خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸

الأربعاء ١٦ صفر ١٤٤١

Wednesday, October 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سرای اهل قلم
یک مولوی پژوه در نقد و بررسی شرح مثنوی معنوی:
شرح مثنوی معنوی برای انسان معاصر است
خبرگزاری شبستان: عبقری با بیان اینکه نگارش شرح مثنوی معنوی ۳۰ سال طول کشید، گفت: کوشیدم این کتاب پلی میان عرفان نظری و عرفان عملی و عاشقانه مولانا باشد.

۱۳۹۶/۶/۲۱ - ۰۹:۴۱

قائم مقام حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در نقد و بررسی شرح مثنوی معنوی:
خودشیفتگی قومی و فرهنگی علت کتاب نخواندن ماست
خبرگزاری شبستان: انصاری با بیان اینکه کتاب نمی‌خوانیم چون ملتی توده‌وار هستیم، گفت: شکوه پیشینیان خود را به رخ می کشیم و همین امر باعث از دست رفتن جایگاه مطالعه می‌شود.

۱۳۹۶/۶/۲۱ - ۰۹:۴۰

حدادعادل در نقد و بررسی شرح مثنوی معنوی:
مولانا در عالم عرفان کار حماسی کرد/ رونمایی از تصحیح تازه مثنوی
خبرگزاری شبستان: حدادعادل با بیان اینکه خانم عبقری با مجموعه شرح مثنوی معنوی بر غنای مثنوی‌پژوهی افزود، گفت: مهم‌ترین حسن این مجموعه این است که معنای ابیات به فارسی امروزی بیان شده است.

۱۳۹۶/۶/۲۱ - ۰۹:۳۱

كتاب «انطباق ۱۰۱» بررسي مي شود
خبرگزاری شبستان: معرفی و بررسی کتاب« انطباق ۱۰۱؛ چگونه یک برنامۀ کارآمد و موثر انطباق و ارزش های اخلاقی را در سازمان خود اجرا کنیم؟» امروز در سرای اهل قلم برگزار می شود.

۱۳۹۶/۶/۱۴ - ۰۸:۲۹

یک منتقد ادبی در نقد و بررسی مجموعه داستان‌ها و افسانه‌های ملل:
افسانه‌های مالزی خسته‌کننده و ضعیف هستند
خبرگزاری شبستان: فتاحی با بیان اینکه افسانه‌های هر کشور نشانه فرهنگ آن کشور است، گفت: در تمام افسانه‌ها و قصه‌های دنیا ظالمان شکست می‌خورند.

۱۳۹۶/۶/۵ - ۰۹:۱۸

خورشاهیان:
افسانه‌ها حرف‌های نگفته مردم هستند
خبرگزاری شبستان: یک نویسنده و شاعر با بیان اینکه ادبیات نسبت به کتاب‌های تاریخ و سیاسی بی‌طرف‌تر است، گفت: افسانه ها چراغ گذشته و آینده را روشن می‌کنند.

۱۳۹۶/۶/۵ - ۰۹:۱۷

حقوق بشر و محیط‌ زیست نقد می شود
خبرگزاری شبستان: کتاب حقوق بشر و محیط زیست با حضور تنی چند از کارشناسان در سرای اهل قلم خانه کتاب نقد و بررسی می شود.

۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۰۹:۱۷

عزتی قادریان در رونمایی از قرآن مجید:
هدف ما تشویق بچه‌ها به قرائت قرآن است
خبرگزاری شبستان: یک نویسنده با بیان اینکه قرآن کتابی است که هر روز باید مطالعه شود، گفت: باید دنبال این باشیم که زمینه قرآن خواندن را در بچه ها فراهم کنیم.

۱۳۹۶/۳/۱۷ - ۱۳:۰۰

یک مدرس قرآن در آیین رونمایی از قرآن مجید:
انس با هر کتاب از خواندن آن آغاز می‌شود
خبرگزاری شبستان: معماریان گفت: وقتی دانش‌آموزان قرآن را به راحتی تلاوت کنند، شوقی در وجودشان شعله‌ور می شود و دوست دارند بیشتر و بیشتر قرآن را قرائت کنند.

۱۳۹۶/۳/۱۷ - ۱۲:۵۹

یک نویسنده و مدرس قرآن در آیین رونمایی از قرآن مجید:
صرف نظر از معانی قرآن در روانخوانی کودکان
خبرگزاری شبستان: سیدآقا مدنی گفت: هر چقدر صفحه قرآن شلوغ‌تر باشد، قرائت برای بچه‌ها سخت‌تر می شود برای همین معانی قرآن را در قرآن ویژه کودک و نوجوان نیاوردیم.

۱۳۹۶/۳/۱۷ - ۱۲:۵۳

مدیر انتشارات دارالکتب الاسلامیه در هفتمین نشست تاریخ شفاهی کتاب:
آقاشیخ عباس قمی برای کتاب های خود حق التالیفی نمی گرفت
خبرگزاری شبستان: مرتضی آخوندی گفت: نخستین کتاب های بزرگانی همچون مرحوم علامه طباطبایی، علامه امینی، علامه جعفری و شهید مطهری را انتشارات دارالکتب الاسلامیه منتشر کرد.

۱۳۹۶/۳/۱۶ - ۱۲:۴۲

یک ایرانی‌شناس هلندی در نشست ایران‌شناسی در آمریکا:
شکل ایران شناسی با وقوع انقلاب دگرگون شد
خبرگزاری شبستان: رودی مته با بیان اینکه انقلاب اسلامی از اصل خرد الهام گرفته است، گفت: انقلاب اسلامی ایران یک موضوع پژوهشی در آمریکا شده است زیرا یکی از انقلاب های بزرگ دنیاست.

۱۳۹۶/۳/۶ - ۱۳:۴۸

دکتر علیپور حافظی در رونمایی از کتاب نشر کتاب الکترونیکی در ایران:
نشر الکترونیک امری ضروری است نه لوکس
خبرگزاری شبستان: دکتر علیپور حافظی با بیان اینکه عادت به مطالعه در ما تغییر کرده است، گفت: الان وقت انتشار دایره‌المعارف ۳۰جلدی و یا کتاب‌های ۵۰۰ صفحه ای نیست.

۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۵:۴۶

دکتر فهیمی‌فر:
کتاب چاپی و الکترونیک مکمل هم هستند
خبرگزاری شبستان: نویسنده کتاب نشر الکترونیکی در ایران گفت: چندین سال در مورد نشر الکترونیک تحقیق کردم تا بتوانیم کمی از مشکلات و معضلات این حوزه را معرفی کنم.

۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۵:۱۴

سه‌گانه‌ی « سیاه‌دل» رونمایی می‌شود
خبرگزاری شبستان: آیین رونمایی از کتاب «مرگ سیاه دل» نوشته‌ی کورنلیا فونکه با حضور شقایق قندهاری به عنوان مترجم این سه گانه سه‌شنبه سوم اسفند ۹۵ برگزار می‌شود.

۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۱۶:۳۵

یوسف‌دهی در «نشست میراث زبان فارسی در هند»:
۴۶ عنوان تذکره فارسی در هند نوشته شده است
خبرگزاری شبستان: یک پژوهشگر با بیان اینکه زبان فارسی از جایگاه ویژه ای در هند برخوردار است، گفت: شاهان هند متقاضی و مشتری آثار فارسی بودند.

۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۰۹:۱۸

مدیر کل نسخه‌های خطی و نادر کتابخانه ملی:
نسخه‌های خطی هند وضعیت بدی دارند
خبرگزاری شبستان: شکراللهی معتقد است، فرهنگ ایرانی و هندی همچون تار و پود یک قالی است که نسخه‌های خطی حکم گره‌های این قالی را دارد.

۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۰۹:۱۷

دکتر قلیچ‌‌خانی در نشست «میراث زبان فارسی در هند»:
هندی‌ها هر چیزی را در فرهنگ و هنر خود هضم می‌کنند
خبرگزاری شبستان: عضو انجمن نسخه‌های خطی اسلامی انگلستان با بیان اینکه هندی‌ها از زبان فارسی استقبال کردند، گفت: امروزه زبان فارسی مورد نیاز هندی‌هاست زیرا تاریخ میانی آنها به فارسی منتشر شده است.

۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۰۹:۱۳

مدیرعامل خانه کتاب:
کار استخوان داری درباره میراث شبه قاره انجام نشده است
خبرگزاری شبستان: غلامی جلیسه با بیان اینکه برنامه جدی و کارهای اثرگذار برای حفظ زبان فارسی نداشتیم، گفت: زبان فارسی در شبه قاره تحت الشعاع بی مهری های ما قرار گرفته است.

۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۰۹:۱۱

دکتر احمدی در نشست نقد و بررسی مثنوی دانشجویی و دانشگاه‌نامه:
گسترش قارچ‌گونه آموزش عالی به ما ضربه زده است
خبرگزاری شبستان: دکتر احمدی با بیان اینکه مثنوی دانشجویی را در دوران دانشجویی و دانشگاه‌نامه را از نگاه یک معلم دانشگاه نوشتم، گفت: اشکالات وارد به این دو کتاب را در چاپ‌های بعدی برطرف می‌کنم.

۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - ۰۹:۰۹