حالی که در اسلام مدیر بودن ارزش دارد.

۱۳۹۸/۶/۱۵ - ۱۸:۱۳

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان تشریح کرد
تدابیر مدیریتی نظام سلطه برای مقابله با ظهور
یک استاد حوزه علمیه گفت: امروز نظام سلطه برای مقابله با ظهور امام زمان(عج)، عدم مدیریت یا مدیریت بد خانواده و جامعه را به فرهنگ جوامع تزریق می‌کند تا نقش زن و مرد را جابجا کرده و مدیریت و انسجام خانواده را از هم بپاشد.

۱۳۹۸/۶/۱۴ - ۱۸:۰۷

حجت‌الاسلام والمسلین پناهیان:
خوارج‌مسلک‌ها مدیریت گریز هستند/ فسادهای آخرالزمان برای تضعیف مدیریت خانواده است
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه خداوند انسان را طوری خلق کرده که بدون مدیریت نمی‌تواند زندگی کند، گفت: از ترس اینکه امام حسین(ع) مدیر نشود ایشان را کشتند چراکه مدیریت صحیح را فهم نمی‌کردند.

۱۳۹۸/۶/۱۳ - ۱۵:۰۱

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
تضعیف خانواده؛ پروتکل یهود برای مدیریت جهان/ ۵۰ درصد فسادهای ‌آخرالزمان مربوط به خانواده است
یک خطیب دینی با بیان‌اینکه تغییر اولویت‌ها حتی خوبان را در مقابل امام زمان(عج) قرار می‌دهد، گفت: اولویت مهم ‌آخرالزمان مدیریت خانواده است. ۵۰ درصد علائم فساد در آخرالزمان به فساد در خانواده مربوط می‌شود.

۱۳۹۸/۶/۱۲ - ۱۱:۰۷

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
آخرین آمادگی برای ظهور، اصلاح مدیران جامعه اسلامی است/رزمندگان اسلام کارآفرین هستند
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه باید مرز مالکیت بین مومنان برداشته و مواسات جایگزین آن شود، گفت: آخرین آمادگی برای ظهور، اصلاح مدیران جامعه اسلامی است. حضرت(عج) برای حکومت خود از فرشتگان کمک نمی‌‌گیرند مردم باید آگاه باشند.

۱۳۹۸/۶/۱۱ - ۱۱:۴۴

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
ارتباط با ظهور؛ شاخصه سلامت هیئت‌های عزاداری/ سیاست، خانواده و اخلاق ما باید امام زمانی باشد
یک استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: هیات‌های عزاداری امام حسین(ع) باید نسبت خود را با ظهور مشخص کنند، ملاک و سند ما زیارت عاشورا است، یکی از شاخصه‌های سلامت و اولویت روضه امام حسین(ع) و اربعین این است که رابطه خود را با ظهور مشخص کند.

۱۳۹۸/۶/۱۰ - ۰۸:۵۱

حضور خادمان امام رضا در ۷۰ نقطه از استان کرمان/پناهیان، سخنران محوری جشن زیرسایه خورشید
دبیر شبکه جوانان رضوی استان کرمان با اشاره به برنامه های پیش بینی شده در دهه کرامت از حضور خادمان آستان قدس رضوی در ۷۰ نقطه از استان خبر داد و جزییات جشن زیرسایه خورشید را هم اعلام کرد.

۱۳۹۸/۳/۲۳ - ۱۴:۲۵

حجت الاسلام پناهیان:
اردهال عجیب ترین منطقه معنوی است
استاد حوزه و دانشگاه گفت: اردهال پایگاه تشیع و عجیب ترین منطقه معنوی در ایران است و حماسه‌ای بزرگتر از واقعه اردهال در تاریخ ایران رخ نداده است.

۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۰۷:۳۱

تجلیل از ۴ مادر شهید در مراسم سوگواری «مادر مدافعان حرم حسین (ع)»
در مراسم سوگواری حضرت ام البنین (س) از مادر شهیدان «سید مظفر موسوی، ابراهیم پیکار، فردین احمدی فر، ابراهیم تلیانی» از سوی هیئت مذهبی رزمندگان اسلام در محل آستان مقدس امامزاده قاسم (ع) کوی شغاب منطقه ۲ بوشهر تجلیل به عمل آمد.

۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۰۰:۲۵

برگزاری گردهمایی طلاب و روحانیون انقلابی در کانون امام هادی (ع) بوشهر
گردهمایی بزرگ طلاب و روحانیون انقلابی بوشهر با هدف تبیین بیانیه راهبردی «گام دوم انقلاب» در کانون امام هادی (ع) بوشهر برگزار شد.

۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۶:۳۲

در آستانه ولادت حضرت فاطمه(س)؛
چهارمین جشنواره اسوه های صبر و مقاومت در مازندران برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: چهارمین جشنواره اسوه های صبر و مقاومت در آستانه ولادت خجسته حضرت فاطمه(س)، پنج شنبه(۱۷ اسفند) با سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در مازندران برگزار می شود.

۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۵:۳۵

تاثیر انتظار بر جوان
خبرگزاری شبستان: انتظار می تواند عدالت گرایی جوان را جهت دهد و او را به سوی جامعه ای سرشار از عدالت سوق دهد و تلاش او را در جهت تحقق چنین جامعه ای افزایش دهد. جامعه ای که در آن از بی عدالتی خبری نیست، می تواند جوانان جویایی عدالت را شیفته خود سازد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۴:۴۸

محاسبه نفس؛
چگونه صدای خدا را بشنویم؟!
خبرگزاری شبستان: با محاسبه نفس می توانیم خداوند را ببینیم، گاهی انسان خداوند را می شناسد اما نمی بیند اما با محاسبه نفس می تواند خدا را ببیند و حرف هایش را بشنود، البته این سبک زندگی است و باید عادت انسان شود تا بتواند صدای خداوند را بشنود.

۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۱۰:۵۷