خبرگزاری شبستان

شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

السبت ١٤ شوّال ١٤٤١

Saturday, June 6, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علوم انسانی اسلامی
مدیر گروه فقه سیاسی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تاکید کرد
تولید علم پیش نیاز رونق تولید است/تحول اقتصاد به خروج از کلیشه غرب گرایی نیاز دارد
حجت الاسلام ایزدهی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر مسئله اقتصاد در شعارهای انتخابی سال، گفت: اگر قرار باشد که رونق تولید در اقتصاد شکل بگیرد باید پیش فرض آن رونق تولید در علم باشد واگرنه رویکرد اقتصادی مناسبی شکل نمی گیرد.

۱۳۹۸/۱/۲۱ - ۰۹:۳۸

مهلت ثبت‌نام و ارسال مقاله پنجمین کنگره علوم انسانی اسلامی تمدید شد
مهلت ثبت‌نام و ارسال مقاله برای پنجمین کنگره علوم انسانی اسلامی تا ۳۱ تیرماه تمدید شد و علاقه مندان می توانند تا این تاریخ آثار خود را ارسال کنند.

۱۳۹۸/۱/۱۸ - ۱۱:۴۵

پژوهشگر پژوهشگاه بین المللی المصطفی(ص) تاکید کرد:
گام دوم انقلاب به رونق تولید علم بومی نیاز دارد/تقلید، استقلال ما را سلب می کند
لکزایی با اشاره به انبوه آثار ترجمه ای به ویژه در عرصه علوم انسانی، گفت: باید سوال کرد که کدام نیاز کشور زیر سایه ترجمه حل شده است؟؛ تحقق بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری در گروی تولیدات بومی علم است.

۱۳۹۸/۱/۱۱ - ۱۱:۰۸

بسته خبری//۱۸ اسفند ماه
روز پرخبر علوم انسانی/از تشریح فرآیند اسلامی کردن علوم تا نقد پیدایش روشنفکری در ایران
برگزاری کرسی های علمی ترویجی، آشنایی جمعی از طلاب حوزه اهل بیت(ع) شیکاگو با اسلامی سازی علوم و نقد پیدایش روشنفکر گفت وگویی در ایران از جمله اخبار هجدهمین روز از اسفند ماه ۹۷ است.

۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۶:۱۳

ضمن بازدید از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه؛
آشنایی جمعی از طلاب حوزه اهل بیت(ع) شیکاگو با اسلامی سازی علوم
تعدادی از طلاب مدرسه علمیه اهل بیت علیهم السلام شیکاگوی آمریکا ضمن بازدید از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با الزامات و فرآیند تولید علوم انسانی اسلامی آشنا شدند.

۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۵:۴۰

مناظره محسن غرویان و داود مهدوی زادگان درباره «مأموریت حکومت دینی»
مناظره زنده این هفته برنامه «زاویه» با موضوع «مأموریت حکومت دینی» با حضور حجج الاسلام داود مهدوی زادگان و محسن غرویان روی آنتن زنده شبکه چهار سیما می رود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۵:۲۵

شماره های جدید «صدرا» روی گیشه رفت
شماره های ۲۶ و ۲۷ فصللنامه تخصصی علوم انسانی اسلامی «صدرا» با پرونده هایی همچون الگویی برای تدوین الگوی پیشرفت، مناسبات فلسفه علم و فلسفه اسلامی و بازخوانی میراث حکمت عملی منتشر شد.

۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۴:۴۱

رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تاکید کرد
همکاری پژوهشگاه های حوزه و دانشگاه و علوم و فرهنگ اسلامی برای توانمندسازی علوم انسانی
حجت الاسلام لکزایی با تاکید بر همکاری پژوهشگاه های حوزه و دانشگاه و علوم و فرهنگ اسلامی، گفت: اسلامی‌سازی و توانمندسازی علوم انسانی در حال پیگیری است و انتظار می رود این دو نهاد علمی برخی امور پژوهشی را مشترکاً انجام دهند.

۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۱:۰۹

آیت الله اراکی تاکید کرد
شورای علمی برای تعریف و تبیین مسایل علوم انسانی اسلامی تشکیل شود
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اهمیت بررسی پژوهش ها در حوزه علوم انسانی اسلامی گفت: پیشنهاد می کنم یک شورای علمی برای تعریف و تبیین مسایل این عرصه در شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل و نتایج آن در اختیار پژوهشگران قرار گیرد.

۱۳۹۷/۱۲/۸ - ۱۳:۳۰

دبیر علمی همایش ملی «نقش انقلاب اسلامی در تأسیس و توسعه علوم انسانی» خبر داد
برگزاری همایش «نقش انقلاب اسلامی در تأسیس و توسعه علوم انسانی» به سال آینده موکول شد
حجت الاسلام ایزدهی با اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری هر چه بهتر و کیفی تر همایش ملی «نقش انقلاب اسلامی در تأسیس و توسعه علوم انسانی»، گفت: به این منظور و نیز تمایل نهادهای همکار، این همایش در سال آینده برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۷ - ۱۰:۴۱

کرسی ترویجی «خوددوستی و مقایسه آن با خودگروی» برگزار می شود
کرسی علمی ترویجی «خوددوستی و مقایسه آن با خودگروی» با ارائه محمد جداری عالی و میزبانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۶ - ۱۰:۵۰

تقدیر از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به دلیل توسعه گفتمان انقلاب
پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به دلیل تأسیس رشته مطالعات انقلاب اسلامی، زمینه‌سازی برای تقویت فرهنگ اسلامی ـ ایرانی در جهت تحقق چشم‌انداز بیست‌ساله انقلاب اسلامی در آئین ملی چهل‌سالگی پیروزی انقلاب اسلامی مورد تقدیر قرار گرفت.

۱۳۹۷/۱۲/۵ - ۱۱:۱۴

برنامه همایش آسیب شناسی پایان نامه ها و رساله های علوم انسانی اسلامی تشریح می شود
برنامه های همایش ملی «آسیب شناسی پایان نامه ها و رساله ها رساله ها در حوزه علوم انسانی - اسلامی» با حضور اصحاب رسانه و میزبانی دانشگاه مذاهب اسلامی تشریح می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۴ - ۱۵:۱۳

نخستین شماره از «زمانه» در دور جدید روی گیشه رفت
نخستین شماره از دوره جدید ماهنامه «زمانه» با مطالبی درباره علم و انقلاب، پهلوی‌ها و انقلاب و غرب به همت کانون اندیشه جوان منتشر شد.

۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۱۵:۴۷

گردهمایی مدیران گروه‌های تخصصی «سمت» برگزار شد
نشست مشترک مدیران، دبیران، مشاوران و اعضای گروه‌های تخصصی و پژوهشی سازمان مطالعه و تدوین (سمت)، به منظور هم افزایی هرچه بیشتر در راستای فعالیت های این سازمان برگزار شد.

۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۱۱:۳۸

معاون پژوهش دانشگاه مذاهب اسلامی خبر داد
همکاری ۳۰ نهاد در مقابله با کپی برداری های علمی/آسیب شناسی پایان نامه های علوم انسانی
ابراهیمیان با اعلام برگزاری همایش علمی «آسیب شناسی پایان نامه ها و رساله ها در حوزه علوم انسانی-اسلامی» در هشتم اسفند ماه، گفت: زمینه سازی برای تصویب قوانین کاربردی در مقابله با کپی برداری که از موانع تولید علم است، افق کلان این همایش است.

۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۴:۰۶

رییس پژوهشکده نظام های اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:
«چلچراغ»؛ بسته جامع معرفی نرم افزار انقلاب/همکاری با دانشگاه آزاد برای تحقق تمدن نوین اسلامی
حجت الاسلام ایزدهی با اعلام برگزاری رونمایی از مجموعه ۴۰ کتابی «چلچراغ انقلاب اسلامی»، گفت: چلچراغ که با همکاری دانشگاه آزاد منتشر شده درمجموع بسته جامعی است که در جهات مختلف انقلاب و کارآمدی، اهداف و نرم افزار آن را مدنظر داشته است.

۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۱۶:۴۵

معاون امور پژوهشی و آموزشی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تشریح کرد
دستاوردهای علوم انسانی اسلامی در حوزه نشر
عباس زاده با اشاره به حضور پررنگ پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در بیستمین همایش «کتاب سال حوزه»، گفت: با توجه به تمحض پژوهشگاه در علوم انسانی اسلامی، این حضور پررنگ نشان از دستاوردهای این عرصه دارد.

۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۴:۳۶

مدیر گروه سیاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:
علوم انسانی اسلامی از مهمترین مواضع دشمنی غرب با انقلاب است
حجت الاسلام ایزدهی با بیان اینکه قطار علم پس از انقلاب با سرعت پیش رفته است، گفت: عمده مشکل غرب با ما آن است که نظام اسلامی در مبانی و مباحث نرم افزاری مربوط به اداره جامعه و نگرش به انسان و جهان، نگاه متفاوتی با آنها دارد.

۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۰۹:۰۸

بسته مطالعاتی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برای دهه فجر
«بازتاب جهانی انقلاب اسلامی»، «نهضت امام خمینی(س)» و «تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر کشورهای اسلامی» ازجمله آثاری است که پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در بسته مطالعاتی دهه فجر پیشنهاد داده است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - ۱۰:۲۲