خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

الاثنين ١٥ رمضان ١٤٤٠

Monday, May 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علوم انسانی اسلامی
بسته خبری اندیشه
حمایت از توانمندسازی علوم اسلامی/دفاع بدون تعصب داوری اردکانی از فرهنگستان علوم/بازشناسی نهادهای انقلاب اسلامی
ارایه سه بسته حمایتی برای توسعه توانمندسازی علوم اسلامی و برگزاری نشست های متعدد از سوی پژوهشگاه ها و مراکز علمی، فعالیت هایی است که در هفته سوم آبان ماه در راستای تولید علوم انسانی اسلامی انجام شده است.

۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۶:۳۷

عضو هیأت علمی فرهنگستان علوم اسلامی قم:
جنگ ها و صنعت غارتگر، رهاورد علوم انسانی رایج است
حجت الاسلام جمالی گفت: باید یک تبری علمی از دنیای کفر توسط حوزه و دانشگاه صورت بگیرد. هنوز دلبستگی به دنیای غرب وجود دارد. جنگ ها و صنعتی که در خدمت غارت بشر قرار گرفته همه محصول علوم انسانی دنیای امروز است.

۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۰:۵۰

ارائه سه بسته حمایتی برای توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی
مرکز همکاری های علمی و بین الملل پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به منظور توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی، سه پروژه حمایتی شامل ارائه برخی تسهیلات و حمایت های علمی و انتشاراتی را به افراد حقیقی یا حقوقی ارائه می کند.

۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۰:۰۳

۲۳ آبان؛
همایش «المیزان و علوم انسانی» با حضور آیت الله جوادی ‌آملی برگزار می شود
دبیر علمی همایش «المیزان و علوم انسانی» با اعلام برگزاری این همایش در ۲۳ آبان با حضور آیت الله جوادی آملی در قم، گفت: المیزان با ظاهر تفسیر است اما دایره المعارف عمیقی است که همه مفاهیم و معارف اسلامی را شامل می شود.

۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۱:۳۴

پارسانیا در شوکران
حوزه هیچ وقت از متفکران معترض خالی نمی شود/برخی نقشه جامع علمی را زیر پا می گذارند
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه همه بودجه‌ای که حوزه‌های علمیه ما دارند به اندازه یک دانشگاه تهران نیست، گفت: هر کس می‌خواهد از حوزه موجود عبور کنیم تا به سمت حوزه مطلوب برویم، دارد حرکت اعتراضی انجام می‌دهد

۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۱۳:۵۵

رابطه کلام و عقاید با نظام اسلامی بررسی می شود
پیش نشست «رابطه کلام و عقاید با نظام اسلامی» در راستای برگزاری همایش «نقش انقلاب اسلامی در تأسیس و توسعه علوم انسانی» برگزار می شود.

۱۳۹۷/۸/۱۲ - ۱۳:۴۵

بازار گرم علوم انسانی اسلامی در پاییز امسال
پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با عرضه کتاب هایی همچون «خانواده در اسلام»، «سیره تربیتی پیامبر«صلی الله علیه و آله» و «تربیت دینی»، پاییز پررونقی را برای علوم انسانی اسلامی رقم می زند.

۱۳۹۷/۸/۱۲ - ۱۰:۴۹

فعالیت نهادها و پژوهشگاه های مرتبط با علوم انسانی در اولین هفته آبان ماه
انتصاب سرپرست پژوهشکده دانشنامه نگاری، توسعه فلسفه مضاف در میز اسلامی سازی علوم انسانی، اعلام برنامه آموزشی فصل پاییز مرکز دایرة المعارف اسلامی، از جمله اخبار و فعالیت هایی است که در اولین هفته ‌آبان ماه در پژوهشگاه ها و مراکز علمی کشور صورت پذیرفت.

۱۳۹۷/۸/۹ - ۱۴:۴۸

توسعه فلسفه های مضاف در میز اسلامی سازی علوم انسانی
رئیس پژوهشکده فلسفه و کلام پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، از توسعه فلسفه های مضاف ذیل میز اسلامی سازی علوم انسانی خبر داده و اظهار کرد: این اقدام حرکتی در راستای ارتقای اندیشه و تمدن اسلامی است.

۱۳۹۷/۸/۵ - ۱۱:۱۳

راهکارهای ارتقاء نظام معرفتی حوزه با تبیین علوم انسانی اسلامی
«فلسفه علم برای تبیین علوم انسانی اسلامی و راهکارهای ارتقاء نظام معرفتی حوزه» به قلم حمید رجایی روانه بازار نشر شد.

۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۱۱:۰۴

«اقتصاد اسلامی» به ایستگاه ۷۰ رسید
هفتادمین شماره از فصلنامه «اقتصاد اسلامی» با مقالات متنوع و به همت سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۵:۳۴

همه چیز درباره «دانشنامه قرآن شناسی»
حجت الاسلام محرمی گفت: در دانشنامه قرآن شناسی درباره معارف قرآن تحقیق می شود و مقالات تولیدی در این دانشنامه حول معارف قرآن است؛ گروه تاریخ گروهی است که درباره آیات و موارد تاریخی موجود در قرآن تحقیق می‌کند.

۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۳:۵۷

همکاری پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و پژوهشکده تاریخ اسلام در حوزه میان رشته ای
پژوهشکده علوم اسلامی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و پژوهشکده تاریخ اسلام به منظور همکاری در زمینه هایی همچون معرفی اولویت های پژوهشی به یکدیگر و همکاری در حوزه های میان رشته ای، تفاهم همکاری منعقد کردند.

۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۴:۲۱

مدیر قطب علمی فلسفه دین خبر داد
رایزنی با دانشگاه ها برای آزاداندیشی/تلاش برای پاسخ به پرسش های جدید جهان اسلام
حجت الاسلام ساجدی با اعلام رایزنی با دانشگاه ها به منظور برپایی کرسی های آزاداندیشی، نقد و نظریه پردازی، گفت: قطب علمی فلسفه دین فهرستی از اولویت های تحقیقاتی را تهیه کرده که به زودی در قالب کتاب منتشر می شود.

۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۲:۵۱

همایش ملی «پژوهش های نوین در حوزه علوم تربیتی و روانشناسی» برگزار می شود
پنجمین همایش ملی«پژوهش های نوین در حوزه علوم تربیتی و روانشناسی ایران با رویکرد فرهنگ مشارکتی» در محورهای متنوع ۲۱ آذرماه برگزار می شود.

۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۱:۱۸

ورود «معنا و مبنای علوم انسانیِ اسلامی» به بازار نشر
کتاب «معنا و مبنای علوم انسانیِ اسلامی» شامل درسگفتارها، سخنرانی ها، گفتگوها و یادداشت های حجت الاسلام رضا غلامی منتشر شد.

۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۰:۱۸

سخنان انتقادی «مهدی جمشیدی» در جمع نخبگان جوان علوم انسانی اسلامی
انقلاب، همیشه حاصلِ «نزاعِ ساختارها با یکدیگر» نیست و به‌عبارتی، «اتّفاق نمی‌افتد»، بلکه گاه، «ساخته می‌شود»، چون انسان، دارای «فطرت» و «عقل» و «اراده»‌ی مستقل و گاه، غالب بر جامعه و ساختارهای آن است ... .

۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۵:۲۵

حداد عادل:
برخی ساختارهای آموزشی مانع تحول در علوم انسانی هستند
رییس شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی گفت: برخی از ساختارهای آموزشی مانع پیشرفت تحول و ارتقاء در علوم انسانی هستند ولی فعلاً ما قصد نداریم این ساختارها را تغییر دهیم و این گام بعدی ما است.

۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۴:۰۲

رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا
معرکه‌گیری‌ها مواجهه برخی با علوم انسانی اسلامی را مضحک کرده است
حجت الاسلام رضا غلامی با بیان اینکه گفتمان علوم انسانی اسلامی در ایران و جهان اسلام روزبه‌روز بیشتر تثبیت می‌شود، گفت: معرکه‌گیری‌ها یا نشستن در اتاق‌های دربسته و بیانیه دادن، بدون شنیدن نقد، مواجهه بعضی با علوم انسانی اسلامی را مضحک کرده است.

۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۰:۳۹

رئیس مرکز نوآوری و ایده پردازی علوم انسانی اسلامی
هم اندیشی ۱۵۰ نخبه علوم انسانی با هدف تشکیل شبکه تقسیم کار ملی
محمد نعمتی با اعلام برگزاری نشست «نخبگان جوان علوم انسانی اسلامی» با اهدافی چون ایجاد شبکه تقسیم کار ملی در حل مسائل اقتصادی و سیاسی، گفت: ۱۵۰ نخبه علوم انسانی امروز در دانشگاه امام صادق(ع) برای ایجاد این فضا گرد هم می آیند.

۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۰۸:۴۱