خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٤ شوّال ١٤٤٠

Tuesday, June 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه تولید علم
معاون علم و فناوری ریاست جمهوری:
توسعه شرکت های خلاق و فناور در دستور کار معاونت علم و فناوری
ستاری گفت:توسعه شرکت های خلاق و فناور در دستور کار ما قرار گرفته است.

۱۳۹۸/۳/۲۱ - ۱۲:۳۸

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر:
علم یک موهبت الهی است و باید در اختیار همگان قرار گیرد
آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه تولیدات علمی نباید انحصاری باشند، خاطرنشان کرد: اندیشه انسانی علم می‌گوید علم یک موهبت الهی است و باید در اختیار همگان قرار گیرد.

۱۳۹۸/۲/۸ - ۱۳:۴۰

شبستان بررسی می کند
نقش علوم انسانی در رونق تولید/میانبر ساخت تمدن نوین اسلامی
کارشناسان تاکید کردند: برای رسیدن به تولید همه جانبه درست است که سوخت نیاز داریم، زیرساخت و ثروت و نیروی متخصص و علم و تجربه نیاز داریم اما برای تحقق همه این موارد، علوم انسانی دخیل است. علوم انسانی که برخی شاخه هایش متداخل با پزشکی و مهندسی است.

۱۳۹۸/۲/۲ - ۰۹:۴۱

مدیر گروه سیاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:
علوم انسانی اسلامی از مهمترین مواضع دشمنی غرب با انقلاب است
حجت الاسلام ایزدهی با بیان اینکه قطار علم پس از انقلاب با سرعت پیش رفته است، گفت: عمده مشکل غرب با ما آن است که نظام اسلامی در مبانی و مباحث نرم افزاری مربوط به اداره جامعه و نگرش به انسان و جهان، نگاه متفاوتی با آنها دارد.

۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۰۹:۰۸

رییس کارگروه فرهنگی ستاد مرکزی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی:
اختصاص بخشی از تولید علم جهان به ایران از دستاوردهای انقلاب است
اسحاقی با بیان اینکه معدل سنی فرهیختگان پس از انقلاب ۲۸ تا ۳۰ سال است، گفت: ایران با دارا بودن یک درصد از جمعیت جهان ۲ درصد از تولید علم دنیا را به خود اختصاص داده است.

۱۳۹۷/۱۱/۳ - ۱۳:۲۴

عضو فرهنگستان علوم:
فضای مجازی برخی از محققان را مونتاژکار کرده است/علم و فرهنگ نخستین قربانی تنگناهای مالی
حجت الاسلام پیروزمند با اشاره به فرصت سازی فضای مجازی برای سرقت علمی توسط برخی از محققان، گفت: تجربه ها نشان می دهد معمولاً در تنگناهای مالی نخستین جایی که مورد بی مهری از نظر مالی قرار می گیرد، عرصه علم و فرهنگ است.

۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۰۸:۵۸

استفاده از ظرفیت وقف و موقوفات در حوزه اقتصاد مقاومتی
نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت وقف در اشتغال‌زایی استفاده کنیم گفت: سازمان اوقاف در حوزه اقتصاد مقاومتی با استفاده از ظرفیت موقوفات وارد عرصه شده و با شناسایی راه‌های علمی به‌نظام و مردم کمک کنند.

۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۱۱:۳۳

عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تشریح کرد
نظر فقه درباره سرقت علمی
حجت الاسلام ایزدهی با بیان اینکه در فقه رعایت حق نگارش با عنوان «حق الطبع» مورد تاکید است، گفت: برای مشکل سرقت علمی باید رویکرد قانونی پیدا کنیم، گاهی هنجار هست اما قانون نیست، وقتی هنجار تبدیل به قانون شد الزام حقوقی خواهیم داشت.

۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۰۹:۴۰

فکر و اندیشه باید منجر به تولید محصول شود
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر استفاده از تولید فکر و اندیشه و تبدیل آن به محصول، گفت: باید دانش و اندیشه مربوط به کار و کار مربوط به ثروت برای جامعه باشد که نمایشگاه ها ابراز خوبی در این زمینه هستند.

۱۳۹۷/۹/۲۸ - ۱۸:۴۵

مروری بر دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در حوزه «علم و نخبگان»
۲۱ درصد از استنادات علمی جهان در سال ۲۰۱۷ به مقالات ایران بوده است
سی و پنجمین نشست «شنبه‌های انقلاب» با عنوان «علم و نخبگان» و با هدف تبیین دستاورد‌های انقلاب اسلامی در این حوزه، برگزار شد.

۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۱۵:۳۶

معاون پژوهشی دانشگاه عالی دفاع ملی اعلام کرد
رشد ۲۱۰ برابری اعضای هیئت علمی در بخش زنان پس از انقلاب
مهدی نژاد نوری با بیان اینکه قبل از انقلاب اسلامی رتبه علمی ایران در جهان ۵۲ بوده است در حالی که امروز ایران دارای رتبه ۱۶ جهانی و اول منطقه است، گفت: رشد آموزش عالی کشور در بخش زیرساخت‌ها بر کسی پوشیده نیست

۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۱۵:۱۵

در شورای تحول علوم انسانی بررسی شد:
بایدهای پیش‌نویس سند تحول علوم انسانی
یکصدوشصتمین جلسه شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی با بحث و بررسی پیرامون پیش‌نویس سند تحول علوم انسانی و تاکید بر مسائلی همچون پیوند میان تولید، توزیع و کاربردی شدن علم برگزار شد.

۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۴:۱۳

برگزاری دومین همایش ملی خیر ماندگار
دومین همایش ملی خیرماندگار با عنوان مطالعه و ارزیابی امور خیریه با تمرکز برچالش های نیکوکاری در ایران امروز دهم و یازدهم دی ماه ۹۷ برگزار می شود.

۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۵:۵۹

شبستان گزارش می دهد
درهایی که با «وقف» به روی علم باز می شود
چشمه همیشه جاریِ وقف، اگر با علم عجین شود، تنه درختِ فرهنگ یک جامعه را مستحکم می سازد. یک جامعه زمانی می تواند باورهای فرهنگی خود را شکوفا سازد که از نظر علمی رشد کرده باشد.

۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۰۹:۰۶

وزیر علوم در نشست مقام معظم رهبری با دانشجویان ممتاز و استعداد های برتر گزارش داد
رتبه برتر ایران در میان ۲۵ کشور برتر تولید کننده علم دنیا در ۲۰۱۷
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در نشست مقام معظم رهبری با دانشجویان ممتاز و استعدادهای برتر،گزارشی از شرایط علمی کشور و نخبگان ارائه کرد.

۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۲۲:۲۴

ارتقا دانشگاه شیراز به رتبه ۵۰۰ بین المللی در تولید علم
رئیس دانشگاه شیراز با اشاره به اینکه دانشگاه شیراز با داشتن قریب ۷۰۰ عضو هیئت علمی سهم به سزایی در تولید علم در کشور دارد، گفت: مایه افتخار است که این دانشگاه از رتبه ۸۰۰ بین المللی به رتبه ۵۰۰ بین المللی ارتقا یافته است.

۱۳۹۷/۷/۹ - ۱۷:۳۸

برنامه پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی برای تولید علوم انسانی اسلامی
حجت الاسلام ذوعلم با اشاره به فعالیت های پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی گفت: پژوهشگاه در صورتی می‌تواند بالندگی خود را حفظ کند که اعضای علمی و مدیران آن هم‌اندیشی و تضارب‌آرا و ارتقای روحیه‌ انقلابی و توجه به دغدغه‌‌های فکری جامعه را داشته باشند.

۱۳۹۷/۵/۱۳ - ۱۰:۳۱

مهدی گلشنی:
باید در تولید علم، شریف باشیم و صرفاً مشق ننویسیم
امروز شاهد این هستیم که بسیاری از ملت‌ها در حال پیشرفت هستند ولی ما سال‌هاست که همان جایی که بودیم، هستیم. در حالیکه ما کشور خاصی هستیم که ظرفیت بالایی داریم. لازم است که ما در تولید علم، شریف باشیم و مرتباً مشق ننویسیم.

۱۳۹۷/۴/۳۰ - ۰۸:۲۵

برای نخستین بار ایران جزء ۱۵ کشور برتر دنیا از نظر تولید علم قرار گرفت
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: جمهوری اسلامی ایران با ثبت بیش از ۲۵ هزار و ۵۰۰ مدرک در پایگاه استنادی ISI توانست برای نخستین بار، در زمره ۱۵ کشور برتر دنیا از منظر تولید علم قرار گیرد.

۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۳:۰۳

حجت الاسلام رئیسی:
تولید دانش باید تحول آفرین باشد
خبرگزاری شبستان: تولیت آستان قدس رضوی گفت: تولید دانش باید تحول آفرین و در راستای حل مشکلات و آسیب های کشور باشد.

۱۳۹۷/۲/۱۶ - ۱۹:۴۲